-
Posts
7958 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Pipi
-
Foksia uratowana przed zamarznięciem - od 16.02.2010 r. w DS pełnym miłość
Pipi replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1371184918e598d5.html"][IMG]http://images36.fotosik.pl/141/1371184918e598d5med.jpg[/IMG][/URL] ......................... -
Foksia uratowana przed zamarznięciem - od 16.02.2010 r. w DS pełnym miłość
Pipi replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/845049c57ad09b85.html"][IMG]http://images45.fotosik.pl/254/845049c57ad09b85med.jpg[/IMG][/URL] ................... -
Foksia uratowana przed zamarznięciem - od 16.02.2010 r. w DS pełnym miłość
Pipi replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/fa65564e046a84fe.html"][IMG]http://images39.fotosik.pl/250/fa65564e046a84femed.jpg[/IMG][/URL] Jak ona patrzy....... -
Foksia uratowana przed zamarznięciem - od 16.02.2010 r. w DS pełnym miłość
Pipi replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
To jest Foksia [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/929250da00ecb83d.html"][IMG]http://images45.fotosik.pl/254/929250da00ecb83dmed.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://images50.fotosik.pl/244/cb0cd9e194da3155med.jpg"] [/URL] -
W mojej wsi pojawiła się suczka, bardzo podobna do foksteriera. Pierwszy raz zobaczyłam ją latem, ale myślałam, że jest czyjaś, że tylko jak to zwykle bywa, biega sobie i dziaduje, bo tu mało kto daje nawet swoim psom jeść, a co mówić bezdomnym. Nie wiem, czy ją ktoś wyrzucił, czy może włóczyła się po wsiach i nie miała już siły iść dale, więc została. Teraz jest bardzo ciężko, ponieważ ona jest przeganiana przez ludzi, nie ma gdzie się podziać. Widuję ją jak śpi zwinięta w kłębuszek na śniegu. Czasem, jak nie ma w domu męża jednej pani, lub w nocy, wiem, że od strony pola wchodzi do stodoły na siano. Jest bardzo chuda, sierść pozlepiana, cała w kołtunach i w śniegu. Jakiś czas temu, kiedy do mnie podeszła (jeszcze nie było śniegu i mrozów),zobaczyłam jak cała sierść się rusza.To były wszy, straszne wszy. Pobiegłam do domu, przyniosłam Fripex i tabletki na robale. Wkurzona, zaczęłam pytać wtedy po ludziach czyj to pies. Usłyszałam to najgorsze - niczyja. Ludzie myśleli, że to moja, a ponieważ nie broiła, nie kradła, nie zabijała kur, nie brała jajek, nikt nie przychodził do mnie na skargę. Nie było do czego się przyczepić, na szczęście. I tak to do dnia dzisiejszego żyje sobie biedna, tylko jak ona żyje?????? Pomyślałam, że muszę jej pomóc i pierwszym krokiem jest założenie jej wątku. Nie dawno miała cieczkę, na pewno jest w ciąży, ponieważ chodziło za nią kilka psów. Bardzo mi jej żal, ale nie mogę dać jej nawet domu tymczasowego, bo zwyczajnie nie mam gdzie jej umieścić. każdy kąt zajęty. Pomóżcie, proszę, może ktoś się zakocha? Nie ukrywam, że liczę na to. Ona kaszle, jest przemarznięta. Zaczęłam jej podawać synolux. Nie mam teraz samochodu (rozbity), nie mogę zawieźć jej nawet do weta. Ona nie wytrzyma tych mrozów. Teraz, kiedy ludzie wiedzą, że to nie moja suka, tym bardziej ją przeganiają. Pomóżcie proszę. [B][COLOR=blue]Suczka, którą nazwaliśmy Foksia od 18.01.br. jest w hotelu u AlinyS. Jednak proszę o wsparcie, brakuje pieniędzy, potrzebna jest sterylka, bo suczka jest w ciąży i brak deklaracji na szczepienia, hotelik.