-
Posts
11678 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by AlfaLS
-
Szczotka - W nowym domu! Poznaje swiat u Roszpunki. Powodzenia mała!!!
AlfaLS replied to Maia's topic in Już w nowym domu
Zawsze to ok. 100 km bliżej ;). -
Szczotka - W nowym domu! Poznaje swiat u Roszpunki. Powodzenia mała!!!
AlfaLS replied to Maia's topic in Już w nowym domu
Roszpunko, przepraszam... To z emocji nie doczytałam tego [B]o.. [/B]Już poprawiłam ;). -
Szczotka - W nowym domu! Poznaje swiat u Roszpunki. Powodzenia mała!!!
AlfaLS replied to Maia's topic in Już w nowym domu
Ja nie znałam zupełnie psów gdy adoptowałam Tarę / wtedy Zulę/ z tyskiego schroniska. Suczkę, która przesiedziała 12 lat w schronie i nawet na spacery nie wychodziła. Miała łatke psa nieadopcyjnego bo tak bardzo się bała ludzi, że jak ktoś tylko do niej podchodził to załatwiała się pod siebie. Ja zafundowałam jej wszystko to czego nieznała i co mogło być dla niej straszne: podróż samochodem, którego nie znała, bagatela, 600 km z Tychów do Szczecina, mieszkanie na 4-tym piętrze bez windy gdy ona nie znała schodów. Dom z 3 kotami a ona nie znała kotów. Dom w samym centrum miasta gdy ona nie znała smyczy i miasta też... Mnie się udało, nie bez drobnych problemów na początku, a ja nie wiedziałam o psach nic, ona o ludziach też nic... Na Boga Roszpunka i Szczotka są w sytuacji o niebo lepszej! Musi się udać! Roszpunce na tym zależy a to już jest połowa sukcesu. Szczotce jak się znadzie w DOM-u też będzie zależało! Dajmy im szansę! -
Majunia ma dom,siostrę Pomidorcię i dwóch wspaniałych braci
AlfaLS replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
[quote name='AgaG'][B]AlfaLS, 1izabelka1[/B] też mi się wydaje, że Majunia jest szczęśliwa.:loveu::loveu: i bardzo się cieszę, że należy do tej kategorii psów, które można bez lęku rozpieszczać i rozpieszczać, bo wcale im się od tego w głowach nie wywraca, nie dominują, tylko stają się jeszcze bardziej przytulne. Mój Zahirek i Pomidorka też zresztą takie są. Pomidorka na przykład odkąd otrzymała przywilej spania na mojej poduszcze, łazi za mną jak cień non stop i bez przerwy na mnie patrzy.:p[/QUOTE] Wiesz, mnie się wydaje, że im więcej złego zwierzak w życiu przeszedł tym bardziej potrafi docenić dobro... Moja sunia, po 12 latach w schronie jest psem idealanym i właśnie takim wdziecznym za wszystko... za ciepłe spojrzenie, za uśmiech, za delikatne przytulenie czy podrapanie za uszkiem. I wcale nie potrzebuje jakichś wymyślnych darów w postaci smaczków czy zabawek - jej wystarczy to, że jestem ... Majunia, jak sądzę, też tak ma... I, trzeba przyznać, że człowiekowi tak ciepło się robi na sercu jak patrzy na takiego wdzięcznego i szczęliwego psiaka. -
Majunia ma dom,siostrę Pomidorcię i dwóch wspaniałych braci
AlfaLS replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
[quote name='AgaG']Hmm, nikt nie pyta o Majunię, a szkoda :) Jest cudowna, przyznam się, że ostatnio wpuściłam ją na kanapę, leząłyśmy sobie razem i Maja była bardzo zadowolona. Sunia uwielbia śnieg i się w nim tarza, niestety też uwielbia wyrażać radość skacząc łapami na mnie i podrapała mi kurtkę ortalionową, nie byłam zadowolona, dopiero co kurtkę tę kupiłam, no ale czego się nie wybacza tak miłym członkom rodziny.[/QUOTE] Maja jest po prostu szczęśliwa :loveu:. I to dzięki Tobie :loveu:. -
A może trzeba założyć wątek, tu na dogo - ale taki wątek pomocowy dla Pani Zosi? Są już takie wątki np. Pipi i ludzie, którzy są daleko, nie mogą pomóc bezpośrednio jakoś poprzez dogo pomagają... Myślę, że tej Pani, oprócz pomocy takiej finasowej np. na jedzenie, weta czy żwirek, najbardziej by pomogło i - co ważne - ucieszyło - znalezienie domów dla choć kilku zwierzaków. Może osoby, które są z Czeladzi, znają Panią Zosię mogłyby pomóc w fotkach i zebraniu informacji o psiakach i kociakach, a inni, nawet z bardzo daleka, moglibyśmy pomóc np. robiąc ogłoszenia a czasami także wspomagając jakimś grosikiem... Wiem ile kosztują chore zwierzaki, zdrowe zresztą też... Nie raz i nie dwa zbierałam takie na DT i na leczenie. Dlatego mam ogromny szacunek dla ludzi, którzy pomagają zwierzakom nie patrząc na siebie... Ważne, zeby miały poczucie , że nie są z tymi problemami takie zupełnie same, że są ludzie, którzy naprawdę doceniają tą ciężką pracę... Proszę pomyślcie... A te dwa psiaki, dla których ten wątek został założony niech też mają swoją szansę. Ważne, że są ludzie, którym te psy nie są obojętene i chcą im pomóc. I, jeśli zostaną przeniesione gdzie indziej, to i im będzie lepiej i Pani Zosi trochę pracy codziennej ubędzie. Proszę, nie skupiajmy się na wzajemnych pretensjach, spróbujmy pomóc i tym psiakom i Pani Zosi. Może się wspólnymi siłami uda?
