Jump to content
Dogomania

mru

Members
  • Posts

    17663
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by mru

  1. no właśnie nie wiem czy oderwiemy rda od tych szachów :/ nie było go teraz... pewnie by zawiózł tylko nie możemy na niego trafić (znów gra...!) będziemy go męczyć... Aniu, jakby Twój samochód był sprawny to daj znać!
  2. no wiesz co milciu! :) jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę!!!!
  3. ojej kto mogłby wystawić bazarek? ja fizycznie nie podołam! koszty transportu z pati-c to albo 310 zł albo 200 w zależnosci ile spaów będzie jechało :( także chyba odpada... bo nie mamy kasy :P szukam dalej, napisałam do tych osób co poleciła mi majqa bardzo Was proszę - jeśli macie chwilę rozejrzyjcie się czy nikt tam nie jedzie!!!
  4. uaktualniłam listy: lista wpłat odnotowanych na koncie: Aska7 100 zł. (jednorazowo) 10.02 kundelki 70 zł. (jednorazowo) 11.02 Havanka 30 zł. (jednorazowo) 11.02 Panca 20 zł. (jednorazowo) 11.02 israel 110 zł. (100 jednorazowo od mamy israel , 10 miesięcznie od israel) 11.02 kas999 30 zł. 15.02 gorki330 50 zł. 15.02 Plicha 10 zł. 15.02 kaas1 30 zł. 15.02 (miesięczna) razem wpłat 450 zł. lista stałych deklaracji: kakaicezar 20 zł. israel 10 zł. (za luty wpłynęło 11.02) emilak 30 zł. (od marca) kas999 10 zł. (od marca) Kaas1 30 zł. (za luty wpłynęło 15.02) UBOCZE 20 zł. Emigrantka 25 zł. (od marca) haliza 10 zł. milcia17 5 zł. razem deklaracji 160 zł., wpłynęło 40 zł. proszę o ew. zastrzeżenia :) wszystkim BARDZO dziękuję!!! karma będzie dziś :) zawieziemy do hotelu pewnie jutro w dzień, bo dzis już za późno będzie na odwiedziny.
  5. wybacz haliza! juz poprawiam :) jak Miś zuziu? nie zasypało go? ;) czas podliczyć transport, wyszło 400 zł.
  6. w sumie nie zdarza mu się już z jakąkolwiek agresją się cieszyć :) skacze ale tylko z radością :) staram się go nie nakręcać, ale nie da się tego nie robić :D bo jest kochany
  7. Aniu! spokojnie :) Rudzik zarezerwowany ranka mu się podgoi jeszcze :) dziś zapytam w takim razie kiedy można go zabrać i czy np. pan dr nie oderwałby soę od szachów i nie przywiózłby Ci Rudzika :)
  8. no dla niego cały spacer to pasmo niespodzianek :D a jeszcze potrafi się na Twój widok ucieszyć 3 razy hehe :D tak samo ekpresywnie... i jak mam smakołyki to jest taki grzeczny! znaczy stara się być bardzo grzeczniutki! no i ta jego mordka... z tym noskiem... i te oczka... :)
  9. Wiem, że goi mu się słabo szew po kastracji :( dowiem się dziś, czy jutro go możesz zabrać! :) (pytałam dra... zostawiłam mu kartkę z prośba o kontakt... i mój nr telefonu... oczywiście NIE dzwoni :P)
  10. aaa :) no właśnie... a może zbierać na konsultację?
  11. ojejku :( okropne... pewnie idealnie by było gdyby zobaczył ją Sterna, tylko skąd kasę wziąć:(
  12. ale przez to, że on nie widzi to od razu nie ogarnia co się dzieje fajnie, ktoś mnie zabiera na spacer! a to ten! idziemy idziemy... ooo i ona też tu jest! wooow! idziemy dalej, wpadam na kogoś... a to ktoś jeszcze jest? a nie, to ona! i ma smakołyki! jupiiiii! :) idziemy idziemy, a tu jeszcze ktoś z nami jest! ooo jaka fajna! i ma torbę, ciekawe co w środku! ooo i jest z nami ta suka z pierwszego boksu! oooo!! itd :D:D:D
  13. kochana taka ciapa :) cieszy sie, potem zauwaza druga osobe cieszy sie! skacze :D potem kolejną zauważa to się cieszy ;) potem widzi smakołyki to się cieszy hehe... :) odkrywca taki
  14. oh to jest taki wielki głupek :( obyś miała rację...!
  15. pati-c będzie jechała prawdopodobnie w czwartek tylko musimy znać koszt, bo na razie kasy specjalnie nie mamy :(
  16. kiedy załozono ten gips małej? czy daje to coś? :)
  17. [quote name='Bambino'] Myślę, że tramwaj się tam zmieści. Ha ha [/QUOTE] hihihi :) Pati umawiała się wstępnie na wtorek, ale powiedziałam jej że jeśli chodzi o Grafita to za wcześnie, bo on we wtorek to bęczie dopiero cięty także ma się odzywać :) wiozłaby jeszcze jednego psa i właśnie nie wiedziała czy nie jeszcze jednego - do Szczecina faktycznie, poproszę dra o taki filmik... :):):)
  18. byliśmy na spacerku w sobotę :) chce mi się zawsze płakać jak z nim jestem na spacerze :( on jest taka ciapa i tak się cieszy jak nas widzi... taki jest dumny, że z nami idzie tak nie chce wracać a jak się go zamknie w boksie to patrzy pytając "ale jak to?" szkoda mi go, nie wiem czy ktoś go adoptuje... :( furciaczku, teraz jest nowy psiak w typie CC w hotelu :) też od Was? taki beżowy :)
