-
Posts
9634 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Cudak
-
Niewidomy Mietek - Miecio już szczęśliwy w Szwecji - dziękujemy!
Cudak replied to fergilka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Enigma79']Dobrze, że się coś ruszyło aczkolwiek niestety nie dzięki ogłoszeniom...[/QUOTE] Ważne, że się ruszyło, jest jakaś nadzieja na zmianę i że nie utkwi w DT na wieki ;) [quote name='mariamc']Cudak , jakie cudne konie!!!! Metamorfozy niesamowite.[/quote] Dziękuję ;) [quote name='mariamc']Boję się koni ale astów też się bałam.[/QUOTE] U mnie najgroźniejszy jest kucyk, całe 85 cm wzrostu :evil_lol: [url]http://img80.imageshack.us/img80/8987/sdc11029u.jpg[/url] [url]http://img522.imageshack.us/img522/8622/sdc11480o.jpg[/url] -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='ilon_n']Jak tam kociaki portowe, zalanie im nie grozi???[/QUOTE] Na szczęście Zalew nie jest połączony z Wisłą, ani z Odrą, więc póki co, odpukać, nic nam nie grozi. -
Niewidomy Mietek - Miecio już szczęśliwy w Szwecji - dziękujemy!
Cudak replied to fergilka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Greven']Ci co nic nie robią, tylko stukają w klawiaturę, niech założą kaganiec na mordę i nie szczekają.[/QUOTE] Wskaż proszę tych, którzy nic nie robią tylko stukają w klawiaturę. Nawet blacky, która nawaliła z tymczasem, coś dla tego psa zrobiła, bo kto wie, czy gdyby nie został wtedy "dzięki niej" - jej propozycji DT, wyciągnięty ze schronu, dalej by tam nie siedział. [quote name='Greven']Dostał ode mnie ogłoszenia papierowe oraz artykuł w Kurierze [U]i inf. na stronie[/U].[/QUOTE] Na jakiej stronie? [quote name='Greven']NICZEGO WIĘCEJ NIE OBIECYWAŁAM.[/QUOTE] ...ale wypadało odebrać telefon, kiedy twój (formalnie) pies został bez DT i nie było go, gdzie umieścić. Pewnie nikt do ciebie nie dzwonił, co? Fergilce się tylko wydawało, że dzwoniła... a może pomyliła nr? ;) Dlaczego nie zaproponowałaś wtedy umieszczenia go w fundacyjnym gospodarstwie, chociaż na kilka dni, zanim znajdzie się DT, choć wiedziałaś, że grozi mu powrót do schroniska, z którego go wyciągnęłaś? Co byłoby z Mieciem, gdyby nie szybka reakcja katlis? [quote name='szczecinianka']Tak często tam bywasz, że wiesz? ;) [/QUOTE] Nie, ale mam rodzinę mieszkającą w Niemczech oraz znajomych, którzy tam pracują i mieszkają ;) Zapytani o psy, jakie widują na ulicach, odpowiadają, że w przeważającej większości ładne i zadbane, często rasowe (w typie rasy). Ci mieszkający w Niemczech (znajomi i rodzina), jeśli mają psy to właśnie te "modne" typu japan chin, york... Jedni mają 2 młode (ok roczne), rodowodowe husky i [U]tylko jedni[/U] mają psa ze schroniska (naszego, szczecińskiego). Ludzie tacy już są - niezależnie od kraju, w którym żyją, że chcą mieć wszystko naj... Drogi samochód, piękny dom i ogród.. to samo tyczy się zwierząt - psów, kotów, koni... którymi można się pochwalić przed znajomymi, jakie to drogie były i jaki świetny papier mają. Na szczęście są wyjątki, czyli Ludzie, którzy litują się nad starymi/chorymi/kalekimi zwierzakami - tak w Polsce, jak i zagranicą. [SIZE=1]Ja też jestem bardziej dumna z metamorfoz moich adoptowanych koni, niż, gdyby miały świetne papiery i kosztowały po kilkadziesiąt tys zł... Nawet się nimi pochwalę[/SIZE] ;) [SIZE=1] 