-
Posts
5226 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by kasia14
-
Moja sunia miała dopiero co sterylkę, miała pić dopiero wieczorem (a miała na9.30) a nie jeść przez cały dzień, dopiero na drugi po południu ale normalnie już wszystko. Ale generalnie mimo że jest strasznie wrażliwa na ból i dzien po zabiegu nie miała się najlepiej, bardzo szybko doszła do siebie Musicie jutro pytać. Jak dobry wet to będzie dobrze. Trzymam kciuki za Dosię i Ewanko nie stresuj się, naprawdę!
-
Ja z odstrzałem mam tylko takie doświadczenie, że pies, po odstrzale nie usypia oczywiście od razu tylko biegnie przerażony przed siebie na oślep, czyli trzeba by to zrobić daleko od szosy no i biec za nim, jechać rowerem, cokolwiek bo jak padnie w jakiś wysokich krzakach to będzie problem, żeby go znaleźć. Przynajmniej tak panowie ze SM zabierali jakieś 4 lata temu ode mnie z ulicy 2 psy, jeden dał się złapać, drugi był dziki i nie podchodził na bliżej niż 5m. więc do niego strzelili. Uciekł kawał drogi zanim ''padł''.
-
[quote name='piechcia15']uzupełniłam 1 post ile ta karma kosztowała??bo na dzień dzisiejszy będzie baaardzo krucho z kasą:( bo dziś wrócił nasz pitbull z adopcji i jutro miał zostać uśpiony dlatego na cito znalazłam mu hotel za który będę musiała słono zabulić:([/QUOTE] Który....?
-
Obiecałam wam kiedyś, że pokaże wam film z odwiedzin mojej rodziny u mnie w sierpniu z westem, którego adoptowali od nas jak miał kilka miesięcy Rokim w roli główniej. Najpierw nie miałam jak, potem zapomniałam. Dziś rzeczywistość brutalnie mi o tym przypomniała. Roki miał wspaniałe zycie, codzienne spacery, dużo miłości, był świetnie wychowany, znał wiele komend, wpatrzony w swojego pana jak w obrazek az ciężko było mi w to uwierzyć. Kochał życie, rodzinę i lenistwo. Piszę w czasie przeszłym, bo Rokiego już nie ma, odszedł dziś. Przez głupotę, niewiedzę, nieuwagę, nie wiem dokładnie. Roki jadł kość drobiową (sick!), która utknęła mu w przełyku. Mimo szybkiej interwencji wet nie zdążył mu juz pomóc. Mam w sobie dużo żalu do nich i smutku, ale wiem, że strasznie go kochali i bardzo przeżyli to co sie stało, był ich przyjacielem, wszędzie z nimi jeździł, wujka zmobilizował do wychodzenia z domu po operacji. Płaczą po jego stracie, zreszta nie tylko oni ale także wnuczka. Mogę jedynie przeprosić was w ich imieniu i swoim również.... Rokuś [*] miał dopiero półtora roku. To filmik z 20 sierpnia :( [URL="http://www.youtube.com/watch?v=IzKkPSdSHsM"][video=youtube;IzKkPSdSHsM]http://www.youtube.com/watch?v=IzKkPSdSHsM[/video][/URL]
-
Nie zawsze mam czas na przeglądanie wątku, brakowało tu tez konkretów do niedawna co, gdzie, kiedy i za ile. Zresztą, zobaczymy co odpisze Soema i jakie zdanie ma piechcia, nasza bankowa ;) Czy ktoś chciałby pomóc w bazarku dla Dosi lub/i na sterylki?
-
Obraczus ale po co się denerwujesz? Napisałam przecież, że i tak powinnyśmy zrobić jakiś bazarek na sterylki. Jeśli go nie będzie, sama przy najbliższej wpłacie wpłacę więcej. Ja również jestem deklarowiczem, czemu Dosia miałaby nie otrzymać pełnego zwrotu? Nie jest to jakaś wygórowana cena, mogłaby być niższa, ale nie raz są i dużo droższe. Napisałam już do Soemy. Jeżeli się nie zgodzi, dołożymy z naszego pabianickiego funduszu ta nadwyżkę, której zabraknie. Chciałam tylko zaznaczyć, że Dosia nie ma pełnej kwoty na miesiąc zapewnionej z deklaracji ani karmy, więc wszystko dokłada piechcia z pabianickiej skarpety i chociażby dlatego można zapytać jeśli to możliwe o pełny zwrot, bo jak pieniądze nam się skończą to będzie problem, bo nikt tutaj więcej Dosi nie dołoży....
