Hund
Members-
Posts
10199 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Hund
-
LISEK - mały rudy piesek podrzucony do schroniska przez płot MA DOM
Hund replied to _bubu_'s topic in Już w nowym domu
Myślę że to że wolontariuszy jest mniej więc spacery są krótkie :( a w ostatnią niedzielę nie byŁo ich wcale :( padaŁo , przyjechaŁam sama z Ireną :( w deszcz nie ma spacerów bo zwierzaki nie mają gdzie wyschnąć . A Lisek podskakiwaŁ jak tylko wysoko daŁ radę , tak jak zawsze przed spacerem w końcu się poddaŁ i tylko patrzyŁ na nas smutnym wzrokiem . -
Myślę że Hania mu nie będzie przeszkadzać ;) w czerwonym na pewno będzie mu do twarzy :) zmierzymy go :)
-
Za TM odeszŁa Śrutka Rudka , piesek który dawaŁ mi wiarę w ludzi. ŻyŁa ostatnio we wspaniaŁym domu w kochającej rodzinie. ŻyŁa dzięki Neli z dogo , która jako jedyna zobaczyŁa w niej istotę do pokochania, otworzyŁa dla niej swe serce i zabraŁa do Krakowa. Tu w naszj okolicy nikt nie zwróciŁ na Śrucie uwagi :(:(:( mimo kilku występów w telewizji Śrutka pozostaŁa ważna jedynie dla osób się nią opiekujących. W Krakowie już Rudka odżyŁa i poczuŁa że jest kochana.
-
Dzięki czarna zaba :) Bella czaruje wszystkich , ostatnio przegoniŁa chŁopaków z ich legowiska i dumnie poŁożyŁa się na ich miejscu. Zaczyna też biegać, wcześniej tylko chodzia i podbiegaa teraz biega po ogrodzie. Wszystko wskazuje na to że czuje się świetnie.
-
Do schronu zostaŁ przyniesiony karton z maluchami na którym ktos markerem napisaŁ [B]NIESZCEPIONE< NIEODROBACZONE MATKA BOKSER,[/B] szczeniaki są w boksie :( w przedsionku. Jest zimno a one mają krótkie futerka :( na razie są radosne i podgryzają się wzajemnie. DostaŁy zabawki żeby nie byŁo im tak starsznie :( ale i tak jest. Dla towarzystwa dostaŁy Sonię która miaŁa iść do adopcji ale niestety nie posszŁa :(
-
Jasieczek w ubranku :) już mi się podoba :)
-
Dziś odeszŁa Śrudka Rudka :( Tyle w życiu przecierpiaŁa , wspominaŁam ją tu na wątku Maksa , dawaŁa mi zawsze siŁę i wiarę w ludzi. ŻyŁa dzięki Neli z dogo , to Nela daŁa jej szansę , pokochaŁa, nie biorąc pod uwagę że ma niepŁnosprawnego , chromego psa. WierzyŁam że i Maks znajdzie taką rodzinę... :( Maksiu opiekuj się Rudką ! Mam nadzieję że tam w Raju Rudzia nie ma już śrutów, nie ma powykręcanych stawów nie czuje bólu a jej nóżki niosą ją pierwszy raz po 5 latach w biegu ! ty też nie kręcisz się w kóŁko, biegacie razem z wystawionymi jęzorami :) tam świat jest piękny. Parę dni temu w lecznicy wet wspomniaŁ o Maksie , zapytaŁ czy nie żaŁuję leczenia, poświęconych pieniędzy i czasu, bo za to możnaby uratować tyle a tyle zdrowych szczeniaków lub dorosŁych psów. POwiedziaŁam że nie nie żaŁuję bo ja kochaŁam Maksa, kocham wŁaśnie takie biedaki czy nie warto dać im szansy ? Warto Śrutka jest tego dowdem.
-
uratuj staruszka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hund replied to _bubu_'s topic in Już w nowym domu
Staruszki nadal bez domów :( trzęsą się już z zimna.... budy przemakają :( schron miaŁ być zlikwidowany ale nie zostaŁ, warunki koszmarne , nie wiem jak będzie zimą :( z roku na rok byŁo gorzej a teraz :( nikt nic nie remontowaŁ bo miaŁ być nowy azyl.... Mam nadzieję że pieski to wytrzymają. -
15letni Kacperek pojechał na tymczas a został na zawsze !
Hund replied to Hund's topic in Już w nowym domu
Tydzień temu kacpuś biegaŁ na spacerku a w tę niedzielę niestety przez pogodę nic się nie udaŁo :( Schron tonie w bŁocie, niektóre bosky przeciekają i woda leje się do bud. Ostatnio zauważyŁam że oczka Kacperka robią się powoli bękitne :( jak u staruszków :( -
Czeka :( biedaczkowi leje się do nieszczelnej budy a on ma tak krótkie futerko :( ta pogoda jest przerażająca :( zimno i mokro.
