Jump to content
Dogomania

maciaszek

Members
  • Posts

    23614
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by maciaszek

  1. Śpiochy ;). Ale pogoda sprzyja. Sama bym chętnie poszła spać.
  2. Kiedyś może tak trzeba będzie. Na razie jakoś daje radę na stojąco. Ma lepsze i gorsze momenty. Czasami pani pomaga, podtrzymując. Czasami przestępuje z nogi na nogę. A czasami w ogóle nie ma problemu. Akurat wtedy to lenistwo wzięło górę i nie chciało mu się wstać, żeby "rozpracować" garnek ;). Temperatura zrobiła się przyjemna. Białas w dzień zwiększył nieco aktywność, a noce wreszcie przesypia spokojnie na swoim wygodnym legowisku, bez plątania się i leżenia na podłodze pod drzwiami albo w łazience. Jest lepiej! :) Z innej beczki: znacie może coś dobrego na zasypianie? Mam z tym ostatnio problemy. 2, 3, 4, 5 rano a ja najchętniej zabrałabym się za mycie okien, malowanie albo szorowanie podłóg ;). Byleby tylko nie myśleć, nie martwić się, nie borykać z sytuacjami, które są jedna gorsza od drugiej i które są cholernie ciężkie, przykre, lęk rodzące i strach o kogoś, kto bliski memu sercu jest. A kiedy w końcu zasypiam to śpię dobrze i chętnie pospałabym długo, ale najpierw białas budzi na wczesnoporanny spacer, potem budzik na Bazylkowe lekarstwo, a potem znów białas na śniadanie. A później życie wzywa, obowiązki, praca i wstawać trzeba. Muszę więc coś zrobić, żeby zacząć zasypiać wcześniej.
  3. Może dobrze kombinujesz. Warto sprawdzić. O Dermatisanie nie słyszałam. Wypoczywajcie dobrze! Niech pogoda nie zawiedzie, alergie pójdą precz, spacery będą piękne, a powietrze oszałamiająco świeże :).
  4. [quote name='agaga21']34 tydz. to zdecydowanie za wcześnie żeby rodzić. z tego co pamiętam w takiej sytuacji powinni podać ci coś na szybki rozwój płucek dziecka, jakby miał się urodzić już teraz. [/QUOTE]Potwierdzam. Furciaczku, może skonsultuj w innym szpitalu, z innym lekarzem. Lepiej dmuchać na zimne. Trzymam za Was kciuki!
  5. Jackie zdjęty ze strony schroniska. Znalazł dom? :)
  6. [url]http://images69.fotosik.pl/76/d9eb60379574a106med.jpg[/url] - znam to spojrzenie :D
  7. Mojo powędrował na katowicki wątek i stronę Fundacji. Ma też nową kartę na stronie schroniska.
  8. Sorrki, że nie w temacie, ale mam pytanie: ten cocker spaniel też hotelikowy? To suczka?
  9. Białas zaczyna jedzenie: [img]https://lh6.googleusercontent.com/-88q1fopzLtk/U-inelSnMHI/AAAAAAAAGH4/dyrmYpjyIVI/s512/DSC_9738.JPG[/img] Białas zbliża się ku końcowi posiłku: [img]https://lh4.googleusercontent.com/-jKKgyqin1tg/U-ineRn2eDI/AAAAAAAAGH0/ZwY2jxuyyeA/s512/DSC_9730.JPG[/img] Nauka siadania do konsumowania kiepsko idzie. Nie umie się zgrać z miską. Jak daję komendę siad to się cofa i siada 2 metry od miski ;). Rozwiązaniem jest wtedy podstawianie mu miski pod gębor. Ale opcja z siadaniem też nie do końca jest dobra. Bo jak siedzi dłużej, to przednie łapy zaczynają odmawiać posłuszeństwa :shake:. Chyba najchętniej jadłby na leżąco. Wczoraj próbował na leżąco wylizać wielki garnek po gotowaniu (warzyw i ryżu dla niego), ale nijak nie mógł do niego głowy wsadzić ;).
  10. To muszą być blekoty. Innego wytłumaczenia nie ma :D Teorie pana A. cudne. Blekotliwe ;) aż do bólu :D
  11. :D :D :D No i dziwić się, że mężczyźni często uważają, iż kobiety są znacznie mniej inteligentne od nich :D
  12. [quote name='Jasza']Tengusia - to może chociaż zupa pomidorowa :diabloti:[/QUOTE] Mam w planie jutro robić :D Ale nie z pomidorów balkonowych. Tych za mało i za dobre ;). Żal by mi było wrzucać je do zupy. Balkonowy potwór :D [img]https://lh6.googleusercontent.com/-30R--p8A7mQ/U7cC8oPgtEI/AAAAAAAAF84/wZQ4Muc_p7M/s639/Kopia%2520DSC_9502.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-xs0-BQDKjbY/U7cC81MqqsI/AAAAAAAAF9A/RaUDbd432SE/s639/Kopia%2520DSC_9505.JPG[/img]
  13. [URL]http://slimaki.info.pl/wp-content/uploads/2014/05/naprawa-muszli-ten-sam-slimak-w-pelni-zrosnieta-muszla-300x224.jpg[/URL] - i ma nowy imidż ;) Poczytałam, rzeczywiście niesamowite. I wydaje się dość proste, choć samo przyklejanie "nowego" kawałka muszli wymaga precyzji i niezbyt drżących rąk ;). Kurcze, mnie coś takie pietruszkowatego wyrosło niedawno w skrzynce... [I]Blekot - fonetycznie kojarzy się z „bełkotem” i taki też może być jego skutek – osoba, która spożyła wywar z tej rośliny, wygaduje brednie i poddaje się niekontrolowanemu słowotokowi.[/I] Może sprawdzę czy to blekot u nas wyrósł? :D
  14. Wrzuciłam Puszka na stronę schroniska. Ale proszę o więcej info - jakiś opis :).
  15. [quote name='Alicja']Ślinka mi leci na te pomidorki :) powycieraj ;)[/QUOTE]Powycierałam :D Polecam posadzenie, wyhodowanie i konsumowanie. Nie będziesz musiała ślinotoków powstrzymywać :eviltong: [quote name='Tengusia']pomidorki, pomidorki ... a mnie to już nikt nie odwiedza :obrazic:[/QUOTE]Tengusia, się nie fochaj, tylko wrzuć zdjęcia jakichś smakowitości i zaraz będziesz miała gości ;).
  16. Uważaj, bo przestraszony może jakiś nieziemski odór wypuścić :D Skądś ta nazwa musiała się wziąć ;).
  17. [quote name='Jasza']Kamasze idealne ;) Wygodne i szerokie, jak kopyta łosia :diabloti:[/QUOTE] No wiedziałam, że z czymś mi się kojarzą :D Fajne. [url]http://images69.fotosik.pl/61/f11e948cdf8e3062gen.jpg[/url] - spotykam czasami takie, ale nie czuję by jakiś odorek wydzielały ;) [url]http://images67.fotosik.pl/62/bd49525f2a5bd5c9gen.jpg[/url] - mam taki na balkonie. Jeszcze nie zakwitł, ale ma już pączki. Ciekawe jakiego koloru będzie miał kwiaty. [url]http://images66.fotosik.pl/61/ccd34a5b4ced6605gen.jpg[/url] - pięknie pozował!
  18. Pogoda nadal sprzyja białasowi! Ale nawyk spania w przedpokoju pod drzwiami (pewnie dlatego, że tam przeciąg) pozostał ;) 5 rano, złapany na chrapaniu :) [img]https://lh6.googleusercontent.com/-NSjLOiVPpXw/U-NODLhup4I/AAAAAAAAGGg/TLAIQtvtEqA/s639/Kopia%2520DSC_9710.JPG[/img] Szerokość przedpokoju idealna, w sam raz dla Bazyla :D Pomidory dojrzewają. [img]https://lh4.googleusercontent.com/-Xfm-D1rj800/U-NOEyoJCfI/AAAAAAAAGGo/BfcWy6knXDA/s512/DSC_9711.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-cDUli5uJheg/U-NOCm4KAPI/AAAAAAAAGGc/gNhLOeGOCZ4/s512/DSC_9712.JPG[/img] Dzisiejszy zbiór. [img]https://lh3.googleusercontent.com/-oXgPzeb-_xI/U-NOCVB6HDI/AAAAAAAAGGU/b2Ayc_ElgiU/s640/DSC_9713.JPG[/img]
  19. [quote name='Jasza'] Są osoby, które robią coś dziwniejszego a przy tym wspaniałego. Zbierają poranione, uszkodzone ślimaki, zabierają je do domu i leczą, przeszczepiają domowymi sposobami skorupy, karmią sepią i wypuszczają na wolność.[/QUOTE] Nie wiedziałam, że tak można i że są tacy ludzie. Jestem pod wrażeniem. Ciekawe jak się przeszczepia taką skorupę, hmm...
  20. Shenzi w nowym domu :) [IMG]http://i144.photobucket.com/albums/r173/Snukraina/20140703-DSC_0006_zps1009b7e3.jpg?t=1404564867[/IMG]
  21. [url]http://images70.fotosik.pl/57/172f760aee06a6d3med.jpg[/url] - co za spojrzenie ;) nic tylko brać nogi zapas :D
×
×
  • Create New...