-
[quote name='Hope2']Jestem, jestem... wiem co powiecie-a nie mówiliśmy??? Się doigrałam-DIETĘ mi Hopiak zarządziła-i na nic lament, płacz, krzyk, po uchu całowanie-się nie kce złamać już z 3 dni!!! Żarełko 2xdziennie (jedna dawna porcja na pół dzielona)-do tego kleik z siemienia na mleczku, czasem żółteczko...czasem rybka na parze...dzisiaj mi paszteta robi...Ale zrobiła wielką kartkę z napiseżm "NIE DOKARMIAĆ GREMLINA!!!"-i jeszcze pilnuje-buuuuuu No rzeczywiście - aleś się doigrała :evil_lol:. I myślisz, że Hope tak długo wytrzyma? Aż do schudnięcia??? Twojego Zoś, twojego schudnięcia...
-
Zajrzyjcie jaki Rocki jest szczęśliwy w swoim własnym domu :D
AlfaLS replied to magda222's topic in Już w nowym domu
[quote name='Elisabeta']Jaszko, dziękuję za kibicowanie.:loveu: AlfaLS, skróciłam maksymalnie tekst i udało się. Dzięki za pomoc.:iloveyou:[/QUOTE] Elisabeta - super! Wierzyłam w Ciebie i się nie zawiodłam, pięknie zapraszasz do Rockiego :multi:. Teraz kolej na Magdę. Magda popraw sobie link w banerku Rockiego tzn. skróć adres, tak jak pisałam wyżej - podświetl obrazek, wklej adres wątku Rockiego ale tylko do numeru 21947 - resztę wykasuj, podobnie Meggi - masz obrazek wstaw adres ale też tylko do numeru 182122. Oczywiście później ok. i na końcu zatwierdź sygnaturę. Musi zagrać bo ja właśnie "na sobie " to wypróbowałam :lol:. -
Grafi-niewidoma sunia z wielkim pechem odeszła za TM...[*]
AlfaLS replied to Martuchny's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='ushiro']Witam,Grafi też dostawała taki syrop propalin przez ok tydzień jednak żadnej poprawy nie było, syrop oddaliśmy razem ze wszystkimi lekami, ale nie wiem czy go jeszcze dostawała.Na pytanie jaka jest pewność, że po syropie będzie poprawa, odpowiedź weterynarza - 100%. Ale po syropie nie było ani troche lepiej więc może przyczyna jest inna...nie wiem[/QUOTE] Kurcze, u mojej suni właśnie ten syrop sprawdził się idealnie... -
Zajrzyjcie jaki Rocki jest szczęśliwy w swoim własnym domu :D
AlfaLS replied to magda222's topic in Już w nowym domu
[quote name='Elisabeta']Tak wyszło. Napisz, że tak może byc, AlfaLS.:p Musiałam usunąc piękne zdanie ks. Twardowskiego...:-( To dla Rockiego.:iloveyou: Tylko czy tak może zostac...[/QUOTE] Coś jednak zrobiłaś nie tak... Bo tego adresu nie powinno być widać :shake:. Proszę spróbuj jeszcze raz... Jak wyjdzie to Co podpowiem co zrobić żeby jeszcze i piękna myśl się zmieściła ;). Niby teraz też mogę napisać ale nie chcę żeby wszystko się pomieszało... No chyba że jednak chcesz potrenować? Wtedy zrób cały początek tak jak napisałam poprzednio. Do wstawienia linka wątku Rockiego. I jak już ten link wstawiłaś to po liczbie 219478 wykasuj całą resztę. I dopiero teraz naciśnij OK. Wtedy masz banerek podlinkowany krótszym adresem i piękna myśl powinna się zmieścic... Miłego próbowania :lol:. A z jakiej przeglądarki korzystasz? Bo jak z Mozilli to podpowiem jeszcze o niebo łatwiejszy sposób :p. -
ANIKA ,w swoim domu,odeszła za Tęczowy Most...
