-
Posts
5279 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by taks
-
Moria nie chce oddać psa! Pomocy! Co robic???
taks replied to martka1982's topic in Już w nowym domu
[quote name='xxxx52']mam jedno pytanie ;jezeli piesek mialaby dobrze ,mieszkalby przy boku Mori w domu ,dlaczego nalezy go odebrac ? [/QUOTE] [quote name='gonia66']Na watku stale brakowało pieniązków na hotelik[/QUOTE] i to [U]moim zdaniem[/U] podstawa całej tej zadymy a reszta... no cóż reszta to żenująca "nadbudowa" Tylko gdzie w tym wszystkim jest Spajk? I co dla stareńkiego psa, przywykłego juz do obecnych warunków oznacza przeniesienie do mieszkania w wielkim mieście ? DS darmowy? O to chodzi? -
[quote name='Evelka']Podnoszę pytanie... Kiedy najlepiej sterylizować? Czy nikt już nie zagląda do Iskiereczki..?:shake:[/QUOTE] Zagląda , zagląda:loveu: Prawidłowo powinno się to robić jakieś 2-3 mieś od początku cieczki ( czyli w okresie kiedy stężenie hormonów płciowych jest najniższe). Przy tak ustalonym terminie zabiegu prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań jest istotnie mniejsze.
-
Moria nie chce oddać psa! Pomocy! Co robic???
taks replied to martka1982's topic in Już w nowym domu
[quote name='zachary']agata51, masz wolną wolę....Tylko dziwnym jest,że zależy Ci na "zaleganiu" Spajka u morii/chociaż....ona go adoptowała do ds, więc będziesz utrzymywać jej psa?....!/ a nie pragniesz [B]tak jak wszyscy,[/B] aby jak najszybciej trafił na koniec życia do prawdziwego domku....O to przecież w hotelowaniu psiaków chodzi, prawda?[/QUOTE] Zachary bardzo proszę wypowiadaj się tylko w swoim imieniu , ewentualnie osób które Cię upoważniły. A ja sobie nie przypominam abym Ci takie upoważnienie dała. Swoje zdanie w tej sprawie jak uznam za stosowne wyrażę sama , bez niczyjej pomocy. -
[quote name='AgusiaP']Murzynek jeszcze nie ma wątku?[/QUOTE] Ma wątek:lol: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/194381-Zerwij-jamnika-z-%C5%82a%C5%84cucha%21-Poszukiwany-DT-deklaracje.-Niedlugo-zima...-%28"]http://www.dogomania.pl/threads/194381-Zerwij-jamnika-z-%C5%82a%C5%84cucha!-Poszukiwany-DT-deklaracje.-Niedlugo-zima...-([/URL]
-
Murzynek/Muffi już w nowym domu, kciuki za wyleczenie! :)
taks replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
Poszło 150 zł [U]jednorazówki[/U] ale obiecuję, że będę pamiętać i w miarę możliwości coś podsyłać -
Przytulisko Pani Ali Orzechowskiej prosi o pomoc!
taks replied to Marzenuś's topic in Już w nowym domu
[quote name='tula']Taks rozmawiałam z Marlenką, niestety paczka z obrożami nie dotarła do p.Ali.[/QUOTE] A więc jednak nie będę składać reklamacji bo poczta wywiązała się z zadania. Mam informację telefoniczną z poczty P. Ali, że przesyłka wysłana 27.09 [B]ZOSTAŁA ODEBRANA[/B] 29.09 ( co mają potwierdzone podpisem P.Ali) Cóż , chciałam pomóc jak mogłam - może to faktycznie tak mało, że umknęło uwadze. Niestety nic więcej dla Przytuliska zrobic nie jestem w stanie.:shake: -
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
taks replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
[quote name='LeCoyotte']W regulaminie bazarku jest napisane [/QUOTE] Otóz to Tylko, że po co czytać regulamin skoro wie się lepiej. A jak się mleko wyleje to nawet się nie posprząta. Dla mnie sprawa jest jasna : sprzedaję na bazarku więc to JA odpowiadam za to aby przesyłka dotarła do adresata, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Przesyłka zaginęła? - to nie powinno być zmartwienie kupującego. Co najmniej zwrot kasy i przeprosiny( oczywiście z własnej kieszeni gdy się nie zabezpieczyło wysyłki - a w wypadku rejestrowanej tę kasę mozna odzyskać od poczty) To [U]mninimum[/U] co się powinno zrobic w takiej sytuacji . -
Przytulisko Pani Ali Orzechowskiej prosi o pomoc!
