Jump to content
Dogomania

gops

Members
  • Posts

    10821
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by gops

  1. nie dawałaś młodej nic na stawy profilaktycznie? biedne suki chorowite :roll: trzymam kciuki żeby było lepiej Młodej i żeby Hexolinie nie powtarzał sie juz szczękościsk , swoją drogą od czego to zależy? czy budowa kufy ma jakieś znaczenie? czy nie ma to nic wpływu?
  2. dobrze że to nie babejsza :roll: biedny Jari nie może szczekać :cool3: mój Batser miał 2 razy w swoim życiu zapaleniu tchawicy wspominam to dobrze bo w końcu był trochę cichszy .. ;) Cortina wygląda na taką biedną,pokrzywdzoną suczke :lol:
  3. [quote name='Migori']O to widzę że móżdżek ma podobny do mojej. Też jej sie wydaje że się zmieści w prześwicie drzwi w corsie - a tu zonk - dziś też zahaczyła jak wskakiwała, swoim wielgachnym tyłkiem. Matko jak dziś wymarzłam. Pierwszy raz zamarzyła mi się czapka.[/QUOTE] no zbyt inteligentna w pogoni za kotem nie jest ;) u nas dziś znośne kolo 7 stopni a bywało już po 2 stopnie :roll: [quote name='Amber']One są do kupienia chyba w Kakadu co nie? Niby podobna, a jednak nie to samo wykonanie co rogz. No i w naszym przypadku wszystkie te obroże to i tak dla ozdoby bardziej, bo prowadzić Jariego na zwykłej taśmie to samobójczy pomysł :diabloti: a i tak potem wleci w jakieś bagno i wysmaruje :evil_lol: A Jari też ma ranę na boku, Bóg jeden raczy wiedzieć od czego, wiecznie wariat lata po krzakach... Wcześniej to się nawet oburzałam na wystawach czy gdzieś jak widziałam dużego psa z jakąś raną, myślałam, że właściciele nie dbają... teraz wiem, że prawda jest zgoła odmienna :diabloti:[/QUOTE] tzn u nas nie ma kakadu , ale ja ją widziałam u nas w zologu właśnie. wiesz co moja też wraca pocharatana a to strupy w uszach (w środku :crazyeye:) a to jakieś podrapane uda od wewnętrznej strony , tylko nigdy aż tak mocno jak teraz ;) bo najczęściej ma te strupki od krzaków jakiś a nie od drzwi samochodu :lol:
  4. napisze historie z soboty , nie o chamstwie ale nieodpowiednim zabezpieczeniu działki . rano przeczytałam na naszej miastowej stronie internetowej że po mojej ulicy chodzi bez właściciela duży agresywny bernardyn , cały dzień zanim wyszłam z psem czy sama patrzałam przez okna czy go nie ma bo się bałam jak każdy pewnie kto to przeczytał a trzeba wziąć pod uwagę że nie każdy czyta takie strony . nie spotkałam go więc byłam spokojna myślałam że ktoś się pomylił lub pies już został zabrany , niestety nie.. mój brat wrócił z pracy po drodze spotkał kolegę który mu powiedizała że jego siostre która szła do szkoły(weekendowo się uczy) rano pogryzł bernardyn , dziewczyna ma kilkadziesiąt szwów , blizny na całe życie , nie cmokala do niego , nie zwracała uwagi , wyszła z klatki zrobiła kilka kroków i się na nią rzucił . wezwali pogotowie, policję pies podobno w niedługim czasie został złapany , znaleziono właściciela , pies wyszedł z ogródka bo był źle zabezpieczony , pies szczepiony , pokazał książeczke zdrowia , zadbany . facet dostał mandat a oni będą się ubiegać o odszkodowanie . równie dobrze to ja mogłam go spotkać czy ktoś z mojej rodziny , zdarzenie te było 3 bloki dalej . jeśli zaatakował by dziecko to pewnie by nie przeżyło . więc zabezpieczenie działki jest bardzo bardzo ważne , bo takich tragedi na pewno jest więcej .
