Jaaga
Members-
Posts
19190 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
104
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Jaaga
-
Wszyscy się jej pozbyli. Kolejna byłaby "wrakiem"? MA DOM :)
Jaaga replied to Jaaga's topic in Już w nowym domu
Zdjęcia ze spaceru: [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img399.imageshack.us/img399/4218/62ow3.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img399.imageshack.us/img399/4602/63vx8.jpg[/IMG][/URL] Malagos, ona nie jest taka mała :evil_lol:. Ma ok.10 kg, tylko na rękach tak się wtuliła. Bardziej pinczerowata i mniejsza jest Mysza z Kotlisk. Bazarek, który zrobiłam na strylkę Zuzi: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/komplety-odblasowe-rc-testery-karm-na-sterylke-dla-zuzi-ktorej-nikt-nie-chcial-125451/#post11297636[/URL] Serdecznie zapraszam, bo zabieg już jutro. -
2+1 Ratlerki seniory -schron Kotliska -w DT u Bianki-mają domy.
Jaaga replied to oktawia6's topic in Już w nowym domu
Do transporterków najlepiej włożyć podkłady do siusiania dostępne w aptece. Wszystko sie wchłonie i bedzie sucho. Oktawio, tam jest na jednym ratlerkowym zdjęciu widoczny brzuch czekoladowej suczki. Nie kojarzysz jej, czy jest też mała? Ponawiam pytanie, czy gdybym wydała w ciągu tygodnia którąś z moich tymczasowiczek, to mogłabym liczyc na transport jeszcze suczki dla mnie? Oktawio, napisz może w tytule prośbę o wsparcie na transport. Tutaj wchodzą te same osoby i raczej nie będzie z czego zapłacić za wykup i paliwo. -
Wszyscy się jej pozbyli. Kolejna byłaby "wrakiem"? MA DOM :)
Jaaga replied to Jaaga's topic in Już w nowym domu
Dlatego też wolałabym dawać sterylizować kotki :evil_lol:. Z zabiegami u kotek jest łatwiej, są małe, mozna z bocznego cięcia, niestety suczki przeważnie mają duże, ok. 10 cm ciecie, a cena jest tu naprawdę normalna. W drugiej lecznicy, z której usug korzystam, kosztuje 300 zł. Dobrze, ze chociaż towarzystwo z Miau odwiedza Zuzię :lol:. -
2+1 Ratlerki seniory -schron Kotliska -w DT u Bianki-mają domy.
Jaaga replied to oktawia6's topic in Już w nowym domu
Poprzednim razem Jo37 rzeczywiscie zapłaciła za wykup psów i ich transport do Łodzi. Miałam pieniądze przeznaczone na opłatę paliwa, ale Jo37 zrezygnowała z nich, na rzecz pokrycia kosztów sterylizacji suczek. Wczoraj znowu trafiła do mnie kolejna suczka :roll:. Jesli uda mi się jakąś wydac, to czy mogę liczyć na zabranie jednej ze schronu do mnie na DT? jesli oczywiście dałoby sie jakoś połapac transport do Wrocławia z Katowicami? -
Wszyscy się jej pozbyli. Kolejna byłaby "wrakiem"? MA DOM :)
Jaaga replied to Jaaga's topic in Już w nowym domu
Sterylizacja kosztuje 250 zł. 50 zł Zuzia dostała od poprzedniej włascicielki +40 zł na szczepienie. Sterylka jest robiona z małego 2 cm cięcia, wszystkie moje tymczasowiczki sterylizuję u jednej p. doktor po tym, jak w innej, niby najlepszej w okolicy klinice zrobili suce cięcie od mostka po srom :angryy:. Goiło sie miesiąc. Maści i żele przyspieszające gojenie kosztowały sporo. Suka musiała chodzić w kołnierzu, bo wiecznie wylizywała swoją ogromną ranę. Zrobiłam bazarek na sterylkę zuzi, ale niestety, nie ma zainteresowania :shake:. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/komplety-odblasowe-rc-testery-karm-na-sterylke-dla-zuzi-ktorej-nikt-nie-chcial-125451/[/URL] Mimo to, zapraszam serdecznie ;). -
2+1 Ratlerki seniory -schron Kotliska -w DT u Bianki-mają domy.
Jaaga replied to oktawia6's topic in Już w nowym domu
Dobrze byłoby, gdyby pojawiła się tu Oktawia, żeby zmienić tytuł. Gdyby w tytule była prośba o wsparcie na transport, to może udałoby się nazbierać. No i najlepiej, żeby Oktawia tam zadzwoniła, bo już ją znają. -
Pomocy. Yorkowata sunia u degeneratów ! Mila ma dom.
Jaaga replied to basia0607's topic in Już w nowym domu
Yorkowata dziewczyna. Całkiem podobna do Jorika z łańcucha, króy jest na DT u mojej kolezanki. Narobili dla kasy "yoreczków" z kundlami, a później biedaki lądują na łańcuchach :angryy:, jak wyrastają w rozmiarze XXL. -
2+1 Ratlerki seniory -schron Kotliska -w DT u Bianki-mają domy.
Jaaga replied to oktawia6's topic in Już w nowym domu
Prawdopodobnie nie ma tu nikogo z Kutna, bo już dziewczyny szukały wcześniej kontaktu. Najszybciej chyba Łódź mogłaby pomóc. Juz to przerabialismy. Możecie prześledzić wątek szczeniaków z tego schronu. Myśle, że najszybciej dałoby się zaangazować kogoś z Łodzi i zorganizować stamtąd transport. Szczeniaczek dla Martyny też nocował w Łodzi. Psy z tego schronu są cudownie wdzięcznymi istotami. Żyją tam na mokrej od moczu i odchodów słomie, w zimnie i brudzie, jedząc surowe ochłapy. Moja Mysia ma chorą wątrobę, a Łatka zapalenie dróg moczowych. Są za to wspaniałymi dziewczynami :loveu:. -
Wszyscy się jej pozbyli. Kolejna byłaby "wrakiem"? MA DOM :)
Jaaga replied to Jaaga's topic in Już w nowym domu
Państwo, którzy Zgrozię wzięli do siebie zdecydowali się własnie na nia ze względu na podobieństwo do ich poprzedniej suczki, choć mieli do wyboru o wiele ładniejszą Łatkę. Po prostu szczęściara ze Zgroźki :lol:. Natomiast Cassie, w typie podobna do Zuzi nadal nie ma jakiegokolwiek zainteresowania, mimo cudownego charakteru. Jakoś niestety ludzie nie patrzą na charakter, tylko na wygląd. Młody znalazł dom w 3 dni, dlatego że jego uroda zwróciła uwagę jego aktualnych opiekunów. -
Wszyscy się jej pozbyli. Kolejna byłaby "wrakiem"? MA DOM :)
Jaaga replied to Jaaga's topic in Już w nowym domu
Szkoda, że nikt nie odwiedza Zuzi :roll:. Na poniedziałek umówiłam sterylizację Zuzi. Jej dotychczasowa pani dała 50 zł na sterylkę i 40 zł na szczepienie. Na razie całość przeznaczę na zabieg, bo po szczepieniu i tak nie mogłaby mieć zaraz robionego zabiegu. -
2 WRAKI uratowane z CELI ŚMIERCI- wszystkie mają DOMY
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Tamta suka jest w średnim wieku, o pospolitym wygladzie i absolutnie nie nadaje sie do innych psów. Dla niej pobyt u nas jest stresem. Ze względu na wiek i wygląd jest chyba tak samo mało adopcyjna, jak Mysza. Boję się, że mogłaby uciec, żeby odnaleźć dom. Większość czasu spędza wpatrzona w drzwi. Za to Mysza świetnie sie zgrała z nami i naszymi zwierzętami, polubiła się ze wszystkimi, my ją też bardzo lubimy. Drżączka Myszy chyba wyjaśniła się wraz z określeniem jej wieku. Nie spodziewałam się, że to kilkunastoletni pies. -
Wszyscy się jej pozbyli. Kolejna byłaby "wrakiem"? MA DOM :)
Jaaga replied to Jaaga's topic in Już w nowym domu
