Jump to content
Dogomania

jonQuilla

Members
  • Posts

    5099
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by jonQuilla

  1. [quote name='tatankas']Ja też :) Którego?[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]29 a Ty???[/B][/COLOR][/FONT]
  2. [COLOR=olive][B][FONT=Georgia]spokojnej drogi w takim razie i udanego polskowania się! :)[/FONT][/B][/COLOR]
  3. [quote name='M&S']Ale Ci w piekle też nie sa specjalnie zywotni:eviltong: Miła Pani:p[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]a tam wymyślasz...jak na umarłych na pewno są żywotni :) *** A jeszcze opiszę śmieszną sytuację z pracy, pan mnie dzisiaj rozbawił...zresztą nie tylko mnie bo inni klienci też mieli ubaw. Przyszedł do mojej kasy starszy facet z jedną kostką taniego masła osełkowego, dał mi to masło, rzucił pieniądze i mówi 'na każdej kostce oszukujecie po kilka gram pomimo że są w opakowaniach to mają niedowagę' ... mówię więc że przecież to nie wina sklepu tylko producenta i że jeśli chce składać zażalenia to na każdym produkcie jest adres producenta i żeby napisał bezpośrednio do nich skargę. Pan się zbulwersował i zaczął się wykłócać że to sklepu wina, że okradamy nieświadomych ludzi więc zapytałam czy sugeruje że ktoś z pracowników odcina po kawałku od każdej kostki i co usłyszałam 'no ja nie wiem co wy tu wyprawiacie' :evil_lol: Mówię więc raz jeszcze że to producenta wina a on że sklepu i że ktoś powinien to sprawdzić więc już nie wytrzymałam, zaśmiałam się i pytam czy sądzi że nikt tu nie ma nic innego do roboty jak sprawdzać gramaturę każdego jednego produktu. Gościu nie dawał za wygraną więc powiedziałam żeby sobie poszedł do punktu obsługi klienta się żalić i żeby dał mi pracować. Powiedział że już tam był więc ja mówię że pewnie powiedzieli mu to samo co ja mu powiedziałam i wtedy poleciała groźba mrożąca krew w żyłach 'JA TEGO TAK NIE ZOSTAWIĘ, NAPISZĘ NA WAS SKARGĘ' :evil_lol: Powiedziałam mu że proszę bardzo i pokazałam palcem gdzie leży długopis i kartki na sugestie klientów, życzyłam owocnego pisania i skończyłam z nim. Gościu pakował to jedno masło 5 minut i cały czas pod nosem coś tam burczał po czym poszedł skrobać skargę, musiała być długa bo sporo tam stał :evil_lol: Potem pytałam w POKu czy rzeczywiście był się żalić i owszem, u nich wykłócał się z 20 minut :evil_lol: Ludzie są przebojowi. [/B][/COLOR][/FONT]
  4. [quote name='M&S']Tygrys ma 3 miesiące i 10 dni, a tydzień temu ważył całe 2 kg.......[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B] to dużo czy mało? nie mam rozeznania w kotach :evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT]
  5. [quote name='Vectra']Ja nie mogę iść do nieba , bo mam lęk wysokości ... dwa , to lubię jak jest ciepło :diabloti:[/QUOTE] [COLOR=olive][FONT=Georgia][B]ja tam planuję spotkać się po śmierci z bliskimi mi osobami więc do nieba nie mam po co iść :evil_lol:[/B][/FONT][/COLOR] [quote name='M&S']A skąd wiesz, że w niebie jest zimno;) Cześć Żonkilu:)[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B] bo umarli są zimni i wieje od nich chłodem ;) w piekle jest gorąco więc nie czuć tego :evil_lol: *** Zaczęłam dzisiaj ostatnie 10 zabiegów :multi: Teraz mam terapuls, którego w gruncie rzeczy nie czuć...momentami jedynie takie pulsowanie. No i przy tym pulsowaniu też mnie kolano trochę boli, tak jakby ktoś delikatnie imadłem mi kość zgniatał :evil_lol: Spotkała mnie też miła niespodzianka gdyż na jedynym diadynamiku mnie nie było a dzisiaj po terapulsie pani mówi do mnie że mam kłaść się na leżankę z diadynamikiem, mówię więc że skończyłam już i że raz po prostu nie mogłam przyjść a ona powiedziała że nie ma problemu, że to tylko chwileczka i będzie nadrobione, że nikt nie musi nawet wiedzieć. Miło z jej strony. [/B][/COLOR][/FONT]
