-
Posts
15154 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ala123
-
Wydaje się to niemożliwe, aby w ciągu kilku dni jedna osoba trafiła na dwa psy potrącone w wypadku. A jednak... Z tą samą koleżanką, z którą w ostatnią niedzielę natknęłyśmy się na Czesię z licznymi, zadawnionymi połamaniami dzisiaj stanęłyśmy w obliczu kolejnego psiego dramatu: w kałuży krwi leżał na drodze krajowej potrącony pies. Musiało się to wydarzyć kilka minut wcześniej, ale po sprawcy potrącenia nie było śladu. Psina trafił do jedynego w Zamościu szpitala, RTG wykazało liczne złamania obu przednich łap, jedna jest zmiażdżona, obrażeń wewnętrznych na dzień dzisiejszy na szczęście nie stwierdzono, ale rokowania i tak są średnie. Jeżeli psina przeżyje, w poniedziałek czeka go operacja. Raczej chyba w klinice w Lublinie. Bądźcie ze mną.
-
Pies trafił do tej samej lecznicy z powodu braku innych możliwości... Nie wiadomo, czy lekarze podejmą się tej operacji, być może jego też trzeba będzie przewieźć go do Kliniki w Lublinie. O ile przeżyje... Jestem zdruzgotana, piję właśnie drugie piwo, za chwilę chyba padnę, ale wcześniej muszę założyć wątek psinie...
-
Tak, dzwoniły dwa domy: z Warszawy i Krakowa, ale oba się rozmyśliły . Tak, że na razie Irysek nie jedzie nigdzie... Z Murką wstępnie uzgodniłyśmy,że Foksia i Kropka zostaną zawiezione do domków w poniedziałek. A teraz muszę coś napisać, coś co może spowodować,że nie będziecie chciały wchodzić na moje wątki.... Z tą samą koleżanką, z którą tydzień temu natknęłyśmy się na Czesię, dzisiaj trafiłyśmy na kolejnego psa po wypadku. W tej chwili jest już w szpitalu, RTG wykazało skomplikowane złamania obu przednich łap, jedna jest zmiażdżona. Rokowania są średnie.
-
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Operacja zakończyła się po godz.14. Czesia wybudziła się, na razie wszystko jest OK. Lekarz mówi, że do złamań doszło co najmniej miesiąc temu, połamane kości zdążyły się już zcalić chrząstką... Nie wiadomo jak będzie z czuciem w łapce, ponieważ w trakcie operacji okazało się, że nerw kulszowy był przez tak długi czas uwięziony pomiędzy złamanymi odłamkami kości i uciskany przez nie. Jeżeli nie wystąpią jakieś komplikacje, to w poniedziałek sunię będzie można zabrać do hoteliku. Przepraszam za tak zdawkową informację, ale mam kolejny duży problem: znowu znalazłyśmy z koleżanką potrąconego przez samochód psa... Brzmi to niewiarygodnie, ale tak naprawdę jest! Tym razem jechałyśmy do wsi w gminie Szczebrzeszyn, aby zabrać sunię ze szczeniakiem ( z tego samego gospodarstwa co Foksia i Felek) i zobaczyłyśmy biedaka.... Pies musiał zostać potrącony nie dawno, leżał w kałuży krwi, łapki bezwładne. Aktualnie jest już w szpitalu ( Royal Vet) , RTG wykazało skomplikowane złamania kości przednich łap, jedna jest zmiażdżona. Na szczęście usg nie pokazuje obrażeń wewnętrznych. Operacja w dniu dzisiejszym nie wchodzi w grę, bo pies jest zbyt słaby aby znieść narkozę. Czekamy do poniedziałku, o ile psina przeżyje... Koleżanka mówi, że nie wsiada już ze mną do samochodu... -
Wizyta dla Foksi przebiegła pozytywnie, tak, że sunia może jechać do domu :) Wiem, że Iryskowi też szykuje się domek w Warszawie, tylko Dora1020 nie znalazła jeszcze wizytatora. Może ktoś mógłby ? Pieski mogłyby pojechać razem. Do domu jedzie też Kropka, przebywająca w dt pod Zamościem ( sunia, której właściciel wyjechał i zostawił ją w mieszkaniu samą).
