Jump to content
Dogomania

Cudak

Members
  • Posts

    9634
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Cudak

  1. Moje dziecko wg usg waży już 3512 g (+-200g). Jak tak dalej pójdzie to pewnie wielu ciuszków nie zdąży założyć ;)
  2. [quote name='kinia098']Tak. Tam jest jeszcze jeden pies- wilczur na łańcuchu, który jada zupy, resztki itp. Myślimy o Bricie 15 kg.[/QUOTE] [url]http://allegro.pl/item1043284751_brit_adult_large_breed_17kg_kurier_super_gratisy.html[/url] Tu jest 17 kg za 94.99 zł.
  3. Natknęłam się dziś na ogłoszenie na allegro: [url]http://allegro.pl/item1038563061_bezowo_magnoliowa_suczka_i_jej_szczeniaki.html[/url] "(...)Zapraszam na nasze konto na Naszej Klasie: Straż Ochrony Zwierząt Słupsk" Może do nich warto by się zwrócić o pomoc?
  4. Podnoszę... Trzeba uzbierać jeszcze 200 zł na sterylkę oszczenionej suni.. Przydałoby się również wsparcie w postaci karmy.
  5. [quote name='ilon_n']Sprawdźcie czy czasem nie ma tam jakiegoś z Waszych podopiecznych - pseudohotel u AlinyS (ostatnio miała też "hotelować" koty):: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/148872-DOMOWY-Hotelik-dla-ps%C3%B3w.-Brak-miejsc?p=14754606&viewfull=1#post14754606[/URL][/QUOTE] Masakra :shake: (z portu były zabrane tylko 4 kociaki w zimę, ale pojechały do dobrych DT i wszystkie już znalazły DS, no i teraz te 5 maluszków, które są u mnie)
  6. Ponad 500 km... ale może akurat ktoś z Koszalina wybiera się w tamte strony na wakacje? ;) A jak nie, to może ktoś zgodziłby się pojechać z nim pociągiem?
  7. W kaszę nikt jej nie dmucha :) Dzisiaj w ramach powolnego odzwyczajania od matki ;) kociaki siedzą w kojcu królika, na trawce, bo jest naprawdę ładna pogoda i szkoda, żeby siedziały w garażu...
  8. Transport szybciej się znajdzie niż DT na miejscu...
  9. Super :multi: Misiek trochę się naczekał, ale miejmy nadzieję, że to jest ten właściwy dom i że nie będzie za bardzo rozrabiał ;)
  10. [quote name='Greven']Justynko, o psach problematycznych masz znikome pojęcie. W szukaniu nowego DT możesz pomóc, przecież i tak siedzisz non stop przed kompem.[/quote] Sandruniu, korzystam póki mogę, później nie będzie czasu (i dziwnym trafem nie zaniedbuję przy tym moich zwierząt, jak to niektórym się zdarza, prawda?) :) Co nie znaczy, że będę cię wyręczać w szukaniu DT. Ja tylko sugeruję, może ktoś pomoże? Pojęcie o problematycznych psach nie jest mi potrzebne, by ocenić to, co robisz i uznać za niestosowne posługiwanie się szantażem, żeby zdobyć kasę. No pewnie, łatwiej jest napisać magiczne słowo EUTANAZJA i czekac na wpłaty, niż uczciwie przedstawić sytuację i rozesłać masę privów/maili z prośbami o pomoc... za dużo roboty przy tym. No i ty wolisz żądać niż prosić... Po co się wysilać, skoro jest tylu naiwnych Ludzi... [quote name='Greven'] Może odwieziemy do Ciebie? W końcu to słodka, nieproblematyczna psina![/QUOTE] Niestety nie mam miejsca. Na działce przy stawach mieszka teraz 16 psów i buda, w której przebywał Baster także jest zajęta (chociaż, kiedy go u mnie zostawiałaś nie obchodziło cię, że do niej nie sięga, więc pewnie to nie problem..)
