-
Posts
9634 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Cudak
-
Potrzebne $$$ na transport i STAŁE DEKLARACJE NA DT dla suczek!!!
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Sunie staruszki: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/228678-Dwie-staruszki-jamniczki-matka-i-c%C3%B3rka-prosz%C4%85-o-STA%C5%81E-DEKLARACJE-%28brakuje-290-z%C5%82%29[/url] Pilnie musimy uzbierać na sterylki, po których guzy (u obu suczek gruczolaki) powinny się wchłonąć. Koszt jednej 250 zł, a najlepiej byłoby 2 na raz ciachnąć, bo dojazd to 50 km w obie strony (czas i paliwo...). Bardzo, bardzo prosimy o pomoc :oops: Barry: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/228646-Barry-mix-husky-na-%C5%82a%C5%84cuchu!Uzbiera%C5%82-na-transport-teraz-zbiera-na-leczenie[/url]! ....potrzebuje wsparcia na kastrację i karmę -
Potrzebne $$$ na transport i STAŁE DEKLARACJE NA DT dla suczek!!!
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Dopisuję do rozliczenia dzisiejsze wydatki: - 20 zł szczepienie Barrego przeciw wściekliźnie (2.07) - 4,40 zł adresówka dla Barrego (2.07) - 14,20 zł smycz dla Barrego (z [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/228617-ZOOLOGICZNY-bazarek-na-psiaki-z-Sosnowca-%21-Do-5-Lipca-do-21-00-Z-A-P-R-A-S-Z-A-M-Y-%21"]bazarku[/URL], z wysyłką 14,20 zł, doszła dn. 2.07) Bardzo dziękuję za wsparcie i obecność :) i nadal jest ono bardzo potrzebne.... -
Zapomniałam napisać - byliśmy na szczepieniu, Barry dostał 5 zł rabatu, więc zapłaciłam 20 zł (dostał książeczkę zdrowia i zaświadczenie o szczepieniu, ale za to paragonu nie dostałam....). Wg Pani wet zębów mu nie trzeba ruszać :multi: i faktycznie, odkąd je suchą karmę musiał kamień z zębów zejść i wyglądają już dużo lepiej niż na początku. To dobra wiadomość, bo potrzebna będzie tylko kastracja (jeśli nic innego nie "wyskoczy") i później karma, ale mam nadzieję, ze tak piękny i wspaniały psiak, szybko znajdzie DS... Jeśli ktoś mógłby się dołożyć do kastracji, to byłabym ogromnie wdzięczna, Barry pewnie trochę mniej ;)
-
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Dziękujemy za wsparcie dla suniek :loveu: [quote name='Hałabajówka'] Za to okropnie wystraszyły się grabi, wyniosłam grabie z pomieszczenia bo sadziłam drzewka, jak zobaczyły je to się pokuliły i uciekły później zaczęły podchodzić i je wąchać jak leżały na ziemi.[/QUOTE] :( Pilnie musimy uzbierać na sterylki, po których guzy (u obu gruczolaki) powinny się wchłonąć. Koszt jednej 250 zł, a najlepiej byłoby 2 na raz ciachnąć, bo dojazd to 50 km w obie strony (czas i paliwo...). Bardzo, bardzo prosimy o pomoc :oops: -
Proszę o kciuki za jutrzejszy transport Barrego... Kupiłam mu adresówkę w sklepie (4,40 zł) i smycz na [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/228617-ZOOLOGICZNY-bazarek-na-psiaki-z-Sosnowca-%21-Do-5-Lipca-do-21-00-Z-A-P-R-A-S-Z-A-M-Y-%21"]bazarku[/URL] (8 zł + wysyłka 6,20 zł = 14,20 zł). Na początek Barry dostanie parę kg karmy (Brit i Purina), zobaczysz która bardziej mu podejdzie, to zamówimy z pieniędzy uzbieranych na konto Vivy (na facebooku 100zł) którąś z tych karm, bo obie poniżej 100 zł kosztują chyba.
