Jump to content
Dogomania

mestudio

Members
  • Posts

    18511
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by mestudio

  1. Dziś trochę poważniejsza sprawa. Wcześniej już pisałam, że Lisio dużo szczeka pod drzwiami. W tej chwili szczeka od godziny 5 rano z przerwą na wyjście na spacery. Spokojnie śpi tylko w nocy. Bardzo chciałyście aby pies miał domowe warunki, ale nikt nie wziął pod uwagę faktu, że on jest psem podwórkowym bo całe życie spędził na zewnątrz. Jak dla mnie to Lisio się zamęczy kiedyś tym szczekaniem, nie wiem jak jest kiedy nikogo w domu nie ma bo i takie bywają chwile. W każdym razie Lisio zaczął dziś szczekanie już przed 5 rano, poszedł na spacer, zjadł śniadanie i zaczął szczekać ponownie. O 6:30 znowu poszedł na spacer, wróciliśmy i znowu szczeka do tej pory. Pada mocny deszcz więc nie da się ciągle być w ogrodzie jak np. wczoraj. Ja sama nie wiem co zrobić w takiej sytuacji. Jak on funkcjonował w schronisku? Czy mieszkał w zamkniętym boksie na zewnątrz czy w boksie z większym wybiegiem i mógł sobie chodzić do woli?
  2. Wygląda na to, że dwie:-). Kropka to taka prawdziwa kropka. Mała 5 -letnia kruszynka. Starsznie przeżywa burze. Zastępuje nam prognozę pogody bo pierwsza wie, kiedy będzie burza:-).
  3. Dziś parka już śpi. Znowu nas przegonił pod wieczór deszcz i okropna burza. Psiaczki przygarnęły do siebie dziś naszą podwórkową Kropkę bo ona strasznie się boi burzy i zawsze umyka do domu jeśli się takowa zbliża. Razem sobie spały miśki trzy. Zastanawiam się jakie legowisko kupić dla parki bo Lisio bardzo mocno kopie w legowisku. Jak jest na dwórku to zagląda do budek innych psiaków i jak wejdzie to też zaraz mocno kopie. Pieguska dziś ładnie sobie leżała przy moich nogach, Lisio jak zasnął w ogrodzie to nawet nie słyszał jak wstaję i idę na chwilę do domu:-). On się dość szybko męczy staruszek i unika słoneczka. Nie wiem jak zgrałam dzisiejsze zdjęcia, coś namieszałam i nie mogę ich u siebie znaleźć.
  4. Lisio ma smyczkę na wszelki wypadek, puszczam ją i chodzę za nim bo trochę się boję, że mi zwieje na łąkę bo dopiero kończymy ogrodzenie.`Jak go całkiem spuszczam to daje dosłownie nura w przestrzeń, a jak mu ta smyczka merda to jest spokojniejszy. Większość dnia spędzamy w ogrodzie więc wolę mieć go za co łapać jakby miał nieciekawe pomysły. Jak go lepiej poznam to będzie inaczej, a jak skończymy ogrodzenie to będzie już zupełnie luz. Dziś jesteśmy cały dzień w ogrodzie, wylegujemy się i trochę coś tam kombinujemy, szkoda dnia na siedzenie w domu. Nawet laptopa mam w ogrodzie:-). Lisio jest dość narwany, ciągle szczeka jak szalony o 5 rano, szczerze mówiąc coraz wcześniej. Trochę chłopak przesadza, ale mam nadzieje, że się opanuje jednak. A co do ogrodu to my go dopiero zakładamy od niedawna, jest to spory teren, czasu mamy mało, ale staramy sie to ogarnąć. Teraz najważniejsze jest ogrodzenie. Musimy je skończyć bo materiał zalega, a deszcze leją kiedy mamy wolne. I tak bez sensu wszystko się przeciąga.
  5. [COLOR=red][B]Ladymonia0610 [/B][/COLOR][COLOR=black]- 06.04.2010 wpłaciłam za bazerek (kubek)pieniążki + opłata pocztowa wysoka bo 11 zł, paczka priorytetowa. Do dziś nie otrzymałam zakupionego przedmiotu, w profilu użytkownika jest już kilka wpisów informujących o braku wpłat z jej strony oraz braku wysyłki. Zapytałam jakiś czas temu o wysyłkę i dostałam informację, że już dziś będzie wysłane. Od tamtej pory Ladymonia0610 już nie odpowiada ani na pw, ani na wpisy w profilu. Na dogo się pojawia i wie dobrze o wszystkim - była tu dziś o 22. Podaje link do ostatniej strony bazarku, jest tam też wpis innej osoby, która czeka. [URL]http://www.dogomania.pl/threads/182267-Dla-każdego-cos-fajnego.-Bazarek-dla-psów-z-Szydłowca.ZAKOŃCZONY.-ROZLICZAMY!/page12[/URL][/COLOR]
  6. Pieguska bywa ciągle ostrożna i czujna:-) [img]http://img29.imageshack.us/img29/2332/02062010002.jpg[/img]
  7. Wspólny spacerek [img]http://img36.imageshack.us/img36/51/02062010010.jpg[/img]
