Jump to content
Dogomania

Rybka_39

Members
  • Posts

    6673
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Rybka_39

  1. Cześć przepiękne karteczki, bardzo dziękuję za życzonka!:loveu: Tak czas mi się przyda.;)Teraz jade na wieś gdzie odpocznę z moimi psami, wreszcie wymyślę labirynt dla Puśki (świnki morskiej) bo jej sie ostatnio nudzi, no i będe pracowac nad dzikusem Rexem:shake:. Ale ogólnie kocham Wigilię nie dla prezentów- to też, ale wolę dawać niż dostawać:evil_lol:, ale lubie wychodzić wieczorkiem- wszyscy ludzie chociaż jeden dzień w roku nie kłócą się, sa dla siebie mili, spędzaja wspolnie czas- a no i wczoraj wreszcie spadł śnieg:cool3:
  2. No więc kiedy ostateczna decyzja?;)
  3. [img]http://zdjecia.cafeanimal.pl/40563x500m500.jpg[/img] Gdy Ty obchodzisz Wesoło Święta, ja nadal szukam DOMU!!
  4. Wszystkiego Najlepszego! Miłych chwil z Gonzikiem i dużo cierpliwości!:loveu:
  5. Spokojnych, miłych i pogodnych Świat, oraz Szczęśliwego Nowego Roku!!!:loveu::loveu::loveu:
  6. Wesołych Świąt! Oby przyszły rok był lepszy niż ten. Ciepła, miłych chwil spędzonych z bliskimi, dużo cierpliwości i sukcesów w życiu. Sylwia
  7. No u Was widzę też zima jak na Syberii:cool3: "Serdecznych spotkań rodzinnych, pukania do drzwi, przyjaznych twarzy, dużo radości, serdecznych objęć, pocałunków, szczęśliwych wspomnień, aby Twoje święta były właśnie tym czym powinny być - odrobiną ciepła w środku zimy, światłem w mroku.";) Sylwia
  8. "Jak obyczaj stary głosi według ojców naszych wiary, pragnę złożyć Ci życzenia w dniu Bożego Narodzenia. Niech ta gwiazdka betlejemska, która świeci dziś o zmroku, doprowadzi Cię szczęśliwie do spotkania w Nowym Roku!" Sylwia;)
  9. Zdrowia, szczęścia, pomyślności, nie połykaj z karpia ości, nie jedz bombek, nie pal siana, jedz pierogi, lep bałwana, a w sylwestra, pij do rana! Sylwia ;)
  10. Stołów pięknie ozdobionych. jadłem suto zastawionych i prezentów z dwa tuziny, niech zazdroszczą Ci z rodziny. Żadnych sporów, żadnych kłótni i niech nikt nie będzie smutny. Grunt, to dobre wieść pożycie, [B]a karpiowi daruj życie.[/B] I każdemu przyjaciela takiego, co czasami łzę ociera. I wszystkiego co Ci trzeba, no i może gwiazdkę z nieba. Tego wszystkiego naj, najlepszego życzy Sylwia&psy :loveu: [url]http://psphome.dhtml.pl/swieta/Choinka%20psphome.jpg[/url]
  11. Siła kurde perswazji:evil_lol: Ja myslę, że wybierając tymczasa zwróć uwagę które bardziej potrzebuje pomocy- to będzie obiektywne. Ja tam wszystkich z dogo bardzo lubię:loveu:, nawet tę co mnie wyzwała na aborcyjnym od wrednej;), ja ugodny człowiek jestem:siara:
  12. A koperta z pieniazkami przyszła?;)
