Jump to content
Dogomania

gops

Members
  • Posts

    10821
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by gops

  1. [quote name='*Monia*']To czekam na fotki, ale niestety następnym razem jak dorwę komputer będę podziwiać łysą Misię... I gratulacje dla Basterka :multi:[/QUOTE] :lol: [quote name='catie'][URL]http://img39.imageshack.us/img39/4512/dsc02174sdl.jpg[/URL] tutaj jak słodko wyszła :) Tak w ogóle to ona ma świetne te uszy I nowa obróżka pasuje do niej[/QUOTE] uszy ma najlepsze :eviltong: dzięki .
  2. [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/690/dsc02209gr.jpg/][IMG]http://img690.imageshack.us/img690/1215/dsc02209gr.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/217/dsc02208v.jpg/][IMG]http://img217.imageshack.us/img217/2699/dsc02208v.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/24/dsc02207lr.jpg/][IMG]http://img24.imageshack.us/img24/8987/dsc02207lr.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/848/dsc02173c.jpg/][IMG]http://img848.imageshack.us/img848/8517/dsc02173c.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/193/dsc02187h.jpg/][IMG]http://img193.imageshack.us/img193/6766/dsc02187h.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] to wszystko , ciężko robić zdjęcia nie widząc czy nikt nie idzie z tyłu i pilnować psa , na dodatek rzucając piłką ;) ale coś tam wyszło :lol:
  3. [quote name='catie']Co do szelek to nie pamiętam (może mnie oświecisz ;p) A co do świetności zdjęć to chyba oglądamy różne, bo te co ja wstawiłam są z telefonu[/QUOTE] szelki kupiłam dla Misi tylko się nie dopieła :eviltong: i z metką poszły dalej do was :lol: dobrą masz komórkę w takim razie!
  4. [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/714/dsc02188lx.jpg/][IMG]http://img714.imageshack.us/img714/5602/dsc02188lx.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/843/dsc02190t.jpg/][IMG]http://img843.imageshack.us/img843/8943/dsc02190t.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/94/dsc02196xg.jpg/][IMG]http://img94.imageshack.us/img94/4119/dsc02196xg.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/90/dsc02199x.jpg/][IMG]http://img90.imageshack.us/img90/136/dsc02199x.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/69/dsc02205i.jpg/][IMG]http://img69.imageshack.us/img69/8766/dsc02205i.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] cdn
  5. [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/98/dsc02171ta.jpg/][IMG]http://img98.imageshack.us/img98/7756/dsc02171ta.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/88/dsc02172n.jpg/][IMG]http://img88.imageshack.us/img88/7510/dsc02172n.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/39/dsc02174sdl.jpg/][IMG]http://img39.imageshack.us/img39/4512/dsc02174sdl.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/855/dsc02181o.jpg/][IMG]http://img855.imageshack.us/img855/9023/dsc02181o.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/148/dsc02185ep.jpg/][IMG]http://img148.imageshack.us/img148/1096/dsc02185ep.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] cdn
  6. tamte jakieś takie nie bardzo :evil_lol: świetne fotki :lol: pięknie wyglądają oba psiaki , i śliczne szelki :diabloti: ciekawe gdzie kupiłaś :evil_lol:
  7. [quote name='*Monia*']O Miś już ubrana elegantka :lol:. Też się zastanawiam czy już młodej nie zacząć ubierać bo ją pozbawiłam podszerstka.. Ciekawy kolor tych szelek ;). A psiska jakie zadowolone :lol: I jak tam Basterek? Próbowałaś z miksowaniem?[/QUOTE] tak już jest na tyle zimno z samego rana i wieczora że trzeba psa ubierać , tym bardziej że dziś ją obciełam (w końcu będą fotki świeżo po obcięciu bo dziś robiłam :lol:). na pewno będziesz widzieć czy młodej jest zimno . wczoraj doszla karma z puszkami , ale widzę że będzie ok bo mocno rozgotowałam ryż ponad 30min na taką papke i ręką zmieszałam z puszką (jak mielone wyszło) że to taka mega papka wyszła nie miał jak wybierać i zjadł wszystko !:multi: taka mała rzecz a cieszy :lol: zaraz będę wrzucać dzisiejsze fotki , mało ale zawsze coś .
