Jump to content
Dogomania

evel

Members
  • Posts

    10326
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by evel

  1. [quote name='Jola+Rani+Sari']Wizyta przedadopcyjna: jutro (sobota) o 12:00 :)[/QUOTE] I co, i co? :razz:
  2. [quote name='an1a'] Ja sprzątam w woreczki biodegradowalne i jest całkiem fajnie.[/QUOTE] A jaki jest koszt tych magicznych woreczków? Bo jeśli za kilka woreczków mam zapłacić tyle samo co za np. opakowanie "zwykłych" foliówek, sztuk 100, to wybór jest prosty.
  3. Polecam lekturę: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/196049-quot-Zaklinacz-ps%C3%B3w-quot-Cesar-Milan[/URL] [URL]http://dominikaknossalla.blogspot.com/2010/08/ave-caesar.html[/URL] [URL]http://baaj.pinger.pl/m/4316068/90-metoda-dyscypliny-i-strachu[/URL]
  4. Trzymam kciuki! Musi być dobrze.
  5. [url]http://img829.imageshack.us/img829/944/pb250583.jpg[/url] no proszę, jaki piękny uśmiech :) powinien nazywać się Bond... James Bond :cool3:
  6. Są jakieś wieści od Szanty?
  7. [quote name='Chantell']psa z uszkodzoną krtanią NIE prowadza się w obroży! Zainwestuj w szelki. :roll:[/QUOTE] Byłoby miło, gdybyś przeczytała ze zrozumieniem dalsze posty, a później pisała :cool3:
  8. Zgłosić się do jakiejś ogranizacji prozwierzęcej, która postanowi co dalej. Jeśli szczeniaki są jeszcze ślepe - najlepiej będzie, jeśli zostaną uśpione :(
  9. Ciekawe, co biega po samochodzie... Myślę, że zanim się dowiesz to Egon już to zutylizuje :evil_lol: A Emilka jest cyborgiem może po prostu, że tak biega od rana do wieczora? :grins:
  10. Ona tak sama piłkę oddaje, bez protestów? Oj, będzie miał ktoś z niej pociechę :) Może nowi Państwo dadzą się namówić na jakieś szkolenie sportowe mądrej małolaty? :cool3:
  11. Spróbujemy miękkiej, jednowarstwowej taśmy 40mm podszytej polarem, z delikatnymi okuciami ;)
  12. [quote name='barberry']Muscatowe czyli takie zapinane od góry, tak? Kup guardy - nie dotykają w ogóle do szyi i są bardzo wygodne. I naprawdę, nie lekcewarz tej krtani. Jeśli to uszkodzenie stwierdzone przez weta to nie ma co się bawić w obrożę - będziesz miała do wykonania więcej pracy przy nauce luźnego chodzenia ale i w szelkach się to uda ;)[/QUOTE] Muscatowe zapinane od góry, ale mamy też inne, zapinane na boku psa, z "zaczepem" z przodu. Zu na szelkach chodzi normalnie, na dotychczasowych obrożach odbijała jej palma. Pies jest po ciężkim kk z zapaleniem płuc, ale nie szykuje się do grobu ;) Jeśli na szerokiej obroży będzie odczuwała dyskomfort to przecież jasne, że będzie chodzić wyłącznie w szelkach, a nie dla mojego "widzimisię" na obroży. Chciałam jednak spróbować szerokiej, miękkiej obroży ;)
  13. Taki z niego kolos? :D Boję się w takim razie spytać, ile waży Bolo :evil_lol:
  14. [quote name='Agnes']evl wybacz, ale nie masz napisane w podpisie co z psem juz zrobilas, ze pies ma uszkodzona krtan, wiec o co chodzi? Przeciez my nie piszemy nic zlozliwie, pytasz, odpowiadamy, na tym polega forum prawda? Czemu nie sprobowalas szelek?