taks replied to Marzenuś's topic in Już w nowym domu
[quote name='tula']Taks rozmawiałam z Marlenką, niestety paczka z obrożami nie dotarła do p.Ali.[/QUOTE] A niech to:shake: jutro pójdę reklamować. Wysłałam 27.09 więc juz dawno powinna była dotrzeć. Szkoda mi bardzo bo to była zwykła paczka a nie wartościowa więc nawet jak mi zwrócą kasę to nie pokryje nawet kosztu materiałów zużytych na te 60 obroży:-( Mam nadzieję, że chociaż przelew z bazarku dotarł -
Murzynek/Muffi już w nowym domu, kciuki za wyleczenie! :)
taks replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
poproszę o nr konta- coś podrzucę ale jednorazowo bo stałych mam już tyle, że strach:shake: -
[quote name='Fiks']Proszę: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/173573-Jamniki-i-jamnikowate-do-adopcji-z-ca%C5%82ej-Polski-%21%21%21%21%21%21%21%21%21?p=14180739&viewfull=1#post14180739"]http://www.dogomania.pl/threads/173573-Jamniki-i-jamnikowate-do-adopcji-z-ca%C5%82ej-Polski-!!!!!!!!!?p=14180739&viewfull=1#post14180739[/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/173573-Jamniki-i-jamnikowate-do-adopcji-z-ca%C5%82ej-Polski-%21%21%21%21%21%21%21%21%21?p=14234281&viewfull=1#post14234281"]http://www.dogomania.pl/threads/173573-Jamniki-i-jamnikowate-do-adopcji-z-ca%C5%82ej-Polski-!!!!!!!!!?p=14234281&viewfull=1#post14234281[/URL][/QUOTE] Fiks ale tak to nic nie da - przeciez nikt nie czyta całego wątku:shake: Wazne żeby Murzynek trafił do pierwszych postów tego watku a do tego potrzebna jest konkretna informacja wg schematu jaki życzy sobie prowadząca wątek: opis psa ( płec , wiek, stan zdrowia,opis charakterku), jedno zdjęcie i kontakt do obecnego opiekuna Może warto jeszcze raz wkleić?;)
-
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
taks replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Ja też się sparzyłam na bazarku zuzlikowej. Na szczęscie nie zapłaciłam bo bazarek okazał sie "bazarkiem widmo" - po jego zakończeniu prowadząca zniknęła z wątku. Strata żadna ale nie lubię jak sie ludzi wystawia do wiatru. I prosze nie tłumaczyc problemami z PW bo mozna cos napisać na wątku i sprawa byłaby jasna a traktowanie nieco bardziej eleganckie [URL]http://www.dogomania.pl/threads/192242-NIECH-MROK-ROZPROSZ%C4%84-WOK%C3%93%C5%81-NAS_latarki-od-benk%C3%B3w_na-baterie-i-dynamo_14.09[/URL] -
Suki sikają szerszym strumieniem niz psy więc w tym samym czasie są w stanie wydalic znacznie wiecej moczu. Dlatego to piszę bo może mając psa i sukę porównujesz ich "czasy sikania" a musisz przyjąc inną miarę dla kazdego z nich. Suczka jak piszesz ma dobre wyniki badan krwi więc same nerki powinny byc sprawne. Jak chcesz mieć szybko pewnośc czy ten "skąpomocz" nie jest tylko Twoim złudzeniem to złap troche porannego moczu i zanieś nawet do "ludzkiego" laboratorium na badanie ogólne. Koszt to kilka/kilkanaście zł. Jesli ciezar własciwy jest w normie i w osadzie nie ma elementów swiadczacych o stanie zapalnym dróg moczowych to nie widzę sensu szukać dziury w całym;) Dopiero jesli w tym badaniu cos wyjdzie warto diagnozować dalej. Jak ktos "rodził" kamyki to wie o czym piszę - samo utrudnione oddawanie moczu to pikuś wobec koszmarnego bólu i raczej trudno przyjać, że suka w tym wypadku zachowywała by sie normalnie
-
Prześliczne zdjęcia tylko poprawię format bo na dogo może być max 640x480;) a większe tylko w formie linku [IMG]http://img440.imageshack.us/img440/6269/img4051v.jpg[/IMG] [IMG]http://img547.imageshack.us/img547/1585/img4003w.jpg[/IMG] [IMG]http://img190.imageshack.us/img190/6269/img4051v.jpg[/IMG]
-
Przytulisko Pani Ali Orzechowskiej prosi o pomoc!