  8. takie tam w skórzanej 3cm :lol: [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/51/dsc02191v.jpg/][IMG]http://img51.imageshack.us/img51/8026/dsc02191v.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
  9. może byś jakieś nowe fotki dała :lol:
  10. [quote name='zaginiona sara']Moją jedną po godzinie luzem musiałabym nieść, zanim byśmy doszli w miejsce gdzie można puścić, mają krótkie kufy, bardzo dużo ruchu nie potrzebują. Zamówię adresówki wezmę smakołyki, bo są łakome bardzo na karmienie i warto popracować z nimi. Nawróciliście mnie :)[/QUOTE] pewnie są też w słabej kondycji bo nie mają dużo ruchu , ale to dobry początek , kupi linke 10-15m jeśli wiesz że raczej nie będą się słuchać , pełno smakołyków i działaj , zobaczysz jaką frajdę będą miały psy , znam masę psów z krótkimi kufami boksery,buldogi które są mega aktywnymi psami i taki godzinny spacerek to dla nich nic . a adresówka to podstawa , kup koniecznie ;) ciesze się że zmieniłaś zdanie .
  11. jak sobie przypomne pierwszy rok suki u mnie który spędziła na lince bo był z niej niezły uciekinier to mi się odechciewa kolejnego psa :lol: teraz też puszczana jest tylko tam gdzie nie ma ludzi i psów , więc na polach , w parku ale wtedy najczęściej w kagańcu a pod blokiem smycz to konieczność , próbowałam kilka razy puścić pod blokiem i szybko tego pożałowałam więc teraz się staram pilnować i nie puszczać . ale nie wyobrażam sobie dnia bez przynajmniej godzinnego spaceru z psem bez smyczy .
  12. [quote name='filodendron']Gops, piszesz o swoim pudelku? Może te psy tak mają - mój też jadłby samo mięso, gdyby mógł wybierać :) Jeśli dasz radę jakoś mniej więcej policzyć ilość tłuszczu w jego jedzeniu, to w zależności od wyniku można by się pokusić o zwiększenie kaloryczności tłuszczem, ale to trzeba by wiedzieć, bo dla staruszków za dużo tłuszczu też nie jest dobre. A poza wszystkim - chudy pies to większe szanse na sprawność stawów do późnej starości, więc skoro nie chce więcej, to może lepiej zainwestować w ubranko przed zimą ;)[/QUOTE] tak o pudelku , on ma już 14 lat , właśnie boję się i nawet z mięsa nie daję mu tłustszych kawałków, np skóry . a ubranko to on ma , ale wiadomo żadne ubranko nie zastąpi tłuszczyku i futra ;) no nic , będę myśleć żeby chociaż te warzywa i owoce jadł .
  13. [quote name='panbazyl']Moje chodzą tylko na obrozy jak sa na smyczy, czyli bardzo niewiele są w obrozach (tylko w czasie spaceru ze smyczą). a tak sa nagie, bez niczego! nawet tak głupiej sprawy jak obroża przeciw pchlom nie moge im zakladać, bo sobie zdejmują. U nas obroża to jak elegancka kolia - jedynie do ozdoby i to na krótko :)[/QUOTE] nie każdy może sobie pozwolić na puszczenie psa bez obroży :) moja musi mieć na sobie obroże lub szelki i koniecznie adresówkę . ale od tamtej pory boję się zacisków , mam 2 ale używam bardzo rzadko .
  14. [quote name='filodendron'] Może spróbuj z jogurtem, kefirem, odrobiną tuńczyka z puszki, z podrobami, ostatecznie z mięsem - chyba lepiej tak, niż wcale. Ja daję z mięsem, bo mojego też warzywa w zęby kłują.[/QUOTE] to taki stary cwaniak że nawet jogurtu i kefiru nie chcę ruszyć samego , wszystko musi być z mięsem inaczej nie przejdzie :roll: ale spróbuję z podrobami bo czasami daję mu zamiast mięsa więc to powinno zadziałać . no i takie pytanie co zrobić żeby psa utuczyć ? mam taki problem pies jest stary ,braki w uzębieniu więc tylko gotowane/puszki przechodzą , jak rozdzielę 1 posiłek na 2 części to zje jedną a drugiej po kilku godzinach już nie, jak dam całość na 1 posiłek to potrafi trochę zwrócić mimo że to nie jest dużo na jego wagę , jak zwiększe ilość wypełniacza to w ogóle nie chce ruszyć jedzenia . chyba pozostaję nam żyć z takim chudzielcem ;) tylko teraz zima się zbliża wielkimi krokami a jemu można policzyć wszystkie kosteczki :roll:
  15. edit: jednak się nie da wejść . ale wpisz w google , łatwo znaleźć swoją drogą miałam podobną sytuację z zaciskiem ale od taks , łapałam swojego psa bo biegła na nas obca suka , moja zaczęła się wyrywać do tamtej , tamta skakała wkoło mój pies jakoś dziwnie się obrócił że palce mi się wplątały w zacisk tak że nie szło się odplątać , albo ja bym połamała palce albo suka by się udusiła , na szczęście uspokoiłam psa żeby się nie szarpał bardziej a sama powoli wyrwałam palce , wystarczył moment by udusić psa , przy zaciskach trzeba bardzo uważać (a palców nie czułam dobry tydzień).
