Jump to content
Dogomania

maciaszek

Members
  • Posts

    23614
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by maciaszek

  1. No właśnie... To jest bardzo trudna kwestia i trzeba ją naprawdę poważnie i rozsądnie rozważyć, zanim się cokolwiek zrobi.
  2. [quote name='nyna']Tylko jedno bylo dla mnie zaskoczeniem jak powiedzieli ze wiek psa wynosi ok 8-10 lat.Ale mi wiek mojego rexiunia nie przeszkadza i nawet ciesze sie ze moge mu zapewnic choc na starosc godne i szczesliwe zycie.[/quote] Wieści weterynaryjne doskonałe, ale.... 8-10 lat ???? :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: Przecież on nie wygląda na tyle (pominę, że wet schroniskowy ocenił go na 2,5 roku, bo ten sam wet stwierdził entropium... :angryy:)... Jestem w szoku! I jakże się cieszę, że Rex trafił do Ciebie !!!:loveu: :loveu: :loveu: Podrap chłopaka ode mnie za uszkiem :).
  3. Wiemy, bo widziałyśmy na własne oczy. Ten gość to pracownik schroniska, który bardzo spokojnie wszedł do boksu. Zanim złapał psa za obrożę, postał koło niego chwilę, raz czy dwa razy pogłaskał go po boku (pies reagował na to raczej obojętnie). Potem spokojnie, podkreślam spokojnie, spróbował złapać asta za obrożę (nawet nie udało mu się za nią złapać). Wtedy pies odwinął się i bez żadnego ostrzeżenia ugryzł. Gdyby nie szybki refleks pracownik miałby dziurę w ręce. A tak miał tylko zarysowanie kłem do krwi. Cała ta "akcja" nie wyglądała ciekawie... Miałam z astem kontakt jeszcze raz. Jest w tym psie coś takiego... hmmm... nie umiem tego nazwać, określić, ale coś takiego nieprzewidywalnego. To jest pies w stosunku do którego nie miałabym zaufania. I wcale nie dlatego, że nasłuchałam się czegoś czy coś zobaczyłam. Moim skromnym zdaniem to jest pies, którego powinna wziąć i prowadzić BARDZO odpowiedzialna osoba z OGROMNYM doświadczeniem i wtedy może (ale tylko może) coś by z tego było. Być może wygląda to tak dla mnie, laika. Być może specjalista powiedziałby coś innego albo coś więcej. Dlatego uważam, że może to nie jest zły pomysł poprosić kogoś, by zajrzał do psa. Wtedy będzie 100% pewność.
  4. [quote name='Reno2001']Jeśli są jakieś uwago to poproszę o wskazówki.[/quote] Ja bym zmieniła w tytule aukcji "boksio" na "bokser". Będzie miał więcej wyświetleń :).
  5. [quote name='furciaczek']Oj tak nadrabiaj nadrabiaj:loveu: ja to bym chciala zobaczyc jak Bazylatko sie bawi, biega i skacze:loveu: :cool3:[/quote] Ciężko będzie. On jest taką stateczną, stabilną krówką :lol:. Nie lubi za bardzo biegać. Za zbyt wielkim wysiłkiem fizycznym też nie przepada... Jedynie z innymi psami jest w stanie w miarę energicznie się pobawić (ale nie za długo). A że psy na ogół zjada ;) to ciężko znaleźć kompana do zabawy i w związku z tym ciężko uwiecznić na fotce takie harce. W domu ma czasami zrywy i napady energii, ale dość szybko mu przechodzi i zanim złapię za aparat jest spokój, cisza i stabilnie leżący pies. Dlatego większość zdjęć z zabawy to zdjęcia "leżące". Powiadam Ci ciężko będzie, oj ciężko... On od szczęnięctwa był taki leniuch. Całe towarzycho biegało, wariowało, szczekało. Bazyl przez jakieś 3 minuty biegał z nimi a potem stawał na środku i tylko czekał aż któryś z psów przebiegnie obok i wtedy go napadał :evil_lol:. Leniuch i tyle!