  5. [quote name='vege*']To tą ranę ma od kota czy od drzwi? nie wyobrażam sobie jak to mogło wyglądać, przytrzasnęłaś ją drzwiami od samochodu? :evil_lol:[/QUOTE] od drzwi , wróciliśmy z lasu samochodem , rozejżałam się nikogo nie ma w koło ,puściłam suke pierwszą bocznymi drzwiami a jak otworzyłam drzwi nie było miejsca między drugim samochodem i naszymi drzwiami a za drzwiami wybiegł kot , moja inteligentna suka niewiele myśląć wbiegła w drzwi w nadziei że się zmieści jakoś ale oczywiście zahaczyła całym bokiem o róg drzwi i stąd ta ranka, ranka jest mała ale głęboka , ma gruby strup , żeby tylko nie została blizna bo będzie wyglądać conajmniej dziwnie :lol: [quote name='Marta_Ares']mowiliśmy ze znęca się nad biedną suką :P[/QUOTE] :mad::eviltong:
  6. [quote name='Amber']Grrrr tego rogza to zazdroszczę. Mam co prawda inną, prawie identyczną zieloną obrożę i jeszcze jednej nie potrzebuje... ale i tak zazdroszczę :evil_lol: Misi bardzo w niej ładnie :)[/QUOTE] ten kolor rogza jest na prawdę fajny , taki inny właśnie widziałam kiedyś tego koloru ferplasta ale nie kupiłam . dzięki . [quote name='Migori']Dziecko drogie, a gdzie ty masz szalik i rękawiczki ? :eviltong:[/QUOTE] no co Ty było aż 2 stopnie ciepła! :evil_lol: a tak na prawdę wymarzłam się strasznie ;) i pies też , ale nie chce zakładać polarka póki się ta ranka dobrze nie zagoi , w sumie i tak już ładnie zarosła suka .
  7. Aresowi pięknie w kubraku :) na Maylo wydaję się za krótki , ale on kudłaty więc pewnie nie taki problem .
  8. [quote name='Vailet']myślicie że rozmiar M będzie dobry dla Toffika? (RED DINGO) [/QUOTE] na mojego 5,5-6kg pudla były za duże więc na Tofiika na pewno będą ;) mają bardzo duże barki , na pudelsa były za duże . [quote name='Milena9']Jesli juz bylo to pytanie to przepraszam, ale jestem ciekawa. W szelkach guardach czasem sa dwa kolka do zapiecia smyczy. Czy jest to jakas roznica na ktore sie zapnie?[/QUOTE] na kółku bliżej szyi prowadzisz psa prawie jak na obroży , ciągnie tylko przodem , na ostatnim kółku jak w szelkach ciągnie całym sobą , moja ma np wtedy więcej siły .;) zgniło zielony Rogz 2,5cm [IMG]http://img268.imageshack.us/img268/6499/dsc02398s.jpg[/IMG]
  9. [quote name='motyleqq']jako że gops w jakiś magiczny sposób trafiła idealnie z obwodem Etny :cool3: czyli 42cm, to jutro wymienię na dławik 50cm, o ile będzie taki. [/QUOTE] patrząc po wielkości zgadłam ile może mieć , tyle ma Kleo :lol: a są podobnej wielkości . tak jak Agnes piszę ja mam za mały dławik bo często puszczałam psa w samym dławiku i nie chciałam by spadł i faktycznie ciężko dać korekte psu na takim krótkim . nie chce Ci psuć humoru ale to raczej dopiero początek dojrzewania Etny ;) jeszcze raczej będziesz narzekać ;)
  10. aj tam nie od razu ale z czasem udoskonalisz mieszkanie, początki wiadomo że są najgorsze bo trzeba kupić wszystko na raz . ta łazienka w beżach i brązach ślicznie wygląda ;)
  11. [quote name='vege*'][URL]http://img338.imageshack.us/img338/9427/dsc02412tw.jpg[/URL] co jej się w bok stało?[/QUOTE] sierotowaty pies +kot + drzwi od samochodu ;) [quote name='Marta_Ares']miała spotkanie z kotem i drzwiami od samochodu:roll: Kleo pięknie wygląda w zielonym kolorze, zresztą Misia tez:loveu: :loveu: świetne jesienne fotki:loveu: :loveu:[/QUOTE] dzięki , faktycznie ładnie im w zielonym :lol: [quote name='Agnes']Marta popsulas zabawe!:eviltong: chcialam, zeby cos sie dzialo, zeby ktos zlinczowal gops a Ty tak o:shake:[/QUOTE] chamka :evil_lol::mad::eviltong: [quote name='Agnes']nikt mnie nie zauwaza:placz::placz::placz:[/QUOTE] :calus: [quote name='Marta_Ares']jeszcze afera by byla ze Gops znęca się nad Misią :D[/QUOTE] dobrze że nikt nie zna prawdy :diabloti: [quote name='vege*']Przecież każdy wie, że od dawna się nad nią 'znęca' :evil_lol: :diabloti:[/QUOTE] miało się nie wydać :eviltong: zdjęć więcej nie mam niestety bo za bardzo nie mogłyśmy robić , dużo ludzi z psami w parku i jeszcze jakiś uparty Pan z pudlem który ciągle stał dość blisko i Miśka musiała w kagańcu biegać troche ale w końcu się wkurzyłam i zdjęłam jakby podsezdł to byłby dym, na szczęście nie podszedł ;) ale i tak ciągle ktoś się kręcił więc nie bardzo żeby fotki pstrykać w takich warunkach
  12. ile Etna ma w szyi ? musisz kupić min 5cm większy dławik . załóżmy jak ma 42 to ja bym wzieła 50tke bo 45 to za mało wtedy ;) a dławiki robią co 5cm jak wiadomo .