AlfaLS replied to Romka's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Ale superowe wiadomości :multi:. -
ANIKA ,w swoim domu,odeszła za Tęczowy Most...
AlfaLS replied to Romka's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Ale nas tu uczą cierpliwości...... -
Grafi-niewidoma sunia z wielkim pechem odeszła za TM...[*]
AlfaLS replied to Martuchny's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='Amadorka']Jeszcze trochę jest,natomiast kończy się memotropil.Poza tym Grafi czuje sie dobrze.Kręcenie całkowicie ustało.Podsikiwanie niestety nie.[/QUOTE] A może ona ma posterylkowe nietrzymanie moczu? Właśnie to przerabiam z moją sunią, ma 17 lat, sterylizowana w schronie lata temu i zaczęła posikiwać w domu. Nie jakoś specjalnie ale po prostu nie czuła że siusiała... I to mimo, że wychodzłam z nią po 5-6 razy dziennie. Zrobiłam badania i niby wszystko / nerki, pęcherz/ ok. Dostałam dla niej syrop, który dodaję do jedzenia i dosłownie po jednym dniu było lepiej a po 2 siusiane wróciło do normy... -
Zajrzyjcie jaki Rocki jest szczęśliwy w swoim własnym domu :D
AlfaLS replied to magda222's topic in Już w nowym domu
[quote name='Elisabeta']AlfaLS, ja byłam taka dumna... Przez chwilę. Chyba mnie to przerasta.:oops: Może podpowiedz. Tylko wolno i wyraźnie.:roll:[/QUOTE] Nie przerasta, nie przerasta... To tylko nowość techniczna i zawsze na początku jest trudno... Połowę roboty już masz zrobione bo fotka jest :lol:. Wejdź sobie teraz w [B]Edytuj sygnaturę[/B] i kliknij lewym przyciskiem myszki na tą fotkę, którą wcześniej wstawiłaś. Wtedy zdjęcie powinno Ci się tak podświetlić na niebiesko. Jak to będziesz miała to kliknij na 6-tą ikonkę od prawej strony w środkowej linijce. To będzie taki [B]"globus z okularkami"[/B]. Wskoczy Ci okienko w które wstaw skopiowany adres /link/ pierwszej strony wątku Rockiego. Później kliknij [B]OK[/B]. I nie zapomnij kliknąć na [B]Zapisz sygnaturę[/B]. I zobaczysz, że będzie dobrze a jak to zrobisz sobie kilka razy to samo się będzie robiło :lol:. I teraz najważniejsze - jak Twoja sygnatura będzie działa to wtedy podpowiem Magdzie :evil_lol:. Bo ponieważ ona ma dwa banerki to u niej nie bedzie tak łatwo, będzie musiała jeszcze troszkę dodatkowo pokombinować ;). Podnosimy dziewczyny Rockiego i pokazujemy go gdzie tylko się da :lol:. -
I nawet dwa razy pokazała że docenia to że niejest w schronie.....
-
Zajrzyjcie jaki Rocki jest szczęśliwy w swoim własnym domu :D
AlfaLS replied to magda222's topic in Już w nowym domu
A właśnie miałam się czepić, że u Ciebie Magda i u Elisabety banerek nie podlinkowany :shake:. Pomęczcie się jeszcze troszkę kochane i podlinkujcie bo inaczej nici z nowych gości na wątkach... Co z tego, że Rocki piękny na banerku jak na jego wątek nie można przez ten banerek wejść? Albo Meggi? Jak będzie trzeba to Wam podpowiem jak to zrobić - sama znalazłam ten sposób na wątku gdzie zamawiam banerki i jak dotąd działa i nawet ja go zapamiętałam :evil_lol:. -
Tyskie Weteranki - Abra i Magnatka za TM [*],.. Żegnajcie kochane...