Wątki moich pozostałych tymczasowiczek: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/2-wraki-uratowane-z-celi-smierci-zgrozia-ma-dom-cassie-szuka-domu-123429/[/URL] [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/mini-sunieczka-z-oborki-laciatka-ze-schronu-w-dt-u-jaagi-zbieramy-na-sterylke-124509/[/URL] Ogólny: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/cassie-mysza-laciatka-czekaja-na-ds-przyjechala-kolejna-katowice-106694/[/URL] -
2 WRAKI uratowane z CELI ŚMIERCI- wszystkie mają DOMY
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Załozyłam Zuzi wątek: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/wszyscy-sie-jej-pozbyli-kolejna-bylaby-wrakiem-konieczna-sterylizacja-katowice-125426/[/URL]. Rachunek za szczepienia Młodego i Cassie [URL="http://img255.imageshack.us/my.php?image=dsc00060cc3.jpg"][IMG]http://img255.imageshack.us/img255/8666/dsc00060cc3.jpg[/IMG][/URL] W związku z tym, że Justyna teraz nie może aktualizować rozliczeń, to ja zrobię szybkie podsumowanie: Z wpłat na Zgrozię i Cassie zostało 215 zł z Allegro 100 zł z pieniędzy po Damie 110 zł z bazarku Basiapron 37 zł W sumie więc było 452 zł Wydatki: 250 zł sterylka Myszy, 18 zł leki do jej chorego oka 80 zł szczepienie Cassie i Młodego, czyli 348 zł Na czysto zostało: 104 zł Te pieniądze chciałabym przeznaczyć na opłacenie sterylizacji Zuzi. -
[FONT=Arial Black]Oto ZUZIA. Wszyscy po kolei się jej pozbywali. Właściciel, wrzucając komuś do ogródka, nowi opiekunowie, po kilku kolejnych miesiącach stwierdzając alergię u dziecka.[/FONT] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img179.imageshack.us/img179/5168/52lr4.jpg[/IMG][/URL] [FONT=Arial Black]W końcu trafiła do schroniska, z którego została zabrana ZGROZIA i CASSIE - "dwa wraki", czekające w kojcu chorych psów na uśpienie.[/FONT] [FONT=Arial Black]Wcześniej czy później Zuzię czekałoby to samo, bo schronisko jest pełne ślicznych, długo-, szorstowłosych, młodszych, ładniej ubarwionych psów, a ona jest taka zwyczajna, do tego starsza. [/FONT] Jednak Zuzia miała szczęście w nieszczęściu, bo trafiła na kocią Cioteczkę Terenię. Kilka telefonów i Terenia przywiozła ją do mnie. Nie potrafiłam odmówić, bo cały czas mam przed oczami ten kojec, z którego zabrałam Zgrozię i Cassie, a w pamięci psa, który był tam z nimi i nie zdążyłam mu pomóc. Zuzia jest dorosłą, kilkuletnią bardzo spokojną, miłą i łagodną sunią. Zuzia bardzo potrzebuje swojego własnego domu, bo nie potrafi zżyć się z innymi psami, boi się ich. Jest typowym jedynym psem swojego opiekuna. Potrzebuje człowieka wyłącznie dla siebie. Jest grzeczna, nie niszczy, załatwia się tylko na spacerach. Zastanawiam się, dlaczego ludzie pozbywali się tak miłego, niekłopotliwego psa, jak Zuzia? Może przez te ciąże urojone? Zawsze przecież łatwiej i taniej wyrzucić suczkę, niż ją wysterylizować :roll:. [B][COLOR=red]Konto Zuzi:[/COLOR][/B] [COLOR=black]90 zł podarowała jej dotychczasowa włascicielka,[/COLOR] 30 zł Terenia1 104 zł,które pozostały po Damie czyli 224 zł Wydatki: sterylizacja 250 zł
-
2+1 Ratlerki seniory -schron Kotliska -w DT u Bianki-mają domy.