  6. [quote name='M&S']Mówiłam przeca, ze kurdupel;)[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]no ale taki poskładany jak origami wydawał się większy[/B][/COLOR][/FONT]
  7. [COLOR=olive][B][FONT=Georgia]Też dla mnie psiaka zabrakło ale cieszę się że tyle sierotek ma pełną michę :multi:[/FONT][/B][/COLOR]
  8. [COLOR=olive][B][FONT=Georgia]ha! i do tego jest to listopad czyli miesiąc w którym mam urodziny :cool3:[/FONT][/B][/COLOR]
  9. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]ile fot :multi: wszystkie zwierzaki się cudownie zaprezentowały :loveu: no i na tych zdjęciach widać że Tygrysek rzeczywiście jeszcze mały jest :) [/B][/COLOR][/FONT]
  10. [quote name='Vectra']To mówisz , że Eris jest wolniejszy od bulgota ? jestem ciekawa , jakbyś miała staffika i Erisa :evil_lol: jak szybko został by wytrymowany :diabloti:[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B] ostatnio miałam przyjemność bawić się z 1,5 rocznym budlogiem angielskim, który chwilowo stacjonuje u kumpla...w życiu się tak nie wynudziłam bawiąc się z psem :evil_lol: ani nie podskoczył do piłki, szczekać szczekał ale pojedynczo jakby mu to wiele trudu sprawiało a jak już rzuciłam piłkę i po nią 'pobiegł' to mogłam śmiało w tym czasie ugotować obiad, posprzątać mieszkanie, iść na zakupy i wrócić żeby obserwować moment wzięcia piłki do pyska ;) niby bawić się jak najbardziej chciał ale truchtał do tej piłki takim tempem że po drodze wszystkie możliwe rzeczy go rozpraszały, przystawał wąchać albo się porozglądać po chwili przypominając sobie że przecież uczestniczy w trakcie mega zabawy.... nie wiem może akurat ten model jest jakiś taki ciut popsuty :evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT]
  11. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Życzę Wam obu jeszcze wielu równie wspaniałych wspólnie spędzonych lat. Obie miałyście szczęście że na siebie trafiłyście. Ucałuj zafaflunioną mordeczke :loveu: [/B][/COLOR][/FONT]
  12. [quote name='M&S']Witanko niedzielne:) Rozpustne piekiełko, no nieźle;)[/QUOTE] [COLOR=olive][FONT=Georgia][B]jak się pieklić to na maxa w końcu ;) hej :multi: [/B][/FONT][/COLOR] [quote name='Alicja']kochana przecież idziemy tam dla rozrywki :lol:[/QUOTE] [COLOR=olive][FONT=Georgia][B]rozerwiemy całe piekło! ;)[/B][/FONT][/COLOR] [quote name='FredziaFredzia']Opalicie się chociaż dziewczyny :lol:[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B] o nieee...ja lubię być blada jak ściana ;)[/B][/COLOR][/FONT] :evil_lol::evil_lol: [IMG]http://mainhg.demotywatory.pl/uploads/201105/1305627991_by_demola90_500.jpg[/IMG]
  13. [quote name='Krzysztof Kwiatkowski']Sigma (akurat ta) ma to do siebie że jest powolna i średnio się nadaje do zdjęć w ruchu 21% pomyłek w teście na optyczne.pl [URL]http://www.optyczne.pl/12.10-Test_obiektywu-Sigma_70-300_mm_f_4-5.6_APO_DG_Macro_Autofokus.html[/URL] :) Pamiętaj tylko żeby zakładać do niej osłonę przeciwsłoneczną będą wychodzić ładniejsze foty (sprawdziłem to osobiście) Sam miałem w w takim zakresie Tamrona ale często robiłem na ręcznym autofocusie bo auto to porażka, szybciej ustawiłem ręcznie :) Sprzedałem i kupiłem bo było tanio Canona 55-250mm też niestety z powolnym AF ale jakość to rekompensuje i rzadko go używam. Przed nim miałem z ultrasonikiem 75-300 canon -a ale też demonem szybkości to on nie był bo to stary model od analoga i strasznie mydlił na końcu :) Do zdjęć w ruchu potrzebny jest szybki AF czyli do Alphy ultradźwiękowy napęd autofokusa SWM lub HSM Sigmy do Canon USM i tak dalej z tym że do Sony są z tego co widzę dosyć drogie. Nie wiem czy wiesz że pasują do Ciebie obiektywy od Konica - Minolta. No właśnie przy kupnie lustra trzeba też popatrzeć na to jakie i po ile są dostępne do nich w miarę dobre obiektywy, lampy i czy będziemy chcieli coś