Jump to content
Dogomania

maciaszek

Members
  • Posts

    23614
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by maciaszek

  1. [quote name='emi230']@maciaszek wiec troche sie pogimnastykowałam i zmierzyłam malenstwo... :) ma ok 72cm w kłębie... waga narazie nieznana, nie mam narazie mozliwosci by go zważyc... jednak obstawiam ok 50kg. a twój Bazylek jakie ma wymiary wzrostowe i wagowe? :)[/QUOTE] Co do wymiarów w kłębie nie jestem pewna, obstawiam coś koło tego, co podałaś (albo nawet ciut więcej), ale zmierzę go jak wrócę do domu. Waży 55-56 kilo. Bo to słoń jest ;) Wdał się w dużego tatusia...
  2. Ech... chyba już pójdę spać, bo moja wybujała wyobraźnia zaczyna pracować. Mączka dla zwierząt... w wielu karmach dla psów jest mączka (co prawda na ogół z kuraków, ale nie zawsze)... powinna nie być z psów, ale cholera wie co się dzieje w takich zakładach i fabrykach... i co gdzie dosypują... fuj :shake: Lepiej chyba nie wnikać. A może przesadzam? Mam nadzieję... Tak czy inaczej w życiu bym się nie zdecydowała na coś takiego, nawet gdyby płacili 1000 zł za gram... :-(
  3. Wiesz co? To może i dobrze, że ludzie o tym nie wiedzą, bo zaraz by się znalazło kilku takich co interes życia chcą robić dostarczając do zakładów psy w ilościach hurtowych :( Ale to koszmar jakiś... A co potem z tą mączką? Jeszcze powiedz, że się ją je :shake: W życiu bym czegoś takiego nie zrobiła....
  4. [quote name='patkaa']nie dałabym Astry przerobic na mączkę, mimo, że za psa jest 10 zł za kilogram :/[/quote] ??? :crazyeye: że co? że jak? że mogę dać przerobić zmarłego psa na mączkę i jeszcze na tym zarobić??? :crazyeye: Czy ja to dobrze zrozumiałam??? Nie słyszałam o czymś takim. Przecież to koszmar jakiś....
  5. [quote name='patkaa']wiesz, zaproszenie nadal aktualne :) [/QUOTE] Dzięki :) Nie omieszkam kiedyś skorzystać (że tak szczerze i bezczelnie powiem ;) ) [QUOTE]ale nie będę Was tu katować tymi zdjęciami, wystarczy,że sama się nimi dobijam...[/QUOTE] Nie katujesz nas, naprawdę. A jeśli pokazanie ich na forum choć trochę Ci pomoże, to nie zastanawiaj się tylko wrzucaj. [QUOTE]i niech mi zrobią co chcą, ale musielismy ją tam zakopać, mimo że jest to zabronione...[/quote] Ja też sobie nie wyobrażam "zutylizowania" (fuj jak to brzmi :shake:) Bazyla. Też na pewno zakopiemy go w jakimś fajnym miejscu. Nawet jeśli skończę przez to za kratkami... :cool3:
  6. [quote name='patkaa'] [IMG]http://images22.fotosik.pl/70/e5ce2aa1238af4a7med.jpg[/IMG] [/quote] Jak wy tam pięknie macie... Aż się rozmarzyłam... A Astra na pewno jest szczęśliwa będąc na zawsze w tak uroczym miejscu... Dziękujemy Patko za te zdjęcia, wiemy ile Cię to kosztowało :calus: :-(
  7. [quote name='Puchatek'] Słaby wzrok też w niczym nie przeszkadza (no chyba że całkowita utrata wzroku ale tu o ile wiem tak nie jest). [/QUOTE]Uwierz mi, że może przeszkadzać... :( Może też czasami mocno stresować osobę opiekującą się zwierzakiem. Niekoniecznie trzeba być niewidomym, żeby mieć problem. Wszystko zależy od wady wzroku, jej stopnia. Można np. nie zauważyć ranki w sierści albo np. nadbiegającego nieprzyjaznego psa. Różnie być może. Ale podkreślam bardzo wyraźnie: nie wiem jaką wadę wzroku ma ta pani, więc nie twierdzę, że nie da sobie w tym temacie rady i nie chcę jej z tego powodu przekreślać. [QUOTE]Problemem jest sfinansowanie lekarstw, witamin, mikroelementów itp. (ogólnie koszty rehabilitacji). Tego niestety w dłuższym terminie przewidzieć się nie da.[/quote] [QUOTE]ale za jakiś czas nie wiadomo czy nie będzie jakichś komplikacji i rehabilitacja nie stanie się nagle dużo kosztowniejsza a przede wszystkim długotrwała.[/QUOTE] No właśnie... I to jest ten ból... Nie wiem czy możemy zagwarantować Stokrotkowi i jego opiekunce opiekę do ostatnich jego dni... Nie możemy obiecywać czegoś, co niestety (z różnych powodów) może się nie spełnić. To byłoby nie w porządku wobec tej pani.