  16. od jakiegoś czasu pies przestał jeść warzywa i owoce , obojętnie czy w papce czy surowe czy gotowane , czy mogę taką papke wrzucić do mięsa ? czy musi raczej osobno ?
  17. [quote name='strix']Takie zachowania w wieku 6 miesiecy to akurat norma. Problem w tym, co robi wtedy własciciel i inne psy.[/QUOTE] a właścielka zachywca się jak pięknie się bawią (jej pies męczy większość małych psów w parku , ludzie ją już omijają), omijam ich zawsze z daleka ale raz do nas podbiegł , nie byłam pewna mojej suki bo z nią to różnie bywa a szczyl jednak już dorastający , ale że była w kagańcu to nie łapałam psa tylko postanowiłam sprawdzić jak zareaguję na to , młody próbował na nią skakać , kopulować i kładł tzn próbował bo nie dosięgał łape na mojej suce , ona na takie coś ze strony dorosłego psa czy suki reaguję agresją , od razu by była jatka ale tym razem tylko pokazywała że to ona rządzi i właśnie przygniatała go do ziemi warcząc , nie kłapała mordą , nie chciała gryźć tylko przyciskała i warczała , i sama też kładła na nim łapę , po dobrych 2 min przypatrywania się (nie reagowałam bo krzywda się nie działa wręcz pies robił się spokojniejszy) właścicielce przestało się to podobać ;) i próbowała szczyla złapać bezskutecznie bo szczylowi to wcale nie przeszkadzało i stał się wręcz w końcu uległy i nawet się chwile bawiły ! doznałam szoku , ale pozytywnego . drugi raz jak do nas podszedł i suka była już na smyczy i bez kagańca było to po jakiś 2 tyg od razu podbiegł i wystawił brzuch , ale jak tylko właścicielka go zabrała i poszła do małych psów (nie szczeniaki a małe psy) to widziałam że nadal robi swoję i je męczy a ona nadal nic nie robi tylko się cieszy , wyrośnie niezły gagatek ;) a ja chociaż wiem że moja suka wcale taka najgorsza nie jest i szczeniakowi by nic nie zrobiła (błędnie odczytywałam własnego psa).
  18. [quote name='Ewa&Duffel']Gdybym miała psa który ciągnie/szarpie się/ma zrywy itp., to chyba jednak trochę bym się bała kupić te 2 cm, ale akurat w przypadku Duffla nie ma takiego problemu, on jest bardzo spokojny, ładnie chodzi na smyczy. Zresztą Rogz ma bardzo solidne wyroby i nie wiem, czy w ogóle był kiedyś przypadek, żeby jakiś pies zerwał obrożę tej firmy (oczywiście jeśli była do niego odpowiednio dopasowana pod względem siły i temperamentu).[/QUOTE] moja suka zerwała zacisk Mki rogza mając nie cały rok , miała może z 12 kg ale faktycznie powinna już chodzić w Lce , dlatego jak widzę Mke na psie większym niż te 10kg to mam czarne wizje . no i dog niemiecki o którym piszą dziewczyny . ale słyszałam kilka razy o tym że pies w zabawie z innym połamał klips rogza i też obroża odpinała się przy pociągnięciach no ale w żądnym z tych wypadków nie była to wina firmy tylko źle dobrane rzeczy i przypadek . [quote name='Migori']Tak i o ile dobrze pamiętam był wtedy do czegoś przywiązany. Pękł karabińczyk ten mniejszy w smyczy XL.[/QUOTE] był przywiązany do ławki a właścicielka weszła do sklepu z tego co pamiętam a pies zerwał i smycz i wyrwał ławkę ;)
  19. świetne zdjęcia! jaki piękny Nuka ma komplet :lol:
  20. [quote name='Vectra']Gops , ale na zdjęciach nie widać charakteru u psa :) widać tylko jak wygląda - temu moje określenie "terrierkowata" Na zimę zmieniaj na karmę , o wysokiej zawartości białka , z małą ilością tłuszczu - ale tylko karmy wet takie są :) RC i Reddy - te znam i te mogę polecić , z naciskiem na Reddy . A Ty chyba TOTW karmisz ? tyle białka , to nie biało :) u mnie jadą na 34% białka i 32% tłuszczu :) mowa o jednostkach typu Franek ,Emila , Terrierek i Klementyna .... Rekin ma troszkę uboższe źródła tłuszczu , a Lalka minimalne to znaczy że moje staffiki są onkami ? bo one też wolą spacer ze mną i piłką , niż obce psy :evil_lol: a onki z tego co widzę - na ulicach - to najczęściej wolą swobodę i kolesi , niż pana swego i jego piłką :cooldevi:[/QUOTE] racja ;) na pewno spojrzę na te karmy tylko jak słyszę o karmach wet to mam przed oczami gigantyczne ceny za karme . karmię totw na przemian z bc , ale staram się przerzucić psa na sam totw. jakbym dała suce karmę z 32% tłuszczu to by się toczyła :lol: ciężko określić co w kundlu siedzi ;) dzięki za rade .