Jaaga replied to oktawia6's topic in Już w nowym domu
Te psy mieszkają w oborze zamienionej w schronisko, raczej bez przeróbek :angryy:. Bianko, nie liczyłabym raczej na szybka pomoc. Ja bardzo prosiłam, żeby ktoś dostarczył mi moje suczki na DT. Tylko dzieki niespodziewanemu pojawieniu się Jo37 i jej błyskawicznej akcji udało sie je dostarczyć do Łodzi, skąd odebrał je mój mąż i dowiózł do Katowic. Jo37 już na pewno nie pojedzie tam, a Oktawia nie ma jak i ma daleko. W okolicy nie ma nikogo, kto mógłby czy chciałby pomóc. Może jednak spróbować z Łodzią :roll:. Do kosztów transportu jeszcze trzeba doliczyć koszty wykupu. Za moje sunie Jo37 zapłaciła 80 zł. No i zawsze istnieje ryzyko, ze mogą nie wydać piesków. Myślę, że w sprawie tel do schronu i umówienia się na zabranie stamtąd ratlerków najlepiej porozmawiać z Oktawią. -
2 WRAKI uratowane z CELI ŚMIERCI- wszystkie mają DOMY
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Zuzia nie wyglada absolutnie na psa, który mieszkałby na ganku przez ileś miesięcy. bardzo lgnie do ludzi, jest nieszczęśliwa w oddzielnym pomieszczeniu. Cały czas uderza w drzwi, żeby dostać sie do nas. Muszę ją jak najszybciej wydać i uzgodniliśmy z meżem, że jeśli pani od Myszy się zgodzi, to ona pojedzie zamiast niej do nowego domu. Szanse na szybki dom dla Zuzi sa marne, nie bardzo potrafi sie odnaleźć w stadzie, a Mysza ma już miejsce w sypialnianym klubie seniora razem z Cilką i Cymkiem. Założę chyba Zuzi osobny wątek, bo tu już jest strasznie namieszane. Przypominam, że na dzień dzisiejszy z tego schroniska przebywają u mnie dwie suczki: Cassie i Zuzia. -
2 WRAKI uratowane z CELI ŚMIERCI- wszystkie mają DOMY
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Pomóżcie ludzie w wyborze imienia, bo ja już naprawdę nie mam inwencji ;). Dopiero zarzekałam się, że już więcej psów nie wezmę, a tu kolejna bieda trafiła i nie miałam serca jej odmówić :roll:. [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img153.imageshack.us/img153/1981/52mp7.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img514.imageshack.us/img514/5572/50fq5.jpg[/IMG][/URL] Dziś zaszczepiłam Cassie, bo raczej na dom dla niej nie zapowiada się. Łaciatka też nie pojedzie do nowego domu. Rano wydawało sie, ze wszystko tak ładnie sie układa, a jednak nie. Łaciatka jest teraz na antybiotykach działających na drogi moczowe. Przestała sikać co 15 min., sika co 30 :cool1:. Później wstawię rachunek za szczepienie Cassie i Młodego. Jeśli ktoś może wesprzeć moje tymczasowiczki bazarkiem, to bedę bardzo wdzięczna, bo znowu szykują się następne wydatki zwiazane z nową suczką. To jest ogólny wątek moich tymczasowiczów, gdyby ktoś już się pogubił, jakie aktualnie są u mnie: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/cassie-mysza-laciatka-czekaja-na-ds-przyjechala-kolejna-katowice-106694/#post9599537[/URL] -
2 WRAKI uratowane z CELI ŚMIERCI- wszystkie mają DOMY
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Z tego samego schroniska, co Cassie i Zgrozia trafiła dziś do mnie kolejna sunia. Miała być 5-mies. szczeniakiem :diabloti:, a okazała sie dorosłą, starszą sunią. Jest bardzo grzeczna, spokojna, nieszczekliwa. Tam byłaby bez szans, bo jest całkowicie zwyczajnym, kundelkiem w co najmniej srednim wieku. Konieczna jest szybka sterylizacja. Suczka ma silny mlekotok, ważne żeby nie dostała ropomacicza. Justyna, jesli tu zaglądniesz, to bardzo proszę zmień tytuł i umieść jej fotkę w pierwszym poście. Zaraz zmniejszę zdjecia i wstawię tutaj. -
Pomocy. Yorkowata sunia u degeneratów ! Mila ma dom.
Jaaga replied to basia0607's topic in Już w nowym domu
Jeśli będziecie mieć jakieś lepsze zdjęcie, to wstawię na moja stronę. Z DS dla takiej łańcuchowej suni może jednak być problem. Poprosiłam swoja koleżankę, żeby dała DT yorkowatemu chłopakowi trzymanemu przy budzie na sznurku. Myślałyśmy obie, ze adopcja bedzie ekspresowa. Niestety, młody ma bardzo skrzywioną psychiukę. Boi się ludzi, kuli się w kącie, najchętniej przebywa na balkonie, nie potrafi się zsocjalizować z innymi psami. Już miesiąc czeka na dom i chyba jeszcze to potrwa, bo ludzie zrażają sie jego zachowaniem. Trzymam kciuki za sunię. -
2+1 Ratlerki seniory -schron Kotliska -w DT u Bianki-mają domy.
Jaaga replied to oktawia6's topic in Już w nowym domu
Mnie interesują. Jesli ktoś bedzie się wybierał do tego schroniska, to proszę o wiadomość na PW. Mam zamówione dwie z moich tymczasowiczek, jak je wydam to moge wziąć jedną suczkę. Niestety, nie dam rady wiecej. Gdyby ktoś dał dom ratlerkom, to ja wezmę jakąkolwiek inną małą, dorosłą sunię. -
Oktawio, jesli możesz, to zmień tytuł, bo dziewczyny obie są już po sterylkach ;). Chyba świetny dom szykuje sie Łatce. Proszę o kciuki, bo dzis po południu bedę wiedziała na 100%. Warunki idealne, dom z ogrodem, ludzie doświadczeni. Tylko trochę daleko, ale mam nadzieję, że to nie zrazi jej potencjalnych przyszłych opiekunów.
-
2 WRAKI uratowane z CELI ŚMIERCI- wszystkie mają DOMY
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Właśnie Młody pojechał do nowego domu do Mysłowic. Pani cały dzień jest w domu, ma 7-letniego syna, więc dom wymarzony. Tylko Młody tych państwa obszczekał, panią chciał ugryźć, a mnie zalizywał, prosząc, żeby mógł zostać :-(. Siłą go wsadziłam do samochodu. Bardzo przykre takie rozstania, ale niestety nie moga wszystkie zostawać z nami. Teraz dzwoniła Pani, że Młody już jest w domu, uspokoił sie, poznaje się z synem i wszystko jest w porządku :lol:. Cassie stała się psem towarzysząco-obronnym. W domu jest idealna, grzeczna i spokojna, tylko obcych nie puszcza. Niestety, dalej nikt sie nią nie interesuje i nie chce odkryć, że za tym przecietnym wyglądem kryje się nieprzeciętny charakter. Zgrozia ma sie dobrze. Moja pani doktor ma stały kontakt telefoniczny z jej opiekunami. To chyba tyle wiadomości na dzisiaj ;)