  8. No nie wiem... Mam mieszane uczucia. Z jednej strony wygląda na to, że pani z synkiem otoczą Stokrotka mega miłością i na pewno pod tym względem zapewnią mu wszystko (co jest oczywiście bardzo, bardzo ważne), ale z drugiej strony ta kwestia finansowa... Może być tak, że Stokrotek będzie miał jakieś problemy zdrowotne (już nawet niekoniecznie związane z tą operacją) i co wtedy? Co jak okaże się, że leczenie jest kosztowne, albo potrzebna jest specjalistyczna karma? Powiedzmy sobie szczerze, że nasza pomoc będzie tylko na początku, a co później? Co zrobi ta pani jak okaże się, że nie stać jej finansowo na Stokrotka? Wszak Stokrotek żyć jeszcze będzie (oby jak najdłużej) i różnie może być... A co jak okaże się, że nie może jeść gotowanego i musi być na tej karmie, którą je teraz? Sorry za takie czarne wizje, ale myślę, że wszystko musimy rozważyć. Zdecydowanie nie skreślam tej pani z powodu jej choroby (sama mam mamę z bardzo słabym wzrokiem, ale...dlatego też wiem jakie to może rodzić problemy :( ), lecz myślę, że trzeba to głęboko przemyśleć. Porozmawiać z tą osobą o wszystkich przeszkodach, które przychodzą nam do głowy i popytać jak sobie z nimi poradzi. Nie po to, żeby ją zniechęcić czy zrobić jej przykrość (broń boże!), ale by mieć pewność, że jest w stanie zapewnić Stokrotkowi opiekę. Pomyślę nad tym jeszcze i jak coś przyjdzie mi do głowy napiszę.
  9. Jakie dobre wieści :) !!!!!!! A w temacie kasy - z Allegro też troszkę wpłynie (na razie jest 100 zł).
  10. Udałam się na Allegro, celem zmiany tytułu aukcji, ale... okazuje się, że jak już zalicytuje choć jedna osoba, to nie można go zmienić. Szkoda :( A co tam u pięknoty Stokrotkowej słychać? Jak się czuje?
  11. Tak są, pod adresem: [url]http://www.allegro.pl/item178643746_stokrotek_potrzebuje_twojej_pomocy_wejdz_.html[/url] Rozsyłajcie ten link komu się :)
  12. Ja się tym zajmuję i pozmieniam co trzeba, tylko podrzućcie jakieś propozycje tytułu (miałam z tym problem...). Nie wiem czy uda mi się to zrobić dziś, ale jak nie to na pewno jutro :) A na razie przypominam link: [url]http://www.allegro.pl/item178643746_stokrotek_potrzebuje_twojej_pomocy_wejdz_.html[/url]
  13. Stokrotek potrzebuje pieniędzy i domku !!!! Proszę rozgłaszajcie allegrowską aukcję (link 2 posty wyżej).
  14. Toż to normalnie handel wymienny żywym towarem ;) :evil_lol: Zapraszam na aukcję cegiełkową Stokrotka: [url]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=178643746[/url] Jeśli możecie ślijcie, gdzie się da :)
  15. [COLOR=Red][B]Link do cegiełkowej aukcji Stokrotka na Allegro:[/B][/COLOR] [URL]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=178643746[/URL] Rozsyłajcie znajomym i w ogóle komu się da, proszę :)
  16. [B]Puchatek[/B], te wierszyki są po prostu boskie !!!! Ostatni przyprawił mnie o atak śmiechu :) Juuuuuhhuuuu, w Stokrotkowej skarpetce już 1105 zł :multi: :multi: :multi:
  17. [quote name='wandul 66']nie zawiozę gp do schroniska w życiu , on jest trochę amstafowaty , zobaczcie to [URL]http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,4007911.html[/URL][/quote] Niestety słyszałam o tym skur.... procederze :-(. Z katowickiego schronu notorycznie znikają psy "bojowe"... Dobrze, że wreszcie się ktoś tym zainteresował. Może coś dobrego z tego wyniknie?
  18. Co tam słychać u panien? :) Niebawem kończą się moje aukcje bazarkowe, więc nieco kasy skapnie.
  19. No to kciuki zaciskamy !!!!!! Zdrowiej nam Stokrotku :)
  20. Czy ktoś ma świeże wieści o Stokrotku ???? Jak się czuje, co mówił lekarz...?
  21. A ile on teraz waży? I ile mierzy w kłębie? pytam tak z ciekawości, coby porównać ze swoim białasem ;)
  22. [quote name='patkaa']fotek nie mam, tzn mam ale z Asterką z poniedziałku, wybacz i, ale nie moge ich oglądać jeszcze... :( [/QUOTE] Pewnie, rozumiem...:-( Po prostu jak będziesz gotowa, to wrzuć. [QUOTE]a freciaka jutro odbieram ze szpitala :) ma amputowaną łapkę, no zobaczymy czy nawiąże nić porozumienia z moimi urwisami ;)[/QUOTE] A może nawet u Ciebie zostanie??? :evil_lol: [QUOTE]Mores dostał kroplówkę. Oczy ma żywsze. Śpi sobie w ciepełku i odpoczywa. Jutro znowu jedziemy do weta, ale widzimy lekką poprawę. I już nie mamy takich koszmarnych nastrojów jak wczoraj czy dziś rano. Jesteśmy pełni nadziei... Mores oglądał się dziś nawet za kotami w lecznicy. [/QUOTE] Widzisz? Idzie ku lepszemu :) A nie mówiłam, że słońce wychodzi? :evil_lol: A z własnych doświadczeń powiem, że nasz rodzinny jamnio miał parwo i wyszedł z tego :)!! Bądźcie dobrej myśli !!!
  23. Bazyl jest takim samym męskim wydaniem Księżniczki Na Ziarnku Grochu... i ma identyczną poduszkę :evil_lol: A Torres pięknieje coraz bardziej ! :multi:
  24. A masz może jakieś fotki Maksymilina Obrońcy :) ? I jak tam miewa się przygarnięta fretka?
×
×
  • Create New...