-
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dziękuję za kolejną wpłatę: 1) Ewa R. (Tychy) - 200zł 2) Sowa - 120zł 3) Mysza2 - 30zł 4) Anula - 100zł 5) Poker - 50zł 6) werenn - 50zł 7) MALWA - 100zł 8) Zagrodowy Pies Polski - 50zł 9) Jaguska - 50zł 10) Nesiowata - 20zł 11) Anonimowy Darczyńca - 800zł 12) Anica - 10zł -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Czesia jest właśnie w drodze do Lublina, ok.11 będą na miejscu. Oby tylko operacja się udała... -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Są kolejne wpłaty, dziękuję bardzo :) 1) Ewa R. (Tychy) - 200zł 2) Sowa - 120zł 3) Mysza2 - 30zł 4) Anula - 100zł 5) Poker - 50zł 6) werenn - 50zł 7) MALWA - 100zł 8) Zagrodowy Pies Polski - 50zł 9) Jaguska - 50zł 10) Nesiowata - 20zł 11) Anonimowy Darczyńca - 800zł -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Ja też myślę,że z adopcja nie powinno być problemu, ona jest cudowna. -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dzięki :) -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dzięki :) -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dziękuję za kolejne wpłaty, które pojawiły się na moim koncie :) Uzupełniam wczorajsze zestawienie: 1) Ewa R. (Tychy) - 200zł 2) Sowa - 120zł 3) Mysza2 - 30zł 4) Anula - 100zł 5) Poker - 50zł 6) werenn - 50zł 7) MALWA - 100zł 8) Zagrodowy Pies Polski - 50zł 9) Jaguska - 50zł -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Nadziejko, możesz oczywiście napisać na bazarku, że sunia ma na imię Czesia :) -
Kobietki, potrzebuję pilnie wizyty przedadopcyjnej w Grójcu dla Foksi. Sprawa jest pilna, ponieważ chodzi o zwolnienie miejsca w hoteliku u Murki . Połamana sunia po wypadku, którą znalazłyśmy z koleżanką , ma być operowana w piątek, w sobotę lub niedzielę trzeba będzie zabierać ją z kliniki, a nie ma gdzie. Wstępnie rozmawiałam z Murką, że gdyby jakieś psy poszły do domu, to byłoby dla suni miejsce. Do domu wybiera się Gibon, no i właśnie Foksia, tylko kwestia tej wizyty pozostaje do załatwienia. Bardzo proszę o pomoc. Foksia:
-
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Chyba nie ma innego wyjścia, ponieważ ta druga klinika (Chiron-Wet) podała koszt 5 tysięcy... Nie wiem, z czego to wynika, być może z braku doświadczenia w przeprowadzaniu takich operacji. -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Mam wreszcie konkretne informacje. Operacja odbędzie się w piątek w Lubelskiej Poliklinice Weterynaryjnej dra Handwerkera Aleja Kraśnicka 89. Czesia ma być przewieziona tam na godz.11. Koszt operacji i pobytu w szpitalu lekarz określił na ok.2000zł, jeżeli w trakcie zabiegu nic dodatkowego nie wyjdzie. Nerw kulszowy prawdopodobnie nie jest uszkodzony, ponieważ sunia ma czucie w nodze, słabe, ale jest. Gdyby tak nie było, groziłaby jej amputacja łapki. Jestem w ogromnym stresie, mam nadzieję,że będzie dobrze. -
Dziadziuś Pirat z ogromnym guzem wyciągnięty z zamojskiego schroniska
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
-
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dzięki :) -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dziękuję za dotychczasowe wpłaty: 1) Ewa R. (Tychy) - 200zł 2) Sowa - 120zł 3) Mysza2 - 30zł 4) Anula - 100zł 5) Poker - 50zł 6) werenn - 50zł -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Po godz.15 mam dzwonić w tej sprawie do kliniki. -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dzisiejsze odwiedziny w szpitalu. Sunia jest uosobieniem łagodności, już merda ogonkiem nieśmiało, przestała się bać, widać też, że nie cierpi. Gorączka ustąpiła, apetyt dopisuje. -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dziękuję :) :) -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dziękuję Wam Wszystkim za obecność u suni i wsparcie finansowe :) Bez Waszej pomocy nie zrobiłabym nic. Rozliczenie będę oczywiście prowadzić, są już pierwsze wpłaty, po południu zajmę się tym. Dzięki wielkie :)