-
Posts
15248 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by LadyS
-
Trzeba mieć na uwadze, że wg bardzo wielu specjalistów ćwiczących z psami i weterynarzy uważa, że piłki tenisowe takie sportowe bardzo niszczą i ścierają psie zęby.
-
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
LadyS replied to LadyS's topic in Foto Blogi
On w ogóle nie ma zapędów do wychodzenia z szelek, z drugich wylazl nieco przypadkiem i sam był zdziwiony ;) -
Pamiętaj, że w lesie pies jest narażony na wiele niebezpieczeństw, łącznie z odstrzałem przez "myśliwego", wpadnięciem w sidła. Corocznie masa psów morduje sarny i zające - właśnie takich puszczanych i biegających psów. No i jest mandat - psów w lesie puszczać nie można. Jeśli chcesz ją nauczyć przychodzenia, to z tego, co piszesz - potrzebna Wam linka. Bez linki jej nie puszczaj, szczególnie na początku, i dużo ćwicz. To, że pies wraca prędzej czy później to nie jest posłuszeństwo - a takie wycieczki samoistne są samonagradzające i póki sucz będzie miała jak uciekać, póty będzie. Pies posłuszny to taki, który nie idzie bez pozwolenia - a jak pójdzie, bo właściciel nie zdąży zabronić, to wraca na zawołanie.
-
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
LadyS replied to LadyS's topic in Foto Blogi
[quote name='dorka1403']bo w ogole przez ta duchote to mozna zdechnac...dzisiaj jest fajnie...[/QUOTE] Nooo, dziś jest o wiele lepiej. [quote name='Unbelievable']Jax ci nie wyszedł z tych szelek nigdy?[/QUOTE] Z tych nigdy, raz prawie z tych drugich, siodełkowych. Tak samo nigdy z obroży. -
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
LadyS replied to LadyS's topic in Foto Blogi
Cudo leżało zdechłe przez część spacerów, bo masakryczna duchota była :lol: -
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
LadyS replied to LadyS's topic in Foto Blogi
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-NfYPNgRLF0c/UCE0Fp7yULI/AAAAAAAAFlU/nk45TumqQP8/s640/P8060024.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-AOAcR_ekJgw/UCE0GY5jnwI/AAAAAAAAFlc/hGH4R174_Uw/s640/P8060026.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-gTungUObQaI/UCE0H_YCCiI/AAAAAAAAFlk/rKRsf7a2bYI/s512/P8060030.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-GYRYTIXApLY/UCE0MBnEWoI/AAAAAAAAFl8/c1TZ0BeC2PU/s640/P8060050.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-cSW7rO2eDK4/UCE0UIPCyII/AAAAAAAAFms/l3yEBg2Cm-0/s640/P8060061.JPG[/IMG] -
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
LadyS replied to LadyS's topic in Foto Blogi
Trochę fotek, kiepskich, bo już po zachodzie słońca... [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-SFgQTZUzT8s/UCEz8AQzZiI/AAAAAAAAFkU/zTam-XetT00/s512/P8060008.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-kRVx1w1_EZY/UCE0CUKRgVI/AAAAAAAAFk8/Enq9F2-JJ9g/s512/P8060014.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-YLXpAHDxXAY/UCEz9awNu5I/AAAAAAAAFkc/-xygCaJo2u4/s640/P8060010.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-5BV7ycWdJUk/UCEz-NA5u4I/AAAAAAAAFkk/6NnXl8_9Q3M/s512/P8060011.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-kKMp2kMp4so/UCE0EmvVrVI/AAAAAAAAFlQ/L_ZQFjuMGcE/s512/P8060022.JPG[/IMG] -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
LadyS replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Aleks89']Rączki zajete :diabloti:[/QUOTE] To umyj i sobie zrób, bo tam chcesz - nie ma co liczyć na innych, trzeba samemu robić sobie dobrze, if you know what I mean, że tak zacytuję jeden z ulubionych programów :diabloti: -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
LadyS replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Aleks89']jaxowa zrób mi też kawkę.2 łyżeczki cukru i 1/5 kubka mleka:evil_lol:Obiad też by się przydał:lol:[/QUOTE] Kawę robię tylko przyjaciołom :diabloti: Rączek nie masz? :lol: -
Orion, pies w typie pitbulla - czeka na dobry, kochający dom w schronisku!