  13. bonsai nie rób focha. Tutaj była tylko wymiany poglądów między Tobą i Laluną. Wiem, że masz obok siebie dobrego szkoleniowca- bo i mnie wielu rad udzielił. Nie możesz nagle odwrócić się od niczym niewinnego psa- bo czyjeś p[oglądy Ci się nie spodobały. Nie kazdy ma w domu dziecko- więc nie da się sprawdzić reakcji. U mnie psy się same ustawiły, ale np. widze kiedy zaraz dojdzie do bójki, nie pozwalam na to. MNie nie interesuje jaka metode Ty użyjesz, ważne by była dobra. Zdziwiło mnie Twoje nagłe powiedzenie "dobra przekonaliście mnie" No trudno inny sprawdzony pies dostał szansę, a borderowa sparaliżowana strachem sunia nadal będzie się marnować...nie chcę się łudzić, że teraz się znajdzie tymczas...bo kto by chciał takiego psa...ja bym ją wziela, z bolem serca musze odmówić, nie stać mnie psychicznie na kolejnego psa, ciężko jest mieć świadomość, że siostra Twojego psa nadal się gdzies marnuje...trudno, po świętach zrobię nowe ogłoszenia, choćbym sobie miała żyły wypruć. PS powiedz mi co miała zrobić laluna? Pojechac i sprawdzic te psy?;) Jasne, że tylko malawaszka i missek mają chyba najbliżej. Bianka wygląda na uległą, zapewne w nowym otoczeniu bedzie musiała dojść do siebie:roll: Tu nie chodzi o to kto zachęca a kto nie, nie możemy dać Ci psa na silę, to zależy tylko od Ciebie, te psy to nie rzeczy i nie ten towar lepszy a ten nie. Nie wiem czy mnie rozumiesz, po prostu to zalezy tylko od Ciebie.;)
  14. W Polsce nie jest dobrze, ale mogło być gorzej patrz> Rumunia..:shake:
  15. [quote name='sodalis']Ale chyba nie użytkujesz ich w sposób do jakiego zostały stworzone, więc porównanie z wyżłami nie najlepsze. Co do zostawiania psa 48h w lecznicy po zabiegu to jest to praktykowane bardzo rzadko ja swoje osobiste psy po narkozie zawsze odbierałam najczęściej jeszcze śpiące (czaem łażące, ale i tak nie później niż 3 h po zabiegu) i tak w większości lecznic psy się oddaje - i nie mówie tu o kopiowaniu lecz o bardziej skomplikowanych i inwazyjnych zabiegach. PS nie żebym kopiowania broniła, ale argumenty powyższe mające do kopiowania zniechęcić są troche bezsensowne.[/quote] Ale to chyba nie osoby mające psy naturalne powinny znajdowac argumenty tylko Ci co kopiują- no bo kopiuja po coś, jak na razie żaden dobry argument nie padł...bo i ten z praca u wyżłów nie był do końca wiarygodny.:cool3:
  16. [quote name='bonsai_88']Jakbyście miały jakąkolwiek szansę sprawdzenia jak sunie będą reagować na inną DOMINUJĄCĄ sukę i małe dzieci to byłabym wdzięczna... Warczenie przy misce mi nie przeszkadza [i tak psy rozdzielam na czas jedzenia], ale ze względu na Smoka [to to małe dziecko :eviltong:] nie chcę mieć walk psów w domu :roll:. Niestety bez tych informacji na 100% nie będą mogła dać DT... a tak jest przynajmniej cień szansy... Przyznam szczerze, że bardziej zależy mi na sprawdzeniu Bianci, jakąś bardziej mi przypadła do serca ;). akurat czystość mi nie straszna - jakąś jeszcze nie miałam psa, który by od razu umiał się załatwiać na dworze, wiec sprzątanie opanowane :lol:. Za to jeśli chodzi o jej charakter to przy odrobinie szczęścia mogłoby się udać załatwić darmowe konsultacje z panem J. Gałuszką, co pewnie by się jej przydało :razz:[/quote] Ile Birma ma lat? Myślę, że 8 miesięczna suka się podporządkuje starszej.;) PS. moja czarna mix 7 letnia suka ustawia sobie 2 letnią bokserkę- przy czym bokserka o dziwo jest bardzo dominującym psem, na spacerach kundlica chowa się za moloskę, a ta broni ją własną piersią- nie bawią się ze sobą, ale tolerują się- jedna za drugą skoczy w ogień, natomiast Rex woli ludzi, ale bokserka uwielbia z nim zabawę, ma kompleksy bo nie pozwalam jej biegac tak jak jemu ze względu na serce. 