Jump to content
Dogomania

halbina

Members
  • Posts

    19838
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by halbina

  1. Dziękuję! Faktycznie przychodzą emaile... tylko tego jednego jakoś nie wyczuwam na razie... tego od domku Cmoka!
  2. [quote name='olivetshka']Super wieści :) Trzymam nadal kciuki - to Florek już w nowym domu? Bo nie wiem, czy od 18.30 dzisiaj ma dom, czy od 18.03 (marca) :)[/QUOTE]siedzi od wczoraj :-)
  3. Mysiu, czy ktoś poszukiwał w schronisku długowłosej pingwinki, bardzo podobnej do naszej zaginionej Pampuszki? Mam ją na dt... [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVnJoT5ZAFI/AAAAAAAAAMw/h-vt8orFN4k/s512/DSC_0030.JPG[/IMG]
  4. Nieustająco przesyłam ciepłe myśli i pozytywną energię dla Mamy!
  5. Gosiaro - zapytaj ją, proszę... Marto - podrzuć nam link do wątku Liska :-)
  6. [quote name='marra']No proszę Halbina wybira się do stolicy, gdyby ludzie się odezwali z Warszawy którzy chcieli lisa to bym Ci go wcisła :P ale już dosyć długo milczą więc nic z tego nie będzie. Może i lepiej, znajdzie domek bliżej :) A cosik mi się obiło o uszy że Formica i Piotrek też gdzieś wjeżdżają na weekend...czy nie ?[/QUOTE] no i mam chętną z Warszawy, mogłabym sama zabrać Cmoka, ale pani musiałaby mnie odebrać z dworca, zabrać do siebie na wizytę przedadopcyjną i odwieźć... a to wszystko między 9.00 a 13.00... pani na wizytę sie zgadza, ale w ten piątek nie da rady... jest gotowa po wizycie zrobionej przez kogoś z Warszawy potem po Cmoka przyjechać do Zabrza, bo często bywa w Krakowie... bardzo jej zależy... ale... mamy dom z rekomendacją Asi Piotrowskiej, państwo z Zabrza, mieli pieska 16 lat, odszedł za TM. Jeśli się odezwą, to Cmok miałby super dom! Oby się odezwali już!... Są też emaile.. .Bytom... pani przejęta, duże mieszkanie, córka... mieli amstaffa, ale umarł... prowadzę wywiad, w jakich okolicznościach... trochę mi podpadła ta pani ortografią koszmarną... i niektórymi zwrotami typu "zdech"... więc raczej nie widzę przyszłości tego związku... tak to jest pisać do polonisty :P [quote name='alina71']Mój TZ jeździ po całej Polsce, konternerki mamy. Jeśli coś będzie pewnie i tylko że tak powiem dostawa to moze się uda bez kosztów dowieźć.[/QUOTE] Super! Będę pamiętać! Ale teraz szukam osoby do wizyty przedadopcyjnej w stolicy... znacie kogoś może? A Florek od 18.30 ma domek w Świętochłowicach u pani Moniki i jej rodziców. Pan Jan doświadczony widać i ma zasady, obie panie przejęte i widać, że psiak bedzie miał i towarzystwo i spacerki, smakołyki itp. Obiecano mi zdjęcia i sprawozdanka! Florek ma dom! Pikselka pojechała do pani Agnieszki do Katowic. Pani dotąd nie miała kotka, ale bardzo chce mieć i dużo już wie, bo znajomi mają koty. Jednak Pikselka to kot dość trudny, bo jest płochliwa i może się wycofać w nowym domu, dziczeć lub nie jeść... Także kciuki za adaptację i cierpliwość pani Agnieszki! Pomponia najpewniej jutro pojedzie na ciacha... więc i za to kciuki!
  7. no i własnie mamy problem... oni mają jakąś imieninową imprezkę... trzymać kciuki za domki dla Florka i kotki Pikselki!!! Są kolejne dwa emaile o pieski, państwo spod Poznania nie odpisali jak dotąd...
  8. ja mam takich czwóreczkę dzieciątek... Inka, Platon i dwa szczeniory... współodczuwam, Kasiu!
  9. Wiem, Murko, że to bolesna decyzja dla opiekuna... Ale woda będzie podchodzić do płuc, pies będzie się dusił i męczył... Pozwól zdecydować pani weterynarz... Kurusiu, ciesz się tymi chwilami, które jeszcze przed Tobą. Cioteczki Cię kochają!
  10. może i dogowate, ale bardziej w stylu canario... zresztą sama nie wiem... poczekajmy na cioteczki...