  6. [quote name='furciaczek']chyba sie zamyslilas schodzadz z tych schodow... dobrze ze sobie nic nie zlamalas:shake: I stanowczo domagam sie nowych fotek bialasa jak wrocisz z pracy:loveu:[/quote] No właśnie nie byłam jakoś szczególnie zamyślona (a na pewno nie bardziej niż zwykle...), ale mniejsza o to. Też się cieszę, że się nie polamałam. Na razie powoli, powoli robi mi sie wylew... Zobaczymy co będzie dalej :roll:. Może jakieś L4 :diabloti:? A zdjęcia? Skoro tak bardzo doczekać się nie możesz to robię przerwę w pracy (tym bardziej, że chwilowo spokój) i...: ....... i guzik.... chciałam wrzucić, ale fotosik znowu nie chce współpracować :mad:. A zatem foty jednak później...:shake:. A tak bez bicia powiem, że troszkę się zapuściłam ostatnio w obfotografowywaniu Bazylątka. Muszę to nadrobić...
  7. [quote name='furciaczek']jak tylko dostane paszport tymczasowy...czyli jak dobrze pojdzie to pod koniec wrzesnia:multi:[/quote] Oooo to już niedługo, już za chwilkę, za momencik. Ani się obejrzysz a zleci raz, dwa :). Trzymaj się i nie puszczaj ;).
  8. A ja zaczynam mieć wątpliwości... Może trzeba pozwolić mu przestać cierpieć? :( Skąd będziemy wiedzieli, że to właśnie jest ten moment, moment na podjęcie tej trudnej decyzji? My ludzie kochający zwierzęta zawsze mamy nadzieję do ostatniej chwili, tylko czasami robimy tym krzywdę bliskim nam czworonogom... Pomyślcie tylko jak on musi cierpieć. Ile bólu znosić. Nie może spokojnie, swobodnie sikać (to na pewno boli...), ma mocznicę (poczytajcie co wtedy się dzieje z organizmem, wyobraźcie sobie ból jaki Nemik musi znosić), pękają mu żyły (czyli robią się bolesne wylewy)... :( Nie wiem co bym zrobiła będąc tam na miejscu, ale tu na odległość mam duże wątpliwości....
  9. Nie wiem... Może któraś z Was by z nim o tym pogadała..., proszę... ja już nie wyrabiam...:shake: Trzeba by spytać na ONkowym wątku. My z Kako80 miałyśmy opcję, żeby to co z ONka zostało przeznaczyć na różne pilne przypadki z katowickiego schronu, ale na razie nikt tego nie poparł... Nie wiem nic więcej ponadto, co zacytowała Tengusia. No właśnie... Jest nas tu kilka osób, z czego ja na przykład wypadam i w kwestii finansowej (przynajmniej na razie) i w kwestii jeżdżenia do psa. Poza tym jeśli pies ma problem z agresją ktoś musiałby z nim pracować, zostawianie go samego w hoteliku raczej nie zmieni go na lepsze... Nie wiem... mam mieszane uczucia... Nie wiem czy wyciąganie go troszkę na siłę nie jest ryzykowne...
  10. Oooooo, dzień dobry :)! Ale fajnie mieliście.... Zazdroszczę... Są jeszcze takie miejsca na tej ziemi gdzie głusza kompletna panuje i ludziska tłumnie nie wypoczywają? Poproszę o namiary ;). Z niecierpliwością czekam na zdjęcia!
  11. [quote name='Szarik']Witamy się! ;)[/quote] I my się witamy :)! [quote name='furciaczek']dziendoberek:) co tam slychac:cool3:[/quote] Doberek, doberek. Co słychać? Ja siedzę w pracy, a Bazyli pewnie śpi na jednym z łóżek (naszych oczywiście) :evil_lol:. Rozpadało się obrzydliwie i zrobiło się sennie. Sama bym chętnie poszła spać... A do tego jeszcze nogę skręciłam, bom spadła sobie z dwóch ostatnich stopni schodów (jak ja to zrobiłam to nie wiem... próbuję do tego dojść od 3 godzin i na razie nie wymyśliłam nic mądrego...:roll:). I tyle u nas słychać.
  12. [quote name='kako80']dziala!!! Maciaszek ,dzieki za instrukcje![/quote] Nie ma za co :) Musisz tylko pomniejszyć te zdjęcia. Są za duże, mod może usunąć...:shake:. Maksymalny dopuszczalny rozmiar to 480 na 640 pikseli. Jakiż to jest piękny pies !!!! :loveu: :loveu:
  13. Czy ja dobrze widzę? Ona śpi pod tą kroplówką??? :)
  14. [quote name='furciaczek']Cioteczki tak sobie wlasnie rozmawialam z TZtem i mozliwe ze pojade wczesniej do PL a on dojedzie tego 20.10:loveu: zobaczymy co z tego wyjdzie:roll:[/quote] To chyba dobry pomysł jest :). A wcześniej to znaczy kiedy?