potem dokupować dlatego ja wybrałem Canon -a choć zastanawiałem się nad Nikon -em :) Ale jak się nie ma co się lubi... to się robi czy się ma :)[/QUOTE] Też myślałam najpierw żeby kupić Tamrona albo Sigmę (bez apo) w tym samym zakresie...nie ukrywam że głównie chodziło o kasę. Nie zajmuję się fotografią profesjonalnie, traktuję to jako zabawę i wciąż się uczę więc nie chciałam się rujnować finansowo przez moje widzi mi się ;) Chciałam obiektyw, który jakkolwiek posunie mnie na przód i da mi większe pole manewru niż kit....chciałam jak najbardziej uniwersalne tele. Konsultowałam swój wybór ze znajomym fotografem, który odradził mi oba tamte obiektywy na rzecz właśnie sigmy z apo. Chociaż znacznie bardziej polecał minoltę, o ile dobrze pamiętam to 70-200 f4. Poszukałam na allegro i dorwałam używaną sigmę z apo za połowę ceny więc kupiłam i jak na moje potrzeby się póki co sprawdza...pewnie za bliżej nieokreślony czas skuszę się na coś jaśniejszego. Przyznaję że zakup lustra w moim przypadku nie był do końca przemyślany ;) Chciałam mieć lustro i kupiłam je za jedną z pierwszych swoich wypłat...szczerze też nie sądziłam że fotografia mi się spodoba na tyle że będę chciała się stale rozwijać więc nie musiał być to wysokich lotów aparat...od taki tam do pstrykania. Teraz nieco inaczej bym postąpiła ale dokładnie jak się nie ma co się lubi to się robi tym co się ma :evil_lol:
  14. [quote name='fioneczka']Walc Alunia, walc się mówi ;)[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]no chyba Ci się palc omsknął ;):evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT]
  15. [quote name='Alicja']:roflt::roflt:[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]no i co się hihrasz ... przeca wyglądają jak worki treningowe z małymi główkami ;):evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT]
  16. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]rozpustnie powiadasz...brzmi ciekawie :cool3:[/B][/COLOR][/FONT]
  17. [quote name='Krzysztof Kwiatkowski']Ja też po stosunkowo najłatwiej bo nie ucieka :) Jeśli chodzi o foty w ruchu to trzeba wiedzieć że dobra pucha też pomaga ale nie na tyle ile by się chciało potrzebna jest też szybka optyka no i najważniejsze umiejętności i jeszcze raz umiejętności Naprawdę najlepszy sprzęt nie zastąpi naszego doświadczenia ja sam mam z tym problem i często się denerwuję zwalając winę na sprzęt ale cały czas się uczę :) Znajomy który jest profesjonalistą (i ma sprzęt profi )twierdzi że to nie problem ale ostatnio jak go poprosiłem o sesję dla syna to się nie przyznał ale zrobił około 150 zdjęć na pewno a wyszło mu tylko kilka zdjęć nadających się do pokazania, a podobno miało być tak łatwo i już teraz synek nie mówi że moje mu się nie widzą :) [URL]http://foto-yaro.blogspot.com/2011/12/adi-bike-session.html[/URL]. Tu jest część które się nazbierały naszych [URL]https://picasaweb.google.com/108460660104805334075/Bike02[/URL] . Któregoś dnia ma przyjść jak będzie ładnie porobić Monie w ruchu. Ja wracam do domu po sesji z Moną to większa część zdjęć idzie do kosza część zostawiam bo fajne miny itd. Zdjęcia robię w serii bo łatwiej potem coś wybrać a sprzęt też nie jest jakiś wypasiony to tylko 550D canona i kit od 50D czyli 17-85mm swoją drogą kumpel był zdumiony jakie foty to potrafi zrobić :) Pamiętaj tylko że to nie aparat robi zdjęcia tylko MY ! Powodzenia :)[/QUOTE] Wiadomo że sprzęt nie zrobi za nas wszystkiego ale może znacznie ułatwić sprawę ;) Ja ogólnie ogarniam robienie zdjęć w ruchu, nauczyłam się pracować na swoim aparacie na tyle żeby efekty były przyzwoite. Cały czas zresztą się uczę metodą prób i błędów...też robię mnóstwo zdjęć z czego wybieram tylko garstkę. Od kilku miesięcy posługuję sie głównie sigmą 70-300(apo) i widzę sporą różnicę przy fotach w ruchu.