[/COLOR][/B] [CENTER][SIZE=3][B][COLOR=blue]Nawet najmniejsze wpłaty, będą wielkimi.[/COLOR][/B][/SIZE][/CENTER] O sprawy finansowe dba tu na wątku [SIZE=4][COLOR=#ff0000]elik[COLOR=#000000][SIZE=2] . Niżej, rozliczenia, które zrobiła elik. Kochana ciociu, dziękuję[/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE]. [CENTER][COLOR=blue][B][SIZE=3]Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób umożliwili Foksi rozpocząć podróż do normalności[/SIZE][SIZE=3] serdecznie dziękujemy[/SIZE][/B][/COLOR] [COLOR=blue][B][SIZE=3]:loveu::loveu:[/SIZE][/B][/COLOR][/CENTER] [CENTER][SIZE=4][COLOR=#ff0000]Rozliczenie wpłat i wypłat na Foksię[/COLOR][/SIZE][/CENTER] [CENTER][B][SIZE=3]styczeń 2010 r.[/SIZE][/B][/CENTER] [SIZE=2][B][SIZE=3]Wpłaty[/SIZE][/B] [/SIZE][SIZE=2]20,00 - Evita karma [B](19.01.)[/B][/SIZE] [SIZE=2]20,00 - enia karma [/SIZE] [SIZE=2]40,00 - Jota karma [/SIZE] [SIZE=2]20,00 - Jota transport [/SIZE] [SIZE=2]50,00 - li1 hotelik[/SIZE] 20,00 - katimal karma 40,00 - [COLOR=black]Fiorsteinbock karma [B](20.01.)[/B][/COLOR] 50,00 - kkanarekk transport 150,00 - kkanarekk hotelik 25,00 - olalolaa [B](21.01.)[/B] 20,00 - Javena karma 50,00 - Migdalena 50,00 - Evelin transport 50,00 - Lucyna sterylizacja 50,00 - Skarpeta Kudłaczy [B](22.01.)[/B] 50,00 - Martini75 50,00 - li1 [B](26.01.)[/B] 30,00 - Asiaczek [B](27.01)[/B] 50,00 - Jota hotelik [B](28.01.)[/B] [SIZE=2]=====================[/SIZE] [SIZE=2][SIZE=3][B]835,00 zł[/B][/SIZE][/SIZE] [LEFT][COLOR=red][SIZE=4][SIZE=3][COLOR=purple][COLOR=#000000][B]Wypłaty [/B][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/LEFT] [SIZE=2][COLOR=black]238,00 - karma dla psiaków Pipi [B](15.01.[/B][/COLOR][/SIZE][COLOR=black][B])[/B][/COLOR] [LEFT][COLOR=black][SIZE=2]270,00 - transport Foksi [B](18 i 19.01.[/B][/SIZE][B])[/B][/COLOR] [COLOR=black][SIZE=2]==============[/SIZE][/COLOR] [COLOR=black][B][SIZE=2]508,00 zł[/SIZE] -[/B] kwota założona przez elik, [/COLOR] [COLOR=black]po odliczeniu jej deklaracji - 140 zł (40 karma + 50 transport + 50 hotelik) wydatki wynoszą [/COLOR] [SIZE=3][COLOR=black][B]368,00[/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=black] [B]zł [/B][/COLOR][/SIZE] [SIZE=2][COLOR=black]147,00 - hotelik 18-31.01. [B](21.01.)[/B][/COLOR][/SIZE] [SIZE=2][COLOR=black]=======[/COLOR][/SIZE] [B][SIZE=3][COLOR=black]515,00 zł[/COLOR][/SIZE][/B][/LEFT] [LEFT][COLOR=purple][B][SIZE=3][COLOR=blue]Saldo na dzień 31.01.2010 r.[/COLOR][/SIZE][/B][/COLOR][/LEFT] [LEFT][COLOR=blue][SIZE=3]835,00[/SIZE][/COLOR] [SIZE=3][COLOR=blue]- 515,00[/COLOR][/SIZE] [COLOR=blue]======[/COLOR] [COLOR=blue][B][SIZE=3]320,00 zł[/SIZE][/B][/COLOR][/LEFT] [CENTER][B][SIZE=3]luty 2010 r.[/SIZE][/B][/CENTER] [LEFT][SIZE=2][SIZE=3][B]Wpłaty [/B][/SIZE][/SIZE][/LEFT] [LEFT]320,00 - saldo z dnia 31.01.br. 50,00 - elik [B](1.02.)[/B] 61,00 - bazarek enia 145,00 - bazarek elik [B](16.02.)[/B] ================= [B][SIZE=3]576,00 zł[/SIZE][/B][/LEFT] [LEFT][COLOR=red][SIZE=4][SIZE=3][COLOR=purple][COLOR=#000000][B]Wypłaty[/B][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/LEFT] [LEFT]140,00 - hotelik 1-14.02. [B](1.02.)[/B] 20,00 - hotelik 15-16.02.[B] (19.02.)