taks replied to Marzenuś's topic in Już w nowym domu
I przy okazji jak ktoś będzie u P. Ali to bardzo proszę zapytać czy doszedł przelew z bazarku na te 396 zł i paczka z obrożami ( zwłaszcza o paczkę mi chodzi bo jakby co to termin reklamacji przesyłki niebawem minie) -
[quote name='iwop']Kropeczka jedzie jutro na tymczas... Zastanawiam się czy nie dac jej czegoś na uspokojenie. [/QUOTE] Oj nie ryzykowałabym:shake: Wiek+ stres+ nieznany do końca stan serduszka, nerek... to się może róznie skończyć a dobranie bezpiecznej dawki w tym wypadku jest bardzo trudne. Poza tym jesli taka osłona miałaby faktycznie pomóc to jednorazowa porcja leku tuz przed jazdą to mało - należało by zacząć stopniowo wprowadzac lek nawet 2-3 dni przed . Natomiast na pewno dobrze jej zrobi znajomy zapach , czyli jakaś szmata z domu do przytulenia - ale to na pewno wiecie więc tylko na wszelki wypadek przypominam:lol:
-
sparaliżowany Lisek - już biega na 4 łapkach za TM :( [']
taks replied to _bubu_'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='Poker'] Co za cholera się przyplątała ? [/QUOTE] Stawiam na srodki przeciwbólowe. Psy bardzo źle je tolerują i krwotoczne zapalenie jelit wcale nie jest rzadkim powikłaniem zwłaszcza u starszych piesków -
Agnieszka24 - jesli mogę coś zasugerować to zrób porządek w 1 poście - wiele osób ocenia wątek i decyduje się na pomoc własnie po tym jak wygląda 1 post( czy jest jasny, aktualny a informacje krótkie ale rzeczowe no i sprawy finansowe oczywiste juz na pierwszy rzut oka) Są nowe duzo lepsze zdjecia szczeniaków ( juz zginęły gdzieś głęboko w wątku) , jesli osoby deklarujące juz wpłciły to nie ma sensu wymieniac ich dwukrotnie ( deklaracje i wpłaty) bo to mylące Potrzeby też juz sie zdezaktualizowały a z 1 postu wygląda że to własnie tyle ile juz wpłacono więc trzeba się mocno zastanawiac na co jest zbiórka... 1 post to wizytówka całej akcji i na prawdę warto na niego poświęcić trochę czasu...
-
[quote name='DAGA1505'] ośmiele się zasugeraować że jeżeli u tamtejszych wetów jest tak drogo( czyt. 20 zł róznicy na 1 szczepionce) aby obniżyć koszty może zakupić tam gdzie jest taniej i wysłac do slaya uzbiera się niezła zaoszczędzona sumka[/QUOTE] Nie wiem skąd masz takie ceny - ale jesli faktycznie gdzieś wet szczepi SZCZENIAKI w takiej cenie to jak sobie wyobrażasz "przesyłanie" szczepionki - no chyba, że dołączysz lodówkę;)- tego nie mozna wsadzić od tak w kopertę i puscić pocztą. I kto zaszczepi - Slay? Bo na pewno żaden przyzwoity wet nie poda szczepionki z nieznanego żródła Ja proponuje aby nie kombinować. Babeszjoza nie jest zaraźliwa - to pierwotniak przenoszony przez kleszcze więc psy się wzajemnie nie zakażają. Istnieje ryzyko, że nie tylko ten jeden kleszcz był nosicielem babeszji i te które siedziały na pozostałych psach tez były "jadowite" - dlatego w pierwszej kolejności powinno sie zrobic badania. Taka jest procedura. Nie podaje się leku "na wszelki wypadek" bo kuracja nie jest obojętna dla organizmu. Jak to sie wyjaśni to kolej na odrobaczenie i dopiero wtedy szczepienia. Slay mam sensownego weta więc nie dyskusje o sposobie leczenia a kasa jest teraz potrzebna
-
Zapraszam na bazarek kubraczkowy [url]http://www.dogomania.pl/threads/194257-psie-kubraki-quot-na-miar%C4%99-quot-do-31.10-na-3-cele?p=15518935#post15518935[/url]
-
[quote name='agnieszka24']Tak to jest z tymi mitami i nieświadomością ludzką. Moi rodzice też nie chcieli wysterylizować suni, bo za stara (miała 5 lat). No i w tym roku 8-letnia Gaja miała robioną stetylkę razem z usunięciem 5 guzków nowotworowych z listwy mlecznej! Jutro zgodnie z planem jedziemy po sunieczkę . Doszły wpłaty na Sonię i szczeniaki : 100 zł - taks 30 zł - agaga21 50 zł - ania z poznania 90 zł - emilia2280 ___________ [B]270 zł [/B]:loveu: BARDZO DZIĘKUJĘ WAM ZA POMOC!!! :Rose: :iloveyou:[/QUOTE] Widzę że 1 post został zaktualizowany ale wpłaty niestety nie wszystkie sie pojawiły:shake: