Jump to content
Dogomania

bianka0

Members
  • Posts

    10475
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by bianka0

  1. Dzięki Teresz że zajęłaś się jamniczkiem,czy ma już jakieś ogłoszenia?
  2. Dziękuję Danusiu za wstawienie zdjęć.Ja niestety mam kłopoty z moim profilem użytkownika i nie mogę wklejać od 2 tyg zdjęć i banerków.Czasami przesyła mi jakąś odpowiedż ale tylko pisemną i też nie zawsze. Na tym zdjęciu Lilithka jest najpiękniejszą modelką w promocji grzybków świątecznych . Dochod z nich(jeżeli uda się sprzedać)będzie przeznaczony na jamniczki i jamniczkowate najbardziej potrzebujące pomocy:chore,stare,czekające długo na transporty.Mamy z Danką i Isadorą nadzieję że uda się utworzyć skarbonkę dla nich,gdzie będzie zarezerwowane parę groszy na takie trudne sytuacje.
  3. Przepraszam,że wchodzę na Wasz wątek,ale ciągle nie wiem dlaczego istnieją takie opory przed wysłaniem pieska do sprawdzonego domu poza granicę Polski.Nie mam pojęcia o tym , dlatego pytam.Wiem z autopsji że w wielu krajach miłośnicy psów(w tym kalekich,chorych i starych )muszą długo czekać na adopcję takiego we własnym kraju.Jedyna szansa to właśnie przysłanie go zza wschodniej lub południowej granicy.Dlaczego u siebie z domów opieki dla zwierząt nie dostają?Odpowiedż brzmiała w tym stylu:wiąże się to z ostrą selekcją ze względu na dotacje pieniężne ze strony władz.Do dziś nie wiem ile w tym prawdy.
  4. Dużo szczęścia Antosiu w nowym domu.
  5. Dowiedziałam się dzisiaj o suni od Danusi. Przykro nam Isadoro i mnie i Biance.Czekałyśmy na całą Waszą trójkę.
  6. Wypatrzyli Antosia ,wypatrzą też Kubusia,to tylko kwestia czasu.
  7. Dobrze by było gdybyśmy mogły wrześniowy pochód jamników wszystkie zaliczyć z naszymi podopiecznymi.Zawsze można pomarzyć.To musi wspaniale wyglądać,deer zrobiłaby piękne zdjęcia.
  8. [quote name='magdudek']w sumie to dobrze, że Antoś przyjedzie pod koniec tygodnia, bo będziemy mieli cały weekend żeby się lepiej zapozanć :)[/quote] Witam na stronie Antosia magdudek.Nie miałam szczęścia poznać pieska osobiście,ale jest on również moim wirtualnym podopiecznym.Mamy z danką1234 stały telefoniczny kontakt,więc z prawie codziennych relacji poznałam go bardzo dobrze . Cieszę się że irenaka bardzo dobrze oceniła przyszły domek i Antoś trafi do Ciebie.
  9. Tuptuś jest największym łobuziakiem z całego stada.Jest wesoły,lubi bawić się z Goliatem,ale nie mogę go oduczyć żeby nie wyrywał mu sierści z grzbietu.Po ich zabawie nasz szorściuszek jest tak wyskubany,że zbieramy z podłogi całe kłęby sierści,ale jemu to widocznie nie przeszkadza. Ataki drgawkowe,rzadko występują 1x na 2-3 tygodnie.Jest zazdrosny o Lilith,potrafi podbiedz i lekko ją ugryżć znienacka.Ale ostatnio przeliczył się.Lilith się wściekła i jak czołg naparła na Tuptusia,dając mu reprymendę swoimi trzema zębami.Był tak zaskoczony,że zwiał z podkulonym ogonkiem i teraz jej nie zaczepia..Jest posłuszny,ale to największy indywidualista ze wszystkich psiaków.Potrafi skarżyć na pozostałe.Jak Lilith po cichu naleje na dywan,to staje nad tym miejscem ,szczeka i pokazuje mi nosem.Kiedyś maluszek ukradł kość Jogusiowi i przyniósł ją w błocie do domu,po cichu chciał ją sobie pogryżć.Tupek to zobaczył przybiegł do mnie,szczekał i prowadził mnie na kołderkę Maluszka.Był bardzo zadowolony kiedy Maluch dostał klapa w tłustą doopkę.Ogonek chodził mu cały wieczór.Jak się obraził to całkowicie wypatroszył swoją poduszkę,a potem udawał że to nie on.Jest niesamowity,nie wyobrażam sobie swojego domu bez niego. Postaram się dzisiaj wstawić nowe zdjęcia Tuptka.
