Jump to content
Dogomania

kasia14

Members
  • Posts

    5226
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by kasia14

  1. Pabianice : suczka, ok. 1-2 lata. Znaleziona. Szuka byłych/nowych opiekunów. [IMG]http://img269.imageshack.us/img269/7804/19564886.jpg[/IMG]
  2. Uwaga uwaga! :) Nastąpiła aktualizacja wątku, wszystkie psiaki są na 1 stronie. Jeżeli ktoś chciałby pomóc w ogłoszeniach, będę wdzięczna....
  3. Macie racje. Ale np. u nas tak jest w większości schronisk nikt nie sprawdza warunków, jakie ludzie oferują, więc nie licząc tego małego % naszych adopcji nie wiemy tak naprawdę, gdzie pies idzie. Prawie nigdy nie ma też żadnych wieści od tych ludzi. Ile z psów idących do adopcji trafił do dobrego domu, a ile na wieś, zamknięte w małym kojcu na podwórku nie wiemy, bo umowa adopc. swoją drogą a to co się dzieje z takim psem to już inna bajka. W Niemczech przynajmniej na łańcuch raczej nie trafią, do złych ludzi - przynajmniej jeśli chodzi o te starsze i schorowane wątpię, bo kto i po co by takie chciał?
  4. To ta fundacja [url]http://www.hundehilfe-polen.de/html/aktuelles.html[/url] Biorą od nas najczęściej psy stare i/lub schrowane. Nikt tam nie usypia, starają się jak mogą wyprowadzić je na prostą, często przypadki, których w Polsce nikt by nie leczył. Ale poczekajmy do jutra, powinno się wszystko okazać zobaczymy co w schronie powiedzą.
  5. Po Gapcia z Pabianic nikt się niestety nie zgłosił. Pilnie szukamy domu, pies bardzo źle znosi schronisko, dużo schudł....:( [url]http://www.allegro.pl/item1118453469_gapcio_sliczny_czarny_mlody_jamnik.html[/url]
  6. Macie jakiś pomysł, co podesłać Pani która szuka następującego psa : ''Interesuja mnie niewielkich rozmiarow [z powodu mieszkania w bloku - wiekszego zwierzaka z pewnoscia by to meczylo] suczki, przede wszytkim takie, ktore dobrze reaguja na koty [chociaz wiem, ze w warunkach schroniskowym trudno to raczej sprawdzic] - byc moze jesli piesek bylby bardzo mlodziutki, moglabym go przyzwyczaic do towarzystwa innego zwierzaka. Z powodu kota nie moglabym posiadac psa wyjatkowo glosnego, zaborczego lub nastawionego na rywalizacje [nie chcialabym, by kosztem jednego zwierzecia ucierpialo drugie]. Jesli zna Pani nawet kilkuletnie (preferowalabym do max. 5 lat), lubiace koty psy, ktore znajduja sie w ciezkiej sytuacji i nie maja zbyt duzych szans na adopcje, rowniez prosilabym o przeslanie informacji. Absolutnie nie interesuje mnie, ze pies nie wyglada jak 'pseudo-rasowiec' lub jest w jakis sposob okaleczony - zalezy mi przede wszystkim na jego charakterze.'' Co prawa pani nie z naszych rejonów, więc wysłałam jej już ogólny wątek mikropsów, hotelu u murki i wątek ogólny szczeniaków. Ale jutro chciałam jej wysłać jeszcze jakieś od nas, tylko zdjęć szczeniaków nie mam, a co będzie dobre do kotów to ciężko powiedzieć w sumie...
