Jump to content
Dogomania

gops

Members
  • Posts

    10821
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by gops

  1. gops

    Ares...

    oo zazdroszcze!! mi sie jak zwykle nie chce...a obiecuje sobie co wiosne ze zaczne maszerowac/biegac z suka a po co Aresowi kaganiec ? ;)
  2. [quote name='AgaiTheta']Piesek nie przeżył. Był strasznie poturbowany przez samochód.[/QUOTE] ehh a mialam nadzieje ze moze jednak :roll: wazne ze nie odszedl tam , sam, w tym blocie
  3. ja raz szukalam mojej suki , byla u nas krotko moze z 2 miesiace dopiero jeszcze z szwami po sterylizacji i wystraszyla sie podrostka amstafa zaczela uciekac przed siebie, wyleciala za blok , ja za nia szukalam, pytam sasiadki ktora akurat spotkalam czy nie widzialam psa czarnego podpalanego , mielismy ja krotko wiec sasiedzi jeszcze nie dokonca wiedzieli ze to nasz pies, sasiadka powiedziala ze takiego to nie widziala ale czarno-brazowego tak, tam za ogrodkami .. poszlismy oczywiscie to byla nasza suka ;) czarna podpalana lub jak kto woli czarno brazowa ;)
  4. [QUOTE][/QUOTE][quote name='puchu']Odpowiem za Monikę - szlachetna rasa Kundel Polski :razz: Mama była ONkiem, tatuś NN[/QUOTE] onkiem? Shina to wyglada jakby miala w genach onka ale Hexa za nic :lol: Hexa z lekka przypomina labka wedlug mnie , moze ojciec byl labkiem :lol:
  5. a ja chciałam napisać jak sprawnie działa nasze schronisko . zdarzyło się tak że 2 razy w ciągu ostanich 2 miesięcy na spacerze z psami i koleżanką znalezlismy psa , za pierwszym razem małą ratlerkowata suczke chyba z cieczka kilka tyg temu , a dziś małego pieska był raczej w złym stanie , leżał w deszczu i błocie na polach i nie mógł wstać ( jeśli jednak uda sie go uratować proszę o jakieś info że on przeżył , bardzo proszę) po telefonie przy obu przypadkach samochód ze schroniska był po max 15min , bez problemu psy zostały zabrane . wcześniej to ja znalazlam Ele "doga niemieckiego " (na tym samym polu co teraz tego psa) to już dość dawno ale wtedy również samochód ze schroniska przyjechał dość szybko i miły pan zabrał Ele nie bacząc na to że Ela miała inne plany i nie chciała dać się złapać, wyrywała się ,warczała naprawdę , inni mogą pozazdrościć nam takiego schroniska ;)
  6. swietne jamnikowe wygibasy !! :evil_lol: musi to swietnie wygladac na zywo!
  7. [quote name='kasia_1982']Ale w nazwie tez jest lablador i to ten lablador mnie najbardziej przezaza ;) moja suka ogolnie ma maly leb, kufa jest wezsza niz ustawa przewiduje ale troche dluzsza. Jak tylko znajde centymetr zmierze dokladnie pysk i zobacze jak to wyglada (teraz sie przeprowadzamy i jestesmy 'zapakowani'). O ile wymiary kufy psa powinny byc mniejsze niz rozmiar kaganca?[/QUOTE] wiesz co , ja sie sugeruje zdjeciami takich modeli na psach , a widzialam sporo astow w tym rozmiarze i najczesciej sa za male wlasnie , dlatego mysle ze na Twoja bd ok . tymbardziej ze kilka stron wczesniej masz zdjecie suczki w typie bull tez niezbyt duzej w takim kagancu i jest bardzo dobry , ale zmierz dla pewnosci szerokosc najlepiej jak jest podobna(jak najbardziej ale nie wieksza) zeby nie latal zbytnio jak bd biegac bo boki da sie dogiac i rozgiac ;)
  8. [quote name='kasia_1982']tez mi sie wydaje ze powinnam zaryzykowac z fizjologiem, choziaz ten jeden raz. Zwlaszcza ze u nas robi sie juz goraco...[/QUOTE] wydaje mi sie ze taki kagan w rozmiarze stafford suka dla Twojej bd idelany , z jakiegos powodu ma w nazwie stafford :lol: wiem ze na sukach asta czesto jest za maly a staffik jednak troche miejszy ma lepek ;) sprobuj , nawet jesli bd ciut za duzy to da sie powyginac i dopasujesz .