-
Niekoniecznie do 200zł. Jako, że jesteśmy stałymi deklarowiczami z obarczus nam przysługuje zwrot 100%! Tylko, że początkowo była mowa o tym, że 200zł będzie kosztował zabieg i o taką kwotę poproszono. Zaraz zapytam, czy dostaniemy więcej ale według regulaminu sterylek nie powinno być problemów. A, i Ewanko pamiętaj że faktura nawet jak zakładasz pieniądze to musi być na całą kwotę i na dane Stowarzyszenia (podane są stronę w tył przez Ciebie zresztą ;) )
-
Czyli powinno to wyglądać tak: Ewanka płaci za strylkę Dosi i bierze fakturę za zabieg. Fakturę wysyła razem z kartką w środku, że sterylizacja jest zgłoszona przez Obraczus87 i zabieg był już zapłacony, na kartce musi być też napisane na jaki numer konta ma być wysłany zwrot pieniędzy przez skarbonkę sterylkową.Otrzymujemy 100%zwrotu jako że Obraczus87 (ja również) jesteśmy stałymi wpłacającymi. Ewanka dostaje zwrot pieniędzy na podane przez siebie konto. Koniec procedury :) A, jako, że otrzymujemy 100% zwrotu fajnie by było zrobić jakiś bazarek na skarbonkę sterylkowa, bo jest coraz mniej pieniędzy u nich a suk pełno, albo jednorazowo wpłacić chociaż parę groszy na ich konto w ramach podziękowania.... tak myślę.
-
Na spacer wyszły tylko Mery, Makao, Klif, Diana, Ruda, Amur, bokserka ze szpitalika, mini piesek z łazienki, mam jego zdjęcia, wstawię później no i ta nieszczęsna trójka która nam się pogryzła czyli : 2932, 2927, i trzeciego pana numerka nie znam, czarny puchaty, nowy. Wszystkie 3 zdrowo jeb*****. Staruszek najsympatyczniejszy. O Mobila pytałam Agnieszkę. Ja o nim pamiętałam, jeszcze jakoś niedawno byłam przy jego boksie i zwróciłam uwagę, że ma się kiepsko, ale co z tego?:(
-
Jak Modliszko noga? Teraz obie kontuzjowane. Piechcia, wstaw jeśli masz zdjęcia tego małego szkraba co wygląda jak mini benek. I pewnie wiesz, że Mobila już nie ma....:( A ja cały czas miałam go na allegro.... z tytułem, patrz sercem, a zobaczysz.... Jakie to wszystko jest beznadziejne.:( [*' [CENTER][IMG]http://img18.imageshack.us/img18/9311/1008970b.jpg[/IMG][/CENTER]
-
Będzie dobrze ;) Moja sunia wrażliwiec, 4kg. była właśnie sterylizowana w piątek tydzień temu. Wszystko ok, biega, skacze już dawno zapomniała o zabiegu, najgorszy był dzień zabiegu bo ona jest straszny nerwus i przeżywała jak wróciła do domu, że ją zastawiłam. We wtorek idziemy na zdjęcie szwów ;) Trzymam kciuki!
-
Sweterek też się przyda. Dosia była w schronie pierwsze miesiące jak trafiła w pomieszczeniu ogrzewanym.
-
*Pabianice-czekała, czekała i się doczekała....Sara w Nowym Domu !!
kasia14 replied to piechcia15's topic in Już w nowym domu
to fakt, jest wyjątkowo piękna...:) -
Modliszka, czy wstawisz resztę zdjęć tego misia? [IMG]http://img137.imageshack.us/img137/894/kopia2p12606667527451.jpg[/IMG] Piechcia, zrobiłam ostatnio trochę allegro, mam aktualnie 16, więcej nie dam rady ze swojej kasy (mogę tak 15), mogę zrobić więcej jeśli zechcesz je sfinansować z naszej skarpety.... Klementynka [url]http://allegro.pl/klementynka-mix-owczarek-kaukaski-czeka-i1289890488.html[/url] Aga czy zgadzasz się na twoje zdjęcie z Klemcią? Czy usunąć? Tak ładnie wyglądacie :) A, i powiedzice, co jeszcze o niej dopisać, bo ja jej nie znam.I czy jest po strylce, napisałam, żeby debile nie dzwonili ale nie wiem, nie wiem też ile ma lat. Spajki, mix. jamnik szortkowłosy [url]http://allegro.pl/spajki-piekny-mix-jamink-szorskowlosy-szuka-domu-i1289890025.html[/url]
-
[quote name='piechcia15']no ale przecież zapłacił za koszulkę i jej już nie chce?czy ty kasę wyłożyłaś?no ale to że nie pracuje nie zmieniło chyba jego poglądów na akcję? i przestał chcieć koszulkę?:( może jak taki biedny to ktoś inny też zwróci na niego uwagę...:( kurcze ja się dziwię dlatego nikt nie pisze na moim wątku o poszukiwanych książkach a ja debilka dodałam nowy post w innym wątku zamiast dodać nowy temat!! :angryy::angryy:to chyba przemęczenie...:crazyeye:[/QUOTE] Nie, to nie przemęczenie, to moderator ;) Zlikwidował twój wątek i dodał do ogólnego, żeby nie mnożyć podobnych tematów tak robią.
