Jump to content
Dogomania

Charly

Members
  • Posts

    15120
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Charly

  1. Dżordzi??? Poważnie? hihi. Nasz grek przystojny. MIalam kiedys kumpla nazywal sie Gorgi ( od Georgios):lol::evil_lol:
  2. On w Poznaniu jest rozumiem? W góre piesku
  3. [quote name='puli']A jak bez nagrody mozna wyłapywac zachowania pożądane?[/quote] też mnie to zastanowiło. Bo np. mój psiak kiedy go wzięłam był bardziej umarły niż zywy no i bardzo uległy. dreptał baaardzo wolniutko zatrzymując się co kilka króków. Za każdym razem kiedy się zatrzymywał mówilam STÓJ. Teraz mam psiaka ( tzn. ostatnio cos się opuscilam i on tez oczywiscie;)), który biegając wolno bez smyczy na słowo STÓJ zatrzymuje się tak automatycznie i szybko, ze cały się chwieje. Bardzo mi się to podoba, szczegolnie dlatego, bo pies jest w sumie prawie slepy.
  4. To ja poproszę taki karabińczyk z linką za zwrotem kosztów. Ale taki mocny karabinczyk,bo szykują mi się spacery z Bobikiem sznaucerkiem olbrzymkiem i Maszą:lol: [B]Acha,a jeśli chodzi o blogi i glosowanie to ja gorąco namawiam na głosowanie na naszą elblążankę Wioletę ( tez tutaj gdzies myka sobie), która ma u siebie przytulisko składające się z psiaków i kociaków schroniskowych (np. naszą jednouszną sunie ze schronu- teraz mi imię wylecialo z gowy;))oraz podrzucanych:shake:[/B] [B]adres blogu: kotowisko.broszka.pl[/B] [B]sms o treści: A00254 (koszt 1, 22 zł) na 7144[/B] [B]Wioletta jest na 8 miejscu a musi sie utrzymac w pierwszej dziesiątce do czwartku.[/B] [B]Czasem jest chyba przesilenie i nie da się przesłac smsa. Trzeba próbowac. Dzięki za współudział w imieniu Wioletty:loveu:[/B]
  5. no tak. każdy szuka domku
  6. [quote name='Mrzewinska']W ksiazce p. Donaldson jest doskonały opis nauki przychodzenia do nogi, informacje, czego pies nie jest w stanie zrozumiec. Coren opisuje, co pies rozumie. Te dwa poradniki krytycznie przeczytane = mniodzio. Elementarz dla chetnego. Niemal wszystko sie wie już. BTW, gdy lata temu wydalam Po obu koncach smyczy, a potem Z kluczem do psa, niekoniecznie spotkalam sie z uznaniem. A to dokladnie to samo, tylko krócej powiedziane.... Zofia[/quote] zażyczyłam sobie te ksiązki plus "zdaniem psa" na Święta:). Wspaniałe są. Polecam gorąco. Krótko zwięzle i....mam już wklęsłe czoło od bicia się dłonią po nim..hihih. Niby proste, a sama za chiny bym nie wpadła. Naprawde KAŻDY powinien miec te ksiązki. Szkoda psa, zeby ich nie miec:) Są tanie. bo około 12 zl.
