-
Posts
10326 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by evel
-
Ludzie kupują w takiej cenie, to jest jak jest ;) U mnie w osiedlowym dużym sklepie szyja z indyka kosztuje już blisko 9zł/kg, a w stokrotce jakieś niecałe 7. Może to nieduża różnica, ale patrząc na to w dłuższym czasie to tu 2 złote, tam 2 złote i jest na kolejny kilogram żarła ;)
-
Ja mam podobną sytuację, ale u nas układ oddechowo-krążeniowy. I albo mogę mieć psa, który żyje pełnią życia, biega, skacze, łapie frisbee, aportuje i pożyje jeszcze parę lat, albo psa, który pożyje pewnie dużo dłużej, ale tuptając na smyczy i nie przemęczając się za bardzo. Zgadnij co wybrałam ;)
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
evel replied to Amber's topic in Foto Blogi
Buahahahah, dobre, dobre... Od razu mi się humor poprawił :evil_lol: -
O kurde, już 7? Wszystkiego najlepszego dla lwiątka! :)
-
Już wiem, z kim mi się kojarzy ogarzątko! Z Osiołkiem z Kubusia Puchatka :D Mały też przyjmuje wszystko na klatę, a jak dzieje się coś dziwnego, to idzie spać niewzruszony :evil_lol:
-
No nie :lol: A wyglądają tak: [URL]http://portiusdelikatesy.pl/_zdjecia/19003.jpg[/URL]. Jedna porcja waży mniej więcej 100-120g. Mają jedną grubą kość w środku i kilka takich ni to kości ni to ścięgien (co wywaliłam, bo znając mojego psa to by się tym zadławiła na śmierć :splat:), sporo mięska, skórę.
-
No ja chyba jednak na czas wyjazdu przerzucę suczynę na susz, trudno, jakoś wytrzyma tydzień. Chrupy są chyba najbardziej praktyczne, bo nie trzeba się cackać z jakimiś lodówkami itd. Dzisiaj natomiast nabyłam coś, co się nazywa "kości indycze", a jest jakąś indyczą kością z nogi. No i niestety, dla mojej to się nie nadaje ;) Może gdyby wykazała się jakąś życiową mądrością i zostawiała wielkie fragmenty grubej kości to jakoś by to jeszcze było, ale po całym gnacie ([URL="http://img827.imageshack.us/img827/3813/sdc11880m.jpg"]tu kilka nóżek obranych z mięsa[/URL]) zostało tylko tyle: [img]http://img692.imageshack.us/img692/724/sdc11884j.jpg[/img] Mam nadzieję, że jakoś strawi tą jedną girę, niby ładnie gryzła i dostała siemię lniane z kefirem i olejem. Kości obrałam z mięsa, chrząstek, wydłubałam szpik a same długie kości wyrzuciłam. Czy w mielonkach te kości są zmielone na proszek, na grubo, czy jak?
-
Jako, że z mojej świadomości zostało wyparte "przed 7 rano w Lublinie", bo wiąże się z "trzeba wstać koło 5" :evil_lol: wybrałam się do miasta tak, że dojechałam po 8 i były one, znaczy się kości indycze po 2.60zł za kilogram. Były też ładne mięsne korpusy za 1.90zł za kilogram :) Niestety, dla mojej za duże te kości indycze, więcej przemyśleń na barfowym :)
-
Zależy, czy to jest na tle seksualnym (czasem się zdarza, że po sterylizacji zostanie gdzieś w jamie brzusznej np. odprysk jajnika i wtedy hormony sukom buzują od czasu do czasu, nasza znajoma sunia-kastratka ma "pseudocieczkę" dwa razy do roku), czy to po prostu próba rozładowania napięcia emocjonalnego. Zuzowi się nigdy nie zdarzyło, ale ona ma dużo zajęć, więc chyba nawet nie ma czasu myśleć o "takich rzeczach" :evil_lol: Z Twoich wypowiedzi, Bico, wynika, że Zu polubiłaby Małego, ona lubi stateczne osobniki :lol: Z Dropkiem funkcjonowała w równoległych wymiarach, z użyciem zębów w razie "W", ale cholera jedna latała za nim, jak on gdzieś biegł z zainteresowaniem ;)
-
A kto temu biednemu, białemu pieskowi podbił oko? :evil_lol:
-
Ekipa z zielonego dżipa, czyli Avril, Iwan, Tekila i Kali :D
evel replied to omry's topic in Foto Blogi
Klatka, klatka, klatka :) Dzięki niej ostatnio miałam do prania tylko jedno prześcieradło, a nie narzuty i dywan, bo pies się zbełtał :lol: -
Sznaucery w schroniskach - informacje bieżące - ZAJRZYJ i pomóż!!!