  9. [quote name='zaba14']ZA stara na rolki? to ja się o swoim wieku i rolkach nie wypowiadam, bo wyjdę na idiotę :D :D co do wody i psa, moja nie pływa :/ ale u nas w zimę ludzie chodzą z psami na plażę aby popływały i to ciągle jedne a te same zwierzaki więc widocznie nic im się nie dzieje ... ;) fakt że -20stopni u nas nie ma ;) zazwyczaj na minusie nawet nie ma ;) ale woda cholernie zimna... :P co do kondycji... :D to ja o psa też bym się zbytnio nie martwiła, ale dla mnie to pewnie samobójstwo... :))[/QUOTE] dawno nie jezdzilam wiec nie chce inwestowac w dobre rolki bo moze pomysl moj nie wypali i bd lezec nie wiadomo ile potem w szafie , a to co chce kupic to kwestia 20zl ;) ja mam kondycje niby dobra ale rower to zawsze inaczej , boje sie o moje nogi , pamietam jak jezdzilam wiecej w wakacje z suka to po pierwszych 5 razach mialam zakwasy w lydkach i mnie bolalo :lol: [quote name='Amber']Jak miałam z 13 lat to zasuwałam na rolkach, potem założyłam je ponownie w wieku 19 lat i wyrżnęłam dupskiem o chodnik :evil_lol: Tak się skończył wielki "come back" :lol: Teraz mam kolano do wymiany i jestem kaleką, więc nawet o rolkach nie mam co marzyć ;) Ja za to szalenie się boję puszczać psa do wody w niskie temperatury. Jari jakoś w listopadzie wpadł do jeziora ;), było może wtedy z 7 stopni, to miałam przed oczami psa z zapaleniem płuc. Całe szczęście nic się nie stało, ale nadal czekam aż się woda nieco ociepli.[/QUOTE] uuu :roll: to gorsza sprawa , lepiej nie ryzkowac i uwazac , moja znajoma tez ma uszkodzone kolano bo 15kg piesek z rozpedu wpadl jej w nogi i sie wywalila moja Miska ma swoj rozum , byla zima ona z daleko omijala nawet kaluze ;) w zyciu by nie weszla do wody nawet jakbym jej wrzucila pilke . w lutym pod koniec jak lod odpuscil sama moczyla juz lapy nad kanalem ale ja ja odwolywalam zeby dalej nie szla (bylo moze z 5 stopni ) a teraz jak poszlam na dworze 17stopni , slonce swieci , pies mega zdyszany doszedl na pola pobiegala troche za pilka i jak doszlismy do wody to mialam po psie, nie zdazylam nawet zrobic suchemu psu zdjecia bo odrazu wpakowala sie do wody chyba zeby sie schlodzic (nie wiem co to bd w lato jak jej teraz tak mocno goraco juz ) , a jak rzucilam pilke to bez zastanowienie po nia plynela czyli nie moze byc tak mocno zimno inaczej by nie weszla :lol: no ale Miska nawet bd po obcieciu ma nadal grube futro wiec moze byc jej cieplej faktycznie:roll: bo nie mam juz tego krotszego ostrza, ale niedlugo zamawiam nowa maszynke wiec bd znowu krocej
  10. roznica w adresowce inaczej jest ulozona na zdjeciu :eviltong: wogole to fany ksztalt ma ta adresowka! zdjecia swietne! Miya zadowlona widac , i pilka fajna :evil_lol:
  11. czy mi sie wydaje czy Maylo nie podziela pasji Aresa i nie lubi plywac? :lol: swietne zdjecia! Ares w swoim zywiole :lol:
  12. [quote name='Marta_Ares']na zdjeciach to ona na czysta nie wygląda:diabloti: dobry pomysł z tym sznurkiem i piłką:evil_lol:[/QUOTE] no super przejzysta tez nie jest :eviltong: ale nie jest tak brudna zeby strach bylo psa tam wspucic ;) nie smierdzi itd wiec nie widze powodu zeby nie pozwalac psu wchodzic co do pilki i sznurka niestety zbytnio nam to tez nie wyszlo bo pilka po kolo 6sec tonela tak czy inaczej i Miska nie wiedziala dokad ma plynac (bo pilka pod woda musialam wyciagac sznurkiem) i sie troche wkurzala ;) musze zalatwic nowa pilke ktora nie bd tonac :lol: i nowy dluzszy sznurek bo ten byl troche za krotki jutro zaczynamy rowerowanie, albo wybierzemy sie o 8 rano albo o 20 zeby nie bylo ludzi z psami (Misia nie lubi jak sie jej przeszkadza) , dam znac jak nam poszlo , o kondycje Miski sie nie boje bardziej o swoja :evil_lol:
  13. [quote name='kasia_1982']ja tez przymierzam sie do kaganca. Moja suka zaczela zbierac smieci na spacerze. Na razie ucze ja nie brac niczego do pyska bez pozwolenia, reaguje na 'nie rusz' ale jak nie widze to zje... Niestety mieszkam w UK, przejzalam wszystkie nasze strony z rzeczami dla psow i nie znalazlam ani jednego kaganca fizjologicznego... I teraz nie wiem czy brac zwykly plastikowy czy zamowic z Polski fizjologa. Ale jak widze wasze problemy z dobraniem rozmiaru to nie wiem czy to wypali - takie odsylanie kilkakrotne do Polski i wysylanie do Anglii moze byc dosc kosztowne i niestety nie wszystkie sklepy w Polsce zgadzaja sie na wysylke za granice ;([/QUOTE] ja bym an Twoim miejscu sprobowala z fizjologiem , obstawiat pit/ast/stafford suka . mysle ze bd ok , byly fotki niedawno na suczce bialej wielkosci staffika w typie bull i ten rozmiar byl ok . wedlug mnie powinnas sprobowac, zeby nie zniechcecic psa od poczatku do kaganca
  14. [quote name='Gonitwa']Już ją wodujesz? Nie czekasz aż woda się nieco ogrzeje i "przekwitnie" ? Ja bym teraz nie ryzykowała - poza tym podziwiam Cię za puszczanie Miśki do kanału elbląskiego - strasznie syfiaste jest, ja bym się bała ;)[/QUOTE] nie wiem jak jest w poblizu Ciebie ale od moje strony kanal elblaski jest czysty , ba nawer raki chodza wiec musi byc czysto , pies jak wychodzi z wody nie smierdzi woda jak to bywa po brudnej wodzie, wiec nie widze powodow zeby jej tam nie pozwalac plywac ;)
  15. [quote name='zaba14']miałam adresówki z laminatu... nie ma co w to inwestować.. :D wzmocnione i tak popękały :D szkoda kasy ;) teraz mam bodajże metalowe i nic się z nimi nie dzieje póki co... jedyna wada to taka że dzwonią :d[/QUOTE] dla mnie to zaleta :) zawsze wiem w ktorych krzakach akurat jest moj pies jak poleci za czyms:lol:
  16. ucz sie ucz bo po Twojej maturze idziemy wkoncu na jakis spacer z psami :lol: a Maxa to gania fryzjer chyba :diabloti::eviltong: jakis kudlaty sie zrobil :lol:
  17. [quote name='Ewa&Duffel']To tyle co ja :cool3: No właśnie, ja jeździłam kilka razy z Dufflem po ulicy, wieczorem jest zupełnie pusta, ale wyczytałam właśnie o tym szkodliwym wpływie biegania po asfalcie na stawy i już sama nie wiem...Ale wydaje mi się, że jeżeli nie będzie to strasznie często i długo to chyba nie powinno jakos specjalnie zaszkodzić...:roll:[/QUOTE] my tez oponujemy dobre 150m za kazdym razem po asfalcie :) daje jej tabsy na stawy wiec mam nadzieje ze bd ok [quote name='vege*']u mnie to było z rok, może półtora roku temu więc Nuka jeszcze nie opanowała tej komendy tak dobrze, a ja po prostu trzymając smycz w rękach zapomniałam się zatrzymać przed krawężnikiem jak Nuka mi tam wbiegła bo znowu siku chciała :eviltong:[/QUOTE] wspolczuje tej gleby :evil_lol:
  18. [quote name='vege*']coś takiego? [URL]http://images.okazje.info.pl/p/sport-i-hobby/1418/minirolls-swiecace-kolka-doczepiane-do-butow.jpg[/URL] jak tak to ja mam coś takiego, fajnie się na tym jeździ, ale kiedyś zapomniałam zahamować jak Nuka mnie ciągnęła, walnęłam w krawężnik i przeleciałam na łąkę, leżąc potem plackiem, nie wiedząc co się dzieję :evil_lol: więc pamiętaj, w razie problemów HAMUJ!!! :evil_lol:[/QUOTE] nooo cus takiego :lol: Miska zna komende stoj wiec nie bd najgorzej :eviltong: [quote name='Ewa&Duffel']To ile Ty masz lat, że się za stara na rolki czujesz ? :eviltong: Ja tam uwielbiam śmigać na rolkach,Duffel też lubi,tylko problem jest taki, że w okolicy nie mamy w zasadzie żadnego miejsca, gdzie on mógłby biec po trawie, a czytałam, że po betonie pies nie powinien raczej biegać...A na łące jeździć na rolkach to raczej się nie da ;)[/QUOTE] oj tam :lol: 19 ;) ja mam zamiar po asfalcie , dokladnie po ulicy mam takie fajne miejsce ze od godz. 20 nic nie jezdzi juz wiec moge wtedy isc spokojnie , raz na jakis czas nie powinno byc problemu , na trawie nie ma jak :roll:
  19. [quote name='Migori'][url]http://i444.photobucket.com/albums/qq164/gassira/DSC_2467-Kopia.jpg[/url] - zielony ? U mnie wygląda jak błękitny - Ten odcień: [url]http://www.pelna-miska.pl/sklep//image_func.php?img=gfx/aab4130caaba6856ae71efb0fd5c9643.jpg&maxwidth=250[/url][/QUOTE] pokombinuj z kolorami w monitorze, u mnie normlanie widac ze to zielony kolor .