  8. Ależ mnie dogo denerwuje, chwilami w żadnej przeglądarce nie działa. Z pieskami coraz fajniej, coraz lepiej sie poznajemy. Pieguska bardzo lubi poranne spacery, z rana jest najbardziej wesoła i najlepiej rozbrykana. Ona jest bardzo zwinna i skoczna. Ładnie podchodzi do ręki jak ma ochotę i dotyka już nosem palce. Ćwiczymy kilka razy dziennie takie numery:-). Coraz lepiej się poznajemy i dogadujemy z pieskami. Od ponad godziny znowu leje, a do tego jest burza. Uciekliśmy do domu i Lisio zaczął się strasznie niepokoić. Szczekał, sapał, skakał na mnie aż dostawał zadyszki, pani Lisiowa też była zła. Ja myślałam, że one się boją burzy i siedziałam z nimi jak nawiedzona i głaskałam Lisa żeby się uspokoił. Ale po jakimś czasie stwierdziłam, że może dam im kolację to trochę się odstresują. No i cóż sie okazało... psy chciały zwyczajnie jeść i tyle, a pańcia się zamartwiała. Najadły się podkradając sobie z misek i poszły spać. To była mniej więcej pora karmienia i już sie przyzwyczaiły, a ja taka niekumata sie okazałam. Lisio czeka na chrupeczki [img]http://img16.imageshack.us/img16/5069/02062010007l.jpg[/img]
  9. Jeżeli macie problem z pisaniem na dogo to trzeba zmienić przeglądarkę np na Mozillę, ja też się wkurzałam, aż wpadłam na ten pomysł. Gdzieś ktoś w innym wątku też o tym pisał.
  10. Kotków ani nie gonią, ani się nimi wcale nie przejmują. Nasze kotki lubią się z pieskami. Jak kotki wychodzą z domu to pieski biegną do nich się przywitać. Największa sunia to trąca się z kotami pyszczkiem na powitanie:-).
  11. Może i raj, nie wiem:-), ale chyba im będzie tu nieco lepiej i bardziej przyjaźnie niż w schronisku.
  12. Dziś Pieguska drugi raz odważyła się podejść do mojej ręki, noskiem dotknęła palce i obwąchała. [img]http://img684.imageshack.us/img684/3006/01062010019.jpg[/img]
  13. Spacerek popołudniowy [img]http://img517.imageshack.us/img517/7079/01062010020.jpg[/img]
  14. Dziunia jest przeszczęsliwa w ogródku, chwilami biega jak szalona z usmiechem na pyszczku. Jest super pieskiem, naprawdę. [img]http://img688.imageshack.us/img688/5532/01062010016.jpg[/img]
  15. Dzisiejsze zabawy na trawce [img]http://img10.imageshack.us/img10/3544/01062010017.jpg[/img]
  16. [img]http://img19.imageshack.us/img19/2305/01062010012.jpg[/img]
  17. I po dzisiejszych spacerkach z kocurkiem [img]http://img31.imageshack.us/img31/2715/01062010013.jpg[/img]
  18. Tu właśnie Pieguska zwiewa na werandę bo coś ją zaniepokoiło. Najlepsze jest to, że jak stoi u góry na schodach to nie pozwala wejść na schody tej dużej suczce i warczy na nią:-). A jak są w ogrodzie to chwilami zwiewa przed naszą suką właśnie na werandę, a nasza Lady wcale na nią nie zwraca uwagi. Jakbym miała za mało zwierzaków to dziś przypałętał się do nas jakiś kot. No i miauczy mi pod oknem. Dziwne dość to jest bo my tak na uboczu mieszkamy i tylko wokół łąki i pola, a domy to jakieś 200 metrów dalej. Kot przyuważył, że nasze koty wchodzą i wychodzą przez okno i też wskoczył do góry. Wystawiłam mu jedzonko bo pewnie głodny jest. Zobaczymy jak to będzie dalej. [img]http://img25.imageshack.us/img25/5110/img0006ivs.jpg[/img]
  19. Dziś wyszło wieczorem trochę słonka. Pieguska coraz fajniejsza i coraz bardziej odważna. Zawsze ma otwarte drzwi na werandę i jak coś ją niepokoi to spokojnie może iść się schować. Bardzo ładnie zjadły kolacyjkę i już śpią. Lisio coraz mniej szczeka pod drzwiami. Od czwartku mamy wolne więc będziemy z psiakami spędzali całe dnie i myślę, że dopiero wtedy Pieguska może się jakoś przełamie choć troszeczkę. [IMG]http://img215.imageshack.us/img215/2403/img0001knv.jpg[/IMG]
  20. To już jestem spokojniejsza i cieszę się, że dotarły kolejne pieniążki z bazarku:-).
  21. Zdjęcia mogłyby być fajniejsze tylko, że nie zawsze mam przy sobie aparat. Łażę niby z nim, ale położę to tu, to tam w ogrodzie i potem szukam. Lisio to taki przytulak trochę niedopieszczony, a jego dziewczyna nie może bez niego żyć. Chodzi za nim ciągle i ładnie się pilnuje. Jest bardzo spokojna i delikatną sunią i bardzo bym chciała aby za jakiś czas zrozumiała, że z człowiekiem być to całkiem fajna sprawa. Dziś znowu leje, koszmar jakiś niestety.
  22. Tak sobie drzemię kiedy jestem tylko z pańcią w domu:-). TZ nie przepada za pieskami na kanapach więc jak jest to jesteśmy grzeczne:-) i udajemy, że tego nie robimy. Na kocyk proszę nie patrzeć to taki specjalny wynalazek dla kotów. [img]http://img12.imageshack.us/img12/5408/28052010023.jpg[/img]
  23. A tu oglądam sobie rabatki [img]http://img686.imageshack.us/img686/6403/30052010002.jpg[/img]
  24. A tu szukamy skarbów [img]http://img227.imageshack.us/img227/3504/30052010001.jpg[/img]
  25. [img]http://img28.imageshack.us/img28/4351/30052010006y.jpg[/img]
×
×
  • Create New...