  19. tak teraz mieszka "haszczak": [CENTER][IMG]http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/husky/IMG_3273.jpg[/IMG] [/CENTER] [CENTER][IMG]http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/husky/IMG_3272.jpg[/IMG][/CENTER]
  20. hihi ja też mam tymczasa i nie biorę kasy za niego (nie byłoby od kogo;)) ani nie zberam (a mam jeszcze 3 swoje psy) ostatnio właśnie sie zorientowałam, że ludzie zbierają na tymczasy... a ja nic ;P chyba nie mam czasu... powinnam zacząć :diabloti: jak mogę pomóc?
  21. myślę, że będzie super :) Bisk nie ciągnie na spacerach nie jest agresywny do psów nie pcha sie na kanapy :P z kotami się powoli układa Bisk trzyma czystośc nawet jak mu się bardzo chce nie ujada, jest kochany - leży na plecach i się uśmiecha ;) a za 2 miesiące jedzie na wakacje :) zazdroszczę mu :P
  22. ahahaha Charly siedzi cicho, ale jak do gry wchodzi dr G to od razu ją widać :D (Charly a wyobraź sobie takie rady w formacie mp3 :) lub jako filmik!;))
  23. Okulistyczny Gabinet Weterynaryjny Lek. wet. [B]Jacek Garncarz[/B] ul. Zdrojowa 12, 02-927 Warszawa tel. 22 858 80 62 [URL="http://www.garncarz.com.pl/"][COLOR=#4444ff]www.garncarz.com.pl[/COLOR][/URL] [B]CO MUSISZ WIEDZIEĆ O ŻYCIU ZE ŚLEPYM PSEM/KOTEM[/B] Niestety niektóre choroby oczu powodujące ślepotę - są nieuleczalne. Twój pupil może być całkowicie lub częściowo ślepy. Większość zwierząt potrafi całkiem dobrze przystosować się do ślepoty, zwłaszcza wtedy, gdy tracą wzrok powoli. Kiedy utrata wzroku jest nagła, wtedy przystosowanie się zwierzęcia do nowych warunków życia może trwać kilka tygodni. Zwłaszcza wtedy Twój pupil może czuć potrzebę przebywania blisko Ciebie, żeby czuć się bezpiecznie. Oto [B]kilka wskazówek[/B], które ułatwią życie Twojemu ślepemu zwierzęciu: [LIST] [*]Staraj się [B]unikać głośnych dźwięków, nagłych ruchów[/B] i uspokajać swojego pupila, jeśli taka sytuacja nastąpi. [B]Proś gości, aby najpierw spokojnie porozmawiali ze zwierzęciem zanim do niego podejdą i zwracaj szczególną uwagę na zachowanie się dzieci. [/B] [*]Postaraj się [B]nie zmieniać ustawienia mebli i nie zostawiaj przeszkód [/B](np. butów, toreb, itp.) na podłodze. Upewnij się, że nie ma [B]potencjalnie niebezpiecznych miejsc[/B] (np. ostrych kantów, wysokich schodów itp.). Może rampa zamiast schodów do ogródka? [*]Staraj się [B]nie stresować swojego pupila zostawiając go w obcym środowisku.[/B] Wyjeżdżając na wakacje postaraj się, aby ktoś pilnował Twojego zwierzaka [B]raczej w Twoim domu[/B], zamiast umiejscawiać go w hotelu. [*]Jeśli masz kota – trzymaj go w domu, a jeśli Twój kot jest kotem „wychodzącym” – na początku wychodź razem z nim. [B]Nie zostawiaj ślepego kota samego na dworze, ponieważ może stracić orientację i spanikować.[/B] [*]Ślepy pies [B]nie powinien chodzić sam po schodach[/B], ponieważ może spać schodząc w dół. [*][B]Na spacerach trzymaj się tych samych, znanych ścieżek. [/B]Niewidome psy niekiedy lepiej czują się na smyczy przypiętej do szelek niż do obroży. Pamiętaj, że smycze „wydłużające się” mogą być niebezpieczne. [B]Jeżeli Twój pies nie widzi na jedno oko, staraj się iść na spacerze po jego ślepej stronie.[/B] [*]Niektóre ślepe psy dobrze reagują na drugiego psa. [B]Pomyśl o „psie przewodniku” dla Twojego niewidomego psa[/B], najlepiej tej samej wielkości i o podobnym temperamencie (na pewno nie o niesfornym szczeniaku!). [B]Skontaktuj się z najbliższym schroniskiem dla zwierząt [/B]– może będzie tam towarzysz w sam raz dla Twojego psa. [/LIST] Nagła ślepota może być bardzo kłopotliwa dla większości zwierząt, ale uspokajają się one w ciągu kilku dni, podczas których uczą się polegać na pozostałych zmysłach tj. słuchu i węchu. Jakość życia Twojego pupila, mimo utraty wzroku, nie powinna się zmienić, jeśli zastosujesz w/w punkty.
  24. no ma taką głowę śmieszną :D zobaczysz :D z meblami super :) ważne, żeby na środku nic nie stało ;) z resztą sobie poradzi :) myślę, że pati-c pojechałaby do Ciebie bezpośrednio :) to już od Poznania niedaleko! zaraz znajdę porady dr Garncarza dla opiekunów niewidomych psów :) i wkleję
×
×
  • Create New...