Jump to content
Dogomania

Charly

Members
  • Posts

    15120
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Charly

  1. niestety tak jest. nie trzeba być "złym" człowiekiem, aby nieodpowiednio traktowac zwierzęta. I na "oko" też nie widać, kto będzie odpowiednim właścicielem.
  2. pamiętamy pamiętamy. Jak z tą sterylką? wiadomo co i jak?
  3. Jutro o 13-14 przyjedzie Harrego nowa pani:). Harry ma dziś zieloną noc i nic o tym nie wie:loveu::multi:
  4. [quote name='kordonia']Ale miasto przeciez sterylizowała [B]PO[/B] wzięciu psa i to [B]TYLKO [/B]na zyczenie własciciela, wiec nie rozwiązuje to problemu sterylizacji suk zaciążonych i "rasowych" :( to fakt. Tyle, ze każdy adoptujacy zwierzaka dostawal skierowanie na darmową sterylkę i teoretycznie każdy jeden mógł to zrobic. Więc miasto liczyło się chyba z tymi kosztami. Więc niech teraz dają na sterylki psów w schronisku. Miesięcznie na tyle ile srednio miesięcznie schodzi.psiaki są karmione, leczone, socjalizowane. A potem się taka adoptowana suka rozmnoży i wszystko bierze w łeb. no to se pogadalysmy;) ech
  5. Dzięki Fioletko. bo wiesz kociary to kociary, a psiary to psiary ( zartuje dziewczyny;)) i bardzo bym chciała zeby teraz psiara poszła zobaczyc Daszę. Po prostu po to, zebysmy wszytkie mogły spac spokojnie:oops: Naprawdę z calego serca dziękuję za wyrozumiałość:)
  6. [quote name='kordonia']Na 5 zabiegów miesięcznie. I niekoniecznie są to kastracje/sterylizacje, bo jesli trafi sie składanie złamanej nogi, to już o jedną sterylkę mniej. Z tego powodu np. suki, od maleńkiej ciązy przebywające u nas, musiały urodzić. Wszystko rozbija sie o pieniadze. Na pewno lepiej wysterylizowac sukę w ciazy, kundla, niz nieciężarną rasopodobną. Też uwazam,z e wszystkie suki powinny iśc wysterylizowane, i "rasowe" psy równiez, ale jak na razie wydaje sie to nierealne.[/quote] no wlasnie. 5 zabiegów to nic. Non stop przychodzą do schroniska zaciązone sunie i je tez trzeba sterylizowac. i tyle z tych sterylek. Ja po prostu czasem łapie doła rozmawiając z ludzmi- bo widzę tyle poświęcenia, pracy w schronisku. A potem sobie wyliczę, ze jesli choc tylko jedna suka się rozmnozy, a potem jej dzieci się rozmnożą to:shake: Miasto powinno wrócić te sterylki.
  7. [quote name='natalia_aa']Z tego, co wiem obowiązkowa sterylizacja i kastracja to punkt 4 OTOZ'owskich umów adopcyjnych, więc żaden problem odgórnie narzucić właścicielowi taki obowiązek i to skontrolować. Ale przecież schronisko ma podpisaną umowę z weterynarz na kilka/ kilkanaście (nie wiem ile aktualnie) sterylizacji/kastracji miesięcznie, trzeba to wykorzystać i w ramach tego przynajmniej na razie robić te zabiegi, zwłaszcza przy psach rasowych, w typie ras, sukach, które trafiają do schroniska z cieczką i psach, które zamieszkają na dworze, czy będą miały wybieg... Sporo miast ma też program tańszych sterylizacji i kastracji w konkretnym miesiącu, Łódź miała bodajże marzec, Gdynia kwiecień, może i Elbląg ma taki program, sporo osób, które adoptowało psiaki na pewno chętnie, by z tego skorzystały.[/quote] u nas są psiaki kastrowane, tylko tego jest tyle, ze nie da rady kastrowac wszystkiego. a czy osoby adoptujące psiaki chętnie korzystają z darmowych sterylek? - pewnie tak. Najpewniej jesli chodzi o kundelki- choć co drugi twierdzi, ze suka raz w zyciu mlode musi miec. Tylko, że ja oglaszając np. huskiego dostaje min. 2 telefony dziennie. sporo odpada, bo chętni mieszkają za daleko, ale...jeszcze więcej odpada bo ja mówię, ze pies jest wykastrowany, czy tam suka wysterylizowana Zapał gasnie...zadzwonimy, zgłosimy się i słuch po nich zaginąl. Z tego wnioskuje, ze dzwoni cała masa ludzi, którzy po prostu chcą psa rozmnażac. Kilka mówi o tym otwarcie.
  8. [quote name='koss']Charly - ma, zawsze ma jesli chodzi o zwierzęta ...a o one są bohaterami Tego forum[/quote] No tak jest. Nasza specjalna wysłanniczka;) do spraw Balbiny vel Daszy vel Lilki Kana miała spotkac się z Fioletką..