1. Morionek - zdjęcia z kwietnia 2008, przed przyjazdem do mnie, jeszcze w fundacyjnym gospodarstwie[/SIZE]: [URL]http://images32.fotosik.pl/216/54b000633f879692.jpg[/URL] [URL]http://images32.fotosik.pl/216/346076761b6ce51d.jpg[/URL] [SIZE=1] i zdjęcia z tego roku (kwiecień/maj 2010):[/SIZE] [URL]http://img266.imageshack.us/img266/7995/morz.jpg[/URL] [URL]http://img413.imageshack.us/img413/6688/sdc11010l.jpg[/URL] [SIZE=1] 2. Horka (ur 1989 r)[/SIZE] [SIZE=1] Prawie miesiąc po przyjeździe do mnie (lipiec 2009):[/SIZE] [URL]http://img31.imageshack.us/img31/4193/dsc09129.jpg[/URL] [SIZE=1]i dziś (maj 2010):[/SIZE] [URL]http://img199.imageshack.us/img199/2452/sdc11467u.jpg[/URL] [quote name='szczecinianka']Oto przykład starego, brzydkiego psa, który spędził w szczecińskim schronisku około 3 lat, wyszedł stamtąd z ranami, bliznami, obgryzionymi uszami i wyjechał do SCHRONISKA do Niemiec (...)[/QUOTE] Niesamowite metamorfozy. Naprawdę jestem pod wrażeniem :multi: (bo jednak zdjęcia znaczą więcej niż słowa, w tym przypadku ;)) (O wszystkich psach macie informacje? Co dzieje się z psami, które z jakichś powodów nie znajdują nowych domów?) [quote name='szczecinianka']Jeśli chcecie czekać na dom dla Miecia tu na miejscu, będę trzymała kciuki żeby taki się szybko znalazł. Wiedzcie tylko po uwagę to, że istnieje jeszcze możliwość skorzystania z pomocy Niemców. ;)[/QUOTE] Czy jest możliwość szukania mu domu w Niemczech bez wywożenia go do schroniska- czyli np wysłania jego oferty adopcyjnej do schronisk/organizacji zajmujących się adopcjami, żeby mógł jechać prosto do nowego, sprawdzonego domu? W obecnym DT jest bezpieczny i szczęśliwy. Jedyny i największy problem to kasa, ale pomału znajdują się stałe deklaracje... i jednocześnie jest szukany DS w całej Polsce.. Pytam czysto teoretycznie i ogólnie (także w kontekście innych psów), bo Miecio prawnie należy do [B]Greven[/B], która może nie wyrazić na to zgody. [SIZE=1](przepraszam za OT, którego w tym poście więcej, niż na temat samego Miecia, ale przynajmniej, przy okazji poniosę wątek ;))[/SIZE] -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='AgusiaP']Dziewczynki czy pieniążki już doszły???[/QUOTE] Jak tylko dostanę rozliczenie wpłat z Fundacji, napiszę na wątku :) -
Dzisiaj będąc u kociaków w garażu nie domknęłam drzwi i zajrzał do środka mój kocur. W sumie tylko głowę wsadził przez drzwi, a kocica zaczęła go wołać, jak zwariowana :crazyeye: Nie wiem, może rujkę już dostała?
-
[quote name='gameta']Opisy zwijającej się macicy moooooooocno przesadzone. Mnie zakłuło może ze trzy razy mocniej a tak to nic nie bolało :)[/QUOTE] To dobrze :) Chociaż to też pewnie każdy inaczej odczuwa, stąd te opisy... Mam nadzieję, że jak skupię się na dziecku, to nie będę myśleć o bólu ;)
-
Mnie trochę przeraża wizja kilkutygodniowego krwawienia (chociaż po cc zwykle krócej trwa niż po sn? czy nie ma reguły?). Kilkudniowy okres jest dla mnie nie do zniesienia... Plus te opisy boleśnie zwijającej się macicy :shake:
-
Cztery- małe jak okruszki- cudne trikolorki szukają domów
Cudak replied to evita.'s topic in Kotki już w nowych domach
Fajnie, że jest dla nich DT :multi: Na DS takie urocze kociaki też nie będą długo czekały :loveu: -
Niewidomy Mietek - Miecio już szczęśliwy w Szwecji - dziękujemy!
