Jump to content
Dogomania

Cudak

Members
  • Posts

    9634
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Cudak

  1. Pozwoliłam sobie zapytać kogoś doświadczonego o zdanie na temat psa. Wklejam PW: [I] "Pies ma zagrania agresywne, byc moze narastajace z czasem. W koncu do schronu trafil po incydencie, skoro byl na obserwacji, to musialo sie skonczyc wizyta pogryzionego u lekarza. U Sventaty tez za wesolo nie bylo, chociaz mam wrazenie, ze pare rzeczy przemilczano...tych problemow moze bys sporo. Moze sie zaczynac od pilnowania jedzenia/osoby je przygotowujacej, przez pilonowanie wybranych rzeczy, miejsc, w koncu ustawianie ludzi. Rownie dobrze mogal byc reakcja odruchowa, lekowa, stad warto by bylo wiedziec, czy pies slyszal podchodzaca dziewczynke, czy cos zagadywala, nim przytulila psa.... Jesli wiedzial o czlowieku obok, to nie powinno byc takiej reakcji ze strachu, tylko... Jesli nie slyszal, to zastanawiajace jest, ze wali zebami dosc mocno.... Po mojemu, albo tylko dom z osoba dorosla, swiadoma pogryzien i z duzym doswiadczeniem, hmmm ile takich chetnych jest? Albo, niestety rozsadek podpowiada, ze za duze ryzyko i zagrozenie, to duzy pies i w efekcie rany moga byc zbyt grozne. Jak uwazam, ze komus chce sie walczyc o SWOJEGO zwierzaka, zostawia go u siebie, to w porzadku, w przypadku psa do adopcji, jest moim zdaniem - nieadopcyjny. Inna sprawa, ze gdyby ataki byly do psow, tez mozna walczyc, tu sa skierowane do domownikow, ludzi...[/I]"
  2. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/abc-adopcji-przez-dogo-w-zarysie-vademecum-adopcyjne-jak-ustrzec-sie-przed-bledami-25135/[/URL] Tu jest ankieta i przykładowe umowy adopcyjne ;)
  3. [quote name='Miła od Gucia']Cudaczku, doczytałam jeszcze, że odrobaczywiałaś Sandi . Tak? To nie będę jej faszerować niepotrzebnie.[/quote] Odrobaczyłam ją już pierwszego dnia, ale warto spytać weta, czy nie trzeba powtórzyć odrobaczania. (bywa tak, że robaków jest tak dużo, że nie wystarcza jedno odrobaczanie) [quote name='Miła od Gucia']Sandi śle wszystkim całuchy, z dnia na dzień coraz lepiej.[/quote] Musi być lepiej :loveu: Na pewno potrzeba czasu, żeby poczuła się jak u siebie, ale w końcu uwierzy, że to jej domek, już na zawsze.
  4. Na "pocieszenie" powiem Ci, że Sandi okropnie płakała za Panem, który ją przywiózł (dokarmiał ją i czasem wyprowadzał na spacery), a jednak zapomniała o nim i o osobie, która ją zostawiła i wyjechała zagranicę.
  5. [url=http://allegro.pl/item775414674_oddam_spaniela_mlody_piekny.html]ODDAM SPANIELA MŁODY PIĘKNY (775414674) - Aukcje internetowe Allegro[/url][I] "Oddam psa rasy Spaniel około 12 miesięcy . Piesek znajduje się w azylu w mojej lecznicy .Piesek nie ma właściciela . Spokojny ,miły oddam gratis szkoda aby taki piesek trafił do schroniska. Tel kontaktowy 600 850 833 " [/I][zachodniopomorskie]
  6. [quote name='Sventata']Racja, najlepiej wiedzą osoby, które psa nigdy na oczy nie widziały i nie wiedzą jak sie na codzień zachowuje.[/quote] Na podstawie samych opisów ciężko określić przyczyny jego zachowania- możliwe, że jest źle wychowany, ale równie możliwe jest, że się boi/jest zestresowany. O jakikolwiek DT jest teraz ciężko :-( Teraz przydałby się mu jakiś wewnętrzny boks i w międzyczasie szukanie doświadczonego domku...
  7. Zdjęcia super, widać, że Sandi się u Was spodobało :multi: Mogę już w tytule napisać, że Sandi ma nowy domek? :loveu:
  8. [url]http://www.dogomania.pl/forum/f1161/musze-go-oddac-ze-wzgledu-na-jego-dobro-148429/[/url] mix husky i owczarka szuka domu [Warszawa]
  9. [url]http://www.dogomania.pl/forum/f1161/musze-go-oddac-ze-wzgledu-na-jego-dobro-148429/[/url] mix husky i owczarka szuka domu [Warszawa]
  10. Gdzie zrobiłaś mu już ogłoszenia? [url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/spis-stron-ogloszeniowych-post-1-2-a-122313/[/url]
  11. Załaduj zdjęcie na str [URL="http://imageshack.us/"]ImageShack® - Image Hosting[/URL] Jak już zdjęcie się załaduje skopiuj pierwszy link i wklej go między [img][/img].
  12. [B]Miła od Gucia [/B]cieszę się, że Sandi wreszcie do Was dojechała ;) I to my dziękujemy Tobie, że od początku byłaś z nami, wspierałaś, przywiozłaś Sandi prezenty, a teraz jeszcze wzięłaś ją na tymczas.
