Jump to content
Dogomania

yunona

Members
  • Posts

    7799
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by yunona

  1. [quote name='anica']Czy Fercia miała jakieś ... inne objawy wskazujące np na problemy z wątrobą?[/QUOTE] czasem zdarzyło się , że nasikala w domu, ale to było sporadyczne. A tu ALT ma 466 a norma jest <70 ! Na razie dostała hepatil a jutro zobaczymy jak będzie. Muszę jeszcze usg i rtg i będziemy konsultować. Na razie gdybam, ale jestem dobrej myśli.
  2. Scan z Ferki wyników krwi. Niestety poz. druga przekroczona wielokrotnie. (wątroba). Dostała Hepatil . W dalszej kolejności USG i RTG. Boję się bo już mi coś tam żle mignęło...:shake: Jutro dokładniej skonsultuję i zobaczymy. [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/--u-yzXmkaOs/U4Rw4t0hqqI/AAAAAAAAFY8/0EPihEIlERw/w369-h508-no/krew+001.jpg[/IMG]
  3. W sobotę Ferci usuwałam górnego prawego kła. Psuł się od korzenia. Już w piątek zauważyłam fafel do góry i myślałam, że ruda się do mnie uśmiecha, ale jak po pół godzinie zobaczyłam jej głupkowaty wyraz "twarzy" to sprawdziłam. Okazało się , że kieł jej się rusza i wystawał podnosząc fafel do góry, a ja głupia myślałam,że to uśmiechy. W sobotę skoro świt pojechałam na Bemowo do kliniki i kieł usunięto. Sama wetka była zdziwiona, że korzeń się psuł? Zdjęto kamień, wyciśnięto gruczoły, obcięto pazury (miała płytką narkozę), wyciśnieto jakiś płyn z narosli na boku, pobrano krew do badań, dostałam również 2 porcje tabl. na odrobaczanie dla psiurów i dostała na kuniec antybiotyk i przeciwbólowy. Wiecie za ile? Za 150 zł. Zawsze uważałam, że tam mają dobre podejście do zwierząt i do właścicieli. W przydomowych przych. weterynaryjnych wiecznie czułam się ograbiana z kasy, tam nigdy i zawsze miłe poczucie bezpieczeństwa. Co prawda teraz 5 dni antybiotyk i przeciwbólowy to w sumie nacyka trochę więcej. Muszę jeszcze Ferce zrobić USG i prześwietlenie płuc i będę się przymierzać do usunięcia dwóch cysiów pod jednym większy guzek (wisienka a pod drugim łepek od zapałki) wetka powiedziała, że całe listwy nie ma sensu bo jest czysto pod pozostałymi. Wszystko przez to , że ciągle zapominałam kupić pestki, najprawdopodobniej nie doszło by do tego. Mea culpa.
  4. Obśmiałam się, psiaki paniska wielkie, a co? Przymilają się tam gdzie dają żarełko, a nie jakiejś obcej babie :eviltong::evil_lol:. Dobrze, że Cię nie obszczekały :p albo i nie pogryzły :evil_lol::megagrin::megagrin::megagrin:. Musisz teraz ze smaczkami przychodzić, no i gdzie tu sprawiedliwość ? :eviltong::diabloti:
  5. Bidulka, dobrze, że już pomoc idzie, sunia zaniedbana, ale jak się ją wyleczy a ona poczuje się pewniej psychicznie i nie będzie przerażona to zobaczycie jaka to piękna sunia będzie (już jest tylko nie widać ;) ). Same wiecie jak metamorfozy są zaskakujące :).
  6. [B][SIZE=5][COLOR=#ee82ee]Czarodzieje też przyłączają się do baletów :multi: z Najlepszymi Życzeniami dla Tinusi. Imienniczka śpiewa [/COLOR][/SIZE][/B][B][SIZE=5][COLOR=#ee82ee]dla ciebie[/COLOR][/SIZE][/B]:loveu: [video=youtube_share;GC5E8ie2pdM]http://youtu.be/GC5E8ie2pdM[/video] [IMG]http://cyklamen.blox.pl/resource/product_thumb.php.frang..jpg[/IMG]
  7. Dzięki Twojej miłości , fotkom i umiejętności opisywania sprawiłaś, że wiele osób po prostu ją pokochało. Dla mnie też była i pewnie dla Isadory bardzo wyjątkową jamniczką , pamiętam jak ten okruszek przyjechał do Warszawy, nie było siły, żeby nic nie poczuć, potem Ania, która ją też bardzo pokochała i w końcu Ty. Ona miała coś w sobie ujmującego, zresztą każdy psiak to ma na swój sposób. Ty umiałaś to pokazać i wydobyć z niej. Celinko jesteś wielkim skarbem, Kiś to pewnie wie :)
  8. Udało mu się , tak jak Harutkowi :multi:. Kwinto jest fajnym grzecznym chłopaczkiem i domki pewnie czekają, póki co kasiorka potrzebna na diagnostykę i hotelik :) nie wspomnę o żarełku :eviltong::p
  9. Ależ jaki wstyd ? :eviltong: Wszędzie jamniki rządzą, tylko nam się wydaje, że to my he, he:evil_lol::evil_lol::evil_lol::multi:
  10. Proponuję zmienić tytuł , bo trochę straszy. Ma już domek myślałam, że ..... tfu! Tytuł radosny prosimy :multi:
  11. Fajne foteczki, Maxiu taki majestatyczny pan jmnior :). Aluś też piękny sfinks jamniczy i pewnie tak jak Harosław żre wszystko co do jedzenia się nadaje :eviltong::evil_lol:. Ostatnio na spacerze wyrywał gumę z asfaltu, biedny grubiutki, głodniutki Harek :mad::diabloti:. Normalnie przeżyłam szok.:crazyeye: Teraz dodatkowo na gumy muszę uważać! :diabloti:
  12. Ogrodniki, nawąchali się kwiatów przeróżnistych, a raj mają z bieganiem i pływaniem :loveu::multi:
  13. Strasznie mi przykro [*]. Amiś u Was był szczęśliwy miał tylu braci i siostrzyczkę a teraz dołączył do Linki i reszty naszych wspaniałych psiaków. Biegaj wesoło za TM. Elu ściskam :-([IMG]http://www.wallsfeed.com/wallpapers/2012/12/Pink-Tulips-Wallpaper-272x480.jpg[/IMG]
  14. Strasznie mi przykro [*]. Amiś u Was był szczęśliwy miał tylu braci i siostrzyczkę a teraz dołączył do Linki i reszty naszych wspaniałych psiaków. Biegaj wesoło za TM. Elu ściskam :'(
  15. [quote name='ala123']Witam.Przychodzę z linkiem do wątku staruszka Koko,który przypomina jamnika szorstkowłosego,co dzisiaj uświadomiła mi cioteczka Anemon. Wstawiam link do ostatniej strony,bo własnie tam są najnowsze zdjęcia Koko: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/250971-Mały-staruszek-Koko-z-działek-w-dt-potrzebny-dom!!-Los-jego-towarzyszki-nieznany/page5[/URL] Koko potrzebuje domu stałego,aktualnie przebywa w dt,bardzo prowizorycznym,dobrym na krótki okres. Psy nie mają tam wstępu do domu,Koko też mieszka w budzie. Ale widać na zdjęciach,że zaokrąglił się,otworzył na ludzi,dobrze by było gdyby trafił na ostatnie lata swojego życia do normalnego domu . Proszę o pomoc w szukaniu mu domku,na jaki zasłużył.[/QUOTE] Koko na stronie Fundacji SOS dla Jamników [url]http://jamniki.eadopcje.org/psiak/1689[/url]
  16. Koko ma swój profil na stronie Fundacji SOS dla Jamników [url]http://jamniki.eadopcje.org/psiak/1689[/url] . :lol: Namiary na osobę zajmującą się adopcją ściągnęłam z ogłoszeń. Jeśli coś trzeba zmienić proszę o wiadomość.
  17. [B] [SIZE=5][COLOR=#ff0000]Super !!! [/COLOR][/SIZE][/B]:multi::loveu::multi:
  18. Też nie chciałam początkowo uwierzyć, że zamiast z jedną jamnisią Nuką , państwo wyjechali również z Lenką. Obie fajne, lubiące rządzić babsztylki jamnicze:diabloti:. Dużo szczęścia przez wiele lat !!!:multi::multi::multi:
  19. Bodzio ale masz bosko :multi:. Cieszymy się, że na naszej stronie Bodzio został wypatrzony :). Życzymy wiele lat wspólnego szczęścia :loveu:
  20. Coś chyba z pogodą może też mieć związek, bo Ferka od kilku dni też urządza spacery po mieszkaniu, ale dopiero jak ja położę się spać. I pinda lata , budzi Harego, ten na nią warczy , całe kino, a ja chodzę spać ca. 2-ga - 3-cia w nocy. Godzina nie wyjęta , dopiero jak krzyknę - dosyć :motz:, proszę iść spać to melduje się w legowisku i zasypia . Nie wiem o co chodzi, ona boi się burzy, a pogoda cały czas taka jakby miało zaraz rozpętać sie burzysko.:shake: I ten stan może jej się udziela. Mam sąsiadkę, która powiedziała do mnie, że czuje się nieswojo, bo jest zamknięte niebo (chyba chodzi o niski pułap chmur) i być może obie "to" mają ? :niewiem:
  21. Maxik trzymamy kciuki , jedz słonko :p
  22. Amiś ty się nie wygłupiaj tylko sikaj jak porządny jamniorek :diabloti:. Trzymamy kciuki za resztę stadka :loveu:
  23. I ja się ogromnie cieszę :multi:, podczytywałam wątek Bodzia, lepiej nie mógł trafić . Mam nadzieję, że wizyta potwierdzi wspaniałość domku :) .:cool2:
  24. Jaśko jest cudowny (poznałam go :) ), potrzebuje dużo czasu i miłości, powoli dojdzie do siebie na tyle, żeby go mógła wziąć osoba, która da mu to czego potrzebuje - miłości i wyrozumiałości. Ale najpierw diagnostyka, trzeba wykluczyć parę podejrzeń głównie krwiaka i zrobić badanie, które kosztuje dość sporo, a kasa pustoszeje w zawrotnym tempie, bo psiaków przybywa. Dlatego pozwolę sobie przypomnieć o bazarku dla jamników [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/252807-Bazarek-fiki-miki-ca%C5%82a-kaska-na-jamniki-do-20-05-2014r-do-godz-22-00[/url]
  25. Pajko w domu! Pajo w domku, wiecie ja to powtarzam , wpisywałam się gdzieś tam jako jedna z pierwszych, ale tak się ogromnie cieszę , że aż z niedowierzaniem powtarzam, psiak, który się tyle naczekał na swój dom :) . I tak jak Boni-Bobo napisała on wcale nie jest taki jak o nim legenda niosła, że ostry i gryzol. Psiaki generalnie wyczuwają, że są u siebie i o nic nie muszą walczyć, mają swój kocyk, swoich ludzi i ich miłość. :multi::loveu:
×
×
  • Create New...