  11. poprawiłaś mi humor zdjęciami! absolutnie jak u nas, tylko gabaryty większe... [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_YKO_sEkl3Mw/TU2ej48KunI/AAAAAAAAFIg/yfey1igmVKw/s720/DSC_0146.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_YKO_sEkl3Mw/TU2d2wshGvI/AAAAAAAAFHE/tH3gv3PzjAg/s512/DSC_0119.JPG[/IMG]
  12. ja im szans nie zabieram, zobaczymy, czy powalczą emailowo o adopcję, tzn czy odpowiedzą na moje wątpliwości i wykażą determinację, jeśli tak, to poproszę Supergogę o namiary na kogoś, kto mógłby tę wizytę zrobić, potem jeszcze kombinowanie transportu... Gosiara lubi tę trasę na Poznań, pociągiem... ale wtedy trzeba by sfinansować bilet... myślę, że pojechałaby z małym :-) ale to wszystko trwa... więc gdyby dom znalazł się bliżej... wybrałabym jednak tę opcję... Jutro drugie szczepienie... Pomału kończy się nam karma dla maluchów. Kończą się też podkłady, choć używam najwyżej dwa dziennie - głównie do wykłądania klatki kennel. Jestem też zmartwiona, bo wyjeżdżam na dwa dni w piątek do stolicy, stadkiem będą się musieli zająć Formica i jej TZ, a jest się czym zajmować... Inka, Platon, kotki: Suri, Pikselka i nowa - Pomponia: [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVnKIbGv7HI/AAAAAAAAAOY/gkOKfJV38zM/s512/DSC_0066.JPG[/IMG] no i przede wszystkim muszą przejąć szczeniaki... ale jutro może coś się zmieni, więc DUŻE KCIUKI!!!
  13. jak tylko zrobi się ciut cieplej, umówimy się na sesję zdjęciową Liska... mam nowy czarodziejski aparat... takie zdjęcia robi: [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVnKIbGv7HI/AAAAAAAAAOY/gkOKfJV38zM/s512/DSC_0066.JPG[/IMG] Pomponia!
  14. na razie bez zmian, szanse na dom ma Florek, zobaczymy jutro, co z tego wyniknie... Był też email z Wielkopolski w sprawie Cmoka, ale pod Poznaniem potencjalny dom, a email aż tak mnie nie zachwycił... wolałabym dom bliżej... i szybciutko też... jeśli poszczęści sie Florkowi, Cmok będzie zostawał sam w klatce na czas mojego wyjścia, a potrafi okazywać niezadowolenie szczekaniem... roznosi go energia, jest w najfajniejszym okresie, jest nastawiony na człowieka, trzyma się go na spacerze, jednocześnie chce się bawić, więc można już go uczyć różnych rzeczy... no i czystości też... jutro drugie szczepienie, potem 10 dni kwarantanny i... gdzie ten dom?...
  15. [URL]http://www.calisia.pl/articles/9598-dranstwo-w-radliczycach[/URL] [B]ZE WZGLĘDU NA DRASTYCZNĄ TREŚĆ I ZDJĘCIA PROSIMY OSOBY WRAŻLIWE I DZIECI O NIE CZYTANIE TEGO ARTYKUŁU[/B] Dnia 12.02.br otrzymaliśmy zgłoszenie, iż na jednej z posesji w Radliczycach znajduje się suczka z wrośniętym łańcuchem okalającym szyję. Po dotarciu na miejsce ujrzeliśmy 4 psy. Trzy przywiązane łańcuchami do bud i jeden mały luźno biegający. [B]Jeden z psów (brązowy mieszaniec boksera z owczarkiem niemieckim Dejzi) miał wokół szyi otwartą ranę w której wrośnięta była śruba. Ponadto zapięcie łańcucha (klamra) zaczepiona była nie za obrożę tylko za tkankę skórną i mięśniową szyi suczki. Klamra zaczepiona była bezpośrednio o żywą tkankę! Musieliśmy piłować zarówno łańcuch jak i wbitą w szyję klamrę, gdyż był to jedyny sposób uwolnienia suczki. Lekarz po dokładnym obejrzeniu rany stwierdził, iż wokół szyi psa zaczepiony był sznurek lub łańcuch, który wrósł w tkankę szyjną. Ktoś życzliwy najprawdopodobniej wyrwał psu tą wrośniętą pseudo obrożę a sunię zaczepił na haku jak słoninę w sklepie mięsnym !!![/B] Pies musiał strasznie cierpieć… Suczka była zakrwawiona a na obwodzie szyi miała jedna otwartą ranę. Natychmiast ją zabraliśmy. Przeszła 3 godzinną operacje. Jest umieszczona w domu tymczasowym. Codziennie musi być dowożona na zabiegi do lek. wet. Leczenie potrwa przynajmniej kilka tygodni. Takiego draństwa ze strony człowieka nie widzieliśmy nigdy w życiu, podobnie lekarz, który do 12.00 w nocy operował tą nieszczęsną sunię. Dnia 13.02.br ponownie udaliśmy się do gospodarstwa. Musieliśmy prosić o pilną interwencję Policji. Dzięki pomocy policjantów z KP w Opatówku odebraliśmy kobiecie drugiego psa / owczarka niemieckiego/ , skrajnie wychudzonego, który również zamiast obroży miał na szyi zaciśnięty łańcuch. Pies przywiązany był łańcuchem w bezpośrednim sąsiedztwie nie zabezpieczonego szamba! W każdej chwili mógł do niego wpaść i utopić się. Pikanterii tej całej sprawie dodaje fakt , że 25 stycznia br psy te były szczepione przeciw wściekliźnie przez miejscowego lek. wet. Jak lekarz mógł nie zauważyć tych faktów? [B]Kobiecie tej musimy odebrać pozostałe dwa psy. Niestety nie mamy gdzie ich umieścić, gdyż nasze domy tymczasowe pękają w szwach! Dalsze pozostawienie psów u obecnej właścicielki doprowadzi do ich niechybnej śmierci głodowej. Prosimy o pomoc w ulokowaniu czworonogów, o znalezienie dla nich tymczasowych domów.[/B] Właścicielka nie karmi psów – do tej pory robiła to mieszkanka Radliczyc, która nie mogła patrzeć na cierpienie zwierząt. Właścicielka twierdzi, iż nie zauważyła sączących się ran na szyi suczki. Pragniemy podkreślić, iż odbieramy zwierzęta, tylko i wyłącznie wtedy gdy dalsze pozostawienie ich u właścicieli bezpośrednio zagraża ich życiu.