LadyS replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
Dzwoniło parę osób, jeden pan ma zadzwonić w środę, jeśli będzie chciał zobaczyć Oriona. Odnowię mu na dniach ogłoszenia. -
Mała Kaja, 5kg mix cairn terrier już w domu stałym!
LadyS replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
Dziękuję serdecznie wszystkim pomagającym :) Pixie to ok. 3-4 letnia mikrosunia, waży ok. 4 kg. Jest bardzo ciekawskim stworzeniem. Początkowo jest odrobinę nieufna, potem jednak łatwo przekonuje się do kobiet, w stosunku do mężczyzn potrzebuje nieco więcej czasu, aby się przekonać, ze nic jej nie grozi - jest to prawdopodobnie spowodowane jej przeszłością, sunia długo się błąkała. Bardzo łatwo daje obłaskawić się smakołykami. Zna smycz i obrożę. Szuka domu bez dzieci, szczególnie małych, ponieważ potrzebuje ciszy i spokoju. Przyjaźnie zachowuje się w stosunku do innych psów. Może mieszkać w domu z ogrodem, zza płotu potrafi poszczekać na intruza, jednak nie można określić jej mianem szczekliwej. Jest zachipowana, odrobaczona, zaszczepiona i wysterylizowana, zostanie również wyczesana i zabezpieczona przeciw kleszczom. Suczka przebywa w Zamościu (woj. lubelskie). Kontakt w sprawie Pixie: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL], 507 266 636. Nowy tekst i ogłoszenia adopcyjne też odnawiam. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
LadyS replied to evel's topic in Foto Blogi
Ale piszcie dalej, piszcie, mam co czytać do kawy :diabloti: Evel jutro będzie w Zamościu, będą foty :lol: -
[quote name='Olson']A skąd? ;)[/QUOTE] Obróżka nasza? Z DS, jasny turkus z łańcuszkiem, doczekać się nie mogę :diabloti:
-
Komornik juz sie zbliza,juz puka do Kseni drzwi...............
LadyS replied to Marinka's topic in Już w nowym domu
Odnowiłam pannie ogłoszenia, tym razem zgodnie z prośbą na Małopolskę. -
Ciekawa jestem, jak tam nasza obróżka :lol:
-
[quote name='Anula']To chyba są jakieś odrębne przepisy w danym Schronisku,ponieważ ja bezpośrednio ze Schroniska wzięłam sunię do mnie do DT.Mam umowę ze Schroniskiem dotyczącą DT.Jak sunia zostanie zaadoptowana to przesyłam dwie umowy do Schroniska i to wszystko. A do Radnych napisać petycję aby zmienili swój szalony pomysł.Przecież to szkodzi psom a nie pomaga.Jak wydaje mi się to powinni pomagać a nie szkodzić,po to chyba są.[/QUOTE] Ale chyba nie ze schroniskiem w Zamościu, prawda? Dla mnie ten pomysł jest bzdurny, jesli mają być umowy, to przynajmniej dwie - jedna o DS, druga o DT, to byłoby dla mnie zrozumiałe. Niestety, zabrakło dobrej woli. Schronisko jest miejskie, stąd umowa jest narzucona przez radnych.