  21. [quote name='ladySwallow']O matko, to współczuję tym psom, jeśli nie są łagodne, właścicieli.[/QUOTE] bywa :) znam nawet 6 miesięcznego szczeniaka z rodo który próbuje już dominować na dorosłych psach .
  22. [quote name='ladySwallow']Na ostatniej wystawie przy ringu JRT i PRT, prócz szczekania ;) nic się nie działo. Ba, nawet psy się bawiły ;)[/QUOTE] to było rok temu w Sopocie :) wiem co widziałam , nie byłam zbytnio zdziwiona bo znam osobiście kilka jrt i żaden nie jest łagodny . możliwe że akurat trafiłam wtedy na takie a nie inne psy , ale robiły niezłe zamieszanie .
  23. [quote name='panbazyl'] a co to tzw "ras ostrych" to często się zdarza (niestety), ze ich właściciele faszerują psy jakimiś specyfikami na otępienie. raz byłam pisarzem ringowym wlaśnie na ringu "ostrych ras" i to co się tam dzialo to byl koszmar - psy były jak w malignie, sedzina wręcz wyrzucila jednego chłopaka z ringu, bo jego pies się zataczał wręcz od ilości środkow uspokajających. czy tędy droga?[/QUOTE] akurat nie widziałam nigdy psa otępionego czymś na wystawie, te które widziałam były całkiem zdrowe tzn nie wyglądały jakby czymś je nafaszerowano ale pewnie to też kwestia rasy czy danego psa bo ja tu piszę co widziałam na bulterierach , amstafach i staffikach ( 2 były w klatce bo były agresywne) , żadnej agresji poza tym za to na ringu obok u jrt i personów dużo się działo :lol: ale faktycznie nie tędy droga, psy faszerowane lekami na ringu powinny być dyskwalifikowane .
  24. [quote name='panbazyl'] Nad tymi psami trzeba bardzo pracować, bo to nie sa miłe stwory. to są normalne psy tylko często w nienormalnych rękach gdzie stają się agresywne nawet dla ludzi (a najgorsze jest to, ze sędziowie na wystawach udają, ze nie widzą jak laby w ringu atakuja inne psy...)[/QUOTE] przeraziłam się będąc na wystawie w Sopocie przechodząc koło ringu labków , 3/4 chciało się pozagryzać , rzucały się na smyczach , reszta napięta ale spokojna ,a jak zobaczyłam jak młodziak max 5 miesięcy podszedł do dorosłego samca a ten go złapał to w ogóle zwątpiłam .. skoro u nich to norma , zacznę się bać tej rasy , skoro psy z rodowodem bywają częściej agresywne niż te z pseudo , bo trzeba przyznać większość labków na osiedlach jest łagodna tylko nie wychowana, ale na wystawie -szok . a co lepsze mijając ringi ttb nie widziałam ani jednego rzucającego się psa ;) owszem widziałam że niektóre psy wystawiane są na dławikach pewnie ze względu na bezpieczeństwo gdyby co , ale ogólnie był tam spokój .
  25. [quote name='Unbelievable']te szelki fajnie na niej wyglądają ;) i mają interesujący kolor- to różowy czy taka sprana brzoskwinia?[/QUOTE] kolor jest właśnie taki inny , wydaję mi się że najbliżej mu do łososiowego , lub właśnie taka jasna brzoskwinia , szelki są fajne tylko się szybko brudzą , ale to najmniejszy problem :lol: dzięki
×
×
  • Create New...