evel replied to malawaszka's topic in Sznaucer
[quote name='malawaszka'] w sobotę jadę pod Lublin na komunię aaaaaaaaaa no ale nie mogę, nie mogę, nie mogę :placz:[/QUOTE] Przecież nikt nie śmie nic zasugerować, c'nie? :siara: :diabloti: -
Sznaucery w schroniskach - informacje bieżące - ZAJRZYJ i pomóż!!!
evel replied to malawaszka's topic in Sznaucer
To bierz! :diabloti: W cytacie jest numer telefonu ;) [QUOTE]KONTAKT: tel.: 690 038 787 GG: 9100092[/QUOTE] W okolicy Lublina. Jeśli ktoś z okolicy by ją chciał to załatwimy tańszą sterylkę w jednym stowarzyszeniu lubelskim. -
Chyba tak, bo już nie trze, przemywam świetlikiem i kropię czasem (oczywiście pies spieprza jak tylko zobaczy, że niosę ampułkę z solą fizjologiczną :roll:) ale za parę dni idziemy się szczepić na wściekliznę, to wet tam zajrzy może i zobaczy, czy wszystko działa jak trzeba :lol:
-
Sznaucery w schroniskach - informacje bieżące - ZAJRZYJ i pomóż!!!
evel replied to malawaszka's topic in Sznaucer
Dzieweczka o zmyłkowym imieniu Roki ;) na rękach u Kasi: [URL]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/383392_413827005317030_100000692022493_1274311_1388445278_n.jpg[/URL] [URL]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash2/s720x720/36555_413816755318055_100000692022493_1274270_1967898444_n.jpg[/URL] A w takiej "super formie" zostawili ją poprzedni właściciele: [URL]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/s720x720/154550_413865635313167_100000692022493_1274362_1518292020_n.jpg[/URL] :shake: Jest jeszcze taka fota: [URL]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/577847_413816808651383_1430337986_n.jpg[/URL] Ponoć mała jest trochę pierdołowata, jak suka tych państwa chciała się bawić, to ona nie bardzo czaiła co się dzieje. Jakoś posmutniała ostatnio, więc byli u weta i mała dostaje jakieś leki, ale nie mam szczegółowych info, przynajmniej na razie. Zostanie też wkrótce odrobaczona. Coś pokombinowałam z linkiem, może teraz działa? -
Pomaga, jeśli psiak zostanie wykastrowany za młodu, od razu po rozpoczęciu takich jazd - jak JRT LadyS czy york sacred_PIRANHA :) No i stanowcza postawa właściciela w tej kwestii, przecież pies nie może "jeździć" na wszystkich kolegach całymi dniami, bo szkoda i jego, i kolegów ;) Swoją drogą, jak kiedyś spróbuje tak do jakiejś suki o charakterze Zu to zostanie bez głowy :roll:
-
Sznaucery w schroniskach - informacje bieżące - ZAJRZYJ i pomóż!!!