  16. ja tylko znajdę :P gdzieś się na razie melinuje... mam emaile dot. adopcji Florka do Świętochłowic i być może Pikselki do Katowic... zaciskamy kciuki i prosimy o więcej!!! i to najlepszych domków!!!
  17. [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmYC_YWVlI/AAAAAAAAAC4/PXwjcfCPLXg/s640/DSC_0423.JPG[/IMG]
  18. [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmX9oEKhDI/AAAAAAAAACo/OTfxPk56gds/s640/DSC_0417.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmX7BEN0XI/AAAAAAAAACg/cwv8rHnOlPY/s576/DSC_0415.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmX55FqeyI/AAAAAAAAACc/HUvy8wx0XoM/s512/DSC_0413.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmXrKFVp2I/AAAAAAAAABw/QHiDfm7J4Dg/s512/DSC_0403.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmX4qQKzdI/AAAAAAAAACU/q2j6JjHZcRY/s576/DSC_0412.JPG[/IMG]
  19. jak widać - żywe sreberko rośnie... aportuje już większe od siebie maskotki... [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmXwsvRtCI/AAAAAAAAACA/c6Pg6lcjZO4/s576/DSC_0407.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmX_E5NYmI/AAAAAAAAACs/REIthThpxbY/s512/DSC_0418.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmXuFFpL-I/AAAAAAAAAB4/U7as_pJt0v4/s576/DSC_0405.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmXvaFFnqI/AAAAAAAAAB8/mqdkp8ynL9M/s512/DSC_0406.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmX8ez3QvI/AAAAAAAAACk/6s2BCz1-AqY/s720/DSC_0416.JPG[/IMG]
  20. A tak u mojej koleżanki żyje sobie Zula... [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmXsNzfZpI/AAAAAAAAAB0/RbWP1J6IWDg/s576/DSC_0404.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmYBZorM8I/AAAAAAAAAC0/8IUpvCofUP0/s576/DSC_0422.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmX1AsmEMI/AAAAAAAAACI/eYLFGt_XKXA/s512/DSC_0409.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmXyy4PuaI/AAAAAAAAACE/Gkzngx5n1UM/s576/DSC_0408.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmYAMZ-t1I/AAAAAAAAACw/MYaIE66zG-Y/s720/DSC_0419.JPG[/IMG]
  21. [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmXpk4lzII/AAAAAAAAABg/UnK2_RBn0_g/s512/DSC_0402.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmXoJCgklI/AAAAAAAAABc/IW3Hcluuf28/s512/DSC_0401.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmX3Y3k6rI/AAAAAAAAACQ/BK7ANkr0R6Y/s512/DSC_0411.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmX2tOah6I/AAAAAAAAACM/aBfCxpANsa0/s576/DSC_0410.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmXm_fqSmI/AAAAAAAAABU/cFx7_LBXc7g/s512/DSC_0400.JPG[/IMG] [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmYFGBbZ0I/AAAAAAAAAC8/NDmWQPfJ3Kk/s512/DSC_0425.JPG[/IMG] w tym łóżeczku śpi, a obok ma legowisko z budką, do której znosi skarby...
  22. Pierwszy tak, drugiego nie dostałam - szanse na transport zawsze są, ale jeśli będą domy bliżej... trzeba by zorganizować najpierw wizytę przedadopcyjną tam...
  23. jak widać - żywe sreberko rośnie... aportuje już większe od siebie maskotki... [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmXwsvRtCI/AAAAAAAAACA/c6Pg6lcjZO4/s576/DSC_0407.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmX_E5NYmI/AAAAAAAAACs/REIthThpxbY/s512/DSC_0418.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmXuFFpL-I/AAAAAAAAAB4/U7as_pJt0v4/s576/DSC_0405.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmXvaFFnqI/AAAAAAAAAB8/mqdkp8ynL9M/s512/DSC_0406.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_u-8y0W9Ceds/TVmX8ez3QvI/AAAAAAAAACk/6s2BCz1-AqY/s720/DSC_0416.JPG[/IMG]
×
×
  • Create New...