  11. [quote name='Greven']Cudak, nie wysilaj się z cytatami. Znam prawo.[/QUOTE] Fajnie, że znasz, ale niektórzy go nie znają, więc może się komuś nieświadomemu przydać. Rozumiem, że jest problem z kasą, ale o tym powinno się myśleć PRZED umieszczeniem psa w masakrycznie drogim hotelu, a nie nagle wyskakiwać z tekstem, że jak nie znajdzie się kasa to go uśpisz (choć i tak tego nie zrobisz... tylko piszesz tak, żeby wydoić jak najwięcej kasy). [quote name='Greven']A pies - na swoje nieszczęście - bywa agresywny w stosunku do człowieka, gdy coś idzie nie po jego myśli. Odgryza się, mocno szczypie, pokazuje zęby.[/QUOTE] No faktycznie tragedia - pies szczypie i pokazuje ząbki (chce się bawić?) Może pora pomyśleć nad zmianą DT, skoro z psa kochającego ludzi zrobiła się z niego krwiożercza, szczypiąca bestia?
  12. [quote name='Greven']A teraz zbieramy fundusze na psa, aby uchronić go przed eutanazją.[/QUOTE] Kiepski szantaż. "Art. 6. 1.USTAWy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt: [U]Nieuzasadnione[/U] lub niehumanitarne zabijanie zwierząt oraz znęcanie się nad nimi jest zabronione. Art. 35. 1. (41) Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1-4, albo znęca się nad nim w sposób określony w art. 6 ust. 2, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku."
  13. [quote name='Niebieska713']Hi,hi,hi...Trzymac kciuki,az nie zabola...:lol:[/QUOTE] Jak trzeba, to i bolące będę trzymać ;) W każdym razie czekam na DOBRE wieści.
  14. [quote name='szczecinianka']Niestety nie o wszystkich. Kilka dni temu powstał na naszej stronie dział "metamorfozy", wkrótce napiszę do organizacji i schronisk, którym dajemy nasze psy z prośbą o przesłanie nam jak największej ilości zdjęć, mam nadzieję, że wtedy będziemy mogli pokazać więcej szczęśliwych psów.[/QUOTE] Super pomysł z tym działem. Naprawdę miło się je ogląda - szczególnie te staruszki i zaniedbane psy... ale i to, co wyrosło ze szczeniaczków ;) [quote name='szczecinianka']A co z tymi, które nie znajdują nowych domów? Ogólnie takie przypadki to rzadkość (...)[/QUOTE] Dziękuję za informacje. To, co można wyczytać z wątku o adopcjach zagranicznych jest bardzo niepokojące np o usypianiu nieadopcyjnych psów w schroniskach (w przypadku starych psów, przywożonych z polskich schronisk, gdzie nie miałyby szans na adopcję i tak, czy inaczej byłyby poddane eutanazji lub zagryzione, ma to jakiś "sens", bo tam przynajmniej dostają swoją ostatnią szansę...), o psach z dogo, które "zniknęły" po wyjeździe zagranicę, czy też o handlu szczeniakami... Nie mówiąc już o różnych eksperymentach i doświadczeniach na psach/kotach. Komu wierzyć? [quote name='szczecinianka']Powiem szczerze - nie wiem. Wszystko działa tak, że wysyłamy do organizacji oferty adopcyjne a oni piszą nam "możemy/nie możemy go wziąć" i ewentualnie pies jedzie. W sposób, o którym pisałaś nigdy nie działaliśmy. Schronisko pewnie nam w ten sposób nie pomoże a to w mojej ocenie główna szansa dla Miecia - oni reklamują jedynie psy, które znają, które były obejrzane i ocenione przez behawiorystę i które przebadali. Tu być może pomogłaby nam nasza wolontariuszka - Polka mieszkająca w Niemczech, która wrzuca na niemieckie portale ogłoszeniowe oferty naszych psów. Napiszę dziś do niej z prośbą o pomoc[/QUOTE] Wydaje mi się, że nie byłoby to całkiem głupie, żeby jednocześnie szukać psom domów w Polsce i za granicą, o ile oczywiście mają DT i zapewniony jakiś tam transport w razie czego. Przynajmniej ja tak to widzę i jako DT/osoba pośrednicząca w adopcji czułabym się lepiej wiedząc, że pies jedzie prosto do nowego domu, a nie gdzieś, gdzie mimo wszystko ślad może po nim zaginąć. Jednocześnie rozumiem, że mogłoby to być trudne do zorganizowania na większą skalę... Co do Miecia - na pewno Greven, do której pies należy musi wyrazić tu swoje stanowisko, bo jednak wszystko zależy od niej.