2 suki i pies- niesterylizowane żadne(kundlica za stara, bokserka chora na serce, a z Rexem jeszcze poczekam;0), żyją i się nie zagryzły:evil_lol: swego czasu jeszcze był staruszek [*] tez pies, przy Rexie normalnie odmłodniał.;)
  17. Naprawdę Wam wszystkim mocno dziękuj,e całusy!! Nie mam teraz czasu:-(..ale wiedzcie że jesteście kochani:loveu:
  18. Trzeba się przygotować, że z poczatku Bianka bedzie nieufna do ludzi. Moj pies jest wrazliwy, z poczatku bał się mężczyzn, ale po kilku dniach nadeszły niewiarygodne zmiany, da ze sobą zrobić wszystko, dobry z niego stróż, ale nie jest agresywny. To bardzo energiczny pies, uwielbia biegać szaleć, super sprawdzi się w sportach, lubi szczekać to trzeba przyznać, jest uległy w stosunku do innych psów, ale zaczepiony odpowie tym samym. Mój Rex śpi na dworze, odpowiada mu to, jest strasznym żarłokiem- ile mu dasz tyle zje. Jest bardzo pojętny dosłownie w sekundach łapie o co mi chodzi, poddejscie do skzolenia ma jak owczarek. Kocha zabawę z psami, ale woli jak mu pańcia porzuca pilkę, uwielbia kontakt z ludźmi, jest bardzo otwarty i kontaktowy. Inteligentny, szybki, łagodny, nieufny do obcych, rodzinę kocha ponad życie. Jesli sa jakies pytania zadawać.;) Rex oswoił się w ciągu 2 dni. Ale jest jeden problem, którego nie mogę zwalczyć. Ten pie smusi być na lince, gdy zobaczy otwarta brame głuchnie i ucieka. Trzeba nauczyć Bianke dobrego przywołania, mojego Rexa nie wolno spuszczać, bo goni rowery. Typowy owczarek.:roll: [IMG]http://images35.fotosik.pl/38/677edc85addf9298.jpg[/IMG] To taka podworkowa obroża, bo wszystkie rozwala, na spacerki zakladam mu szelki i linkę;) PS Rex da się ustawiac przez psy po katach, predzej się wycofa niz wda w bojke, w ostatecznosci się odwinie tym samym. Co do dzieci, moj średnio na poczatku je lubił, bo dzieci sa niedelikatne, ale dał się głaskać, na mocne poklepywanie zapewne zwiał by, po prostu się schował.
  19. Jestem. Zaraz napiszę na co warto się przygotować i jaki był/jest Rex.;)
  20. [quote name='Katica']A kopiowanie sprawia radochę właścicielowi, że będzie miał psa o pięknym eksterierze, z super "twarzowymi" kikutami - ucha, czy ogona ![/quote] Aby było twarzowo własciciel tez sobie powinien uciąc- co by psu łyso nie było:p
  21. [quote name='Katica']Aj co Ty piszesz wogole... przecież długi ogon zepsułby cały eksterier <tupie nóżką> :mad:[/quote] No i jak tu ktoś napisał- wyjdź z takim dziwadłem na smyczy:shake: PS moja suka ciągneła sanki w zimę- pyskiem- ciagnela opone- jedynym ryzykiem w tym posrcie jest kontuzja- ale to tez zalezy od dobrania ciezaru do masy i mozliwosci psa. Przy kopiowaniu ryzyko jest tez jest....ale o wiele wieksze- śmierć- wp sprawia psom radoche- a kopiowanie?
  22. Wstawiłam w podpis. Przyznam, że nie miałam odwagi obejrzeć:roll:
×
×
  • Create New...