-
[quote name='Ewanka']hmmm ... nie znałam tego przepisu .... od lat ciotki biorą psiaki na DT, tzn., że mają te psy teraz oddać do schronisk, bo to niezgodne z prawem ??? ... chyba śnię jakiś zły sen :( [/QUOTE] No niestety, "psiolubni" radni wprowadzili całkiem niedawno umowę adopcyjna, według której uniemozliwione jest wzięcie psa na DT inaczej, niż przez fundację. Dla mnie to masakra, bo wiem, że dużo osób prywatnych brało psy do siebie, ja zresztą też i prawie każdy z tego wątku. Trzeba zatem radnym podziękować :roll:
-
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
LadyS replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Aleks89']A gdzie ja mówie o Tobie czy Evelowej? Mnie i wszystkich innych irytuje aniusia.[/QUOTE] Bo wbrew pozorom Anka, evel i ja mamy ogroooooomnie podobne charaktery. No i wybacz, nie jesteście wszystkimi - mnie irytujecie Wy, ale nie będę na ten temat z Wami dyskutować. [quote name='motyleqq']dajcie spokój, bo przestało być to zabawne :eviltong:[/QUOTE] Otóż to. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
LadyS replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Aleks89']Czyli mam rozumieć ,że na żywo jest cichą szarą myszką niewychylającą się z tłumu.A na forum dostaje powera i udaje kogoś kim nie jest.O to mi właśnie chodziło[/QUOTE] Nie, nie jest. Ja też nie jestem, ani evel. Tylko ja jej zachowań nie odbieram tak, jak Ty - nigdy niczym mnie nie uraziła, ale chyba wiem, dlaczego. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
LadyS replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Aleks89']Ale na taką głupotę ,zarozumialstwo i ignorancję nie da się nie reagować. Trzeba być wypranym z emocji wrakiem człowieka ,żeby nie robić się czerwonym jak płachta na byka czytając te herezje.[/QUOTE] Nie, trzeba po prostu sobie przypomnieć, że to forum. Wystarczy. Ankę znam osobiście - nie jest ani zarozumiała, ani głupia, ani nie jest ignorantką. Na forum moge jedynie oceniać czyjeś zachowanie, a nie ludzi, co Wy niejednokrotnie robicie. I nie bardzo rozumiem, czemu na wątku Zuzanki. [B]evel[/B], jak Zu w stosunku do Dextera, widzieli się już? -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
LadyS replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Unbelievable']a my nie musimy uderzać w nożyce żeby aniusia się odezwała, wystarczy zwykłe słowo :diabloti:[/QUOTE] Gdybyś była mądrzejsza, jak to niejednokrotnie sugerujesz w postach, to byś nie reagowała. Ja na posty ludzi, których nie lubię, po prostu nie reaguję. -
Tysiące razy jeździłam z psami rozmaitych wielkości autobusami/tramwajami, podobnie z kotem drącym japę w transpoterku (tu jedynie przeprosiłam współpasażerów, że kot po zabiegu i się wybudza i siadłam sobie dalej), w co najmniej czterech różnych miastach, w tym dwóch dużych - NIGDY nikt nie kazał mi pokazywać dokumentów, nie mówiąc już o wyjściu z pojazdu. Co innego PKS czy bus - trzeba umówić się z kierowcą, który zabiera po prostu. W komunikacji miejskiej nigdy nie miałam problemu, a nie wierzę, że miałam po prostu szczęście.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
LadyS replied to evel's topic in Foto Blogi
[quote name='Unbelievable']ja mam wujka myśliwego, te psy które ja pamiętam- posokowiec bawarski, wyżły weimarskie sztuk dwa, dwa jack russell terrierki(jeden dosyć spokojny, drugi wcielony diabeł ;) ) i wachtelhund, wszystkie polujące, wszystkie szkolone bez OE, bez kolczatek, na smaczki i dobre słowo, wszystkie bardzo posłuszne. Może nie idealne, ale na prawdę jedne z grzeczniejszych psów które widziałam, a trochę rasy trudniejsze niż gordony :) już nie chciałam tego pisać bo to było pytanie na które odpowiedź wiedziałam jaka będzie i się nie zdziwiłam. Po prostu z aniusią dyskutować nie będę bo udowodniła tym, że nie ma najmniejszego sensu.[/QUOTE] A Wy to się jak nożyce zachowujecie - Anka uderza w stół, a Wy zaraz się odzywacie ;) -
Zapiszę sobie, bo cioteczka majqa coś mi sprzedała, a wpływ poszedł na Misia, więc przelew ode mnie niedługo powinien dojść :)
-
Psu niedługo się kończy kwarantanna, nie wiem, skąd wzięło się, że pies jest od trzech dni w schronisku - widać dziewczyny musiały coś nie tak zrozumieć. Już wcześniej kontaktowałam się z Osą w sprawie tego psa. Nie ma sensu rozpoczynać leczenia na miejscu, skoro możliwe, że pies zostanie przeniesiony pod opiekę specjalisty - a wolałabym, żeby oczami zajął się specjalista, a nie zwykły wet. Przemywania rumiankiem nie zaryzykuję, bo nie każdy pies na to dobrze reaguje, ale będę w schronisku i postaram się z drugą wolontariuszką przemyć oczy i ich okolice solą fizjologiczną, tak jak to robię u swojego psa.