evel replied to malawaszka's topic in Sznaucer
Waszce już zapodałam temat na fejsiku, ale zapodam też tu. Co prawda nie jest to sznaucer w schronisku, no ale... Znajomi znajomej dostali super prezent przez płot. Konkretniej, taki: [IMG]http://img225.imageshack.us/img225/2730/roki4.jpg[/IMG] [IMG]http://img842.imageshack.us/img842/8906/roki3.jpg[/IMG] [IMG]http://img577.imageshack.us/img577/3002/roki1.jpg[/IMG] [IMG]http://img687.imageshack.us/img687/7800/roki2n.jpg[/IMG] [IMG]http://img403.imageshack.us/img403/4635/roki5i.jpg[/IMG] Czy ona się kwalifikuje jako miks sznaucer? I czy ktoś się podejmuje zgadywać, jakiej wielkości? ;) Podobno jest absolutnie urocza, ale ci ludzie mają już kilka swoich psów. Przetrzymają małą aż doprowadzą ją do stanu względnie normalnego, a później - no właśnie, co później? Więcej zdjęć: [url]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=413816478651416&set=a.413815951984802.99068.100000692022493&type=1&ref=nf#!/media/set/?set=a.413815951984802.99068.100000692022493&type=1[/url] [QUOTE]Roki na pewno kiedyś miała dom. Być może ktoś ją nawet kupił. Może miała być miniaturowym sznaucerkiem, ale tak jakoś nie wyszło... Urosła troszkę więcej niż właściciele przewidywali. Więc ktoś postanowił ją podrzucić ludziom, którzy mają kilka psów (wnioskując, że psy kochają? że zajmą się również czarnym maleństwem? tak... bo ludziom przecież tak łatwo przychodzi przerzucanie odpowiedzialności na drugiego człowieka). Jednak trzeba się cieszyć, że Roki została przerzucona przez siatkę, a nie bestialsko zamordowana, prawda? I że miała farta trafiając na ludzi, którzy postanowili znaleźć jej dom, zamiast ją przegonić. Roki jest w typie sznaucera, ma 2-3 miesiące i bardzo chce być kochana. Ludzie, którzy ją przygarnęli mają już kilka psów. Jeżeli nie znajdziemy domu dla Roki, będzie musiała trafić do schroniska. A w schronisku nie ma miejsca na takiego dzieciaka, mogłaby paść na parwowirozę, albo zostać zagryziona przez inne psy. Bardzo proszę o pomoc w szukaniu domu dla Roki, ten psiak naprawdę zasługuje na dobry, kochający dom! Ze swojej strony jestem w stanie załatwić jej taniej sterylizację, nawet bardzo taniej. Gdyby ktoś zdecydował się ją przygarnąć. KONTAKT: tel.: 690 038 787 GG: 9100092 lub prv.[/QUOTE] -
Normalka ;) Moja na weekendzie majowym dzwoniła się pytać, jak się piesek czuje, bo Zu sobie zatarła oko :lol:
-
Borze szumiący, gdyby mój pies-samiec zachowywał się jak ten jasny golden to chyba bym mu jajka obcięła własnoręcznie :evil_lol: Jaki niewyżyty! :D
-
[quote name='gops']1 puszka dziennie to mało . lepiej mieszać z warzywami lub ryżem żeby wyszło taniej , bo puszki te niestety są drogie na małego pieska karmienie puszkami wychodziło mi 3-4 razy tyle pieniężnie ile za sucha przy średniej suce. chyba że to wyjazd krótki to da sie pewnie przeżyć :)[/QUOTE] 1 puszka 800g to mało? Ja się zastanawiam, gdzie ona to zmieści :P
-
Czy ktoś może mi podpowiedzieć, o której mam się stawić na lubelskim targu w okolicach Novej, żeby dostać cokolwiek sensownego typu indycze kolanka itp.? ;-)
-
Pomyliłam temat :P A przy okazji zapytam - ktoś się przyznał ;) że na wyjazdach karmi puszką np. Animondy - jak to dawkować? Czy suka 11kg powinna pożreć całą puszkę na dzienną porcję, czy google mi jakieś głupoty podpowiada?
-
Szatańska galeria - czyli popaprane championy z przeklętych rewirów
evel replied to Vectra's topic in Foto Blogi
[quote name='Vectra']nie wiem czy to ta , bo link nie działa ... ale jak to staffik w kolorze ojca swego Frania , to ta Chillout. Póki co nikt plagiatu imienia nie zrobił , wiec pewno to ta :diabloti: Teraz była na obozie obi ;)[/QUOTE] Link musiałam rozbić spacjami, bo to zakazany link :evil_lol: Czyli to ta sama. Nie wiedziałam, że staffiki mają taki potencjał :cool3: -
Ale jak widać niektórzy woleliby, żeby bilety były zależne od wagi psa, no nie wiem, do 5kg gratis? :evil_lol: Ja rozumiem, że irytujące i żenujące jest niedoinformowanie "pań w okienku" i niektórych konduktorów, ale warto jest się zorientować w temacie [B]zanim [/B]się wyjedzie z psem pociągiem...