[/B] [COLOR=#0000ff][COLOR=black]202,00 przekazane dla Azy z wątku[/COLOR] [/COLOR][URL="http://www.dogomania.pl/threads/179278-Aza-psie-dziecko-wyrzucone-na-mrA-z-Prosimy-o-wsparcie-finansowe-na-hotelik"][COLOR=darkorchid]http://www.dogomania.pl/threads/179278-Aza-psie-dziecko-wyrzucone-na-mrA-z-Prosimy-o-wsparcie-finansowe-na-hotelik[/COLOR][/URL] [COLOR=black][B](20.02.)[/B][/COLOR] [B]==================[/B] [B]362,00 zł[/B][/LEFT] [LEFT][B][SIZE=3][COLOR=blue]Saldo na dzień 28.02.2010 r. [/COLOR][/SIZE][/B][/LEFT] [LEFT][COLOR=blue]576,00[/COLOR] [COLOR=blue]- 362,00[/COLOR] [COLOR=blue]=========[/COLOR] [B][SIZE=3][COLOR=blue]214,00 zł[/COLOR][/SIZE][/B][/LEFT] [CENTER][B][SIZE=3]marzec 2010 r.[/SIZE][/B][/CENTER] [LEFT]214,00 - saldo z dnia 28.02.br. -150,00 - kwota przekazana dla Azy i Miśka - po 75,- zł [B](23.03.)[/B] - 64,00 - kwota, którą przekażemy po podaniu numeru konta na akcję sterylizacje ============================= [B][SIZE=3]0,00 zł[/SIZE][/B][/LEFT] [LEFT][SIZE=2]W dniu 23.03.2010 r. AFN przekazał kwotę 214,- zł, jako zwrot kosztów sterylizacji Foksi, na konto AlinyS, która za tą sterylizację zapłaciła w dniu zabiegu.[/SIZE] [SIZE=2]W związku z tym, kwotę, która została jako rezerwa na zapłacenie zabiegu w przypadku, gdyby AFN odmówił refundacji, przekazujemy na opotrzeby Azy i Miśka z poniższych wątków, które są pod naszą opieką.[/SIZE] [SIZE=2]wątek Azuli[/SIZE] [URL]http://www.dogomania.pl/threads/179278-Aza-psie-dziecko-wyrzucone-na-mrA-z-Prosimy-o-wsparcie-finansowe-na-hotelik[/URL][/LEFT] [LEFT]wątek Misia [URL]http://www.dogomania.pl/threads/181895-Pies-z-poderA-niAE-tym-gardA-em-o-ktA-rego-walczyA-o-pA-A-Polski-Prosi-o-pomoc-finansowAE[/URL][/LEFT] [LEFT][SIZE=2]Kwotę 64,- zł pozostawiamy do przekazania dla tworzącej się struktury, której celem będzie wspieranie idei sterylizacji bezdomnych suczek. Kwota ta zostanie przekazana po otrzymaniu numeru konta tworzącej sie organizacji.[/SIZE][/LEFT] ================================================================ [LEFT][SIZE=2][/SIZE] [SIZE=2]W dniu 1.05.2010 r. kwota 64,00 zł została przelana na konto akcji [B]sterylizacje.[/B][/SIZE] [SIZE=2]Konto zostało otwarte przy Fundacji "SOS Abokserom" specjalnie i wyłącznie na ten cel.[/SIZE][/LEFT] [SIZE=2][LEFT][SIZE=4][URL="http://www.dogomania.pl/threads/184498-Akcja-STERYLIZACJA-(by-bezdomniaków-było-mniej)/page7"][SIZE=2]http://www.dogomania.pl/threads/184498-Akcja-STERYLIZACJA-(by-bezdomniaków-było-mniej)/page7[/SIZE][/URL][/SIZE] [LEFT][SIZE=4][SIZE=2]Strona nr 7, post nr 68.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/LEFT] [/LEFT] [SIZE=2][SIZE=4] [/SIZE][/SIZE]
-
Pojawiły się wiadomości od Murki o Bezie i Koce,a ja miałam telefon od p Małgosi z Gdyni,która adoptowała ode mnie Śnieżkę.Sam miód na serce.Pani tylko się trochę martwi,że Śnieżka boi się starszych ludzi.Tu chodziło o tatę p.Małgosi,który przyjechał na święta.Śnieżka wprost uciekała od dziadka.Po za tym kochają bezgranicznie,w łóżku śpi i mam się nie martwić,bo nie ma takiej opcji żeby ona mogła się znudzić na przykład.Wczorajszy dzień minął mi bardzo słodko.Aż chce się żyć.Szkoda tylko,że jest taka straszna zima i wszystko zatrzymało się w miejscu.Ale my czekamy na lepsze czasy.Zawsze to coś,bo jest na co czekać.
-
To dobre wieści.Cieszę się bardzo.Koka miała szczęście.Murka,dziękuję bardzo.
