Jump to content
Dogomania

evel

Members
  • Posts

    10326
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by evel

  1. [quote name='azalia']Niedawno odkryłam wątek Zuzanki i od razu przeraził mnie tytuł "biedna" Zuzanka i na dodatek"patologiczna' pańcia .Co to miało być śmieszne?Mam poczucie humoru,ale jakoś mnie to nie wprawiło w dobry humor.Czy "patologiczna"bo Zuzię tak ciągle szkoli?[/QUOTE] To bardzo mi przykro, ale mamy skrajnie różne poczucia humoru ;) Zuzanka jest biedna, bo jest wysterylizowana, nie zatuczona niemal na śmierć, nieustannie szkolona, kąpana średnio raz w miesiącu, odżywkowana (ludzką odżywką - horrrrorrrrr!), nie może pyszczyć bez sensu, kiedy tylko ma na to ochotę ani podbiegać do innych piesków w celu spuszczenia im radosnego zuzankowego łomotu ;) Ach, nie może tez polować na sarny, zające ani koty. Jest karmiona suchymi kulkami oraz surrrrrrowym mięchem! I zostaje sama w domu. I wychodzi tylko trzy razy dziennie (a tam, że na długo, nie szkodzi!). Ogólnie mówiąc, ma absolutnie przewalone :D Ludzi "wyznających" czarny humor serdecznie witamy w naszych patologicznych progach - jeśli komuś nie pasuje, na dogo są setki innych galerii, które na pewno się spodobają ;)
  2. [quote name='Martens']Ja mam technikę zbierania kupki 'łapię za dno worka - odwijam go na lewą stronę na rękę - łapię kupę przez worek - odwijam worek z powrotem, zakrecam', więc z papierową mi to chyba nie pójdzie ;)[/QUOTE] O, też mam taki patent :grins:
  3. Amber, szele super, ale cu-do-wny pies! :loveu: Nie rozumiem, dlaczego nie macie galerii, jesteście nie-dogo-polityczni z tym kopiowanym dobkiem czy co? :diabloti: A do nas przyszły szelki od TŻta Marty po małym liftingu :multi:
  4. [quote name='Martens'] Rozumiem nerwy, itp. ale to nie znaczy, że przylanie psu po złapaniu jest ok i nie wpływa potem negatywnie na pracę z nim. [/QUOTE] Dlatego ja zawsze po "przewinieniu" (typu: mamo, lecę wtłuc tamtemu psu, nie? no, to pa! - i leci menda!) sadzam psa na karnego jeżyka na tyle minut ile ma lat, żeby go nie zabić w afekcie :evil_lol:
  5. Pardon, że tak nie w temacie, drogie panie, ale tak mi się przypomniało, że z dobrych karm w przyzwoitej cenie, oprócz Brita, Brita Care i Josery, ludzie polecają jeszcze Bozitę i Nutrę Nuggets chyba (kurna, a może jakaś inną Nutrę?). No i koniecznie trzeba patrzeć na dawkowanie poszczególnych karm, żeby nagle nie wyszło, że Hunter musi zjadać dziennie powiedzmy np. 400g karmy, bo będzie kicha. Ile on waży tak w ogóle? 13 kg? 15? Rozumiem, że ustalanie karmy i w ogóle odbędzie się po diagnostyce, na razie to raczej luźne sugestie ;) Jeśli mogłabym jakoś pomóc - mogę wysłać maluchowi na spróbowanie Brita Care z jagnięciną, niestety tylko tyle w najbliższym czasie :oops:
  6. Dobrze się ponoć sprawdzają woreczki biodegradowalne, albo papierowe - niestety, u mnie w Polsce B takich nie mają...
  7. Spoko loko, łańcuszek zakładam luźno jako obrożę, służy tylko do treningów, na razie nawet nie przypinam smyczy do niego ;) Zu ostatnio się lansowała w wojewódzkim mieście Lublinie, może będą foty jakieś niedługo :eviltong:
  8. Strasznie mi się podobają, ale nie sądzę, żeby mnie było kiedykolwiek stać na taką krówkę ;) Już nie mówiąc o tym, że przeraźliwie krótko żyją :(
  9. [quote name='panbazyl']no to musisz Zu zrobić szybki kurs asertywności :diabloti:[/QUOTE] Wiesz, jak to jest z sukami - te dwie akurat są podobnej wielkości, także pióra by latały równo... W przyszłości dosztukuję Zuzolowi rodzeństwo, ale będzie albo trochę większe (suka BC) albo dużo większe (samiec CSV) ;)