  10. No cóż, pewnie w trakcie przygotowań do przyjęcia swojej wybranki zapomnieli o drugiej biedzie,która ciągle czeka na dom.
  11. konik w awatorku to rozumiem ze Wasz a raczej Bianki ?[/quote] Tak Danusiu to jest właśnie nasz Harnaś z którego chcieli zrobić końską kiełbasę,ma trzy lata i jest naprawdę wspaniały i kochany.Teraz na diecie,ma do zrzucenia duuuużo kilogramów. Czy jak nie ma u Ciebie innch piesków na tymczsie,to Toficzek też zgrzebuje jedzenie?
  12. Jak on śmiesznie wygląda na tym ujęciu z góry,muro czy on siedzi w takim rozkroku,czy leży na brzuszku,a nózki ma tak rozrzucone po bokach? Słodki jest.
  13. [quote name='Isadora7']Widzisz Niunia jak to jest, tylko ciotka Ziuta i Isadora o tobie pamiętają (Eurydyka jest usprawiedliwona)[/quote] Wszyscy pamiętamy o Niuni,codziennie obserwuję jej wątek,co wieczór czekam na wiadomości o stanie jej zdrowia i o ewentualnym nowym domku,tylko co tu można więcej napisać.Niuni wraca zdrowie i to najważniejsze.
  14. Ja również bardzo dziękuję irenaka za wizytację domku.
  15. Jestem za tym żeby latały nawet w kosmos byle do dobrych domków.
  16. A może trzeba szukać domu gdzie jest drugi piesek.Jeden z moich tak wyje jak zostanie sam,ale jak są pozostałe pieski to nawet nie zapiszczy.
  17. Chcą nam wszystkie jamniczki do Krakowa pozabierać.
  18. Uproszę najtańszą taryfę sterylki u weta w Janowie,pomoc weta poasystuje harytatywnie(to pielęgniarka która ze mną pracuje).Z resztą wet jest jednym z tych,który ma serce dla zwierząt.Jeżeli będzie brakowało dołożę do leczenia i kosztów transportu. Cindi to najładniejsza foksterirkowata suczka jaką widziałam.
  19. Nie mam sumienia zawracać głowy w tym momencie Frotce,ona teraz szuka DT dla koni wykupionych z parady.Widziałam się dzisiaj z Szermanem i przypomniał mi że Foksia i Dżekuś jest z Krakowa.Sprawdzałam im u siebie parę miesięcy temu DT dla Fobosika ,więc teraz poprosiłam ją o to samo.Czekam na odpowiedż. Naciesz się Danusiu Antosiem,bo chyba globtroter pojedzie dalej.Popatrzcie nasze jamniczki w poszukiwaniu domów robią coraz dłuższe trasy.Do tej pory myślałam że ze staruszków Lilith przebyła najdłuższą drogę(Dąbrówka pod Wejherowem, Słupsk, Warszawa, Lublin, Janów Lubelski) ale Antoś pobije ją na głowę.
  20. Ale wspaniały staruszek.Kubuś ma chyba 13 -14 lat.I tak budzi podziw,że utrzymuje siusiu przez 8 godzin.Całe szczęście że jest wielu fanów starych jamniczków,oby go taki wypatrzył.
  21. Witaj Soniu.Na tym etapie nie mogę w żaden sposób pomódz,więc chociaż będę zaglądała na wątek.Dużo tych jamniczków przed samą zimą,macie co ogłaszać,a tu niestety coraz zimniej. Witaj gonia66,zglądaj od czasu do czasu i podnieś wątek Soni.
  22. Jaki mają fajny punkt obserwacyjny na balkonie,nic nie umknie ich uwadze.Czy weterynarz określił jego wiek,wygląda na ok 11 lat.Jest bardzo zadbany i chyba sprawny fizycznie.Widać że był trzymany w dobrych warunkach,w porównaniu z biedną,wyniszczoną Lilith,która może mieć tylko 2 lata więcej to młodzieniec.Napisz troszkę o jego charakterze,jak dogadują się z Tofikiem?
  23. Witaj Antosiu,na tym wątku będę stale cię pozdrawiać,ale bardzo ostrożnie żeby nie wkurzyć Danusi.
×
×
  • Create New...