-
[quote name='Myngey']Wysłałam adres, mój nr przekaż[B] Lupi [/B], nie zapomni o zaświadczeni o szczepieniu przeciw wściekliźnie dołączę do książeczki jak mu założę. Imię mu zmienię (nowe życie "nowy dom"), ale dopiero jak przyjedzie najpierw muszę go zobaczyć. Jak nie zdążysz z umową do wtorku to chociaż pierwszą stronę że jestem tymczasowym opiekunem, a resztę później na spokojnie.[/QUOTE] OK, umowa jest :) jak będzie coś nie tak, to napiszemy nową, ale na początek będzie "papier". Barry wykąpany (nie bardzo mu się podobało), zaraz na szczepienie się wybieram z nim, a potem [B]Lupi[/B] po niego przyjedzie i na noc weźmie go do kojca, by się nie ubrudził. [B]Bardzo prosimy o wsparcie na kastrację i ewentualne leczenie zębów Barrego[/B] :oops:
-
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Ogłoszenia to podstawa, bo bez tego domu raczej nie znajdą... tylko czy byłabyś w stanie opisać je do ogłoszeń? Sprawdzałaś je u siebie, jak reagują na koty? Wcześniej mieszkały z kotami, więc nie powinno być w sumie problemu... Zaraz poszukam i wykupię im pakiet ogłoszeń, tylko za pomoc z tekstem byłabym bardzo wdzięczna. Zdjęcia z mojego nieudanego spaceru z nimi, chyba się nadają? -
MIA- ONka z łańcucha zaczyna nowe życie w swoim domku :))
Cudak replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
[B]Silvana[/B], dziękuję za kciuki - przydadzą się! I po raz kolejny Cię przepraszam, za mój kolejny zaśmiecający post w tym wątku... [quote name='mysza 1']Muszę się odnieść do niezrozumiałej dla mnie sytuacji. Wydaje mi się, że ciągłe spamowanie jest niekulturalne i zwróciłam na to uwagę.[/QUOTE] Szkoda, ze nie zadałaś sobie trudu, by spojrzeć w moje ostatnie posty (a jakoś nie widać w nich "ciągłego spamowania"). [quote name='mysza 1']Mój sposób pomagania polega na tym, że nie patrząc na nikogo, nie offując i nie rozkładając bezradnie rąk, po prostu zabieram psy. Nie walczę o darczyńców (czego dowodem jest także ten wątek...- wpłaty na Mię były 3 czy 4 i to skromne) a na moich wątkach jest bardzo mało osób, bo wszystko robię sama i nie mam czasu na takie zabawy i szukanie deklaracji na 50 zł.[/QUOTE] Fajnie, że masz je, gdzie "po prostu zabrać". Ja nie mam warunków, by zabierać takie psy do siebie, ani też nie stać mnie, by opłacać im z własnej kieszeni hoteliki. To, że Ty działasz w ten sposób, nie znaczy, że wszyscy muszą robić to samo (ja co rusz mam zapchaną skrzynkę od PW z prośbami o pomoc i choć nie stać mnie, by pomóc finansowo, to staram się zaglądać na wątki, bo może akurat kogoś chętnego do adopcji takiego psa bym miała - bez względu na województwo, bo transporty można i przy okazji znaleźć). [quote name='mysza 1']Justyna, zupełnie nie zrozumiałaś mnie i mojego postu. I chyba to Tobie potrzebna jest melisa, bo ja jestem bardzo spokojna. Może z wiekiem się trochę uspokoisz i zaczniesz rozumieć co ludzie mają na mysli pisząc zupełnie spokojnie.[/QUOTE] Ty nie zrozumiałaś moich "intencji", ale jeśli po moim poprzednim poście nadal ich nie rozumiesz, to nie będę się wysilać... Ano, ja też nie zrozumiałam Twojego bezczelnego postu, jakoby lokalne organizacje miały się wykazać - one nie oferują nigdzie DT, lecz same ich szukają i proszą o pomoc dla swoich podopiecznych. [quote name='mysza 1'] I bezczelny jest wpis, ze nie zasługują na pomoc, bo nie są pięknymi DONkami. Skoro zaslugują to im pomóż, wykaż się a nie wypisujesz tak chamskie wypowiedzi. Nie dośc, że zabrałam Mię to jeszcze mam zabrać kolejne, wtedy będę fajna... Szczyt bezczelności. Pomagam psom niezależnie od rasy.