-
Posts
17025 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by togaa
-
Wnusio przylatuje pojutrze i dom przemeblowuję. Na ostatnią chwilę wszystko, W tym pośpiechu levebox spadł na podłogę i internet dostał czkawki... Myślałam że Lolcia oskubię na powitanie, ale zabrakło czasu. Zarośnięty tak, że trudno Go poznać.. A Sylwester SUPER !!! Sylwestrowe fajerwerki nam nie straszne od czasu jak staruchy ogłuchły. To One; Toga i Niunia nakręcały całe stado, biegajac po domu góra..dół, sapiąc,ziajając , szczekając i wdrapując nam sie na głowy kilka godzin przed połnocą... Umordowały siebie, nas.... prawdziwy horrorrr. A w tym Roku..luzik. Sielsko, Anielsko...
-
Smutna KROPECZKA – szczeniaczek z popsutymi zwieraczami.. Co dalej ?
togaa replied to togaa's topic in Już w nowym domu
Kropeczka spędza nam sen z oczu.... fegelle, dziękujemy bardzo. Każdy grosik na wagę złota. -
Wszystkiego najlepszego kochane dziewczyny ! Niech w Waszych sercach będzie tyle słońca by rozświetliło nawet najchmurniejsze dni 2015 Roku !
-
Smutna KROPECZKA – szczeniaczek z popsutymi zwieraczami.. Co dalej ?
togaa replied to togaa's topic in Już w nowym domu
Będziemy wdzięczni za każdy grosik... Zaraz w 1-szym poście wkleję nr.konta. -
Smutna KROPECZKA – szczeniaczek z popsutymi zwieraczami.. Co dalej ?
togaa replied to togaa's topic in Już w nowym domu
Dostaje Nivalin .Podobno baaardzo ale to bardzo po nim płacze. Z kręgosłupem pewnie nic już nie można zrobić. Jest złamany w części ogonowej. Szczegółów złamania nie znam. Mamy płytkę. W każdym bądż razie ogonek zwisa bezwładnie, jak narazie.... Z tego co wiem, dość skomplikowana operacja łapki została zrobiona praktycznie gratisowo, za symboliczną jakąś opłatą . Zresztą wtedy sunia nie była pod naszą opieką. Teraz trzeba będzie płacić... Dom, bardzo dom jest potrzebny. Choćby tymczasowy. Łapeczka też wymaga rehabilitacji. Mała powinna dużo chodzić. W lecznicy nie ma takiej mozliwości. -
Dziękujemy Figuniu ! Taki wciąż natłok zdarzeń, że zabrakło czasu na Świąteczne życzenia...Ech.. Kolejna bidulinka , psie dziecko. Bardzo, bardzo się o malutka martwię, ale jest w Niej wielki potencjał a dla nas nadzieja... http://www.dogomania.com/forum/topic/144763-smutna-kropeczka-%E2%80%93-szczeniaczek-z-urazem-kr%C4%99gos%C5%82upa-co-dalej/
-
Smutna KROPECZKA – szczeniaczek z popsutymi zwieraczami.. Co dalej ?
togaa replied to togaa's topic in Już w nowym domu
Jeszcze kilka zdjeć; -
Kropka na tym Świecie żyje zaledwie 3 m-ce, a wycierpiała wiele, bardzo wiele. Tymczasowo mieszka w Lecznicy, ale nie jest to wymarzony dom dla szczeniaczka. Może być tam jeszcze tydzień, dwa, ale co dalej? Czy znajdzie swojego człowieka, czy dostanie szanse na normalne życie? Potrąconą przez samochód maliznę, pozbierali z szosy dobrzy ludzie. W Lecznicy okazało się że mała ma strzaskaną tylnią łapkę a złamany u nasady ogonka kręg spowodował porażenie zwieraczy, Bez względu na rokowania, dobrzy ludzie postanowili ratować malutką i dać Jej dom. Połamana łapka została zoperowana ( usunięta główka kości udowej,reszta odłamanej kości pogwożdziowana) , sunieczka rwała się do życia. Niestety, po kilku dniach sytuacja nowych opiekunów przerosła. Odsikiwanie malutkiej i zbieranie z podłogi zgubionych kooo okazało się barierą nie do pokonania. Sunia wróciła do Lecznicy i tak dowiedzieliśmy się o Jej istnieniu. Od 3 tyg. Kropa przebywa w żywieckim ALWECIE. Mimo że jest tam na specjalnych prawach, nie jest dobre miejsce dla szczeniaczka. Mamy świadomość, że powinna jak najszybciej zamieszkać w normalnym domu, mieć swojego człowieka . Tylko jak go znaleźć ? "Medycznie" Kropa robi ogromne postępy. Jest już w stanie samodzielnie się wysiusiać. Często zdarza się że wstaje ze swojego posłanka i idzie na posadzkę , gdzie przykuca i robi piękne siuuu. Trochę gorzej jest z kupkami. Jest w nas optymizm i nadzieja że Kropka będzie funkcjonować jak zdrowy psiak. Aby tak było, maleńka bardzo potrzebuje tymczasowego choćby domu i indywidualnej opieki. Bez przekonania założyłam ten wątek, licząc bardziej na cud .. Czy się zdarzy? 