-
Posts
17025 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by togaa
-
Szpic Samson juz we wspanialym DS u wspanialej Ihabe.
togaa replied to monika55's topic in Już w nowym domu
I ja 20 zet. A Tulaski? Basia napewno sie dołozy... -
Dziewczyny Kochane! Kocham Lolusia bardziej niż własne psy, tak jak zawsze wiecej kocha sie kalekie dzieci. Ale Lolus dla mnie jest w pewnym sensie utrapieniem. Jego temperament, gwałtowność reakcji, żywiołowość. Robi u mnie zamieszanie za 10 psów. Jeden jego szczek,piśnięcie i włącza sie zaraz cała moja pozostała czwórka... To jest pięć psów pod jednym dachem !!!! Kotów nie licze! Lolo wraca do mnie w piątek. I ciesze się że znowu bedzie u mnie i czekam na niego.Zreszta pospacerowałam z nich chwilę dzisiaj.... Ale w domu spokoju juz nie bedzie....Ani wyjść na dłużej..... Znowu stanę sie więżniem Lolusia Kochanego....! Narazie dalej walczymy o jego powrót do sprawności..... Ale nie łamcie mi serca pisząc że" zostanie na zawsze", bo z wielu wzgledow nie może. Wystarczy, że sama sie tym gryzę....,:-(
-
Szpic Samson juz we wspanialym DS u wspanialej Ihabe.
togaa replied to monika55's topic in Już w nowym domu
Bo szpice a szczegolnie wilcze to psy inne niz wszystkie..... Jedne wioda zywot salonowców, drugie stróżuja w obejsciu ... Zawsze porusza mnie historia Norbyego... W bardzo wielu naszych szpiculach płynie jego krew. Norby to ojciec m.inn.mojej Togi. Przywieziony z Niemiec jako prezent mazurskiemu chłopu.Papiery chłop wsadził do szafy a Norby wiódł zywot wiejskiego burka.... Wypatrzyły go kiedys pewne pańcie-wczasowiczki i wykupiły szpicka. Byl wystawiany,zbieral najwyższe noty bo byl wyjatkowo urodziwy i stal sie tatusiem dla wielu polskich szpiców. Ale na zawsze odcisneło sie na nim pietno wiejskiego powsinogi i sprawiał kłopoty coraz to nowym właścicielom. Przechodzil z rąk do rąk... Jak go ostatnio widziałam wiele lat temu, był w złym stanie.Widac było że niejedna bójke miał na koncie.Znowu mieszkał na wsi.Ostatnie wieści o nim były z Czech... Ot ,taka sobie smutna w sumie historia jednego z najpiekniejszych szpiców... -
Szpic Samson juz we wspanialym DS u wspanialej Ihabe.
togaa replied to monika55's topic in Już w nowym domu
[quote name='monika55']Tylko mi jeszcze powiedzcie co to jest ten Jarmark. Nie wiem co to:oops:[/quote] To jest taki płatny tygodnik z ogłoszeniami.Dodatek do naszej lokalnej Kroniki Beskidzkiej. Kiedys tylko obejmował Bielsko a teraz jak czytam aż po Jastrzębie siega ...no,no, -
Szpic Samson juz we wspanialym DS u wspanialej Ihabe.
togaa replied to monika55's topic in Już w nowym domu
Masz absolutna racje Jaaga, szpicek jest idealnym psem stróżujacym.. Jedyna jego wada to szczekliwość.:evil_lol: Ale żeby nikogo nie rozczarować, żeby szpikulec znowu nie wylądował w schronie dobrze go pooberwowac i na nowo oswoić w pewnym sensie. A Jarmark jest dobrym pomysłem i jak najbardziej można z niego skorzystać ...Tylko poznajmy troche naszego biedaka. Tym bardziej że sprawy hotelikowe są już dość zaawansowane, a potencjalny, nowy właściciel z Jarmarku wielka niewiadomą... -
Szpic Samson juz we wspanialym DS u wspanialej Ihabe.
togaa replied to monika55's topic in Już w nowym domu
A moja z obroży wyskakuje w 5 minut...:razz: -
Szpic Samson juz we wspanialym DS u wspanialej Ihabe.
togaa replied to monika55's topic in Już w nowym domu
[quote name='Jaaga']Monika, spróbuj dać o szpica ogłoszenie do "Jarmarku". Ja dałam o moją tymczasowiczkę, która jest nieufna wobec obcych, ale oddana włascicielowi (czyli podobny do szpica charakter) i sunia od razu znalazła super dom, a z ogłoszeń cały czas jeszcze dzwonią ludzie. Ogłoszenie typu "oddam" jest bezpłatne. Jesli dasz do piątku, to ogłoszenie ukaże się we wtorek.[/quote] Jaaga...sama piszesz że "tymczasowiczkę'., więc już wiele o suńce mogłaś powiedzieć. A szpiul jest dla nas białą księgą. O nim nie wiemy nic ... -
No to mi Lilo pięknie życzysz...:mad: W dodatku w moim przypadku to " na zawsze" może sie okazać dość krótkie...i co dalej? :razz:
-
Szpic Samson juz we wspanialym DS u wspanialej Ihabe.
togaa replied to monika55's topic in Już w nowym domu
Monika! nikt tu niczego nie krytykuje.;) Wyrażamy opinie i tyle. Mam szelki skórzane dla szpica. Mogę je zostawić jutro u p.Halinki w Katowicach /rehabilitantki/, ale gdyby były problemy z ich odbiorem to prosba do osób transportujących szpikulca żeby piesiu jechał w szelkach. Choćby pożyczonych.... Szpice maja maleńki łepek i ogromny,futrzany kołnierz... Obroża sie nie utrzyma... Jeszcze nam tylko brakuje by przy wsiadaniu do auta czy przy postoju na siusiu, chłopak ...nawiał!:shake: A....teraz doczytałam że Kochana nasza Ihabe jedzie. No to z szelkami nie bedzie klopotu.! -
Szpic Samson juz we wspanialym DS u wspanialej Ihabe.
togaa replied to monika55's topic in Już w nowym domu
[url=http://nasza-szkapa.idl.pl/index2.php?strona=kontakt]Nasza Szkapa[/url] Oby tylko to nie był ten hotelik !:shake::shake::shake::shake::shake::shake: /Też pod Krakowem!/ -
Ale tu cicho! bubu obiecała porobic zdjecia Lolkowi....Ma teraz okazje.;). Ona3 toż Ty Lolkowa, najkochańsza Cioteczka jesteś. Wielka szkoda że tak daleko mieszkasz...:-( Szmponik jeszcze nie ruszony bo wykańczamy aktualny.Zreszta Lolo uzywa go maleńko.... A swoich psów ja nie kapię.:evil_lol:Szczotkuje,wyczesuję i tyle...
-
Szpic Samson juz we wspanialym DS u wspanialej Ihabe.
togaa replied to monika55's topic in Już w nowym domu
Juz w sobotę???? Monika, wiesz juz na pewno że jest wystarczajaco dużo dekleracji na opłacenie hotelika? A jak posiedzi w nim kilka miesiecy? I ponawiam prośbę. Napisz choć dwa słowa o hoteliku!!! Może wszystkie deklaracje będziesz umieszczać na 1-szej stronie wątku. -
Szpic Samson juz we wspanialym DS u wspanialej Ihabe.