  13. [quote name='motyleqq']te niteczki na obroży to odblaskowe? sprawdzają się?[/QUOTE] [quote name='Agnes']jak zaswiecisz to dziala, tzn jak padnie swiatlo na nie w ciemnosci :)[/QUOTE] jak samochód będzie jechał to na pewno światło się odbiję :)
  14. [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/854/dsc02404e.jpg/][IMG]http://img854.imageshack.us/img854/5642/dsc02404e.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/26/dsc02413qb.jpg/][IMG]http://img26.imageshack.us/img26/8938/dsc02413qb.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/338/dsc02412tw.jpg/][IMG]http://img338.imageshack.us/img338/9427/dsc02412tw.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] koniec
  15. [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/694/dsc02392iv.jpg/][IMG]http://img694.imageshack.us/img694/9990/dsc02392iv.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/822/dsc02394s.jpg/][IMG]http://img822.imageshack.us/img822/9964/dsc02394s.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/254/dsc02396x.jpg/][IMG]http://img254.imageshack.us/img254/51/dsc02396x.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/713/dsc02401do.jpg/][IMG]http://img713.imageshack.us/img713/1222/dsc02401do.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/268/dsc02398s.jpg/][IMG]http://img268.imageshack.us/img268/6499/dsc02398s.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] cdn
  16. [quote name='merrickmayfair']Młoda,młoda ale wredna :lol: ale przynajmniej jej masa pozwala jej doskakiwac mi prawie,ze do twarzy :lol: A Misia naprawdę bardzo mi się podoba, ciekawą urodę ma, śliczności :loveu:[/QUOTE] dzięki [quote name='understandme']Piekna Misia :loveu: pierwsza myśl jak ją zobaczyłam na avku to o rottek :evil_lol: Bardzo fajne tereny spcerowe macie ;) Pozdrawiam i zapraszam do mnie ;)[/QUOTE] dzięki , że wilczur już słyszałam ale rottek :evil_lol: fotki z dzisiaj [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/638/dsc02370z.jpg/][IMG]http://img638.imageshack.us/img638/5700/dsc02370z.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/13/dsc02372ks.jpg/][IMG]http://img13.imageshack.us/img13/2181/dsc02372ks.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/832/dsc02378q.jpg/][IMG]http://img832.imageshack.us/img832/8913/dsc02378q.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/100/dsc02385q.jpg/][IMG]http://img100.imageshack.us/img100/9454/dsc02385q.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/3/dsc02391d.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/7020/dsc02391d.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] cdn
  17. [quote name='Amber'] Dławik chyba najzwyklejszy (pojedynczy), ja swój kupiłam w Kakadu. Ważne tylko, żeby nie był za duży.[/QUOTE] dławik musi być za duży , o min 5cm , bo inaczej nie będzie dobrze działał . im cieńszy dławik tym mocniejsze działanie .