  7. A ja jeszcze dzisiaj miałam zapytanie o Amelkę. Muszę pozdejmować jej ogłoszenia. Mała ewidentnie podbiła wiele serc i w wcale się nie dziwię bo jest wyjątkowo urocza :)! Chociaż powiem wam, że to smutne czasami, że te psy bardziej pokrzywdzone, chore, bez łapki/oczka itd. przynajmniej u nas szybko znajdują domy, bo biedny itp a te 'normalne' latami siedzą w schronie....:(
  8. Bumi jest w schronisku w Pabianicach. Generalnie z psami się nie dogaduje, ale od niedawna jest w boksie z suczką i zaprzyjaźniły się ładnie bez problemów, czyli z sukami powinno być ok. Jest bardzo grzeczny, inteligentny, szybko się uczy nowych zachowań i oczywiście jest ładnie pro-ludzki ;)
  9. Wystawiłam allegro dla suczki husky i jamnika. Takie najzwyklejsze, bez żadnych wymyślnych tekstów bo nie mam weny twórczej i sądzę, że akurat one ich nie potrzebują. [url]http://allegro.pl/item1118453338_syberian_husky_suczka_znaleziona_czeka_na_dom.html[/url] [url]http://allegro.pl/item1118453469_gapcio_sliczny_czarny_mlody_jamnik.html[/url] Odnowiłam allegro Atosa - dzięki ciotka modliszka ;)
  10. Doszło, jest już uwzględnione na pierwszej stronie. Przepraszam, że wcześniej tego nie uwzględniłam ale dogo fatalnie mi chodzi ;) Piechcia - pisałam do moda, ale jakoś się nie odezwał. Zaraz napiszę do jakiegoś innego, bo niedługo wyjeżdzam i chciałabym abyś miała jak uzupełniać wpłaty.... ;)
  11. Wydaje mi się że purina to bardzo dobre wyjście bo nie jest aż tak droga a z tej lepszej półki ;) Nic taniej niestety nie będzie z tego co się zorientowałam, więc myślę że tak, możesz zamawiać dla Dosieńki. Dośka dziękuje cioci:loveu: Tylko to już chyba na adres Ewanki najlepiej.
  12. Myślę, że jeżeli chodzi o karmę to trzeba jej kupić coś tego typu właśnie. Możliwe, że będę mogła załatwić karmę w cenie hurtowej, tyle że dla każdego nawet cena hurtowa jest inna, więc zorientuje się czy wyjdzie taniej czy cena będzie podobna (lub wyższa) do tych oferowanych w kravecie bo oni napewno mają pełno zniżek. A jak jest tam z wysyłką? Gratis czy też się płaci? Brakuje nam jeszcze 95zł dekl. stałych, myślę, że uda się uzbierać ich jeszcze kilka i Dosia będzie mogła pojechać w sobotę... ;)
  13. Jak zwykle piękny. Tylko posiwiał nam bidulek przez te już prawie 2 lata stresu schroniskowego... Miną 20 sierpnia....
  14. A to od kiedy masz wakacje? Czyżbyś sie urwała tydzień wcześniej? ;) Nie masz co robić? Zapraszam do schroniska ;p Ja wyjeżdzam 14 lipca do bułg., po kilku 'pechach' wszystko się ułożyło i myślę, że będzie dobrze. A... i uwaga uwaga. Szykuje mi się jednak wyjazd na kilka dni gdzieś ze znajomymi w sierpniu! Huraaa. Trzymaj kciuki zeby wypalił.
  15. Bardzo, ale to bardzo się cieszę! :) [quote name='Reno2001']Póki co siedzę i ryczę, więc szczegóły będą później.[/QUOTE] Ja nie wiem, na tym dogo to prawie wszyscy tacy wrażliwi:evil_lol: Będzie dobrze!
  16. Trzymam kciuki za domek w Częstochowie. A może chętne domki zechcą pomóc innym z PwP?
  17. Też mam stałą dekl. w skarbonce, więc zwrot 100% ;)
  18. Modliszka nic nie pisze, pewnie nie bo już dawno byśmy wiedziały...:(
  19. [quote name='Igiełka']Akrum wcześniej miałam tymczas płatny dla malutkich suczek była cena 9zł za dobę z wyżywieniem odrobaczeniem i drobnymi zabiegami pielegnacyjnymi. W cenie nie było specjalistycznej karmy ani opieki weta. Dosia jest średnią sunią ale cena będzie taka sama- myslę że bedzie dobrze.;)[/QUOTE] [quote name='Igiełka']Kochani duzo słów a mało treści ale przecież tak jest wygodniej. Nie wiem... czy naprawde chcecie mnie zniechęcić i postawić w złym świetle-podjezdzamy -wybieram-Ty płacisz jest rachunek i masz czarno na białym czym bedzie karmiona Dosia. [B]Co do rozliczenia pienięznego -ryż itp[/B]. To chyba nastapiła pomyłka co do Osoby prowadzącej tymczas- Cioteczki sie zagalopowały ale co tam przynajmniej jest wesoło na wątku. :p[/QUOTE] Igiełko proszę, chyba że inna ciotka wie i mi odpowie - tymczas jest za dary które Ci kupujemy i dajemy czy 9zł/dobę bo już się niestety pogubiłam po ostatnich wpisach. Ja sobie wyobrażałam to tak, że płacimy Ci 9zł/doba i w tym jest wyżywienie, ale my dopłacamy Ci trochę kasy żeby Dosia miała je lepsze. Ty kupujesz jedzonko a my nie potrzebujemy za nie rachunków, wszelkie zabiegi pielęgnacyjne na które nie potrzeba kasy załatwiasz Ty - w końcu tymczas polega na traktowaniu psa jak własnego do czasu znalezienie mu domu... Czy sie mylę?
  20. [quote name='tripti']wiesz co, chyba zarażasz wirtualnie:)[/QUOTE] Tak tak, zgadzam się z tym w 100% ;)
  21. [quote name='Igiełka']Witajcie Jeśli Jesteście dalej zainteresowani tymczasowaniem u mnie Dosi to przydałyby sie konkrety- bo jak narazie to jest najbardziej rozbudowana kwestia transportu i ceny niezasadne wyżywienia. Akrum czemu miał służyć Twój post ? Bo nie kumam... [B]Tymczas za dary+ opieka weta[/B] -Dosia musibyć wykąpana . Jest śrenia - nie malutka a Ja nie znam Jej reakcji na wannę. Piszę to dlatego że mam złe doswiadczenie kąpiąc psa, którego charakteru nie znałam... oj było kiepsko. Został 1 dzień wypadałoby to wszystko uzgodnić.:roll: I wówczasz Dosieńka mogłaby się naprawdę pakować bo wakacje już trwają. :lol:[/QUOTE] Igiełko to jak to w końcu jest : mamy płacić Ci te 280zł/mies które cały czas zbieramy czy mamy Ci dawać 'dary'? Wykąpać Dosie w schronie będzie ciężko, trzeba by to zrobić na dworze pod warunkiem, że będzie gorąco, Dosia nie mogłaby już wrócić wtedy do kojca a ciężko to czasowo wszystko aż tak zgrać, no i musiałyby być min. 2 osoby a ja nie jestem pewna czy zdołam dotrzeć, piechcia niech się jeszcze wypowie w tym temacie. Ale moim skromnym zdaniem lepiej by było, gdyby Dosia została wykąpana u Ciebie, na spokojnie, w dobrych warunkach a nie w schroniskowym jazgocie. Jakich jeszcze konkretów CI brakuje? Transport - jest. Pieniądze - są. Wyżywienie próbujemy ustalić, jakie będzie dla Dosi najlepsze i też jestem za gotowanym albo mieszanym czyli na obiad gotowane a na kolację/śniadanie w mniejszych porcjach sucha karma. W schronisku dostaje karmę wysokoenergetyczną, teraz chyba jest to Brif jak dobrze pamiętam, czyli jednak lepiej by było gdybyśmy Ci dopłaciły i Dosia mogłaby dostawać jakąś lepszej jakości niż Pedigree. W razie potrzeby weta opłacamy my, to chyba oczywiste. Wyprawkę chcieliśmy dać Dosi, powiedziałaś, że wszystko masz. Cała reszta, czyli jak sobie z Dosią ustalisz spacery, gdzie śpi, z kim się bawi - wychowanie Dosi należy w 100% do Ciebie więc tu nie ma co ustalać. Czy o czymś zapomnieliśmy?
  22. Postaram się zrobić porządek na pierwszej stronie i wstawic te zdjęcia, które mam....
  23. Dziękujemy :) Mysia faktycznie zęby ma w fatalnym stanie, przodu w ogóle nie ma, tył cały w kamieniu.... Ciężko powiedzieć ile ma lat. Dzisiaj ciocia piechcia się zaprzyjaźniła z sunią a ja wszystko udokumentowałam aparatem więc niebawem zdjęcia pewnie piechcia wstawi ;) Mała jest zestresowana schroniskiem ale na wybiegu chodzi za człowiekiem, nawet pieszczoty lubi i smakołyki, dała sobie obciąć kołtuny przy pysku i od razu lepiej wygląda, uśmiechnięty pysio. Waży 7,3 kg.
  24. Trzymam kciuki ;) Co do gazet to warto napisać może do expresu ilustrowanego łódzkiego, zazwyczaj umieszczają takie ogłoszenie jako artykuł w gazecie, za darmo oczywiście ;)
×
×
  • Create New...