togaa replied to monika55's topic in Już w nowym domu
ihabe! daj sie wykazać miłośnikom szpicowatych.....;) Schowaj ta portmonetke do kieszeni do czasu az pozbieramy deklaracje od wszystkich chętnych ...!/ myśle o forum szpica wilczego/ -
[B]rytka !!![/B] druga partia podkładów dzisiaj doszła !!!! No to mamy na teraz i na zapas! Ogromnie Ci dziekuję?.:loveu: Jak ty taki gigantyczny karton zataskałaś na poczte?;)
-
Do Katowic i z powrotem Lolus jechal na przednim siedzeniu. Jestem przeciwna takiemu wożeniu psa, ale nie mogłam sobie odmówić.... Jedna ręka na kierownicy,druga na Lolkowej łepetynie.. Jednym okiem na droge, drugim na Lolka... On jest c u d o w n y !!!!! Za to u p.Halinki był nieznośny. Powtórka z czwartku albo jeszcze gorzej...! Obie musiałysmy go trzymać przy zabiegach. Czy te moje cieczkowe zapachy tak go irytują? I taniec radości przy drzwiach jak juz było po wszystkim.... Ffrubka!!! Twój kong zaczarowany jakis...!! Weekend spedził u Piotra...:razz:... A dzisiaj jak juz dojeżdżałam do Bielska p.Halinka mi dzwoni że kong nie zabrany...!!!
-
Gapulcia za TM. [*] Śpij spokojnie Gapciu. ;((
togaa replied to polciuaa's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Troche to głupio wyszło, bo leczenie Gapci może byc długie i kosztowne. A Ty, sama bedąc w potrzebie taki wartościowy bazarek z kosmetykami Avonu przekazałaś na Lolusia.... ????:oops: Cioteczki Kochane, pomóżmy starlet !!!!! -
Szpic Samson juz we wspanialym DS u wspanialej Ihabe.
togaa replied to monika55's topic in Już w nowym domu
[B]monika![/B] a można prosić o ciut bliższe wiadomości o hoteliku? Czy znany jest na dogo? Ma jakies opinie.? Idealnie by było gdyby hotelik cos wiedzial o psychice szpiców. To specyficzna rasa. Bez agresji , ale to psy nieufne, nie spoufalajace sie...! Oby spedzil tam jak najmniej czasu i trafił do prawdziwego domku! [B]A ihabe[/B] na tym wątku to prawdziwy skarb!!:loveu: Dzieki Ci Sląski Aniele !!!! Dziewczyny! podrzucajcie bazarek! Na forum szpicowym zadeklarowałam 20 zet miesiecznie.A tu podaje do wiadomości... -
Dziwnie sie czuję..... Jestem w komfortowej sytuacji bo wiem że w rekach bubu Lolus jest kochany i bezpieczny... Ale gdyby to był kto inny??? ?:shake: Mąż skomentował że w domu jest jak w tej anegdocie o rabinie, żydzie i kozie...!:evil_lol: Kto nie zna..., prosze pisać. Wiem że gdyby nie cieczka Kudłatej nie byłoby zamieszania, ale aktualnie jest nieco za stara na sterylke , a wcześniej mieliśmy wobec niej plany wystawowe.Z powodów towarzyskich zresztą , a nie ambicji hodowlanych... Energy, wiesz o czym myśle..;)..? Jutro jadę z Lolkiem na 18-sta do Katowic, tak że nie dam mu o sobie zapomniec...;). A co do pojetności Lolka to może mu z bubu zafundujemy szkolenie PT..? Takie na placyku, z instruktorem... Stado rotwailerów, onków i zapieluchowany Lolus jako prymus.. Ale by było...
-
Szpic Samson juz we wspanialym DS u wspanialej Ihabe.
togaa replied to monika55's topic in Już w nowym domu
[quote name='ihabe']na mnie też możecei liczyć, mam słabość do staruszków i puchatych:evil_lol:[/quote] ihabe...jesteś niesamowita!!!! Ten szpic to mój wyrzut sumienia! To zupełnie nieprawopodobne że On siedzi w schronie....! Zaraz zajrzę na szpicowe forum co tam uradzili...? -
Pirat bez oczka- kulka miłości- już w domku!!! Radom
togaa replied to red's topic in Już w nowym domu
Tyle sie juz wycierpiał a ile bólu przed nim...?:-(:-( -
5tyg.Maleństwo Lilu - wygrała z chorobą i ma wspaniały dom :)
togaa replied to BUDRYSEK's topic in Już w nowym domu
Tworzą kolorystycznie piękny komplecik...:lol: