limonka80
Members-
Posts
4501 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
26
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by limonka80
-
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Jeśli tak, to na pewno z Wenus - bo taka ładna -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Nuusia dostała wczoraj drugą dawkę preparatu krwiotwórczego, za tydzień powtórzymy badania. Malutka w dobrej formie, na spacerach pełna energii i wigoru, w domu w dalszym ciągu zadaje się tylko z wybranymi psami, na resztę patrzy z góry Kupiłam jej karmę suchą i mokrą - mała ma super apetyt któremu dziwiła się moja wetka, i dziwi się aktualnie zajmująca się Nuukcia pani doktor. Podobno psy i koty z chorobami nerek nie maja apetytu, ciężko je nakłonić do jedzenia, a malutka wciąga w momencie każdy posiłek, nie ma problemów trawiennych i utrzymuje stałą wagę 10,5 kg. karma dla Nuusi.pdf -
Mój Dżekuś brał librelę przez ponad dwa lata, co 4 tygodnie. Skuteczność - rewelacja, już po pierwszej dawce poruszał się jakby nigdy nie miał problemów ze stawami ani kręgosłupem. Niestety, po dwóch latach stosowania działanie było coraz słabsze, w końcu zupełnie przestała działać. W zeszłym tygodniu, po półrocznej przerwie zdecydowałam się na ponowne podanie libreli - zadziałała. Nie było już tak spektakularnego efeku jak wcześniej, (Dżekuś ma juz prawie 19 lat), ale znów może się podnieść samodzielnie i chodzi po mieszkaniu, a ostatnio zupełnie się już nie podnosił. Wiem że nie u każdego psa pomaga, ale myślę że warto spróbować, zwłaszcza że nie ma skutków ubocznych, ... A Łacio jest przecudny - ta poczciwa mordka ...
-
Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.
limonka80 replied to limonka80's topic in Psy do adopcji
Nie ma co roztrząsać - pan Piotr nie był odpowiednim domem dla Odisia, więc go nie dostał. To jak się z tym czuł, ma dla mnie mniejsze znaczenie niż dobro Odisia. Zresztą historia dobrze się skończyła - pan ma psa, Pikuś ma dom. Odiś też znajdzie swój dom i człowieka, który zapewni mu to wszystko, czego psiak z jego problemami potrzebuje. A dokładne sprawdzenie potencjalnego domu i zadawanie pytań, to według mnie nie żądanie spowiadania się, tylko podstawowy obowiązek opiekuna psa i z tego co czytam na innych wątkach jest powszechnie praktykowane. -
Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.
limonka80 replied to limonka80's topic in Psy do adopcji
Na pewno ciężko będzie znaleźć taki dom, ale Odiś właśnie takiego domu potrzebuje, i to chyba powinien być dom z kobietą. Myślę, że u tego pana Odiś nie byłby szczęśliwy, pan chyba nie do końca był świadomy potrzeb i ograniczeń Odiego, po prostu go chciał i tyle. Tak dobrze jak u Mari Odiś nie będzie miał nigdzie, ale gdzieś przecież musi być pani, której uda się choć przybliżyć do tego poziomu opieki i miłości ... -
Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.
limonka80 replied to limonka80's topic in Psy do adopcji
Też pomyślałam o Szymciu, to miły, dobry pies, ma coś w sobie i dla mężczyzny byłby idealny, ale odniosłam wrażenie, że pan zwraca uwagę na wygląd psa. Odiś mu się spodobał, bo jest ładny, a Szymuś dla większości ludzi jest pospolity, do tego jeszcze bez oka ... -
Guzik - kolejny "tymczasowicz" w BDT u Nesiowata
limonka80 replied to elik's topic in Psy do adopcji
Wiem ... Ale nawet, gdyby nie miały być uśpione, i tak pewnie by już nie żyły, nie radziły sobie w schronisku, potrzebowały domu i opieki. Guzik i Finek to szczęściarze -
Guzik - kolejny "tymczasowicz" w BDT u Nesiowata
limonka80 replied to elik's topic in Psy do adopcji
Dobre wieści, jak na stan Guzika Jest u Ciebie szczęśliwy, i mimo choroby cieszy się życiem. Gdyby został w schronisku dawno by już nie żył ... -
Kolejny pies, obok którego nie można było przejść i go zostawić. Wbrew rozsądkowi. Ale pies jest atakowany i gryziony przez inne w boksie. Rozpaczliwie szuka pomocy u człowieka. Ceną rozsądku mogłoby być jego życie..więc zapraszamy z Aską7 na jego wątek.
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Jaką ma poczciwą mordkę, i nie umie się biedak bronić, gryzą go, jak kiedyś Borysa ... Posucha finansowa u mnie, ale pod koniec miesiąca wesprę chłopaka. -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Nuusia dostała wsparcie finansowe od Konfirm71 i Agat21 Bardzo dziękuję -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
-
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
-
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Bardzo smutno. Młoda i taka kochana, ale mam nadzieję, że opanujemy kryzys ... -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Prosiłam by o to zapytać, dziś pani z hoteliku będzie w przychodni i ma rozmawiać z lekarzem. Dziękuję Ci za te spostrzeżenia, ja nigdy wcześniej nie miałam psa chorego na nerki i mało wiem na ten temat .... Nuusia nie dostaje preparatu z węglanem wapnia. Martwi mnie ryzyko hiperkalcemii, czy Twoim zdaniem Nuusia powinna dostawać coś na obniżenie wapnia? Próbuję to jakoś zorganizować, ale ostatnio wszystko idzie mi jak po grudzie ...