[/QUOTE] A gdzie ja wymagam od Ciebie, żebyś je zabrała?????? I skąd Twoje sugestie, jakobym tym psom nie pomagała, a jedynie "spamowała" i wypisywała chamskie wypowiedzi? Codzienne karmienie, sprzątanie, mycie "misek" z glonów i brudu, wyprowadzanie na spacery, robienie zdjęć i ogłaszanie ich, wyjazdy do weta, to nie jest pomoc? Nawet na wątek nie weszłaś, więc nie wiem, na jakiej postawie bierzesz się za ocenianie moich działań? Nie mam takich dochodów, jak Ty więc mam patrzeć, jak psy zdychają w brudzie, smrodzie, z pustymi miskami, chore i nieleczone, zapchlone..? Mam nie zakładać wątków, nie szukać domów, nie prosić o pomoc na leczenie, czy karmę, bo Ty "tak nie robisz" i sobie tego nie życzysz? Podałam tu link prosząc o pomoc w szukaniu DT/DS dla tych psów, bo może akurat ktoś z zaglądających na wątek Osób (niekoniecznie TY!), znałby kogoś chętnego do adopcji choć jednego z nich lub w inny sposób mógłby pomóc, doradzić coś. [B]Jeśli tak bardzo Cię mój post dotknął, to trzeba było napisać mi PW, żebym go usunęła i byłoby po sprawie [/B](chyba, że jesteś bardzo sfrustrowana i sprowokowałaś tą dyskusję by sobie coś odreagować...). [quote name='mysza 1']Na tym wątku są ludzie z mazowieckiego i trudno żebyśmy lecieli na drugi koniec Polski, bo psy tam potrzebują pomocy.[/QUOTE] Nie uogólniaj. Ja, mimo, że z zachodniopomorskiego, jestem na wątku od samego początku i zaglądam tu za każdym razem, jak pojawia się nowy post. [quote name='mysza 1']A jeśli chodzi o to jak to się stalo, ze Mia trafiła do Warszawy to poza Donacją, która pomogła z transportem, NIKT jakoś nie wyrywal się do pomocy. A według mnie pomaganie nie polega na zakładaniu wątków a potem spamowaniu...[/QUOTE] Tak, tylko, żeby Mąż Donacji pomógł w transporcie, to musiałam przejechać 120 km, żeby Mia dotarła do Szczecina, kupić jej szelki, obrożę, podarować swoją smycz i adresówkę mojego psa na drogę (nie zostało mi nic zwrócone, choć koszt to dla mnie niemały). No i żeby trafiła do Warszawy najpierw musiałam zwrócić na nią uwagę, potem namawiać właściciela-alkoholika do tego, by dał jej szansę na znalezienie domu (bo działki w szczerym polu domem nazwać nie można). Mimo, że trzymał ją w naprawdę kiepskich warunkach - przykutą do krótkiego łańcucha, z którego nie była spuszczana, nikt też nie wychodził z nią na spacery i nie sprzątał jej kojca, chciał zostawic ją sobie do "hodowli", miał już nawet psa dla niej wybranego, ale długo cieczki nie dostawała, pomyślał, że bezpłodna i zgodził się na zrobienie jej zdjęc i szukanie domu. Nie prosiłam Cię wtedy [B]mysza1[/B] o pomoc, tylko założyłam wątek na bardziej "lokalnym" forum. Nawet ogłoszeń nie zdążyłam porobić, bo sama napisałaś do mnie, że ją zabierzesz i nie mów mi, że nie ze względu na rasę, bo kundelka z małą szansą na szybką adopcję, byś do Warszawy nie ciągnęła. Gdyby nie to, że znalazła tak wspaniały, bezpieczny, kochający dom u[B] Silvany[/B], to w tej chwili naprawdę żałowałabym ,że skorzystałam z Twojej oferty pomocy dla Mii, bo z pewnością jakiś dom by znalazła i bliżej, bez Twojej "łaski" i moich kosztów. -