  10. rzekłabym nawet, że wygląda jak chomik dżungarski ;)
  11. [quote name='joasin']po swoim psie nie sprzątam w miejscach,w których po trawnikach się nie chodzi. [/QUOTE] A może ktoś akurat chodzi po trawnikach w tych miejscach, w których wydaje Ci się, że nikt...? :roll: [quote name='joasin']Myślę, że psie kupy na trawnikach to najmniejszy problem.[/QUOTE] A ja myślę, że nie, bo psie kupy na trawnikach to nie tylko smród i masa bakterii oraz nierzadko pasożytów, ale także obrzydliwe zjawisko. Normalnie myślałam dzisiaj, że się pohaftuję jak poszłyśmy na boisko właściwie pierwszy raz po zimie... Co te psy jedzą, na litość boską?! Obrzydlistwo :shake: Skarżyć się na kogoś jest łatwiej, mnie też szlag trafia na porozbijane butelki i morza petów, ale co zrobić... Sprzątam, bo najpierw trzeba zacząć od siebie. A jak ktoś przy mnie śmieci to zwracam uwagę.
  12. Zaklepałam Czekoladkowi pakiet ogłoszeń. Normalnie nie wiem co z tymi ludźmi :roll: Sama bym ją zgarnęła, gdyby Zu paskuda nie próbowała jej zabić... :roll:
  13. No słyszałam :eviltong: Ja myślę, że dopiero po paru dniach z codziennym przemywaniem tą wodą da radę...
  14. On jest za Choinami, to za Czechowem, gdzieś w okolicach Dysa bodajże? Ale zobaczymy.
  15. [quote name='DoPi']I nie należy mysleć w ten sposób, że taki szczeniak zabiera potencjany dom starszemu psu.[/QUOTE] Ano. A te, które już sobie są i żyją, niech zdychają na betonie w schroniskowych boksach. No przepraszam, ale jak ktoś nie potrafi wyjść ze schematycznego myślenia pt. "ratujmy wszystkie szczeniaczki, bo są słodziusie" :loveu: to my nigdy do cholery nie wyjdziemy z nadpopulacji niechcianych psów :roll:
  16. Efektu natychmiastowego pewnie nie będzie, skoro jej się te przebarwienia syfiły praktycznie od urodzenia, ale ludzie od białych psów proponują albo wodę utlenioną albo jakieś cudowne preparaty, które niestety powalają ceną...
  17. Wygląda jak chomik ;)
  18. Pardon, że tak nie w temacie, ale... MaDi - dorosły seter irlandzki mahoniowy w okolicach Lublina, nikt go nie szuka?
  19. Miałam kiedyś na tymczasie suczkę w typie JRT - od ponad roku jest w DS i nadal nie szczeka, więc jeśli wykluczycie innych przyczyn (jak zapalenie gardła na przykład?) to wychodzi na to, że chyba są takie typy czasem ;)
  20. Rany, jakie piękne jest to czekoladowe diablę... A Figulec jak tam?
  21. Boże, dziewczyno, Ty naprawdę w to wierzysz - niesamowite :evil_lol: No i sorry, ale jakbyś przy mnie "dała w pysk" mojemu psu to bym Ci oddała... Już pomijając to, że pies też by nie pozostał w bezruchu. Po prostu ludzie mają mega rozpuszczonego psa, a Ty uważasz, że zamiast porządnego, normalnego szkolenia wystarczy zastosować kilka sztuczek. LOL.
  22. Ech, szczeniaki powinny być z matką 7-8 tygodni, to byłoby najlepsze wyjście dla nich skoro już podjęliście się ich ratowania za wszelką cenę :roll:
  23. [quote name='Cezar :D']evel miałas beagla??[/QUOTE] Nie miałam, dzięki bogu, i mieć nie będę. Opiekowałam się kiedyś podrostkiem - nie, dziękuję. Za to mam w sąsiedztwie jakieś pięć, żaden nie jest odpowiednio wychowany i sprawiają masę różnych problemów, od agresji do innych psów, całodziennego wycia, ucieczek, agresji lękowej do psów i ludzi, maniakalnego przerabiania ogrodu na pustynne klepisko z dołami jak po meteorytach i takie tam... Ale nie to super pieski, takie kochanieńkie :D
  24. [quote name='Cezar :D']dla dzieci i do ruchu polecam beagle. :D[/QUOTE] Pewnie. Co to za jakieś chore wymysły, że beagle jest super psem "dla dzieci"? :roll:
×
×
  • Create New...