[/QUOTE] Ale przecież ja nie mam pretensji o te obroże akurat - spodobały mi się, bo są piękne, ale jeśli są zbyt sztywne to przecież proste, że poszukam czegoś innego. Nie mam pojęcia o obrożach, dlatego myślałam, że napiszę tutaj a poczułam się lekko przytłoczona tą krucjatą :evil_lol: I wcale a wcale się nie denerwuję, tylko się dziwię, że omal nie spłonęłam na dogo-stosie, bo śmiałam napisać, że chcę ubrać małego pieseczka w obroże 40mm :evil_lol: Mamy szelki, dwa rodzaje. Muscatowe szorki są OK, ale lepsze są szerokie szelki z miękkiej taśmy 25mm. Wydaje się dużo jak na takiego małego psa, ale sprawują się bardzo dobrze. Pomyślałam sobie jednak, że może spróbuję obroży choćby do posłuszeństwa, bo to ponoć wygodniejsze niż szelki. Ze względu na taką a nie inną sytuację wiadomo było, że obroża musi być - przynajmniej na początek - "strasznie" szeroka jak na takiego małego psa. Teraz wiem także, że nie może mieć ciężkich okuć, bo to dla małego psa niewygodne no i że nie może być sztywna. No i o to chodziło, a że przy okazji wyszła mała awantura... Cóż, magia sieci ;)
  15. Mam wrażenie, że traktujecie mnie jak debila, który nie potrafi nauczyć psa chodzenia na smyczy. Owszem, nie potrafię psa [B]z uszkodzoną krtanią[/B] prowadzać na tasiemce 11mm czy nawet na 25mm, bo najzwyczajniej na świecie bardziej sobie cenię jej zdrowie niż wygląd czy cokolwiek innego. Pomyślałam sobie, że może szeroka obroża nadałaby się na początek, żeby jej wytłumaczyć, że na obroży nie trzeba robić rodeo tylko można normalnie, ale nie :) Na pewno jestem upośledzona i nie wpadłam na to, żeby zacząć od smakołyków, metody drzewka i wszystkich innych, jakie można znaleźć w literaturze i w necie :) Widać mój pies to kosmita, bo nic konwencjonalnego na niego nie działa, na dodatek chory, więc może powinnam go wypuścić z powrotem do schroniska, bo się biedaczyna męczy z pańcią-wariatką, co uznała, że będzie szukać jakiegoś rozwiązania :) Nie wątpię, że macie większe doświadczenie obrożowe, właśnie dlatego spytałam tutaj, ale widzę, że to był błąd - już widzę te tłumy skandujące "NIE DLA 4CM! WOLNOŚĆ DLA ZUZANKI!" :evil_lol: a wystarczyłoby normalnie podpowiedzieć, gdzie można nabyć szerokie obroże z miękkiej taśmy na zamówienie, na wąską szyjkę ;)
  16. Miałam coś napisać, ale chyba się powstrzymam, bo mnie zjecie całkiem :) Miłego wieczoru :)
  17. No dobrze. To co mam zrobić? Co wybrać, jeśli nie te? :razz:
  18. Wiem, że gdyby powstała ankieta, czy Zuzanka może nosić obroże szersze niż 3cm to by było 99% głosów na "nie", ale tu naprawdę nie chodzi o wygląd tylko o funkcję ;) [quote name='Agnes']evl nie sadze, zeby psu w kolnierzu ortopedycznym bylo wygodnie ;) Bo dla tak malego psa to wlasnie wyjdzie jak kolnierz usztywniajacy ;) Po co Ci wlasciwie TAK szeroka obroza?[/QUOTE] Bo pies w obrożach 11mm, 20mm, 25mm ciągnie jak dekiel i w żaden sposób nie daje sobie wytłumaczyć, że w końcu sobie urwie głowę albo uszkodzi krtań. Nie sądzę, żeby 50mm zrobiło mu jakaś większą różnicę, więc spróbujemy 40mm. Jak okaże się, że to absolutnie nie zda egzaminu to wrócę tu i posypię się popiołem :evil_lol:
  19. [quote name='Iś & Chester']evl jeśli chodzi o kolory to wg mnie, któreś z tych: [URL]http://i21.servimg.com/u/f21/13/41/26/98/ob_nie10.jpg[/URL] [URL]http://i26.servimg.com/u/f26/13/36/53/45/ob_pur11.jpg[/URL] [URL]http://i36.servimg.com/u/f36/13/36/53/45/ob_aaa11.jpg[/URL] ewentualnie czerwony z niebieskim ;) 5 cm wg mnie przesada, na mojego przerośniętego donka moim zdaniem to jest trochę za dużo. 4 też dużo jak na małego psa ale Twoja decyzja.[/QUOTE] Dzięki :) Pewnie wezmę 4cm mimo wszystko... Jak nauczę wariatkę, że jak jest na obroży to też może chodzić normalnie a nie świrować pawiana to pewnie zacznie chadzać w "normalnych" szerokościach ;)