Straszna burza u nas w nocy była... rano pojechałam do Barrego zobaczyć, a on biedak miał kojec zamknięty i był na zewnątrz :( (kojec ma normalnie otwarty, a w nim jedzonko i "buda", dodatkowo jest na łańcuchu, bo ten kojec taki prowizoryczny). Biedak musiał byc przerażony w nocy, jak nie miał się gdzie schowac, już nie mówiąc o tym, że lało okropnie... :(
-
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[quote name='magdola']A on wogule pamięta, ze miał psy??????[/QUOTE] Jeszcze pamięta.... Bardzo prosimy o wsparcie na leczenie suczek -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Mam nadzieję, że da się wyleczyć, bo nadal marzę o domku dla niego :) -
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Oby tylko przerzutów nie było! :( Dziś spotkałam byłego właściciela - był bardzo zdziwiony, jak powiedziałam mu o guzach... -
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Jak psiaki dziś? Nie rozrabiają?:) -
Super, dziękuję :) [B]Pilnie zbieramy na kastrację i leczenie ząbków Barrego![/B] bo po 2 tygodniach od jego planowanego przyjazdu ma dojechać drugi tymczasowicz, więc najlepiej byłoby Barrego zaraz po przyjeździe wykastrować... Może ktoś ma kołnierz na dużego psa i mógłby nam pożyczyć, podarować dla Barrego? Koszt w lecznicy 50 zł :(
-
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Dziękuję Wam za pomoc :) -
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[quote name='tobciu']Dać bym dała, tylko nie wiem jak czasowo się wyrobię i na kiedy by był. Teraz po tym mam dwa kolejne bazarki zamówione. :) Jakąś specjalizację sobie chyba zrobię : robienie bazarków :) Suczkom i tak planowałam robić, bo zostaną fanty jeszcze po tym bazarze, plus mgr przywiozła kilka nowych fantów. Także robić i tak będę, jeśli nie spieszy się na już, już, albo wczoraj - to mogę magdoli fanty też dodać.[/QUOTE] Pieniążki będą potrzebne tak długo, jak długo sunie będą w DT (albo i dłużej, jeśli długi nam po nich zostaną), więc bazarki cały czas potrzebne będą i pośpiechu nie ma :) Teraz pilne jest również leczenie, ale mam nadzieję, że damy radę uzbierać. -
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[quote name='tobciu']Bazarek z podpisu się dziś kończy, to myślę, że w ciągu tygodnia wpłaty wpłyną. Pomyślę nad banerkiem dla suniek.[/QUOTE] Dziękuję :) Super by było! [B]Magdola[/B] chciała mi fanty wysłać na bazarek, może mogłaby Tobie podrzucić? Dałabyś radę? -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
OK - dzwoniłam do weta. Na te paciorkowce i gronkowce dostane tabletki, a ja będzie problem z podawaniem ich, to zastrzyki będzie musiał dostawać. Na grzyba trzeba go będzie psikać sparyem - nie wiem, ja to będzie znosił... -
Mają ogłoszenia?
-
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Kilka dni i się przyzwyczają. Najważniejsze, że ten ich strach się agresją nie objawia, no i że są RAZEM. Inez - ładnie, nie spamiętałam jej imienia, więc nie było wpisane. Brązowa to na pewno Mika i obie reagują na to imię ;) Diagnoza (usunięcie guzów czarnej suni) jak najszybciej potrzebne! [COLOR=#0000cd][B]Bardzo prosimy o wsparcie na leczenie. [/B][/COLOR] -
No to kciuki trzymamy!