-
Otrzymałam 05.01.2009 r [COLOR="#ff0000"]50 zł[/COLOR] od Iwona Stan. . . .. . bardzo dziękuję. Bardzo proszę Iwonę St. jeśli to nie tajemnica,aby podała swój nick.Trochę mnie to męczy,że nie wiem/y kto to jest,a pamiętam,że z dogomani.Szukałam na wątku,bo kiedyś pisałaś kim jesteś,ale nie mogę znaleźć.Już od roku otrzymuję od tej cioci co miesiąc taką kwotę.Jestem ogromnie wdzięczna,dziękuję.
-
Aza miała zęby wszystkie.Ja wiem,że Leda nie ma,przeczytałam cały wątek od a do z.Pomyślałam,że może ktoś jej wybił te zęby.Będę szukała zdjęć,gdzieś w spichlerzu powinny być w pudełkach.Azy dzieci nigdzie nie ma.Z pierwszego miotu,już tu na wsi zostawiłam jednego Bobka,ale w wieku jednego roku sąsiad wsadził mu kij w plecy i zadusił się biedny.Ratowaliśmy,ale nie pomogło.Cały dzień leżał na drodze i za późno już było.Reszta dzieci uśpiona niestety.Te łapki nie dają mi spokoju,taka sama skarpetka i na głowie te koła jaśniejsze i nad oczami tak samo.Normalnie jak bym Azę widziała no?Ja wiem,że to głupie,ale coś we mnie drgnęło jak zobaczyłam zdjęcia Ledki.Aza zdinęła/wyszła pobiegać/w lipcu 2007 roku,to teraz miała by 10 lat,to przecież absurd,że to ona.Aż takiego błędu w wieku by wet nie zrobił,a i Ty sama przecież widzisz,że to młoda suczka,prawda? Jezu,jaka ja jestem no?tak już mam,że co jakiś czas coś sobie ubzduram.Przepraszam za zamieszanie.Ale tak bardzo było by mi lżej.Chyba sama wierzę w to co mówię.
-
Evita,pooglądaj jej dobrze przednie łapki,czy nie ma blizn.Aza kiedyś chciała między garażami wydostać się z działki i pokaleczyła sobie łapki w miejscu piszczeli i na zgięciach.Miała szyte przez weta.Jeśli coś znajdziesz,to już pewne,że to Aza.Ja jestem prawie pewna.Na niektórych zdjęciach Leda ma dolne ząbki zdarte,Aza miała takie same.Dwa razy się szczeniła u mnie.Może ona nie jest taka młoda?.Wiem,że to idiotyczne,ale czasem cuda się zdarzają przecież.Tak bym chciała,żeby to była Aza. Ale głupia co?????,aż mnie nosi,taka jestem podekscytowana.Ciocia oglądaj łapki.
-
Koty nie mają innego wyjścia,jak chcą zjeść,muszą wyjść.One przyzwyczaiły się do tego zimna.Jak im się znudzi siedzenie pod piecem,to bawią się na śniegu jak psy.Po drzewach skaczą,na ptaszki robią obławę.Na drzewie wisi butelka plastikowa,a w środku jest kasza,ryż.Butelka oczywiście wysoko i na cienkiej gałęzi,ale te szatany i tak co jakiś czas chcą tam się dostać.Chciałam zrobić zdjęcie,ale jak podchodzę,to uciekają i ptaszki i koty,bo ja krzyczę na nich za to gnębienie ptaków.
-
Simonka- dzięki dogomaniakom udało się!!! Pojechała do domu do Bydgoszczy
Pipi replied to Evelin's topic in Już w nowym domu
Ja gdzieś czytałam,tu na dogo,że jak kupki zjada,to czegoś brakuje w organizmie. -
Podzielę się jeszcze z Wami nowiną,bardzo przykrą.Dowiedziałam się dziś,że synowa Pani Stasi dostała w prezencie malutkiego pieska.To ci ludzie,którym oddałam cinguecento/nie wiem jak prawidłowo napisać/1994 r,za to żeby oddali Kajtusia.Umowa między nami była taka,że już nie wezmą nigdy psa.Myślałam,że szlag mnie trafi.Zadzwoniłam do tej kobiety,a ona mi mówi,że tak mamy,ale to prezent,to jak ja miałam odmówić.Krystianek dostał go od Mikołaja.Co powiecie????????Powiedziała do mnie,że to malutki piesek i że będzie w domu.Biedny piesek,następny będzie obrywał od dzieciaka kopniaki,będą lać go za to,że sika w domu i w końcu jak juz podrośnie i małemu się znudzi,wyrzucą na łańcuch i skończy tak jak Kajtek.Prawdopodobnie to piesek od tej samej suczki co Kajtuś. I co ja mam robić?,wiem,że ten szczeniak już cierpi,bo wiem co to za ludzie. O matko. . . . .