Jump to content
Dogomania

GameBoy

Members
  • Posts

    10549
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by GameBoy

  1. ciesza dobre wiadomosci, musze napisac do jednej z rodzin zeby nie dzwonila jutro bo chcieli poznac sunie :cool3:
  2. mozna u mnie pod warunkiem, ze to bedzie w jakims kartonie i bedzie moglo stac na balkonie, niestety w domu nie mam miejsca a w tym bloku nie ma piwnic - garaz podziemny jest pod blokiem :roll:
  3. wysylalam wlasnie foty do ludzi tzn co masz ja zabierac dzis?
  4. nie jest zadnym wiesniakiem :mad::evil_lol: auraaa ja Ci finansowo nie pomoge, niestety :shake:
  5. gdzie sa ciotki??? :mad:
  6. ps. umowa jak dla mnie nic nie da, jak wyegzekwowac warunki w niej zawarte jak ktos jest oporny? nie odwioze psa do schronu chocby nie wiem co, wiec to dla mnie zadne zabezpieczenie
  7. Niestety jezeli chodzi o dogomanie, glowna zasada dla kazdego DT jest - umiesz liczyc licz na siebie. Od 3 lat jestem DT dla psow z dogo ( choc nie tylko) od prawie roku sama jestem zalogowana na dogomanii. Kidys na tymczas bralam psy w kazdym wieku, teraz, z powodu charakteru Hexy, tylko szczeniaki. Biore wszystkie, chore, zdrowe, duze, male byleby byly mlode. Jedne sa ladne inne brzydkie. Krew mnie zalewa na to co tu sie dzieje, ludzie, ktorzy do mnie dzwonia powiedza wszystko, byleby tylko wziac psa a oni pozbeda sie problemu. Psy okazuja sie strasze niz mialby byc i Hexa je dusi, ganiaja koty, nie umieja chodzic na smyczy, zalawtwiaja sie domu, wyja zostawione same - choc oczywiscie mialo byc zupelnie inaczej. Dwa - finansowanie malucha. Sam pobyt u mnie jest bezplatny, karme kupuje sama, dostaje czasem z roznych zrodel, czasem prosze o zakup osobe, ktora wyjaje mi psa, z tym akurat jest najmniejszy problem. Leczenie - temat rzeka.... 80% szczeniat przyjezdza chorych, sa to rozne schorzenia, szczegolnie gdy szczeniaki znalezione gdzies w krzakach czy na polu.... prawda jest taka, ze czowiek zostaje z tym sam najczesciej. Wszyscy uwazaja, ze skoro wzielam malucha to moja sprawa za co bede go leczyla czy robila badania... w te wakajce wydalam tyle na psy, ze mogalbym pojechac na super wakacje...po wielu awanturach ostatnio dostalam zwrot ok 50% kosztow, to i tak super.. Moze jestem glupia bo nie umiem odmowic, bo pozwalam sobie jezdzic po glowie i "wciskac" te maluchy a pozniej sie denerwuje, ze rachunki mam niepoplacone...coz wiekszosc uwaza, ze to moj problem. Nie chcesz - nie bierz, przeczytalam ostatnio. To chyba najlepszy komentarz. Chciałabym poruszyc tu jeszcze jedna kwestie, maluchy to nie tylko szczepienia i jedzenie. Tu w gre wchodza jeszcze inne koszta, pomijam zniszczenia, ktorych sa autorami ( bo to biore na siebie) ale ... to tez chemia do notorycznego sprzatania podlogi, szmaty, papier toaletowy, podklady, lignina, mopy, miski, mnostwo zabawek bo wszystko niszcza, kocyki, lozka psie - non stop poszarpane, obrozki. Maluchy maja to do siebie ze sikaja na siebie i pod siebie zazwyczaj po jednym rzucie szczeniat wszystko jest do wyrzucenia. Owszem wiele rzeczy sie pierze ale nie wszystko sie da. Jak sie ma jedno psie dziecko jest latwiej ale u mnie zawsze jest kilka sztuk a to zupelnie inna perspektywa. To nie tak, ze narzekam i branie psiakow na tymczas to dla mnie katorga i Golgota. Prosze tak nie odebrac mojego postu. Owszem, to moja decyzja i moj wybor, ze te maluchy u mnie mieszkaja, czasem nawet 4 czy 5 naraz. Mimo wszystko uwazam, ze DT potrzebne jest wieksze wsparcie, chocby emocjonalno - mentalne, niz to, ktore sie serwuje. Jezeli ja biore psa, sprzatam po nim, karmie, lecze to ktos by mogl porobic bazarki, podrzucac watek czy robic ogloszenia. Jak jest - wiekszosc wie. Mimo to nie zamierzam przestac, zaluje tylko, ze nie ma wiekszego wsparcia dla DT i naprawe, nie tylko o finanse tu chodzi.
  8. wysle ja w dwa miejsca, moze sie spodoba moge podac Twoj numer tel?
  9. dzwonila dzis rano jedna babka w sprawie malucha ale zadawala takie glupie pytania, ze podziekowalam jej za rozmowe
  10. ten link jest wadliwy jezeli chcecie wyslijcie mi fotki na [email][email protected][/email], to wrzuce na watek
  11. bardziej mi chodzi o suki, koty i ew dzieci, prosze o sprawdzone informacje
  12. jak suka zachowuje sie do innych psow, suk? czy jest dominujaca czy ulegla? jak koty?
  13. to dobre informacje gdzie przebywa teraz Malina? nadal u Zuzi?
  14. czyli jeszcze nie wiadomo czy Malina pojedzie?
  15. dokladnie, nikogo tu nie ma, przejmujaca cisza moze dziewczyny sa bez dostepnu do netu
  16. tak, to jest Hexa Iga bylaby teraz juz duza dziewczynka
  17. skoro Hexa jest zdrowa i spokojna to znaczy, ze Igunia nad nia czuwa tak ja prosilam pamietam o Tobie maluszku
  18. tak na powaznie to uwazam, ze maluchowi mozna zaczac szukac domu bardzo szybko zdrowieje, skora ladnie sie goi, sierscia zarasta lupiezu prawie nie ma, po zaszczepieniu nie wystapily zadne negatywne objawy nie ma co informowac w ogloszeniach o nuzycy, bede o tym pisac lub mowic przez tel chcialabym zeby piesek byl w Wawie lub blskich okolicach, obowiazkowo musi mieszkac w domu zrobilam mu allegro i gumtree
  19. tak tyle, ze adopcje sa bezplatne, chyba, ze ja zaszczepie i odrobacze za swoje :cool3: [SIZE=1]ciotka Ziutka nie obraz sie[/SIZE]
  20. [quote name='emilia2280']ee, tylko fotka? no ja myslalam ze fotka przedstawia przedmiot do zakupu :razz:[/quote] nie no, Ziutka nie jest na sprzedaz :evil_lol: ew na umowe adopcyjna bez sterylki :evil_lol:
  21. ja to co, w ramke i sciane w centralnym miejscu
  22. bede bede, gdyby ktos byl zainteresowany prosze o PW
  23. a kto Was tam wie :eviltong:
  24. [quote name='Ziutka']:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: a zobaczycie, że tam wlezę :eviltong: i fotki będą :evil_lol:[/quote] ciotka ja sie zaczynam Ciebie bac :evil_lol: ciotka Emilka trzymamy Cie za slowo, Ziutka poswiecisz sie dla tymczasow :D
×
×
  • Create New...