Jump to content
Dogomania

Hund

Members
  • Posts

    10199
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Hund

  1. Dzięki Ela, coś muszę wymyśleć. Jest naprawdę tragicznie.
  2. togaa bŁagam następnym razem zabroń !!!! Proszę !!! MówiŁam że Reksiu jest nadal pod naszą opieką ....Irenka martwi się że zabiera innym pieskom ...:( Może uda mi się po prostu zostawić te pieniądze z bazarku, mam nadzieję że przyjmie.
  3. Myślę że to że wolontariuszy jest mniej więc spacery są krótkie :( a w ostatnią niedzielę nie byŁo ich wcale :( padaŁo , przyjechaŁam sama z Ireną :( w deszcz nie ma spacerów bo zwierzaki nie mają gdzie wyschnąć . A Lisek podskakiwaŁ jak tylko wysoko daŁ radę , tak jak zawsze przed spacerem w końcu się poddaŁ i tylko patrzyŁ na nas smutnym wzrokiem .
  4. :) i wszystko co dobre dobrze się kończy :) to byŁa wczoraj najwspanialsza wiadomość !
  5. Myślę że Hania mu nie będzie przeszkadzać ;) w czerwonym na pewno będzie mu do twarzy :) zmierzymy go :)
  6. Za TM odeszŁa Śrutka Rudka , piesek który dawaŁ mi wiarę w ludzi. ŻyŁa ostatnio we wspaniaŁym domu w kochającej rodzinie. ŻyŁa dzięki Neli z dogo , która jako jedyna zobaczyŁa w niej istotę do pokochania, otworzyŁa dla niej swe serce i zabraŁa do Krakowa. Tu w naszj okolicy nikt nie zwróciŁ na Śrucie uwagi :(:(:( mimo kilku występów w telewizji Śrutka pozostaŁa ważna jedynie dla osób się nią opiekujących. W Krakowie już Rudka odżyŁa i poczuŁa że jest kochana.
  7. Dzięki czarna zaba :) Bella czaruje wszystkich , ostatnio przegoniŁa chŁopaków z ich legowiska i dumnie poŁożyŁa się na ich miejscu. Zaczyna też biegać, wcześniej tylko chodzia i podbiegaa teraz biega po ogrodzie. Wszystko wskazuje na to że czuje się świetnie.
  8. Do schronu zostaŁ przyniesiony karton z maluchami na którym ktos markerem napisaŁ [B]NIESZCEPIONE< NIEODROBACZONE MATKA BOKSER,[/B] szczeniaki są w boksie :( w przedsionku. Jest zimno a one mają krótkie futerka :( na razie są radosne i podgryzają się wzajemnie. DostaŁy zabawki żeby nie byŁo im tak starsznie :( ale i tak jest. Dla towarzystwa dostaŁy Sonię która miaŁa iść do adopcji ale niestety nie posszŁa :(
  9. Jasieczek w ubranku :) już mi się podoba :)
  10. Dziś odeszŁa Śrudka Rudka :( Tyle w życiu przecierpiaŁa , wspominaŁam ją tu na wątku Maksa , dawaŁa mi zawsze siŁę i wiarę w ludzi. ŻyŁa dzięki Neli z dogo , to Nela daŁa jej szansę , pokochaŁa, nie biorąc pod uwagę że ma niepŁnosprawnego , chromego psa. WierzyŁam że i Maks znajdzie taką rodzinę... :( Maksiu opiekuj się Rudką ! Mam nadzieję że tam w Raju Rudzia nie ma już śrutów, nie ma powykręcanych stawów nie czuje bólu a jej nóżki niosą ją pierwszy raz po 5 latach w biegu ! ty też nie kręcisz się w kóŁko, biegacie razem z wystawionymi jęzorami :) tam świat jest piękny. Parę dni temu w lecznicy wet wspomniaŁ o Maksie , zapytaŁ czy nie żaŁuję leczenia, poświęconych pieniędzy i czasu, bo za to możnaby uratować tyle a tyle zdrowych szczeniaków lub dorosŁych psów. POwiedziaŁam że nie nie żaŁuję bo ja kochaŁam Maksa, kocham wŁaśnie takie biedaki czy nie warto dać im szansy ? Warto Śrutka jest tego dowdem.
  11. Staruszki nadal bez domów :( trzęsą się już z zimna.... budy przemakają :( schron miaŁ być zlikwidowany ale nie zostaŁ, warunki koszmarne , nie wiem jak będzie zimą :( z roku na rok byŁo gorzej a teraz :( nikt nic nie remontowaŁ bo miaŁ być nowy azyl.... Mam nadzieję że pieski to wytrzymają.
  12. Ale świetnie opisane !!!!! ŻarŁok ;) ale zdjęcia piękne niepoznaŁabym go :)
  13. Tydzień temu kacpuś biegaŁ na spacerku a w tę niedzielę niestety przez pogodę nic się nie udaŁo :( Schron tonie w bŁocie, niektóre bosky przeciekają i woda leje się do bud. Ostatnio zauważyŁam że oczka Kacperka robią się powoli bękitne :( jak u staruszków :(