  15. Widzę, że ta zielona kanapka to ich ulubione legowisko :).
  16. Masz sporo racji. Jest tylko mały problem. Na ew. wyciągnięcie go mamy tydzień. Za tydzień zostanie najprawdopodobniej uśpiony... Zainteresowanie tym wątkiem (i psem), jak sama widzisz, jest znikome... Kto załatwi specjalistę, podjedzie z nim do schronu? Kto złoży się na hotel (w którym niewiadomo jak długo pies będzie)? Ja nie dam rady w tym tygodniu. Na wątku katowickim też niewiele osób interesuje się losem psiaka... Przykro mi pisać takie rzeczy, ale niestety takie są realia... :( A to, że ast jest agresywny do innych psów, nawet bardzo agresywny, to też mnie w ogóle nie dziwi. Tak, jak napisałaś - taki ich urok.
  17. [quote name='Ania-tygrysiczka']dajcie zdjęcia tego kolegi Reksa... Może znajdzie się i dla niego domek.[/quote] [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=75461&page=38[/url] - post 379 i 380, a także: [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=75461[/url] - post 2, pies nr 10.
  18. [quote name='kako80']na benzyne wydalam 71.59 + 54.17 co daje laczna kwote 125.76 pozostalo mi 61 zl 82 gr. przekaze je Maciaszkowi.[/QUOTE] Z Allegro powinno jeszcze wpłynąć ok. 150 zł (czekam i czekam, i czekam...), czyli razem będzie ok. 210 zł :). Przekaż mi jeszcze jedną z umów adopcyjnych, cobym ją podrzuciła kiedyś do schronu. [quote name='kako80'] nie uzgodnilismy co robimy z reszta gotowki? jestem zatym aby stworzyc cos w stylu rezerw na nagle wypadki z katowickiego schorniska. co Wy na to?[/quote] Jestem ZA !!!
  19. [quote name='furciaczek']wiedzialam ze Ci sie spodoba:loveu: a filmik widzialas:cool3: jednak znalazlam:diabloti: [/QUOTE] Właśnie oglądnęłam filmik - matko, ile ten Furciak ma energii, jak śmiga, ledwie ją widać chwilami :evil_lol:. Jak one fajnie sie bawią, dogadują :loveu:. Miło popatrzeć jak powiedzenie "jak pies z kotem" nabiera zupełnie innego znaczenia :). [quote name='furciaczek'] moze sie jednak kiedys skusisz na kociaka:evil_lol:[/quote] Nie mówię nie, ale wątpię, żeby Bazyli pokochał kociombry...:shake:. On ma polowanie na nie w krwi, uwarunkowane przeznaczeniem rasy i cholera wie czym jeszcze...:razz:.
  20. [quote name='furciaczek']Kiepskiej jakosci bo z kom.[/quote] [url]http://img241.imageshack.us/my.php?image=fotka0066lt4.jpg[/url] [url]http://img224.imageshack.us/my.php?image=fotka0068ju8.jpg[/url] - powiem tyle: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: Przepiękne :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: Naprawdę wspaniały widok!
  21. [quote name='furciaczek']widzialam:multi: Matko swieta w czym ty go pierzesz ze o taki bialy:loveu: [/QUOTE] Z tą białością to jest w ogóle jakaś ciekawa sprawa. On rzeczywiście jest taki biały, ale w rzeczywistości mniej niż na zdjęciach i filmikach. Nie wiem na czym to polega, że na fotkach wychodzi taki ŚNIEŻNObiały :hmmmm:. [quote name='furciaczek'] On zawsze jest taki spokojny?[/quote] O ile kota nie zobaczy...:diabloti:.
  22. [quote name='furciaczek']zaraz zapodam foteczke specjalnie dla Ciebie moja droga:cool3:[/quote] Specjalnie dla mnie, powiadasz? :evil_lol: Czekam jak na szpilkach....
  23. Kochana, gdzie Ty mieszkasz (poza tym, że na Wyspach), że takie fajne zwierzaczki masz praktycznie pod domem? :)
  24. Witamy na Forum :) Bardzo, bardzo dziękujemy za to, że wzięliście Państwo Burzę/Bunię. Jesteście kochani :loveu: :loveu: :loveu:. Bądźcie szczęśliwi! :)
×
×
  • Create New...