Cudak replied to fergilka's topic in Już w nowym domu
Szkoda, że nie mógł trafić do fundacyjnego gospodarstwa nawet na chwilę, kiedy został bez DT i trzeba go było natychmiast zabrać od Blacky. -
Cztery- małe jak okruszki- cudne trikolorki szukają domów
Cudak replied to evita.'s topic in Kotki już w nowych domach
Słodziaki :loveu: Nauczyły się już korzystać z kuwety? -
[quote name='gameta'] podkłady są do "łapania" krwi, która z ciebie wypływa :-/ Taki mega okres :-/[/QUOTE] Ja na początku ciąży myślałam, że po cc nie ma tego mega okresu i się cieszyłam, że mnie to ominie :evil_lol: a tu psikus. Nie wiem, czemu w szkole nic o tym nie mówią... Zamiast o antykoncepcji tyle nudzić, mogliby wytłumaczyć, jak wygląda połóg. Ile mniej byłoby ciąż u nastolatek... Bardziej by uważały, gdyby wiedziały z jakim bólem wiąże się poród i jak wygląda te 6 tygodni po nim...
-
Niewidomy Mietek - Miecio już szczęśliwy w Szwecji - dziękujemy!
Cudak replied to fergilka's topic in Już w nowym domu
[quote name='ageralion']Moze by sie zastanowic spokojnie nad wadami i zaletami adopcji zagranicznych?[/QUOTE] Wątek o adopcjach zagranicznych: [url]http://www.dogomania.pl/threads/89321-Co-powinnismy-wiedzie%C4%87-wyadoptowuj%C4%85c-poza-granice-Polski[/url]!!! ma już 174 stron i jest ciągle "żywy", więc o wadach i zaletach można chyba w nieskończoność dyskutować ;) Dla mnie nie ma nic złego w adopcjach zagranicznych, jeśli pies jedzie prosto do nowego, [U]SPRAWDZONEGO[/U] domu, z którym jest później utrzymywany kontakt. Jeśli jedzie do zagranicznego schronu i nie potem żadnych wieści o nim, to nie jest adopcja, tylko pozbycie się problemu... Tym bardziej, jak jedzie tam nieadopcyjny pies. Co się dzieje z tymi wszystkimi wywożonymi zagranicę starymi, otyłymi, zagrzybiałymi, ślepymi, kalekimi, chorymi psami? Jakoś nie widać ich na niemieckich ulicach... Ludzie u nas, jak i zagranicą wolą jednak te zdrowe i piękne psy, najlepiej rasowe lub w typie rasy, tym bardziej, kiedy ich na takiego psa stać. Jeśli jest możliwość szukania mu DOMU zagranicą (nie miejsca w schronie, gdzie zostanie uśpiony, jak będzie za długo blokował miejsce...), na pewno warto spróbować.. Może akurat ktoś się w nim zakocha? Tylko, jak to wygląda w praktyce? Gdzie ogłasza się psy? Kto sprawdza potencjalne DS? -
Negri piękna sunia mieszanka colie i ON, MA DOMEK!!!
Cudak replied to __Lara's topic in Już w nowym domu
Nie ma co ryzykować, tym bardziej, że Negri nie jest nieadopcyjnym psem i nie jest to jej jedyna szansa na DS. Szkoda tylko, że ta pani narobiła Larze niepotrzebnych nadziei... -
Crazy i Piggi wysterylizowane, a maluszek w DS :) Sprawa zakończona.