-
LISEK - mały rudy piesek podrzucony do schroniska przez płot MA DOM
Hund replied to _bubu_'s topic in Już w nowym domu
Lisek byŁ w niedzielę smutny :( -
Boże wspomóż !!! Bąbel jest ponownie w swoim boksie tyle że boks jest tak stary że woda pŁynie w tej chwili wprost na budy a że budy również stare jest w nich normalnie kaŁuża :( To w tej chwili chyba najgorszy boks w schronie :( Tak mi go byŁo żal w niedziele :( byŁ smutny :(
-
[quote name='Herspri']Kurcze jak tam u was wygląda kociarnia ? Może przydało by się kotom zrobić takie domki z tekturowych pudeł, ocieplone + 1 termofor do każdego pudła ( jeśli jest możliwość żeby chociaż parę razy ktoś tam nalał gorącej wody ) takie schronienie było by dobre dla schorowanych i dla kociąt... no ale nie wiem jak to tam w żywcu wygląda. A z psami to masakra, zbliża się najgorszy okres w roku :shake:[/QUOTE] Nie ma możliwości zaglądania i wymiany termoforów :( niestety.
-
Może...mam nadzieję...na pewno to jednak odzwierzęce więc albo gronkowiec albo grzybica albo coś w tym stylu. W każdym razie to coś jest :( i nie chce odejść. Czekam na wyniki. Zostaję na dŁużej...hm myślaŁaś że już opuściŁam dogo ?? Naprawdę trudno jest często tu zaglądać pracując po 9-10 godzin. T każdym razie w piątek byaŁm ostatni raz w tej pracy, teraz jestem w domu bo oprócz gronkowca przyplątaŁo się coś grypopodobnego i po niedzielnej wizycie w schronie przybyŁo z siŁą wodospadu wraz z 4 opryszczkami . czuję się zatem "wspaniale" ale mam trochę czasu.
-
Kochana Rudka - odeszła szczęśliwa za TM ['] :(
Hund replied to _bubu_'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Nelu jeśli będziesz chciaŁa rozmawiać o Rudzi jestem. WspaniaŁy pies u WspaniaŁych ludzi to najważniejsze co się wydarzyŁo. -
Kochana Rudka - odeszła szczęśliwa za TM ['] :(
Hund replied to _bubu_'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Nelu jestem z Tobą choć daleko :( tak mi przykro, śpij spokojnie piesku .... -
Widzę że nie ma nowych wieści o schronisku więc podaję że bernardyn jest już w domu, w schronie zimno i mokro. Niektóre boksy przeciekają leje się woda do bud w tym tygodniu zacznie się naprawianie bud ale papa konieczna jest do naprawy boksów inaczej ta jesień która jest u nas spowoduje katasrofę. Schron tonie w bŁocie. Psy już się trzęsą. Pod bramą ktoś zostawiŁ pudŁo z miotem szczęniąt z informacją napisaną na kartonie markerem [B]że są nieszczepione i[/B] [B]nieodrobaczone , matka to bokser. [/B]szczeniaki trafiŁy do boksu. Jest jeden nowy rudy kudŁaty psiak pŁaczący :( w typie Miodzia. Niemiecki terier myśliwski nadal nieufny siedzi na budzie. Do schronu zostanie przywieziony niebawem amstaf, rodzinny wychowany pies którego wŁaścicielka jest w ciąży i zdecydowaŁa się go oddać, pies towarzyski bez cienia agrseji :( trafi do boksu w okresie jesienno zimowym. P.Roman w szpitalu. Pani kier prosiŁa aby najpierw do kotarek wykorzystać dywany ze strychu. Ze schronu do lecznicy zabaŁam Rysia, 4 miesięcznego kotka w agonii. Ryś walczy o życie. Ma kk, podejrzenie p., zapalenie pŁuc, świerzb w uszach, po wynikach krwi widać że uszkodzoną wątrobę i nerki. BiaŁych krwinek których powinien mieć 10.000 ma 1500, organizm nie ma się jak bronić. Jest pod kroplówkami.
-
[quote name='Elżbietka_Cieszyn']Koce są super, do środka mozna wrzucic slomę, przeszyć gruba nicią i na zimę super. chyba, że samą słomę do budy.[/QUOTE] koc caŁkowicie do budy odpada, szybko namaka kiedy mokry pies się na nim kŁadzie i nie ma jak wyschnąć, sama sŁoma jest najlepsza i tak już praktykowana od lat.