28.03.2017r. W grudniu minęły dwa lata jak Kropeczka trafiła pod naszą opiekę. Ściślej mówiąc pod opiekę kochanej Irenki, do Jej bezpłatnego domu tymczasowego. Chociaż łapka pięknie się wygoiła, ze zwieraczami Kropki nadal nie jest najlepiej. Gdy pogoda dobra, w ciągu dnia dużo przebywa w ogrodzie i gubienie kooo nie jest takie uciążliwe. Gorzej w mieszkaniu, zwłaszcza gdy zdarzają się kałuże.. Czy mając takie problemy, znajdzie dom? Kontakt w sprawie Kropeczki; e-mail; [email protected] tel .502329612 Bielsko-Biała Gdyby ktoś chciał pomóc finansowo malutkiej, zwłaszcza w zakupie dobrej karmy; Stowarzyszenie humanitarno-ekologiczne Dla Braci Mniejszych 43-300 Bielsko-Biała 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220 tytułem : Darowizna na cele statutowe; Pomoc dla Kropeczki Rozliczenie; + 20,00 zł.........Smyku - 7.01.2015r + 10,00 zł.........Poker - 6.01.2015r + 10,00 zł...... NikaEla - 6.01.2015 r. + 5,00 zł.........Józefa P. Malbork - 6.01.2015r. + 20,00 zł ..... haw5 - 6.01.2015r. + 50,00 zł..... Karolina W. Wrocław - 6.01.2015 + 10,00 zł..... Yoana - 6.01.2015r. + 20,00 zł..... Mysiakowa- 6.01.2015r. +20,00 zł ......p.Anna W. Warszawa - 8.01.2015r. + 10,00 zł.......fegelle ,12.01.2015r. + 20,00 zł.......gluchypies..12.01.2015r. - 265,00 zł.......ALWET Żywiec - pobyt ,leki od 08.12.2014- 23.12.2014r.-(FV z dnia 12.01.2015r.) +100,00 zł.........memory i Wiktor , 23.01.2015r. + 50,00 zł.........NikaEla bazarek ("Ciuszki dla dzieci od Smyku.."),02.02.2015r. + 10,00 zł........fegelle, 11.02.2015 + 111,00 zł.......Poker bazarek (:Do wyboru, do koloru.."),26.02.2015 - 57,00 zł........leczenie odparzenia odbytu,20.03.2015 - 339,00 zł ......sterylizacja 250,00zł i amputacja ogonka 89,00 zł, ,23.03.2015 + 10,00 zł........fegelle, 14.04.2015 + 18,50 zł........NikaEla (bazarek "Księgarenka dla Kropki,Mirabel...)13.06.2015 ????................nie znam kosztów wyżywienia Kropki w DT . Wpiszę jak się dowiem. + 53,00 zł.........NikaEla (bazarek 'Kosmetyki z Niemiec.."),29.06.2015 + 85,00 zł.........NikaEka ,bazarek ( "Ostatni przedwakacyjny bazar..")11.07.2015 +100,00 zł........p.Wiktor za pośrednictwem memory ( 31.07.2015) - 204,00 zł........Royal Canin Low Fat 12 kg. 3.03.2017 --------------------------------------- - 132,50 zł (Kropa jest na dużo większym minusie. W rozliczeniu brak kosztów Jej wyżywienia od stycznia 2015r.do marca 2017r. .)
-
Fionka i Mirulka, dwie sunie ; miejska, wiejska . Obydwie w nowych domach.
togaa replied to togaa's topic in Już w nowym domu
Fionka ma się baaardzo, bardzo dobrze. Zbiera same komplementy jaka mądra i miła. Jak widać, ma swoje prywatne pilkarskie boisko :-) -
Olbrzym i maleńka. Roki wygrał los, sunieczka też w nowym domu!
togaa replied to togaa's topic in Już w nowym domu
Przepraszam WiosenkoA kochana za opóżnienie. Pieniądze już od dawna są na koncie Stowarzyszenia. Zaraz wszystko potwierdzę i...dziękuję ogromnie. -
Nika , wrocławianka z konińskiego schroniska za Tęczowym Mostem
togaa replied to NikaEla's topic in Już w nowym domu
O Rety, Nikusiu ! Strasznyto kłopot i dolegliwość , a przy tym strata czasu i pieniędzy. Współczuję... -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
togaa replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Aneczko kochana ! I śmiać się chce i płakać ze wzruszenia....Rozczulające zdjęcia i filmiki. Dusio taki zadbany,beztroski i szczęśliiwy... Oj, wysoko postawiłas poprzeczkę. Gdzie my taki drugi dom Duszkowi znajdziemy ? -
Lolo pięknie dziękuje za dobre słowo i nie tylko ... Mój laptop na prośbę Rodziny święta spędził w szafie , ale postaram się nadrobić zaległości. Oneczko03 kochana . dzięki Tobie, moja choinka również spsiała... Na kolankach...