  18. najbardziej rozśmieszyła mnie moja suka jak spadł jej pierwszy śnieg miała 8 miesięcy , wyszłyśmy na dwór z rana , śniegu pełno a on najpierw wystraszona ale zaciekawiona , powoli chodziła, spróbowała go zjeść , pochodziła tak delikatnie po chodniku , nie chciała z początku wchodzić na trawnik bo tam więcej śniegu , ale po jakiś 5 minutach łażenia po chodniku wbiegła na trawnik zaczeła szaleć ,tarzać się i jeść kgramami śnieg , tak szczęśliwego psa dawno nigdy nie widziałam ;) do tej pory kocha zime , cieszy się jak tylko spadnie śnieg i szaleje , jedynym dziwnym zachowaniem jest to że nie chce robić siku na trawniku gdzie jest śnieg , tylko robi na chodniku :oops: muszę zacząć chodzić z gąbką ;)
  19. gops

    Duffel

    [quote name='Bonsai']Polecam BARF - Piegus (7 lat) nigdy nie miał czyszczonych gruczołów, nigdy nie było takiej potrzeby - same się oczyszczają przy zwartych kupkach. ;)[/QUOTE] moja suka nawet na barfie miała z tym problemy , więc czasami nawet barf nic nie daję :roll: też już nie mam pomysłów jak temu zaradzić .
  20. [quote name='zaba14']ja to tam się nie przejmuje co ludzie myślą, ale gorzej połączyć dwa psy ... :)[/QUOTE] jakbym się miała przejmować to dawno bym już suki nie miała , mi chodzi jedynie o to że i dobki i ttb szczególnie samce a tylko takiego biorę pod uwagę mają skłonności do agresji , a przy mojej suce bardzo szybko podłapią jej najgorsze zachowania i z jednego wariata którego jeszcze jako tako da radę opanować miałabym 2 w tym jednego dużego z którym mogło by być gorzej (biorę pod uwagę każdą możliwość nawet tą najgorszą). no i druga sprawa to tak wybrać kolejnego psa aby pies obecny go zaakceptował to też będzie wyzwanie . mi wcale nie zależy żeby mój przyszły pies był chodzącym aniołem bawiącym się z każdym napotkanym psem , bo tak nie będzie na pewno , zwyczajnie się nie da , na pewno nie przy mojej suce (i nie te rasy które biore pod uwagę), ale wystarczy że będę w stanie nad nim panować i wyszkole go tak jak suke żeby nie stanowił żadnego zagrożenia . przepraszam Amber za offa ;)
  21. [quote name='Amber'] A co wy tak z tym zdrowym rozsądkiem? Doberman to pies jak każdy inny. Jest tylko nieco większy i nieco bardziej szybki ;) Dziś się dowiedziałam, że dobki już nawet nie będą musiały zdawać testów psychicznych na wystawy od nowego roku :p Zakazali wystawiania kopiowanych to jakoś inaczej muszą przyciągnąć klientów. Z dobków robią wyżełki już nie tylko z wyglądu, ale jeszcze z charakteru :p [/QUOTE] jeśli miałabym mieć tylko dobka to bym się zdecydowała na pewno , ale połączenie mojej suki i dobka to nie jest dobry pomysł , byłabym postrachem dzielnicy :evil_lol: boję się nawet jak to będzie w przyszłości bo na pewno chcę mieć jakiegoś ttb i to też może być średni pomysł , ale pożyjemy zobaczymy ;) dobek jest bardzo bliski mojemu ideałowi z wyglądu .
  22. [quote name='zaba14']to Cie chyba musi głowa boleć, jakieś 32kg żywej wagi na głowie, no no no.... :P :P[/QUOTE] :evil_lol: jakie 32? już 38kg :lol: tak na prawdę to coraz bardziej mi się podobają , ale mam jeszcze jakieś ostatki zdrowego rozsądku chyba ;)
  23. jaką on ma dłuuuuugą szyję :crazyeye: :lol: mi też niestety coraz bardziej przez was chodzi po głowie dobek :roll:
  24. [quote name='Unbelievable']wy się śmiejecie a ja już miałam okazję widzieć grzywacze chińskie na spacerze w wózku :)[/QUOTE] ja labradora który zamiast biec obok roweru siedział w wózku z tyłu ..
  25. typowe problemy z dorastającym psem ;) niestety ona się jeszcze będzie zmieniać z wiekiem i do innych psów i do ludzi , może wyjść tak że za rok w ogóle nie będzie akceptować innych suk lub jakiegoś typu człowieka . dobrze zareagowałaś , według mnie powinnaś pracować na dławiku , sam dzwięk dużo daję , tak jak napisała Amber , usadź ją i chwal jak nie zareguję na mijanego psa , jak będzie reagować negatywnie korekta dławikiem . znam ten ból moja suka jest agresywna do większości psów a z wiekiem robi się coraz gorsza mimo że ciągle z nią pracuję mimo że ma 3 lata ciągle jakby dorasta ;) musisz z nią pracować , to na pewno dużo da.
×
×
  • Create New...