  20. [quote name='gops']evl zaufaj ze 3cm starczy :) i nie bd sie jzu dusic w 4cm nie bd miala szyi wogole :) popors zeby zrobili Ci te kolorki co chcesz w 3cm[/QUOTE] Ale ona robi osła w 2,5cm :roll: Więc boję się brać tylko 5mm szerszą... Oczywiście w mym pięknym mieście nie mają w sklepach szerokich obroży prawie wcale, więc nie mam nawet jak zmierzyć, jak ona w rzeczywistości będzie wyglądała... Więc stwierdziłam, że trudno, zaryzykuję 4cm :evil_lol:
  21. Aha :) No to teraz mam zadane bojowe dla Was :) Dojrzałam do decyzji o obroży :evil_lol: A tak serio - muszę spróbować i nie ważne, że dla niektórych będzie to śmiesznie wyglądało - mały piesek i taaaaka obroża, ważne, żeby psu było wygodnie :) Otóż zadanie bojowe - mam taką smycz jak na [URL="http://img16.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/13/10/16/1313101631"]TYM ZDJĘCIU[/URL] piąteczka, czyli ciemnoniebieska z błękitem, żółcią i pomarańczem. Jest szalenie wygodna a przy tym kosztowała jakieś grosze, więc ogólnie jest najczęściej używana :evil_lol: Postanowiłam zatem dobrać obrożę pod kolor, a co mi tam :eviltong: Co będzie ok? [COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]4cm: [/FONT][/COLOR] [COLOR=#0000ff][FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=Black]a) [/COLOR][U][URL]http://i26.servimg.com/u/f26/13/36/53/45/p1130010.jpg[/URL][/U][/FONT][/COLOR] [COLOR=#0000ff][FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=Black]b)[/COLOR] [U][URL]http://i26.servimg.com/u/f26/13/36/53/45/ob_cie11.jpg[/URL][/U][/FONT][/COLOR] [COLOR=#0000ff][FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=Black]c)[/COLOR] [U][URL]http://i36.servimg.com/u/f36/13/36/53/45/ob_aaa11.jpg[/URL][/U][/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]d) [U][URL]http://i36.servimg.com/u/f36/13/36/53/45/ob_cze12.jpg[/URL][/U][/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]5cm:[/FONT][/COLOR] [LIST=1] [*][COLOR=#0000ff][FONT=MS Shell Dlg 2][U][URL]http://i21.servimg.com/u/f21/13/41/26/98/ob_nie10.jpg[/URL][/U][/FONT][/COLOR] [*][COLOR=#0000ff][FONT=MS Shell Dlg 2][U][URL]http://i26.servimg.com/u/f26/13/36/53/45/ob_pur11.jpg[/URL][/U][/FONT][/COLOR] [*][COLOR=#0000ff][FONT=MS Shell Dlg 2][U][URL]http://i36.servimg.com/u/f36/13/36/53/45/ob_cza11.jpg[/URL][/U][/FONT][/COLOR] [*][COLOR=#0000ff][FONT=MS Shell Dlg 2][U][URL]http://i36.servimg.com/u/f36/13/36/53/45/ob-cza10.jpg[/URL][/U][/FONT][/COLOR] [*][COLOR=#0000ff][FONT=MS Shell Dlg 2][U][URL]http://i36.servimg.com/u/f36/13/36/53/45/ob_cza12.jpg[/URL][/U][/FONT][/COLOR] [*][COLOR=#0000ff][FONT=MS Shell Dlg 2][U][URL]http://i61.servimg.com/u/f61/13/41/26/98/ob_nie10.jpg[/URL][/U][/FONT][/COLOR] [*][COLOR=#0000ff][FONT=MS Shell Dlg 2][U][URL]http://i61.servimg.com/u/f61/13/41/26/98/ob_cie10.jpg[/URL][/U][/FONT][/COLOR] [*][COLOR=#0000ff][FONT=MS Shell Dlg 2][U][URL]http://i61.servimg.com/u/f61/13/41/26/98/ob_pur11.jpg[/URL][/U][/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2] [/FONT][/COLOR] [*][COLOR=#0000ff][FONT=MS Shell Dlg 2][U][URL]http://i36.servimg.com/u/f36/13/36/53/45/purpur10.jpg[/URL][/U][/FONT][/COLOR] [*][COLOR=#0000ff][FONT=MS Shell Dlg 2][U][URL]http://i36.servimg.com/u/f36/13/36/53/45/niebie10.jpg[/URL][/U][/FONT][/COLOR] [*][COLOR=#0000ff][FONT=MS Shell Dlg 2][U][URL]http://i36.servimg.com/u/f36/13/36/53/45/ciemno10.jpg[/URL][/U][/FONT][/COLOR] [/LIST] Wiem, że 8 i 9 nie pasują, ale są pięęęękne :loveu: Chyba będę musiała sobie dokupić purpurową smycz :roll: :roflt:
  22. Kto mi wytłumaczy, czym różnią się "obroże zwykłe" i "kennelówki"? :lol:
  23. Super pies z niej będzie :) Też już zaciskam kciuki za wizytę...
×
×
  • Create New...