  7. ja jeszcze nie zakupiłam,. ale będę musiała to wykonac jak widzę:)
  8. Orphy nogi można zobaczyc na wątku PiSdZ, który lekko:lol:ewaluował. [COLOR=darkred]edit:oooo.... nogi widzę:evil_lol:[/COLOR] A póki co:lol:.....otrzymałam maila od tej dziewczyny, która zacytowala te nogi z Bibli. Pisałą ze zapodała Maniusia na jakies niemieckie forum i tam Manius wzbudzil wielkie zainteresowanie z racji podobieństwa do innego tam na forum znanego psiaka, który zostal w wieku okolo 10 lat uratowany gdzies we Wloszech tzn. zabrany do Niemiec i tam zmarł 8 lat pózniej na cukrzycę. A tu jego zdjęcie: [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img262.imageshack.us/img262/8016/enricoqm5.jpg[/IMG][/URL] a poniższy obrazek zafascynował mnie swoją pomysłowością. Oto wspaniały sposób na wyprowadzanie zmęczonego starszaka:-D [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img93.imageshack.us/img93/7042/enirco2mt6.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://g.imageshack.us/img93/enirco2mt6.jpg/1/"][IMG]http://img93.imageshack.us/img93/enirco2mt6.jpg/1/w240.png[/IMG][/URL] musze zapytac, czy ten wózek jest faktycznie wyprodukowany w tym celu. Ale chyba tak
  9. [quote name='orpha']SBD na Racławickiej , od nas tam 138 albo 117 bezposrednio mamy , znaczy z ronda waszyngtona , no chyba ze tramwajem do cemntralnego i tam przesiadka tez na tramwaj Nogi ? pokazac wam moje ? :diabloti:[/quote] dawaj:multi:
  10. [quote name='kordonia']Wstawiam linka do watku o kotach z elblaskiego schroniska. Potrzebne koniecznie domy tymczasowe :( [URL="http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=86492&postdays=0&postorder=asc&start=0"]Miau.PL :: Zobacz temat - Schronisko w Elblągu[/URL][/quote] Rybciu wstaw to proszę w pierwszy post, zeby nie umknęło:) ------------- Gdzie Wy z tymi zwierzakami chodzicie na spacer? Na drugą stronę ulicy i tam w gąszcz czy jak? Co myslicie o zakupie adresówek ( jedna 2, 50 w zoologicznym). Moze tylko kilka i potem tylko obroze zmieniac ( nie wiem jak to tam funkcjonuje jeszcze;)). Bo jak taki psiak pitnie na spacerze ( jak np. Malina od Basi po głodówce przed sterylką, studentom z SGGW w Olsztynie-do dzis nie odnaleziona:placz:) dobrze by był zabezpieczony. Lepiej zeby nie pitnął, ale wiecie..różnie to bywa..
  11. [quote name='Ania-tygrysiczka']a moje nogi???? :evil_lol: Ciotki nie wiedzą, ale to do mnie pierwszej zadzwonił syn Pani w sprawie adopcji Maniutka :lol:. Ponieważ jechałam pociągiem i traciłam zasięg, przekazałam Panu kontakt do Tomka :evil_lol:.[/quote] Twoje nogi oczywiscie najpiękniejsze:loveu::multi:
  12. Czarus chyba nie wie ze nie widzi:loveu:. Bo patrzy w góre i szuka tego makaronu:evil_lol: hihihihihi. Super to wygląda. Jaki on jest szczęśliwy:loveu::loveu::loveu: [COLOR=gray][Tak faktycznie jestem wypoczęta po tym "kurorcie;)". [/COLOR] [COLOR=#808080]Bo biorąc pod uwagę, że góry w tym wypadku to gory czyli kopalnie czy hałdy górnicze było jak w tym kawale : Ecik ze Śląska, pojechal nad morze, zrobil głęboki wdech i zemdlał...i Masztalski (zdaje się) wpadł na pomysł Ecikowi pod "pysk" rurę wydechową podstawic...Ecik zrobil głeboki wdech i powstał:lol:[/COLOR] [COLOR=#808080]trochę reklamy:lol:[/COLOR] [URL="http://www.tgory.blogspot.com/"]TARNOWSKIE GÓRY miasto gwarków[/URL]] [COLOR=black]Czytałam historię tego psiaka. PiSdZ jak zwykle stanął na wysokosci zadania.[/COLOR]
  13. [quote name='Weronia'][B]Charly, gdzieś Ty była...???:crazyeye:[/B] [/quote] [SIZE=1]a w Tarnowskich Górach się z lekka zasiedzialam. no ale juz jestem od wczoraj:)[/SIZE] [SIZE=1][/SIZE] Filutkowi też lapki zamarzają na spacerkach, wtedy staje podnosi lapkę i trzeba ją obejrzec. w sumie wystarczy dotknąc i pożalić się, aby mały radosnie pobieżył dalej;).Jesli jest bardzo zimno, chce na ręce na kilka minut, ogrzewam mu wtedy łapulki w moich dloniach no i po paru minutach wyrywa się znow do biegania i tak w kólko. dobrze ze waży tylko 7kg:multi: czasem lize lapy po spacerach. wtedy idą (łapy:)) pod prysznic. Widzę ze Czaruchna się zasiedzial na calego i korzysta z wszelkich komfortów. kto by pomyslał...łapki mu wycierają:-D:fadein:
  14. [quote name='zuzlikowa']Charly jedna mała uwaga...z doświadczenia z dużym piesem,który chce kontaktu,ale nie ufa ludziom...szczególnie zbyt blisko podchodzącym! Jeśli będziesz chciała ją zabrać na spacer(a warto!!!), to najpierw pozwól jej się przyzwyczaić,że jesteś blisko! Wejdź do ...wybiegu, pobaw się z innymi psiakami,obczęstuj je...[B]i na Maszę nie zwracaj szczególnej uwagi...tylko plącz się blisko niej! [/B]To wystarczy na początek. Może sama podejdzie,ale wtedy głasknij ją tylko jak pod rękę podejdzie...[B]nie skupiaj na niej nadmiernej uwagi![/B] Niech taka sytuacja powtórzy się kilka razy!!! Podchodź coraz bliżej bez zwracania na nią uwagi(nawet jak będzie gardłować- olej ją)- coś tam sypnij,coś pogłaskaj... Nasyp jej żarcia...może daj wody, ale tak niby mimochodem! Masza nauczy się,że nie jesteś dla niej zagrożeniem, uzna Cię za członka stadka. Może to potrwać...ale da wszystkim szanse! Za którymś razem (a może nas zdziwić!) ...[B]sama da znać,że chce kontaktu i będzie czekać!![/B] I tu już będziesz mogła się przekonać jak wspaniałe są spacerki z takimi gigancikami! A ja teraz idę z dwoma benikami! Jeden z nich musiał być tak powoli uczony zaufania do ...ludzi! Ale spacery z nimi to teraz jedna giga przyjemność!!![/quote] :loveu: Tak mysle zrobię. Będę próbowała się zapoznac z Maszeńką:fadein:. Jest fascynującą pieską. nie podbiega, nie liże, nie łasi się jak inne "głupolki":lol:, tylko jest taka..no inna. zobaczymy co z tego będzie:)
  15. 2 pociagi=2 bilety. tak mi powiedzieli. wczesniej sprzedawali jeden. a teraz powiedzieli ze się zmienilo. pytalam potem w W-wie na dworcu i to samo mi powiedzieli. ech..kazdy po swojemu:roll:
  16. elblag - marlbork: 4 zl ( faktycznie 4 - cos mi sie pomylilo z tymi 6zl) marlbork warszawa: 15 zl warszawa -katowice: 15 zl katowice - tarnowskie góry: 4 zl razem: 38 zl. w maju zeszlego roku placilam za IC tylko raz, a tez się przesiadałam z powrotem to samo.
  17. [quote name='olekg89']No to ja już zgłupiałem.Dalej obowiązuje te 4zł niezależnie od długości trasy?Czy nie:roll:[/quote] zaraz wyciągne moje bilety i odpisze. wczoraj wieczorem wróciłam, więc są swieże;)
  18. [quote name='ick']MASZA ! NO nareszcie spacerki ![/quote] no zobaczymy nie?:roll:. nie bardzo wiem, jak się wyprowadza kaukaza na spacer:look3:. Trzeba będzie zrobic rozpoznanie. U mnie na starym miescie nocą ( tak po 24:00) biega zawsze olbrzymi kaukaz ( ktos go na noc zawsze wypuszcza) i za każdym razem robię w portki (no prawie;)) kiedy on bezpardonowo leci prosto na nas ( mnie i moje 7kg na smyczy) wącha bezczelnie od stop do głow struchlałą mnie i moje 7kg, a potem leci dalej:smhair2:
  19. I coż to się wydarzylo jak mnie nie było? Widzę, ze Diego nadal lezy na Twoich kanapach Mru i nie bardzo szuka tego domu
  20. [quote name='enia']no przeca Go oddał nie?:evil_lol: więc lubi i to i to...... a zdjecie łapinki boskie:loveu: czy Wy też cioteczki wąchacie łapinki (poduszeczki )psom? czy tylko ja zboczona w tym temacie?:roll:[/quote] nie ma nic lepszego niz zapach psich poduszek i psiego ucha. choc poduszki są lepsze. poniewaz moj pies jednak czasem się lekko spina, kiedy schylam się tak blisko, zeby lapke powąchac, mam inny sposob. chwytam lapinke do ręki i pocieram palcami o jego poduszki, a potem wącham palce.... hm......uwielbiam ten cieply zapach:D
  21. :) dalej szuka domu czy to już jego przystań ostatnia?
  22. Ty Rybc!a widzę w żywiole swoim wreszcie:loveu:. Doczekałas się i psiaki się doczekaly.
  23. nie no jasne. jak nie trzeba robic, to wolę się lenić:) :thumbs::thumbs::thumbs:
  24. we wtorek odwiedzę Zosie i jesli wszystko wyjdzie jak wyjsc powinno, zabiore na spacerek:)
  25. i wkrotce wiosna:multi: Ale będzie fajnie. [SIZE=1]troszkę na wyrost z tą wiosną, bo jak na razie Elblag skuty lodem:lol:[/SIZE]
×
×
  • Create New...