-
Przykro mi, ale nie mam żadnych nowych inf. dotyczących losów Irysa. U 'dziada" psa nie ma . Kojec wysprzątany, w budzie poskładane gary. Z wiosną zapewne "zamieszka" tam kolejny pies. który po sezonie działkowym wróci do schronu. Kontakt do mnie ; [email protected]. tel.502329612
-
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
togaa replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Kolejny post WiosnyA z prośbą o wklejenie; Z mojego bazarku dla Duszka mam 228,25zł. http://www.dogomania.com/forum/topic/144249-rozliczamynr1ciacha-w%C4%85tr%C3%B3bkowe-i-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-na-prezentydla-daisy-i-duszka-do-5xii/ Rozliczenie, 21.11. miałam w skarpecie u siebie 482,13zł Duszkowych pieniążków. Wydałam: 20zł -zakup kreonu 26.11.14 (20caps) 204,90zł-zakup karmy RC 2.12.14(50caps) 55,64zł- zakup kreonu 5.12.14 wydatki razem-280,54zł Zostało u mnie 201,59zł W porozumieniu z togaa pieniążki z ostatniego bazarku wkładam do skarpety Duszka u siebie tj.228,25zł i na dzień 19.12.14 stan pieniążków Duszka u mnie wynosi 429,84zł Sprawdźcie proszę,czy dobrze podliczyłam i jak coś się nie zgadza,to krzyczcie! -
DUSZEK cieniusi jak kartka papieru. Waży 5 kg, powinien 10 kg. Pomocy !!!
togaa replied to togaa's topic in Psy do adopcji
Poniżej wklejam post naszej Wiosenki, który przed chwilą dostałam na e-maila , bo na dogo już wejść nie może... Basiu,poddaję się już z dogo.....sto razy wysyłam post i nie wchodzi,...o szukaniu za każdym razem wątku nie wspomnę. Cały dzień ślęczę,kilka jakos się udało,a teraz ni w ząb nie chce. NikaEla,dzięki za zaufanie . Paragon jednak mam. Z tego paragonu za kreon odliczę 20zł....mąż kupił opakowanie 20caps ,bo nie było większego w aptece i nie zwrócił uwagi (choć wcześniej kupował),że cena jest mało niższa jak za 50caps.....za "gapowe" niech płaci i jeszcze jeden kreon 50caps. kupowaliśmy. Teraz mamy troszkę zapasu......Kreon od mari123 jest 10000j i dodaję jako 1caps zamiast połówki 25000j po konsultacji z wetem......Duszek bierze 1 i 1/2caps 25000j do posiłku. -
maleńki Puszek po wypadku - szczęśliwy w swoim domu!!
togaa replied to _bubu_'s topic in Już w nowym domu
Szukam Misi z łańcucha, a znalazłam Pepesia kochanego. Dziekuje Oneczko, bez Ciebie byłabym całkiem zgubiona.... Wypłacone Smyczku, z nawiązką i z przyjemnością... -
Fionka i Mirulka, dwie sunie ; miejska, wiejska . Obydwie w nowych domach.
togaa replied to togaa's topic in Już w nowym domu
I wielkie nic..... Były kolejne telefony, ale z perspektywą kojca i budy. No i dzieci dzwonią. Jakaś plaga. -
Łysy MISIEK, staruszek z Cushingiem, odszedł za T.M.
togaa replied to togaa's topic in Już w nowym domu
U Misiulca wszystko dobrze, tylko pora roku taka mało ogrodowa, toteż Misiu w domowych pieleszach stale. Dom Irenki to 'serce" Stowarzyszenia. Tam albo coś sie zostawia (np.Faktury), albo coś zabiera (np.klatki łapki). Nawet jak Jej nie ma w domu, to wtajemniczeni wiedzą jak sie obsłużyć. Ale zimową porą jest inaczej . Jutro jedziemy z Irenką do Lecznicy, do Żywca, to wypytam o Robaczka. -
Dziękujemy Elutku kochany. Kaj jest w rękach Ani Ch. z którą się przyjażnimy i znamy od lat i która wiele bied już uratowała ' na własne konto". Domyślam się Nikuniu czemu Ci serce zadrżało ? Togaa ma śmigło w t......, nie wyrabia już z niczym , dziesiątki spraw zaległych i jeszcze Święta tuż, tuż... Na cito są do zabrania od p.Ireny z postu 1226 dwa szczeniule, a w Lecznicy czeka na cud kolejna bieda.... Mirabelka przyciąga samych amatorów kojców i bud...Szkoda, bo gdyby zwolniła miejsce u Naszej Irenki, możnaby już jednego szczeniula wyciągnąć...