  14. Czeka :( biedaczkowi leje się do nieszczelnej budy a on ma tak krótkie futerko :( ta pogoda jest przerażająca :( zimno i mokro.
  15. Lisek byŁ w niedzielę smutny :(
  16. W takim razie chcesz ją ?? ;) chętnie oddam , naprawdę czuję się fatalnie o wyglądzie już niewspominając :(
  17. Boże wspomóż !!! Bąbel jest ponownie w swoim boksie tyle że boks jest tak stary że woda pŁynie w tej chwili wprost na budy a że budy również stare jest w nich normalnie kaŁuża :( To w tej chwili chyba najgorszy boks w schronie :( Tak mi go byŁo żal w niedziele :( byŁ smutny :(
  18. [quote name='Herspri']Kurcze jak tam u was wygląda kociarnia ? Może przydało by się kotom zrobić takie domki z tekturowych pudeł, ocieplone + 1 termofor do każdego pudła ( jeśli jest możliwość żeby chociaż parę razy ktoś tam nalał gorącej wody ) takie schronienie było by dobre dla schorowanych i dla kociąt... no ale nie wiem jak to tam w żywcu wygląda. A z psami to masakra, zbliża się najgorszy okres w roku :shake:[/QUOTE] Nie ma możliwości zaglądania i wymiany termoforów :( niestety.
  19. Może...mam nadzieję...na pewno to jednak odzwierzęce więc albo gronkowiec albo grzybica albo coś w tym stylu. W każdym razie to coś jest :( i nie chce odejść. Czekam na wyniki. Zostaję na dŁużej...hm myślaŁaś że już opuściŁam dogo ?? Naprawdę trudno jest często tu zaglądać pracując po 9-10 godzin. T każdym razie w piątek byaŁm ostatni raz w tej pracy, teraz jestem w domu bo oprócz gronkowca przyplątaŁo się coś grypopodobnego i po niedzielnej wizycie w schronie przybyŁo z siŁą wodospadu wraz z 4 opryszczkami . czuję się zatem "wspaniale" ale mam trochę czasu.
  20. UzbieraŁo się trochę peiniążkó z bazarku, Reksia to maŁo ale przekażę Irenie. Mam nadznieję że nie zapaciŁa za wizytę i leczenie tylko zostaŁo dopisane do faktury.
  21. Nelu jeśli będziesz chciaŁa rozmawiać o Rudzi jestem. WspaniaŁy pies u WspaniaŁych ludzi to najważniejsze co się wydarzyŁo.
  22. Nelu jestem z Tobą choć daleko :( tak mi przykro, śpij spokojnie piesku ....
  23. Jestem , pakuję wŁaśnie bazarki i przygotowuję nowe. Osoby odwiedzające schron uważajcie na skaleczenia oraz zadrapania, ponownie mam podejrzenie gronkowca ...życie jest piękne.
  24. Widzę że nie ma nowych wieści o schronisku więc podaję że bernardyn jest już w domu, w schronie zimno i mokro. Niektóre boksy przeciekają leje się woda do bud w tym tygodniu zacznie się naprawianie bud ale papa konieczna jest do naprawy boksów inaczej ta jesień która jest u nas spowoduje katasrofę. Schron tonie w bŁocie. Psy już się trzęsą. Pod bramą ktoś zostawiŁ pudŁo z miotem szczęniąt z informacją napisaną na kartonie markerem [B]że są nieszczepione i[/B] [B]nieodrobaczone , matka to bokser. [/B]szczeniaki trafiŁy do boksu. Jest jeden nowy rudy kudŁaty psiak pŁaczący :( w typie Miodzia. Niemiecki terier myśliwski nadal nieufny siedzi na budzie. Do schronu zostanie przywieziony niebawem amstaf, rodzinny wychowany pies którego wŁaścicielka jest w ciąży i zdecydowaŁa się go oddać, pies towarzyski bez cienia agrseji :( trafi do boksu w okresie jesienno zimowym. P.Roman w szpitalu. Pani kier prosiŁa aby najpierw do kotarek wykorzystać dywany ze strychu. Ze schronu do lecznicy zabaŁam Rysia, 4 miesięcznego kotka w agonii. Ryś walczy o życie. Ma kk, podejrzenie p., zapalenie pŁuc, świerzb w uszach, po wynikach krwi widać że uszkodzoną wątrobę i nerki. BiaŁych krwinek których powinien mieć 10.000 ma 1500, organizm nie ma się jak bronić. Jest pod kroplówkami.
  25. [quote name='Elżbietka_Cieszyn']Koce są super, do środka mozna wrzucic slomę, przeszyć gruba nicią i na zimę super. chyba, że samą słomę do budy.[/QUOTE] koc caŁkowicie do budy odpada, szybko namaka kiedy mokry pies się na nim kŁadzie i nie ma jak wyschnąć, sama sŁoma jest najlepsza i tak już praktykowana od lat.
×
×
  • Create New...