Jump to content
Dogomania

LadyS

Members
  • Posts

    15248
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by LadyS

  1. Przekopiowałam rozliczenie, a tymczasem... wieści z hoteliku :) Ksenia to, zdaniem pani Agnieszki, doskonały pies dla kogoś, kto miał już wcześniej psa, czyli ma doświadczenie, i chce z psem pracować. Jej zdaniem może mieszkać zarówno w mieszkaniu w bloku, jak też w domu z ogrodem. Zza płotu/kojca potrafi ostro rzucać się do innego psa, a gdy zostanie do niego wpuszczona bądź po prostu ma mozliwość do niego podejść - traci rezon, po prostu go obwąchuje i zachowuje się jak w przypadku każdego nieznanego psa - ładnie przy tym wysyła CSy. Dwukrotnie miała konflikt z suczką wilczaka, ale konflikt na zasadzie pyskowania - wystarczyło skierowanie uwagi na suki i jedna uwaga, a suki obie się uspokoiły. Mieszka z młodym, dużym, wykastrowanym samcem, z którym dobrze się dogaduje. Nie popadła w żaden inny konflikt z psami, a biegała już z rozmaitymi. Bardzo próbuje zwrócić na siebie uwagę człowieka i domaga się nie tyle pieszczot, co dawania jej zadań - jest zazdrosna o człowieka, ale nie wyraża przy tym agresji, raczej podchodzi do człowieka, zaczepia, siada i patrzy wzrokiem "no, to może teraz byś ze mną coś porobiła?". Jak p. Agnieszka odzyska Internet - stracili po ostatnich burzach - będą fotki ;)
  2. Ekypa jak ta lala :lol: Dłubanki moje: [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-3LgmiWML4cc/UCPvCUlM3_I/AAAAAAAAFzM/o4Xj9-Uj7uQ/s512/P8090001-001.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-Upa8qOuZqyc/UCPvDTq2ZtI/AAAAAAAAFzY/ea-dYk009rw/s512/P8090004-001.JPG[/IMG]
  3. [quote name='zaginiona sara']:( ;( dlaczego to się stało? Masz jakieś podejrzenia? Chyba nie z gorąca. Ja się boję moich ruszać w upał, bo to okaleczone przez ludzi mutanty i mają krótkie pyski i się po prostu boję.[/QUOTE] Upał wbrew pozorom jest bardzo groźny i może spowodować takie efekty. I przepraszam, że robię to teraz i tutaj - ale po co masz takie mutanty, skoro wiecznie narzekasz na psy rasowe? Szkoda Piranhii, upały niestety są zdradliwe... Bardzo mi przykro :(
  4. Aleks, przesadzasz. Nikt nie mówi, że Torika nie była najwazniejsza, ale życie przeszłością nic nie daje - wiem, ja straciłam dwoje bliskich ludzi.
  5. [quote name='AnIeLa']Naszych dalej nie ma :-([/QUOTE] Naszej też :(
  6. Aaa, ja też już chcę :diabloti:
  7. [quote name='omry']A mogę prosić linka do galerii? Te yorki są genialne. Prawie tak bardzo, jak moja Tori :evil_lol:[/QUOTE] Prasz: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/76933[/url]
  8. Wyślij ich do mnie :diabloti: Wczoraj spotkałam JRT z takiego własnie stowarzyszenia, wyglądał jak jamnik, a dodatkowo kopulował ciągle z noga właścicieli :lol: W domu ponoć ciągle chce się bawić (ma ok. 6-7 miesięcy), zjadł im tynk i wygryzł kabel ze ściany :diabloti: Mój - dość ogarnięty i rodowodowy pies - w rękach moich rodziców (a przeciez jedynie pośrednio, bo ja też tu jestem) jest nie do wytrzymania - wchodzi na blaty, skacze po ludziach, zjada gówna z kuwety kociej, gryzie buty, szczeka, piszczy i cuda wianki wyprawia - rzecz jasna wystarczy jedno moje słowo, żeby przestał i zazwyczaj robi tak, jak mnie nie ma, ale nikt inny nie jest w stanie wydobyć z niego posłuszeństwa :diabloti:
  9. [quote name='dorka1403']no zuz kochany :) co ona ma tam napisane? [URL]https://lh5.googleusercontent.com/-AgOKThz4bDg/UCJrnaqFs9I/AAAAAAAAFrQ/ELZEu8XnD3w/s512/P8080087.JPG[/URL][/QUOTE] Ma napisane MAM CHIPA, co zgodnie z opowieściami evel jest uznawane nierzadko za jej imię :lol:
  10. Wydaje mi się, ze wygląda lepiej - zresztą pewnie sierść też nieco inna wyrośnie, jak to po ścieciu ;)
  11. Evel pewnie wstawi z wczoraj zdjęcia, więc ja tylko kilka wrzucę: [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-U0PmNKRRNVw/UCJsUiLMxXI/AAAAAAAAFwg/MX62MZaR1hQ/s640/P8080193.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-OLlGcHtrqKM/UCJsSJXPPuI/AAAAAAAAFwQ/4eJRlXHAe4o/s512/P8080189.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-I-5Ue1RaYi4/UCJrYfYec_I/AAAAAAAAFpk/1-VT679BokA/s512/P8080054.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-VsGp6q5Txdk/UCJrqM92ICI/AAAAAAAAFrs/aCni1N3DP5U/s512/P8080090.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-AgOKThz4bDg/UCJrnaqFs9I/AAAAAAAAFrQ/ELZEu8XnD3w/s512/P8080087.JPG[/IMG]
  12. [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-QjHnaPiaV20/UCJsOmGzKPI/AAAAAAAAFv4/uAyoQ-e-qXc/s512/P8080184.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-Qke5TwXi-wc/UCJsPv2Yn7I/AAAAAAAAFwE/YDI6ZsPBns8/s512/P8080185.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-OLlGcHtrqKM/UCJsSJXPPuI/AAAAAAAAFwQ/4eJRlXHAe4o/s512/P8080189.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-U0PmNKRRNVw/UCJsUiLMxXI/AAAAAAAAFwg/MX62MZaR1hQ/s640/P8080193.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-5AK_tR0k4jo/UCJsXYNXzwI/AAAAAAAAFww/ExclXRzd8SE/s640/P8080198.JPG[/IMG]
  13. [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-DIdIzoaJWRY/UCJr1rvo4OI/AAAAAAAAFtA/3uOsPy7LWu0/s512/P8080120.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-E7x4hrymJg8/UCJr2wCzgjI/AAAAAAAAFtI/ZHboZKcq0iQ/s512/P8080122.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-qd1Kn5CDedM/UCJr9I4MRJI/AAAAAAAAFtw/zvNOvEcUhZg/s512/P8080135.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-CEhr_hAOyXs/UCJsA4_QQ-I/AAAAAAAAFuU/m1rgOQ1ciD4/s640/P8080150.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-gMGm9EIdM0Q/UCJsHPGVQgI/AAAAAAAAFvA/vsm4hpXW6yk/s512/P8080162.JPG[/IMG]
  14. :diabloti: [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-HDZ7Zf2FwyQ/UCJrguswlzI/AAAAAAAAFqg/qU9GdPtdAeU/s512/P8080075.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-xlFHLKkI-UE/UCJruUj1KpI/AAAAAAAAFsM/4DvQDCbWc6U/s512/P8080100.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-f3D7Q6ckP1c/UCJrvIygpJI/AAAAAAAAFsU/jjsTUE1w7Es/s512/P8080104.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-te5GMu3dDL0/UCJrx3xow5I/AAAAAAAAFsg/Ovt3jBKV0PE/s512/P8080114.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-QoAQIyciPQQ/UCJrzoexatI/AAAAAAAAFsw/84x5g-Sr_9I/s512/P8080117.JPG[/IMG] Miya chodzi za mną krok w krok na spacerach, bo dostaje ode mnie smaki i chyba uznała mnie za głównego dystrybutora :lol:
  15. [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-nbuFjT3_dJo/UCJrZUU_7LI/AAAAAAAAFpo/RL_SX51YPag/s640/P8080057.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-6ZF-yU8E80A/UCJraXZC4gI/AAAAAAAAFp0/diH8sQY1Cfw/s640/P8080058.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-dHYQxm7mW88/UCJrdoBvYgI/AAAAAAAAFqI/CeyIPnr8iUs/s640/P8080067.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-j4dUPjAAnCE/UCJreYdMvUI/AAAAAAAAFqQ/HLFeNbBMTXI/s640/P8080070.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-AB3p1q_YJL4/UCJrfg6XWNI/AAAAAAAAFqY/SFyPBYz8dDg/s512/P8080071.JPG[/IMG]