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
[quote name='magda222']Przykro mi to oznajmić, ale Tymotea wycofuje swoją deklarację od nowego roku.[/QUOTE] Magduś - mam prośbę - podziękuj serdecznie Tymotei za wspomaganie naszych Weteranek od samego początku. Bardzo, bardzo serdecznie jej dziękujemy za wszystkie wpłaty i dziękujemy za informację, że ich już nie będzie. To wcale nie jest takie częste, że ktoś potrafi napisać, że już nie będzie wpłacał... Tylko tak po cichutku liczy, że inni zapomną... Na szczęscie nasza Megunia ma drobny zapasik w deklaracjach ;). -
TINO ma wymarzony DOM- zostaje u WiosnyA już na ZAWSZE :) !!!
AlfaLS replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Jak macie numer tego czipa to nawet teraz można go wpisać do bazy. Jak zaginęła moja sunia, tydzień po adopcji - to ja ją wtedy wpisywałam sama do jakiejś centralnej bazy w Gdańsku. I bardzo się przydało bo jak ją zgarnęło szczecińskie schronisko to najpierw miałam telefon z Gdańska. Bo Szczecin nawet nie pomyślał żeby do mnie zadzwonić mimo, że ja do schronu dzwoniłam codziennie i numer czipa oraz wszystkie inne dane psiaka mieli... I koniecznie osoby szukające muszą mieć małe karteczki z kontaktowym numerem telefonu. Nie każdy ma jak zapisać, nie zawsze plakat jest w zasięgu wzroku... Np. psiarz na spacerze może go zobaczyć w każdej chwili i dobrze żeby wtedy miał możliwość zadzwonić od razu a nie szukać plakatu żeby spisać numer... -
Mnie też kiedyś ktoś powiedział - albo się chce mieć pieniądze albo pomagać zwierzętom... Bo pomagając tym czworonożnym biedakom kasy się nigdy nie będzie miało...
-
koty, kociaki, moje tymczasy.. koci rezydenci też się czasem pokażą
AlfaLS replied to sylwija's topic in Koty w potrzebie
Ja zaglądam, cały czas podczytuję. Niestety żadnego przygarnąć już nie mogę choć serce się wyrywa. Jednak w domu już 3 koty do tego 17-to letnia sunia... Wydatki na weta takie, ze lepiej nie wspominać... Ech życie... -
Agatka w domu stałym - Jacuś zwany Ciapusiem szuka domku.
AlfaLS replied to scarletto's topic in Już w nowym domu
Maskara....... -
Tyskie Weteranki - Abra i Magnatka za TM [*],.. Żegnajcie kochane...
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
[quote name='taks']Wspaniałe wieści Oby jeszcze długo humor i kondycja dopisywały. Własnie puściłam przelew 300 zł na kolejne 3 miesiace mojej deklaracji więc i finansowo jak widzę sunia na razie bezpieczna[/QUOTE] Dziękujemy! Ja z kolei będę szykowała kolejny bazarek na tyszaki. Tym razem dla Meggi, Rockiego i Tiny, suni, która w tyskim schronie siedzi już ponad 8 lat... -
ANIKA ,w swoim domu,odeszła za Tęczowy Most...
AlfaLS replied to Romka's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Śliczna ta sunia! -
Tyskie Weteranki - Abra i Magnatka za TM [*],.. Żegnajcie kochane...
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
Raport finansowy :lol:. Od ostatniego rozliczenia dla Meguni wpłynęło: - od Magdy222 20 zł. - od Tymotei 25 zł. - od Figi33 10 zł. - od Agaty51 80 zł. / za dwa miesiące/ - od Randy 60 zł. - od NINKI1 60 zł. - od Diany79 10 zł. - od Malibo57 60 zł. - od Nikusia 15 zł. - od Livki 10 zł. - od Sabiny02 50 zł. / za dwa miesiące/ - od Grosziwa 30 zł. / za dwa miesiące/ - od UBOCZA 30 zł. / za trzy miesiące/ Razem 460 zł. [B]Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie wpłaty!!!!!! [/B]Po opłaceniu hoteliku za okres 9.10.-08.11.2013 - 350 zł. Meggi ma dziś na koncie 540,17 zł. -
Potrzebna POMOC dla Rexa... i Panu Marianowi też by się przydała...
AlfaLS replied to Cudak's topic in Psy do adopcji
[quote name='tobciu']AlfaS to może podjadę do Ciebie do domu (przed 14/12 albo 21/12). Co będziesz nosić się z gazetami. :) Czy radia odbierają fale? A nie mam pojęcia. Zapytam/sprawdzę przy następnej wizycie.[/QUOTE] Ok, tylko dryndnij wcześniej bo ja mało w domu bywam :lol:.