  15. [quote name='mariamc']Wstrzymajcie się z ogłoszeniami i trzymać kciuki....... Nawet jeśli się nie uda ,to będziemy wiedzieć coś więcej o jego charakterze.[/QUOTE] Wiadomo już coś? Nadal trzymać kciuki? ;)
  16. [quote name='kinia098'](...)Estrella fajny na miau zrobiła.[/QUOTE] To wołaj Ją tu! :)
  17. Już uaktualniam - wpisać nick z dogo, czy nazwisko przy wpłacie? Dziękuję raz jeszcze :loveu: edit - wpisałam i nazwisko i nick, przy drugiej wpłacie też (ilon_n - 50 zł) :)
  18. Zapomniałam napisać, że to maleństwo: [img]http://img8.imageshack.us/img8/5210/kocurek10.jpg[/img] jest już w DS :oops: ...a Kocica potrafi liczyć i jest na mnie wściekła. Nie wiem, co będzie, jak pozostałe pójdą do nowych domków :shake: Chyba będę musiała kupić, jakieś grube rękawice, żeby wyciągać z klatki kuwetę do sprzątania i miski...
  19. Na konto Fundacji wpłynęły dwie wpłaty: 24.05.10 H. Niechoj, Nieborowice 54,00 (z bazarku) 24.05.10 I.Nowosad, Toruń 50,00 Dziękuję w imieniu kotów :loveu:
  20. [quote name='Niebieska713']Skoro tak jest,to moze warto poinformowac o tym wlascicieli tych suczek,ze maja taka mozliwosc,bo moze oni o tym nie wiedza...?![/QUOTE] Tam jest tylko TOZ, który jest bardzo zadłużony u weta i nie jest w stanie pomóc.
  21. Przydałby się banerek.. Kinia potrafisz je robić? [quote name='kinia098']Pomyłka....[/QUOTE] Zdążyłam przeczytać zanim zmieniłaś :( [quote name='Soema']I tak być powinno.. ale wiecie, że w Krk przyjeżdżają ludzie ekskluzywnymi samochodami i proszą o kasę na sterylizację, śmiech na sali.. a prezeska nei ma serca odmówić..[/QUOTE] ... jak odmówi, to dalej będą się mnożyć, więc suma summarum pomaga psom (tym, które rodzą i które by się urodziły), nie tym ludziom... Organizacje organizacjami, ale dziwi mnie podejście większości gmin, które wolą płacić po 500-1000 zł za wywóz psa do schroniska, niż choć częściowo refundować sterylki (oczywiście dla tych biedniejszych właścicieli suk), które w dużej mierze rozwiązałyby problem i w efekcie wyszłoby taniej niż wywozić potem te podrostki, których nie udało się oddać, do schronu.. :roll:
  22. [quote name='AgusiaP']Dziewczynki czy pieniążki już doszły???[/QUOTE] Ty wpłaciłaś na moje konto, nie Fundacyjne ;) a, że swojego dawno nie sprawdzałam, to nie wiedziałam, że już doszło. Jest wpłata 30 zł z 21-05-2010 z tytułem: "AGUSIAP Wpłata w UP nr 005423100519AE#*A0036" :) (Przelać na konto Fundacji na suche jedzonko, czy kupić im za to jutro puszki?)
  23. [url]http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091015/POWIAT05/511806841[/url] [url]http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091015/POWIAT05/680909706[/url] [url]http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091016/POWIAT05/705273945[/url] Port jest przy samej wodzie. W październiku 2009 był zalany (nie wiem, co wtedy było z kotami, bo "poznałam je" dopiero w styczniu..., nie wiem, czy jakieś się wtedy nie potopiły - jeśli były małe kociaki, to na pewno). Wtedy też wały przerwały się w kilku miejscach. Nie wiem, czy zostały naprawione i jak w tym momencie wygląda sytuacja... Jeśli będzie ta cała cofka, to i rzeka wyleje. Generalnie może być nieciekawie, ale mam nadzieję, że jednak nie wyleje...
  24. Przed chwilą mówili w radiu, że może być cofka z Zalewu i nasz region jest zagrożony powodzią :(
×
×
  • Create New...