-
Tragedia :( A ja znalazłam dziś psa w kiepskim stanie, znaczy się mały, krótkowłosy, czarny, strasznie wychudzony. Dałam mu 3 parówki, jednak nie miałam go gdzie zabrać i bardzo się śpieszyłam a pies nie trzymał się jednego rejonu więc straży miejskiej nie było po co zawiadamiać, bo cały czas się przemieszczał, poza tym nie miałam za co zadzwonić bo ostatnie impulsy mi poszły na tel. do piechci :( Jednak gdyby ktoś go widział lub miał czas podjechać w rejony dworca w pabianicach, początkowo był na krańcówce, jak wróciłam z jedzeniem był już przy torach kolejowych natomiast szedł z a mną prawie do ulicy wiązowej. Jak wyszłam już go niestety nie widziałam nigdzie. Chyba nie będę mogła w nocy spać:( I trzymajcie kciuki za moją sunię, jutro o 9 ma sterylkę......
-
*FPR-ZWP* -Niko- psi arystokrata wyrzucony na wsi. MA WSPANIAŁY DOM
kasia14 replied to anovip1's topic in Już w nowym domu
Jak obiecałam tak zaglądam ;) I trzymam kciuki, bo widzę, że ogłoszenia już są. Śliczny psiak:) -
[quote name='Ewanka']ups, na to nie wpadlam , wyobrazam sobie .... juz bys jej nie oddala ;) a nie wystarczaja 2 tyg. jak w schronie ??? bo przeciez, po tej kwarantannie schron wydaj psy do adopcji, wiec juz chyba poprzedni wlasciciel nie ma do nich prawa ?[/QUOTE] NIe wiem co się stało z właścielem, może dziewczyny wiedzą. A co do adopcji, to nie jest tak jak piszesz, właściciel ma prawo do psa chyba przez 3 lata od jego kradzieży a 2 od zaginięcia (czy porzucenia, bo ciężko to udowodnić, jeżeli go szuka) więc jeżeli pies trafi do schronu i zostanie adoptowany to były właściciel nadal ma do niego pełne prawo, ale z kolei schron nie ma prawa podać kto psa adoptował bo jest tajność danych, więc ogólnie ciężko do tego dojść, takie błędne koło. Trzeba chyba najpierw udowodnić na policji, że to twój pies został adoptowany i chyba dopiero wtedy dostaje się dane nowych opiekunów.
-
Luki mix. onek [URL]http://allegro.pl/mix-owczarek-niemiecki-szczeniak-szuka-domu-i1278916304.html[/URL] Baks mix. terrier [URL]http://allegro.pl/maly-kochany-rudy-mix-terrier-szuka-nowego-domu-i1278917181.html[/URL] Modliszka jak dorzucisz zdjęcia to dołożę je do allegro Baksa. Kurczę, te 2 psy są takie śliczne, myślę, że jakby im zrobić allegro to raz dwa pójdą. Myślicie, że mogę je zrobić na podstawie tylko tych skąpych informacji ze strony. Taki krótki opis + zdjęcie... Mówie o tych : [CENTER] [URL="http://www.schronisko-pabianice.eu//images/rsgallery/original/2869.jpg"] [IMG]http://www.schronisko-pabianice.eu//images/rsgallery/display/2869.jpg.jpg[/IMG][/URL] [CENTER] [URL="http://www.schronisko-pabianice.eu//images/rsgallery/original/2841a.jpg"] [IMG]http://www.schronisko-pabianice.eu//images/rsgallery/display/2841a.jpg.jpg[/IMG][/URL][URL="http://www.schronisko-pabianice.eu//images/rsgallery/original/2841a.jpg"] [/URL] [/CENTER] [URL="http://www.schronisko-pabianice.eu//images/rsgallery/original/2869.jpg"] [/URL] [/CENTER]