  18. [quote name='Migori']Ty małpo, przez Ciebie tak się zaryczałam! Dawno sie tak nie upłakałam ;) Kiedy obejrzałam ten film przypomniały mi się chwile z dzieciństwa, jak byłam małym bąblem... Poza tym... mnie wiele nie trzeba żebym sie uryczała. Jak obejrzałam , będąc dzieckiem, Jelonka Bambi to przez pare godzin nie mogłam sie uspokoić.[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Ale przynajmniej się tutaj pokazałaś :cool3: Już myślałam że sobie poszłaś z dogo na dobre :)[/B][/COLOR][/FONT] [quote name='Alicja']Cała biblia i kk to jedna wielka hipokryzja[/QUOTE] [B][FONT=Georgia][COLOR=olive] też prawda[/COLOR][/FONT][/B] [quote name='unikatowydiament']głaski zasyłamy:)[/QUOTE] [FONT=Georgia][COLOR=olive][B] dzięki :) [/B] [/COLOR][/FONT] [quote name='Obama']Poważne tematy widzę poruszacie.A ja się w pełni zgadzam i w kontekście potępienia ludzi względem ich braku szacunku do natury...zgadzam się z twierdzeniem,że KK to hipokryci.[/QUOTE] [COLOR=olive][FONT=Georgia][B]wszyscy zatem pójdziemy do piekieła! :evil_lol:[/B][/FONT][/COLOR]
  19. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]ja też napiszę a co ---> ALE MAJĄ BĘBZUNY :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT]
  20. [quote name='Krzysztof Kwiatkowski']Nie przesadzaj jest całkiem przyzwoicie a szumu to tu nie widzę. Alpha 200 jest lustrzanką bardzo dobrą na początek dla amatorów i niewymagających profesjonalistów może rzeczywiście szumi przy większych czułościach ale nie dajmy się zwariować. Pamiętam czasy fotografii analogowej gdzie wszystko sam mogłem zrobić począwszy od wywołania filmu w chemii foto a kończąc na obróbce już na papierze foto, bardzo mi się to podobało i miało swój urok :) ale raczej do tego nie wrócę bo wszystko wyprzedałem. Fotografia cyfrowa to super sprawa ale szum póki co jest i będzie, kiedyś było to ziarno błony fotograficznej teraz szum matrycy. Poszukaj starych zdjęć analogowych i je obejrzyj mi tam nawet się to podoba. Nie każdego stać na sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy złotych a robić trzeba tym czym sie ma i się z tego cieszyć. Ja wolę zaszumione lekko zdjęcie ale ostre niż odwrotnie. Nie oglądaj zdjęć 1:1 na monitorze zmniejsz do wielkości ekranu lub do takiej jak lubisz lekko wyostrz i będzie pięknie :) Co do serwerów i ich ingerowania z zdjęcia coś w tym jednak jest. Przed chwilą wrzuciłem kilka fotek i ponownie ściągnąłem i okazało się że różnica przy 100kb wynosi około 2kb z serwera ale porównywałem je w przeglądarce do zdjęć i nie widać różnicy. [/QUOTE] Te jeszcze są w miarę ok ale widzę co wychodzi często na innych zdjęciach...kadrowanie na pc też może być minimalne bo inaczej wkradną się szumy i to nie byle jakie. Stare analogowe fakt mają swój urok ale jednak wolę jak jest gładziutko albo chociaż w miarę ;) Najbardziej odpowiadają mi szumy na aktach i na dokumentalnych. Wracając do a200 to ja tam jestem ogólnie z niej zadowolona, swoje zadanie spełniła bo kupowałam ją z myślą o nauce obsługi lustra. Służy mi dobrze już kilka lat i oby służyła jeszcze dłużej bo na nową puchę jeszcze sobie poczekam. Po prostu moje oczekiwania względem aparatu się nieco zmieniły przez ten czas, teraz mnie nieco ogranicza. Najbardziej lubię fotografować martwą naturę i do tego jest spoko ale np. foty w ruchu to już inna bajka :)
  21. jonQuilla

    Ruda Żaba

    [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Nieeeee.... śnieg jest zły! ;) W nocy u nas padał deszcz, możliwe że odrobinę śniegu razem z nim ale nic się nie utrzymało, jest tylko mokro.[/B][/COLOR][/FONT]
  22. [COLOR=olive][FONT=Georgia][B]Wszystkiego najlepszego :multi: Pit Bulls & Parolees to fajny program....nie wiem czy jeszcze leci na polskim Animal Planet ale kiedyś go bardzo często oglądałam. [/B][/FONT][/COLOR]
  23. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Hejooo! :) Wam również miłego weekendu :cool3: :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: błotne miejscówki na spacery to jednak jest super sprawa [url]http://img708.imageshack.us/img708/3039/dscf3447s.jpg[/url][/B][/COLOR][/FONT]
  24. [FONT=Georgia][COLOR=olive][B]ale Ivan ma radochę z zabawy :loveu: Tori pięknie prezentuje adresatkę :) modeleczka :cool3:[/B][/COLOR][/FONT]
  25. Dzięki. Jakość fot pozostawia wiele do życzenia też ze względu na puszkę której używam mianowicie alpha 200. Nie ma co się oszukiwać szczyt techniki to to nie jest i foty często gęsto szumią same z siebie a co dopiero przy chociażby delikatnej obróbce. Na kompie też są minimalnie lepszej jakości niż po wrzuceniu na serwer.
×
×
  • Create New...