Cudak replied to kinia098's topic in Już w nowym domu
Witaminy powinny ją trochę wzmocnić... Zajrzyjcie proszę do niewidomego Mietka: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/179342-Niewidomy-Mietek-ze-schronu%21POTRZEBNE-DEKLARACJE-NA-DT%21%21-SZUKAMY-DS"]http://www.dogomania.pl/threads/179342-Niewidomy-Mietek-ze-schronu!POTRZEBNE-DEKLARACJE-NA-DT!!-SZUKAMY-DS[/URL]!! Brakuje pieniędzy na jego utrzymanie w DT (koszt 250zł + karma). Potrzebne są stałe deklaracje i jednorazowe wsparcie... -
Niewidomy Mietek - Miecio już szczęśliwy w Szwecji - dziękujemy!
Cudak replied to fergilka's topic in Już w nowym domu
Czyli jest tylko 20 zł stałych deklaracji? :shake: Brakuje aż 230 zł... Rozsyłam znów wątek, ale chyba prędzej mnie zbanują za to, niż ktoś zajrzy... tyle jest psów w potrzebie :-( -
Niby ON 6 miesięczny powykręcane łapki 5 kg :(MA DOM
Cudak replied to Justyna_wolontariat's topic in Już w nowym domu
Biedactwo :shake: Tyle się musi nacierpieć... [SIZE=1] Zajrzyjcie proszę do niewidomego Mietka: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/179342-Niewidomy-Mietek-ze-schronu%21POTRZEBNE-DEKLARACJE-NA-DT%21%21-SZUKAMY-DS"]http://www.dogomania.pl/threads/179342-Niewidomy-Mietek-ze-schronu!POTRZEBNE-DEKLARACJE-NA-DT!!-SZUKAMY-DS[/URL]!! Brakuje pieniędzy na jego utrzymanie w DT (koszt 250zł + karma). Potrzebne są stałe deklaracje... i jednorazowe wsparcie oraz pomoc w szukaniu DS. Zajrzyjcie chociaż.. [/SIZE] -
Negri piękna sunia mieszanka colie i ON, MA DOMEK!!!
Cudak replied to __Lara's topic in Już w nowym domu
O kontrolę poadopcyjną? Pozostałe 2 psy też takie "wpadające w oko", jak Negri? Chyba nie planowała ich, gdzieś sprzedać? -
Negri piękna sunia mieszanka colie i ON, MA DOMEK!!!
Cudak replied to __Lara's topic in Już w nowym domu
I tak ciekawa jestem, co zamierzała zrobić... :shake: Zabrać wszystkie trzy? W ostatnim momencie odmówić dwóm? -
Mam nadzieję, że Wujek Urwisek wybaczy OT? :loveu: Zajrzyjcie proszę do niewidomego Mietka: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/179342-Niewidomy-Mietek-ze-schronu%21POTRZEBNE-DEKLARACJE-NA-DT%21%21-SZUKAMY-DS"]http://www.dogomania.pl/threads/179342-Niewidomy-Mietek-ze-schronu!POTRZEBNE-DEKLARACJE-NA-DT!!-SZUKAMY-DS[/URL]!! Brakuje pieniędzy na jego utrzymanie w DT (koszt 250zł + karma). Potrzebne są stałe deklaracje... i jednorazowe wpłaty oraz pomoc w szukaniu DS...
-
Negri piękna sunia mieszanka colie i ON, MA DOMEK!!!
Cudak replied to __Lara's topic in Już w nowym domu
[B]__Lara[/B] może spróbuj do niej zadzwonić, żeby to wyjaśnić? :shake: A dla ślicznej Negri na pewno znajdzie się wspaniały domek :loveu: Zajrzyjcie proszę do niewidomego Mietka: [url]http://www.dogomania.pl/threads/179342-Niewidomy-Mietek-ze-schronu!POTRZEBNE-DEKLARACJE-NA-DT!!-SZUKAMY-DS[/url]!! Brakuje pieniędzy na jego utrzymanie w DT (koszt 200zł + karma). Potrzebne są stałe deklaracje... -
Zajrzyjcie proszę do niewidomego Mietka: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/179342-Niewidomy-Mietek-ze-schronu%21POTRZEBNE-DEKLARACJE-NA-DT%21%21-SZUKAMY-DS"]http://www.dogomania.pl/threads/179342-Niewidomy-Mietek-ze-schronu!POTRZEBNE-DEKLARACJE-NA-DT!!-SZUKAMY-DS[/URL]!! Brakuje pieniędzy na jego utrzymanie w DT (koszt 250zł + karma). Potrzebne są stałe deklaracje... i jednorazowe wsparcie.