  16. [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-W_jEw3mSRyE/UCJrQ-tqATI/AAAAAAAAFog/QHEFJMmSjEc/s512/P8080037.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-FiGRv7AlAXA/UCJrR5LWH4I/AAAAAAAAFoo/brIE5eFm8lw/s512/P8080041.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-1QgQzbLCXB4/UCJrT_tut1I/AAAAAAAAFo4/FwhgvwWzvaI/s512/P8080044.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-6EbR8PTdV10/UCJrU2GXyMI/AAAAAAAAFpA/dXDeq9c237w/s512/P8080045.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-RXWlGwXx2uw/UCJrV0NoAnI/AAAAAAAAFpI/Xaxcj2TCfdM/s640/P8080048.JPG[/IMG]
  17. [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-UFumnv37uoM/UCJrIMG_f4I/AAAAAAAAFnY/S2ZB3slz3po/s512/P8080004.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-TO4FSGzGafw/UCJrJ1LD8BI/AAAAAAAAFno/TT-5n5pQ7PA/s640/P8080017.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-06kpVtZzKQE/UCJrK0eVy1I/AAAAAAAAFnw/VrVX6tDgeEY/s640/P8080024.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-7wFVlwfMznk/UCJrNFnKuTI/AAAAAAAAFoA/8D9gMiMan5U/s512/P8080026.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-N8kUkpJEFEQ/UCJrN5QNUNI/AAAAAAAAFoI/fIT9ytAs-tQ/s512/P8080027.JPG[/IMG]
  18. Hihi, nie ma sprawy ;) Zaraz podrzucę trochę fot do galerii piranhi ;)
  19. [quote name='motyleqq']Etna też lubi cudze zabawki i jakoś spotykamy same takie psy, co potulnie jej wszystko oddają :evil_lol: a sama nie znosi jak któryś wyciągnie pysk w stronę jej własności...[/QUOTE] Jax daje sobie zabrać, jeśli ktoś zna sposób, bo większość odpuszcza :lol: A młody wszystkim psom potrafi coś zabrac, nawet Zuzance, której to się nie podoba :roll: Dziś uczyniłam dobry uczynek - stałam w aptece, przede mną pani z yorkiem (bo york to przecież nie pies, nie? można z nim wszędzie wejsć :roll:). Pogłaskałam przybysza z kosmosu (yorczek bez rodowodu, wybarwiony na czarno, a więc nieprawidłowo, ale bardzo sympatyczny) i mówię, że mam nieco większego psiaka o podobnym charakterze, tylko innej rasy. Pani pyta, czy suczka - mówię, że pies. A ona, że szuka suczki, bo może jak Crystal (:roll:) pokryje, to się uspokoi. Więc jej uświadomiłam, że będzie dokładnie odwrotnie - przedstawiłam jej wizje od kopulacji z nogami, dziećmi i wszystkim, co się rusza, po spuszczanie się na łóżko :diabloti: I stwierdziła, że ona chyba jednak wykastruje tego swojego yorka :lol:
  20. Jax objawia ogromne zafascynowanie cudzymi zabawkami :diabloti: Ale jak wiem, że pies sobie nie życzy, to po prostu go nie puszczam albo odwracam uwagę ;)
  21. Nie ma co polecać od razu karm weterynaryjnych, a bytówka RC jest kiepska obecnie. Trzeba zwracać uwagę na dwie rzeczy: dostosowanie porcji żywienia do aktywności psa oraz odpowiednie dostosowanie białek i tłuszczy w karmie. Karma standardowa ma ok. 25% białka, dla psa na diecie albo daje się mniejszą porcję, albo mniejsza zawartość białka; tłuszcze również dobrze, aby oscylowały ok. 10%. Wiadomo oczywiscie, że psa trzeba obserwować, aby dostosować karmę i żywienie do jego potrzeb.