  20. [quote name='*Monia*']Do nogi przywiąż to jak Misia pociągnie będzie ciekawiej :cool3: 4 na początek to nie za dużo? Dla mnie by było za dużo :evil_lol: To pochwal się drugą :razz: Będą się wspaniale bawiły :evil_lol:[/QUOTE] wiesz co i do reki jak mialam przywiazana to mnie pociagnelela i prawie wpadlam :roll: wlasciwie to pol buta bylo juz w wodzie :evil_lol: 4 to nie duzo , Miska ma dobra kondycje , wtedy tez zaczelismy od 4 i nie bylo problemu , kiedys Miska koniecznie chciala ciagnac rower i mnie, ale od jakiegos czasu jej minelo i teraz biega normalnie z boku nie ciagnac mnie co mi jest bardziej na reke, wtedy ciezko bylo nad nia zapanowac bo ciagle leciala ile sil w lapach ;) niedlugo zamawiam takie kolka ala rolki zakladane na buty i bd probowac rolkowac z suka bo na zwykle rolki to juz chyba za stara jestem :lol:
  21. [quote name='*Monia*']A do czego drugi koniec przywiązujesz? :evil_lol: Głodziłaś psa :mad: Tylko jedną wzięłaś? Mało jakoś :p Wezmę Shinę żeby się Misia nie nudziła :diabloti:[/QUOTE] drugi koniec trzymam przywiazany do reki :razz: nie glodzilam! :angryy::eviltong: no moze troche...:evil_lol: ale najwiecej dala ta opona , dosc szybko mi schudla jak wiecej oponowala , teraz zmiejszylam do 2-3 razy w tygodniu bo od piatku zaczynam rowerowac , zaczne od 4km chce dojsc jak na jesieni do 9km raz w tygodniu co do obrozy :lol: wzielam 2 :evil_lol: pewnie wez Shine Mis sie ucieszy :evil_lol:
  22. na moim tez zielony :)
  23. fajnie miec psy tej samej wielkosci :razz: moga sie razem bawic i nie zrobia sobie nie chcaco krzywdy jak to u mnie zazwyczaj sie dzieje :roll: zdjecia swietne! mi w ruchu wogole nie wychodza
  24. [quote name='Vitka'][URL]http://img585.imageshack.us/img585/6394/dsc09888.jpg[/URL] Kochana! :D[/QUOTE] :lol: [quote name='*Monia*']Jaką Miśka ma piłkę na sznurku :evil_lol: A mokra to jakaś taka chudsza trochę :eviltong: Fajną macie obróżkę, pasuje Miśkowej ;)[/QUOTE] sznurek musi byc :eviltong: dzieki :evil_lol: Miskowa od zimy zgubila 1,5kg wiec teraz jest ok :lol: obrozka od Taks ;) [quote name='catie']Dopiero teraz ten sznurek zobaczyłam :) Czyżby po to żeby było jak wyłowić z wody jakby pieskowi się nie chciało ?[/QUOTE] odpowiedz ponizej :lol: [quote name='*Monia*']Raczej w razie jak by się piłka topiła, bo dziurawa :lol:[/QUOTE] bingo! wygrywasz spacer z Miska , adres podam na pw :diabloti::eviltong: [quote name='Amber'][URL]http://img203.imageshack.us/img203/7732/dsc09898s.jpg[/URL] Fiu, fiu :siara: Misia w świetnej formie po zimie, niejedna babka mogłaby jej pozazdrościć :lol:[/QUOTE] nie jest zle :lol:
  25. aaaaaaaaa mloda jest wieksza juz niz Toska ! :lol: super zdjecie!!
×
×
  • Create New...