Jump to content
Dogomania

hop!

Members
  • Posts

    11984
  • Joined

  • Days Won

    5

Everything posted by hop!

  1. [IMG]http://img245.imageshack.us/img245/9489/jam131qz6.jpg[/IMG] [IMG]http://img340.imageshack.us/img340/3428/jam135wx7.jpg[/IMG] [IMG]http://img88.imageshack.us/img88/2558/jam136mf6.jpg[/IMG] [IMG]http://img340.imageshack.us/img340/1724/jam138qx4.jpg[/IMG] [IMG]http://img245.imageshack.us/img245/6807/jam139ce5.jpg[/IMG]
  2. Przypominam, że ten wątek jest dla kotów "anitowych" a "tambowe" są tu: [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=102470[/url] ;)
  3. A ja czekam na zdjęcia i nie mogę się doczekać. Żuraw znajdź trochę czasu i wstaw chociaż jedno. ;)
  4. Gamba, rozumiem co czujesz. Od kilku dni jest u mnie sunia, która już w niedzielę jedzie do nowego domu. Bardzo ciężko będzie mi ją oddać...
  5. A Gabiszon zyskał koleżankę. [IMG]http://img171.imageshack.us/img171/4008/jam101th4.jpg[/IMG] [IMG]http://img526.imageshack.us/img526/307/jam102cg3.jpg[/IMG] Niestety, na krótko. Przyjaciółko-koleżanka wyjeżdża w niedzielę do Krakowa - do nowego domu...
  6. Nika zyskała nową przyjaciółkę. [IMG]http://img229.imageshack.us/img229/9979/jam079gi1.jpg[/IMG] [IMG]http://img526.imageshack.us/img526/1971/jam087if2.jpg[/IMG] [IMG]http://img526.imageshack.us/img526/355/jam088yl9.jpg[/IMG] [IMG]http://img141.imageshack.us/img141/3926/jam093no4.jpg[/IMG]
  7. [quote name='kinga']Dobra, dobra, kochana. ta emotka znaczy: [U]po moim trupie[/U] zobaczycie nowe zdjęcia Brutusa :angryy: ...czyż nie mam racji? :niewiem:[/quote] Ja myślę, że po trupie ufoludka... Chyba. :-?
  8. Patia, a gdzie Twoje propozycje? :p
  9. [quote name='Gonitwa']Jak się miewają sunie? Jak pozbywanie się ich lęków i oswajanie ze światem? Niszczą jeszcze w domu?[/quote] Gonitwa, Cię tu dawno nie było. ;) Sunie w jak najlepszej formie i kondycji. Urodziwe. Mądre. Kochane. "Strachy" dotyczą tylko Nikulinki - są dni lepsze i gorsze ale radzimy sobie najlepiej jak potrafimy. Świat oswajamy stopniowo - kroczek po kroczku. Właściwie nie niszczą. No, może trochę Nikulinka. Czytałam o Oriencie... Bardzo mi przykro.
  10. [quote name='Lemoniada']Gabiszon jest urzekający z tymi jego potarganymi uszami opadającymi na pysk. Zablokowały Ci cały przedpokój, ani wejść, ani wyjść, ani na rowerze pojeździć:lol:[/quote] Nic dodać, nic ująć. Jest właśnie tak jak napisałaś. ;)
  11. Nikt oprócz mnie nie zaproponował imion dla malców. Skandal. :mad:
  12. Z budą można poczekać - będzie coraz cieplej, tym bardziej, że sunia i maluchy mają schronienie. Najważniejsze teraz są sprawy odrobaczeń, szczepień, szukanie domów malcom, potem sterylka i dopiero na końcu buda (może nawet nie będzie potrzebna). W międzyczasie mogą wypaść inne, nieprzewidziane wydatki. A jak się czuje sunia?
  13. Też myślę, że wszystko z czasem się unormuje. Ograniczyłam Kamie dostęp do suchej karmy, bo jadła bez opamiętania - za dużo i za często. Od razu mniej si i ku. Uprzedzam, że Kama "walczy" z odkurzaczem i suszarką do włosów. :lol:
  14. [quote name='mar.gajko']A to wszystko NASZA zasługa!!!! [B] Nieustająco prosimy o zdjęcia W NOWYM DOMKU.[/B][/quote] A może Brutus nie jest w nowym domku? Może mieszka w willi, rezydencji, mieszkaniu, apartamencie, starym domku, chałupie, ruderze... (chyba się zagalopowałam). Może należy poprosić o zdjęcia Brutusa w nowym miejscu? To ja proszę tylko o jedno zdjęcie, bo nie mogę zapominać, że trzymam z WAMI i z NIMI.
  15. [quote name='samoglow']oj slaby duch u naszej cioteczki :shake:[/quote] Ale za tego ducha słabego to trzymam również z NIMI. :diabloti:
  16. [quote name='kinga']hop! nie poddawaj się. Ty nam wyglądasz, ze jesteś z naszej krwi. czyli wiesz... te: dyplomacje, intelekt, itd... - masz w małym palcu :p[/quote] Trochę się pomyliłaś. Te wszystkie takie (wiadomo o co chodzi) to ja mam w palcu wskazującym. Z Waszej krwi... No, dobra, trzymam z WAMI. :loveu:
  17. Może później... Przypomniałam sobie, że teraz nie mogę, bo... [IMG]http://img530.imageshack.us/img530/5572/zwialzy2.gif[/IMG]
  18. A czy mogę trzymać i z WAMI i z NIMI? :p :hmmmm: Tylko jak to zrobić? To wymaga wysiłku intelektualnego... i sprytu... i dyplomacji... i nie wiem czy dam radę...
  19. [quote name='Topi']Świetny wątek. Jeszcze nie widziałam na dogo tak "lekko i radośnie" wyadoptowanego psiaka. Brawo Cioteczki. ********************************************************* Brutusku - życzę Ci szczęścia.[/quote] To fakt. Fajny wątek, chociaż momentami wiało nudą. :-P A czy stare fotki Was nie zadowolą? Mogę wstawić. ;) Mogę też trochę przyciąć i wstawić pół Brutusa albo jedną czwartą, bezuchą głowę, Brutusa na niebiesko, żółto... Pasuje? :eviltong:
  20. [quote name='Poker']to świetnie,że mała zdrowa,można ją oddać z czystym sumieniem :lol:,a to zdarzenie nastąpi wkrótce:cool3:,więc trzymajcie się obie. [B][COLOR=Black] Pani Ania z pewnością będzie zadowolona z małej [/COLOR][/B]:evil_lol:[/quote] Oj! Z pewnością. Posiadanie takiego pieska to czysta przyjemność i wiele radości. Tylko trzeba trochę popracować nad zachowaniem czystości w mieszkaniu.:-)
  21. [quote name='tamb'](Koszt badań - 85 zł). Julitko, przelałam zwrot za badania na Twoje konto. Po sprawdzeniu aktualnego stanu bazarków (128+30) zostało na Kamę 73zł.[/quote] Dziękuję bardzo. Wyniki badań razem z innymi dokumentami przekażę dla pani Ani.
  22. Raffko, cieszę się, że w dużej mierze dzięki Tobie sunie zostały wyciągnięte ze schronu, i że dajesz im dom (a przynajmniej jednej na stałe). Każdy psiak jest inny i ciężko wyrokować jak będzie sie zachowywał. Nie ma recepty. Z Twoich postów wynika, że jesteś bardzo pozytywną osobą, która na pewno sobie poradzi. Tylko te problemy z kręgosłupem... ale może wszystko będzie dobrze. Z moich doświadczeń: - najlepiej wyprowadzać w szelkach; - dodatkowo sunie powinny zawsze mieć obrożę (jakaś miękka, wygodna) z adresatką (najlepiej przynitowaną metalową z wygrawerowanym imieniem i telefonami); - na początku najlepiej przyzwyczaić je do stałej trasy a potem stopniowo ją zmieniać; - nie wiem czy wyprowadzanie dwóch jednocześnie jest dobrym pomysłem, bo jak się wystraszą, to po prostu możesz ich nie utrzymać (ja na początku wychodziłabym z nimi osobno); - trzeba się przygotować, że sunie mogą gwałtownie szarpać, odskakiwać, wywijać się, podcinać nogi, zapierać się a nawet położyć i tym sposobem dać do zrozumienia: nie idę (wtedy najczęściej trzeba chociaż kawałek ponieść); - mogą się bać różnych rzeczy: torebki foliowej, dźwięków, kamienia, kosza na śmieci... no po prostu ciężko przewidzieć, co może je wystraszyć (powoli trzeba je oswajać - nic na siłę); - na początku szkolenie nie wchodzi w grę - najpierw sunie muszą poczuć się pewnie i bezpiecznie (to może potrwać dłużej); - z zachowaniem czystości w domu może być różnie - jedne psy łapią to w momencie, inne potrzebują czasu; - mogą niszczyć w domu mimo zabawek i innych zajmujących akcesoriów typu kości, gryzaki (wchodzi w grę gryzienie mebli, butów i wielu innych przedmiotów). Jednak im więcej pracy trzeba włożyć w psiaka, tym bardziej się go kocha. ;)
  23. Charly, odpowiedziałam w prywatnej wiadomości.;)
  24. [quote name='Patia']Małe bąbelki mają już ponad dwa tygodnie :loveu: Ciotki , co z tymi imionami :mad:[/quote] Może - Pat i Mat? Fik i Mik? Pik i Pok? albo.... (na razie tyle ;)).
  25. [quote name='mar.gajko']POdejrzewam, że Hop! siedzi grzecznie w kolejce w lecznicy z wynikami w garści i niepokojem w głowie.[/quote] Wczoraj posiedziała 5 minut i zrezygnowała, bo wieczorem w lecznicy tłum ludzi i zwierzaków a hop! nie taka głupia, żeby czekać godzinami i jak zobaczyła, że wyniki są dobre, to poszła. Załatwiła to dzisiaj na spokojnie. Było "bezkolejkowo". :eviltong:
×
×
  • Create New...