  22. Skoro ignorowanie nic nie daje, to z psem trzeba pracować. Najlepiej - zaznaczając pożądane zachowania, a niwelując niechciane. Zakładam, że pies zna komendy "cisza" i "nie", albo przynajmniej "nie" - gdy zacznie szczekać zaznaczanie niepożądane zachowanie, a potem dawać sygnał, gdy pies jest spokojny i siedzi w ciszy. Nagradzać można np. smakami, to chyba najprostszy sposób - pies jęczy pewnie z trzech powodów: po pierwsze, nie wie, że mu nie wolno, po drugie, nie wie, co powinien robić w zamian i nie ma co robić (może warto dawać mu coś do gryzienia albo lizania?), a po trzecie, nie jest zupełnie wyciszany. Poczytajcie trochę o ćwiczeniach na wyciszanie psich zachowań i zastosujcie to w praktyce. Polecam z własnego doświadczenia. Jeśli wariuje przy wychodzeniu z samochodu, to za każdym razem, jak zaczyna wariację - przestajecie wychodzić z samochodu. Pies się uspokaja - zaczynacie wychodzić - zaczyna wariować - nie ma wychodzenia. To jest bardzo długotrwały proces wymagajacy cierpliwości i konsekwencji, ale teraz musicie odrobić to, co zaniedbaliście przez wcześniejszy okres jego życia.
  23. [quote name='Ty$ka']Piłeczkowy potfffór :D[/QUOTE] No ba - choć określenie to pasuje bardziej do Miyi :lol: [quote name='Patik'][URL]https://lh5.googleusercontent.com/-kKMp2kMp4so/UCE0EmvVrVI/AAAAAAAAFlQ/L_ZQFjuMGcE/s512/P8060022.JPG[/URL] Co ty biednemu psu robisz:diabloti:do TOZ-u trzeba Cię podać :D[/QUOTE] Jestem pewna, że gro ciotek z dogo byłoby zachwycone, gdyby odebrano mi psa - w końcu nie jest zatuczony, jest męczony szkoleniem, grzeczny (bo na pewno się boi) i siedzi w klatce :diabloti: [quote name='Ty$ka']Jaka Zu duża w porównaniu do reszty :D[/QUOTE] Niee, to raczej kwestia perspektywy - tam gdzie stoją bokiem widać, że to nie jest jakaś straszna różnica :lol: [quote name='sacred PIRANHA']trzeba wziąć po uwagę ile ta reszta waży:-D kolejnod od prawej: 2kg, 2.4kg i 5.5kg - jakoś tak ;-)[/QUOTE] Jax waży 5,2-5,3 :diabloti: [quote name='dorka1403'][URL]https://lh6.googleusercontent.com/-bvI00CIsRKo/UCJrW2MkqlI/AAAAAAAAFpU/7ZXY4aooquU/s512/P8080052.JPG[/URL] bosz zuzol zyje!!!:multi: [URL]https://lh5.googleusercontent.com/-U0PmNKRRNVw/UCJsUiLMxXI/AAAAAAAAFwg/MX62MZaR1hQ/s640/P8080193.JPG[/URL] jaka sciema ze takie niby grzeczne pieseczki..nono..[/QUOTE] Hihi, zrobiłam poadopcyjną odwrotnie Zuzolowi :diabloti: A grzeczne są, są - w porównaniu ze wszystkimi, które dziś spotkaliśmy :lol: [quote name='yamayka']Fantastyczne fotki, udane psy! Czy one się nigdy nie chleją o piłki?[/QUOTE] One o piłki się generalnie nie tłuką, tzn. Zu jest dość zaborcza, ale odpuszcza. Choć to jest dziwne, bo np. piranha mówi, że Ajuś Miyi nie może zabrać piłki, bo ta się do niego pluje, natomiast Jax umie zabrać piłkę każdemu psu :roll: [quote name='motyleqq']ladyS postanowiła nie odpowiadać na posty :evil_lol:[/QUOTE] Hihi, ladyS ma dziś skopany net, który raz działa, a raz nie :loveu:
  24. [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-o-XMbU1RNC8/UCKKHZunEQI/AAAAAAAAFxY/MMKft5OxtNY/s640/P8080011.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-BfXPDS3Whks/UCKKGvZxvlI/AAAAAAAAFxU/wUxBSq69lYM/s512/P8080006.JPG[/IMG] I bransoletka ;)
  25. [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-Qke5TwXi-wc/UCJsPv2Yn7I/AAAAAAAAFwE/YDI6ZsPBns8/s512/P8080185.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-CI4JDc6RTjk/UCJsQ-Z_9pI/AAAAAAAAFwI/zrwQAgJbX7I/s512/P8080188.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-U0PmNKRRNVw/UCJsUiLMxXI/AAAAAAAAFwg/MX62MZaR1hQ/s640/P8080193.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-5AK_tR0k4jo/UCJsXYNXzwI/AAAAAAAAFww/ExclXRzd8SE/s640/P8080198.JPG[/IMG]
×
×
  • Create New...