  9. [quote name='Vitka']Dla mnie Harry również jest ładniejszy! :lol:[/quote] bardzo fajnie, jeśli pójdzie. prędzej czy pózniej znajdzie dom. Wielka szkoda tylko ,ze miasto wycofalo darmowe sterylki. Zastanawiam się, czy możemy cos zrobic aby to przywrócili. żeby opłacali choc kilka sterylek/kastracji w miesiącu- tak żeby wszytkie psy rasowe, w typie szły wykastrowane do domu. Bez wyjątku.
  10. dzięki Tweety to w takim razie co się tutaj stało?? Dziewczyny, które były- wypowiedzcie się. bardzo proszę. i Kana...jestem Tobie przeogromnie wdzięczna:) Zastanawiam się- czy ma sens Twoja wizyta czy nie. hm.
  11. super. Mru Ty tez na pomnik zaslugujesz. ja juz rozlozylam ręce:oops:...czasem je skladam, ale:roll:
  12. do tego Harry ma smieszny charakter- wymusza spacerki opierając łapy na ramionach i patrząc swoim niebieskim okiem prosto w oczy człowieka:evil_lol::evil_lol: Marek musial go sciągac ze mnie ostatnio:evil_lol:
  13. ta osoba może jak rybcia pisze przeslac puszkową dobrą karmę dla Pachyderka. Może najlepiej niech zadzwoni do p. Joli i zapyta
  14. super. ja jej powiedzialam, ze Ice jest juz zarezerwowany. Harry zresztą jest tak samo urodziwy jak Ice, jesli nie bardziej. Jest potężniejszy. W takim razie piszę do niej. Jej zresztą było obojętnie. wazne zeby hasiory nie siedzialy w klatce.
  15. Rybcia pisala ze rozliczenie będzie 10 maja. Odpowiedzi na bieżące pytania z pewnością może udzielic pani Jola- kierowniczka schroniska w Elbągu.
  16. [quote name='Kana']Nie ma problemu moge wpadac do fioletki i ogladac zwierzaczki. Balbinka mi wszystko powie na uszko czy jest jej tam dobrze. Obejrze również ptaszki, króliczka i kotki. Szczególnie te puchate cuda :loveu: charly możesz sie spytać Natalii czy by chciała. Ja narazie jestem wyjechana ale w poniedzialek postaram się juz byc. Wiec mysle ze to bedzie poniedzialek. Zresztą zadzwonie do Doroty i się umówimy. Pozdrawiam[/quote] tak. juz do niej piszę:) Mam nadzieję ze znajdzie troszkę czasu.
  17. ktos powinien- jak najszybciej. Neruś nie otwiera się szybko, nie ufa szybko- teraz zaczyna się do mnie przyzywaczajc. podejrzewam, ze jak taki pies pokocha to na umór- i znów zobaczy, że to nie ma sensu:-( Ale z drugiej strony chcę, żeby się otworzył. okazywal zainteresowanie. jakie inne ma szanse na dom:(
  18. Jutro z Wrocławia:-oprzyjedzie bardzo fajna pani po Harriego. Zadzwonila w sprawie Ice, ale Ice już idzie. chcę jej przeslac kilka zdjęc Harriego.[B] czy ma ktoś może jakieś ? ile on ma lat?[/B]
  19. ech ta Murka. zasluguje na pomnik
  20. a jutro piątek i co dalej?
  21. [quote name='Kana']Niestety Brazowa nie pojdzie ze mna, moge isc sama, lub z kims jeszcze zeby wiarygodniej bylo. Wolałabym z kims. Fioletko czy moglabym sie umowic z Tobą po długim weekendzie poniewaz teraz jestem ciagle w rozjazdach. Sliczne koty ;)[/quote] wiesz pomyslalam o Natalii....gdyby się zgodzila byloby swietnie
  22. [URL="http://trojmiasto.gumtree.pl/c-Spo-eczno-zwierzaki-M-ody-pies-rasy-Cane-Corso-W0QQAdIdZ124573283"]Młody pies rasy Cane Corso....... - Zwierzaki Psy Koty Konie Papużki i Inne - Gumtree Trójmiasto[/URL] i alegratka. z alegratki powinno byc sporo telefonów. Tam ogloszenia są podzielone na rasy. [url=http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1929727_mlody_samiec_cane_corso.html]M
  23. [quote name='furciaczek']Tak byle ludzie odpowiedni....wlasnie mi jeden z asopcji wrocil ehh Ja to zawsze cos do pseudohodowcow musze napisac coby nie czuli sie opuszczeni:diabloti:[/quote] hihi. dobre. Ja takie info podaję przez telefon, zeby nie sprawiac wrażenia, ze jestem "nawiedzoną oszołomką miłośniczką zwierząt" hihih. Dziwne, jak duzo chętnych nagle "musi się jeszcze zastanowic". Ale teraz będę wstawiac ten tekst. Podoba mi się:lol: szkoda, ze nie ma wiecej zdjęc Tycia. ps. aaa są..teraz mi się otworzyly w pierwszym te male
  24. dobre jest CC sam się "sprzeda":-D. oby tylko ludzie odpowiedni dobra wstawka o pseudo:lol:- skopiuję sobie:lol:
×
×
  • Create New...