  13. [URL="http://allegro.pl/item772924806_york_shire_terrier_rekord_polski.html"]York Shire Terrier/ REKORD POLSKI/ (772924806) - Aukcje internetowe Allegro[/URL] [I]"Witam! [B]Dlaczego rekord? Otóż moja suczka urodziła 9 szczeniąt (najwięcej urodzonych szczeniąt przez psy rasy York)[/B] w tym już jeden sprzedany. [/I] [I]Na dzień dzisiejszy mam do sprzedania 8 szczeniaków w tym 6 chłopców i 2 dziewczynki. Wszystkie zdrowe i piękne. [B]Pieski urodziły się 28.09.09. Do odbioru są ok. 10.10.09 [/B] [/I] [I]Mamusia -5,5 kg, lat 4 Tatuś- 3,5kg, lat 5 [/I] [I]Cena wynosi: [/I] [I]Chłopiec- 1000zł[/I] [I]Dziewczynka- 1200zł" [/I]Faktycznie rekord...ponad 9000 PLN zarobi na kundlach :cool1: Mam nadzieję, że pomylił się z datą i nie będą do odbioru 12. dniowe szczeniaki.
  14. W jakim wieku jest pies?
  15. [quote name='talita']Zobaczcie [URL="http://www.allegro.pl/item759929418_amstaff_amstaffy_szczenieta_amstaf_sprzedam.html"]AMSTAFF AMSTAFFY SZCZENIĘTA AMSTAF SPRZEDAM (759929418) - Aukcje internetowe Allegro[/URL] Jak ta suczka wygląda :([/quote] [I] "PS. TO PRAWDZIWE AMSTAFFY[/I]" :shake:
  16. Haha, to przytyjecie z Guciem, zanim Sandi przyjedzie ;)
  17. Gucio chyba trochę zazdrosny będzie :razz:, ale Sandi nie da się nie lubic, więc prędzej, czy później odda jej swoje legowisko :evil_lol:
  18. "Witam do sprzedania posiadam 5 owczarkow!!! [B]Ojciec samca posiada rodowod owczarka niemieckiego także samiec jest rodowy owczarek niemiecki[/B] widac to na zalaczonych fotkach!! Samiec jest po szkoleniach(tresurze) na posłuszność i agresje!!! Jest bardzo mądrym psem!!! Szczeniaki urodzily się 2 wrzesnia 2009r sa bardzo silne i zdrowe !!! zapraszam do zakupu tel: 788 207 *** (...) zachodniopomorskie !!!! POZDRAWIAM !!!!" [URL="http://allegro.pl/item771083936_piekne_owczarki_bardzo_tanio_negocjacja.html"]Piekne OWCZARKI bardzo tanio NEGOCJACJA (771083936) - Aukcje internetowe Allegro[/URL] Szczeniaki za jedyne 300 zł, po rodowodowym dziadku i szorstkowłosej matce ;) [IMG]http://img207.imageshack.us/img207/2081/owcz.jpg[/IMG]
  19. Udało się wreszcie dowieźć Sandi do nowego domku? ;)
  20. Szczeniak, 9 mies w Szczecińskim schronisku: [IMG]http://www.zdjecia.adopcje.org/adopcje/36158.jpg[/IMG] [URL="http://szczecin.schronisko.net/znaleziony36158-0.html"]znaleziony - psy - 1279/09 - Schronisko Dla Zwierząt w Szczecinie[/URL]
  21. mariamc prowadzi hotelik w Szczecinku. Warunki super, za jedyne 200 zł/mies. Tylko do tego potrzebne są stałe deklaracje...
  22. Tymczas ciężko będzie znaleźć. Prędzej hotelik. [SIZE=1] (Dopisz w tytule, że to ast)[/SIZE]
  23. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f1170/swinoujscie-suka-wydana-menelowi-znowu-w-schronisku-po-szczeniakach-potrzeba-dt-148283/#post13107319[/URL] Świnoujście, suka ok 2 lat, wysterylizowana. [B]Potrzebny DT[/B]!! zdjęcia: [url]http://sioz.pl/Details.aspx?BID=1&IDG=1&pageIndex=&pageSize=&Page=28[/url]
  24. Kamila, zmień tytuł, pies już ma dom :)
  25. [quote name='Greven']Cudak-Cygan jest prawnie własnością Justyny (nick Cudak), która musi wyrazić zgodę na wyadoptowanie psa, dobrze rozumiem? Więc skoro wyraziła zgodę, to chyba nowy dom uprzednio skontrolowała, bo nie wyobrażam sobie, aby zgodziła się na adopcję psa w ciemno, jest na to zbyt odpowiedzialna.[/quote] Odpowiedzialna nie jestem, Robaka dałam prawie w ciemno, ale to była jego JEDYNA szansa i nie było nikogo, kto mógłby domek w Świdwinie sprawdzić, choć prosiłam kogo się dało (dla każdego było za daleko...). [quote name='Greven']Właśnie dzwoniłam do Justyny-Cudak, ma wyjaśnić sprawę adopcji z hotelem, w którym przebywa pies, a ja zaoferowałam pomoc w sprawdzeniu tego domu ;)[/quote] Dzięki :loveu: [COLOR=Black][B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/78239.html"]mariamc[/URL][/B][/COLOR] czy mogłabym prosić o pw/maila z adresem osoby, która chce adoptować Cudaka? Jeśli jest możliwość sprawdzenia domku (czyli są osoby, które mogłyby to zrobić), wypadałoby go sprawdzić. Wierzę, że domek jest dobry, ale dla pewności chciałabym, żeby sprawdził go ktoś, kto ma doświadczenie w adopcjach. Mam nadzieję, że nie jest to problemem? ;)
×
×
  • Create New...