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Zajrzyjcie proszę do niewidomego Mietka: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/179342-Niewidomy-Mietek-ze-schronu%21POTRZEBNE-DEKLARACJE-NA-DT%21%21-SZUKAMY-DS"]http://www.dogomania.pl/threads/179342-Niewidomy-Mietek-ze-schronu!POTRZEBNE-DEKLARACJE-NA-DT!!-SZUKAMY-DS[/URL]!! Brakuje pieniędzy na jego utrzymanie w DT (koszt 250zł + karma). Potrzebne są stałe deklaracje... -
Niewidomy Mietek - Miecio już szczęśliwy w Szwecji - dziękujemy!
Cudak replied to fergilka's topic in Już w nowym domu
Dobrze byłoby, gdyby się go zrzekła... Póki, co jest 50 zł stałych deklaracji? A DT to koszt 200 zł + karma (ile wychodzi na miesiąc?). Może warto dopisać w tytule, ile brakuje stałych deklaracji? Bo na dłuższą metę takie kombinowanie (bazarki itp) faktycznie będzie dla Ciebie bardzo uciążliwe... a trochę to potrwa zanim Miecio znajdzie DS :shake: -
Crazy i Piggi wysterylizowane, a maluszek w DS :) Sprawa zakończona.
Cudak replied to kinia098's topic in Już w nowym domu
Jeśli tamtej nigdy nie udało się upilnować, to i tej nie upilnują. Specjalnie jej nie dopuszczali do psa... a na wsiach mało, kto ma jakieś pojęcie o sterylizacji/kastracji. Ceny tych zabiegów też niestety bardzo zniechęcają :shake: Skoro kasa będzie, myślę, że nie ma na co czekać, tylko umawiać suczkę na sterylkę :) Chociaż jedna będzie już z głowy i będzie można skupić się już tylko na suczce z maluszkiem. Co ona dostaje do jedzenia? Bo tężyczka poporodowa, z tego, co czytałam często wynika z niewłaściwej diety... -
Niewidomy Mietek - Miecio już szczęśliwy w Szwecji - dziękujemy!
Cudak replied to fergilka's topic in Już w nowym domu
[quote name='fergilka'] Najgorsze, że Miecio "na papierze" jest podopiecznym fundacji Pro-equo, która nie ma z jego opieką nic wspólnego...Co innego gdyby Miecio był przez TOZ wyciągnięty..ale teraz to doopa[/QUOTE] [B]Fergilka[/B] przepraszam, że ręczyłam wtedy za [B]Greven[/B] ("fundacja" Pro Equo), która już, kiedy pojawił się pierwszy problem z DT u blacky pokazała, że Miecia ma w d*pie :shake: No, może nie do końca ma...: [quote name='Greven']Artykuł o naszych niewidomych podopiecznych nie poszedł do piątkowego wydania (gazetowego) Kuriera, ukazał się na razie tylko na stronie internetowej :( [URL]http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Szczecin/Widza-sercem---portal[/URL][/QUOTE] ...zawsze się może pochwalić, jak to uratowała ślepego psa ze schroniska i szuka mu nowego domu :angryy: Nie wiem, może zgodziłaby się go przepisać na TOZ, jeśli faktycznie jest szansa na jakąś konkretną pomoc z ich strony? Bo z umieszczeniem Miecia na ich stronie raczej nie powinno być problemu, do kogo by nie należał..