Jaaga
Members-
Posts
19190 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
104
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Jaaga
-
2+1 Ratlerki seniory -schron Kotliska -w DT u Bianki-mają domy.
Jaaga replied to oktawia6's topic in Już w nowym domu
Moje Łatka i Mysza też przyjechały w niezłym stanie, nie były wychudzone. Tylko bardzo zapchlone, więc pewnie ratlerki też bedą. Oktawio, jeśli jeśli możesz, to zaglądnij też do mojego wątku i zmien tytuł, bo dawno nie jest aktualny. Na dzień dzisiejszy Łatka jest bardzo chora. Ma uszkodzone nerki, które nie zagęszczają moczu, stan zapalny całych dróg moczowych. Zostałam sama z tym problemem. Reno, poobserwuj ratlerki, bo Łatka tak sie zaprawiła w Kotliskach. Oby one nie były przeziebione. -
2 WRAKI uratowane z CELI ŚMIERCI- wszystkie mają DOMY
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Piszę więc. Dziś po telefonie do przychodni podłamałam się. Z dalszych badań moczu okazało się, że Łatka ma nie tylko zapalenie pęcherza i dróg moczowych, ale uszkodzenie nerek. Jej kłębuszki nerkowe w ogóle nie pracują. To, co wypija, od razu wysikuje w niezmienionej postaci, bo jej nerki nie zagęszczają wcale moczu :shake:. Łatka jest cała zlana siuśkami, bo na bierząco z niej wycieka stróżka moczu. Sytuacja jest ciężka. Łatka dostanie prawdopodobnie jeszcze inny antybiotyk, którego jedno podanie działa 2 tyg, tylko kosztuje ok. 80 zł na jej wagę. Ma dostawać pastę Uropet i tabletki Urosept oraz weterynaryjną dietę Renal. Hormony mam jej też wykupić, żeby sprawdzić, czy zaburzenia hormonalne nie zwiększają jeszcze problemu z nietrzymaniem moczu. Stan Łatki nie jest winą sterylizacji. Po prostu zabieg, narkoza pogłębiły stan chorobowy nerek, o którym wcześniej nie wiedziałam. Ewentualny brak estrogenu i związane z nim nietrzymanie moczu też nie jest sprawą wieku sterylizowanego zwierzęcia. Czasem tak sie zdarza. Nawet nie mam jak zmienić tytułu jej wątku, bo założyła go Oktawia i już ją prosiłam o zmianę, ale nie pojawia sie na nim. Leczenie i dieta Łatki będzie kosztowało ok.300 zł, tylko skąd je wziąć :roll:? Zastanawiam sie też nad zakładaniem jej pampersów, bo cały czas chodzi mokra. -
Tak, jak pisałam wcześniej jedna z moich tymczasowiczek jedzie do domu ok. 5.12, wiec dopiero wtedy mogłabym wziąć Berę, jesli nic innego nieprzewidzianego nie wypadnie. Okazało się, ze moja tymczasowiczka Łatka ma uszkodzone nerki, wymaga intensywnego leczenia. Cały czas pije i sika, wiec na dzień dzisiejszy absolutnie nie dam rady wziąć piątej suczki :shake:.
-
Myślę, że 3-dniowy tymczas mógłby coś dać. Ja mam ogłoszenia w gazecie na wtorek na moje dziewczyny, mogę też o jamnisi mówić. Ona jest w typie rasy, a o jamniki sporo ludzi dopytuje się. Gisic87, podam Ci tel. do Justyny, jeśli dasz radę zabrać małą, to dzwoń. Justyna jest w mieszkaniu siostry, pilnuje tam suni, więc nie ma tu dostępu.
-
Dziś moge zadzwonić do tych Państwa, którzy chcieli Łatkę. Tylko musiałabyś jak najszybciej go zaszczepić, bo do nich może trafić pies tylko po kwarantannie, jak wcześniej Ci pisałam, no i czy z transportem dasz radę? jeśli tak, to daj znać na PW. On jest całkiem taki sam, jak Łatka, tylko nie ma białego, więc nie powinno być problemu, skoro ona im się tak bardzo spodobała. Jakby coś, to im powiem o psiaku, a Ty sobie telefonicznie uzgodnisz szczegóły.
-
2+1 Ratlerki seniory -schron Kotliska -w DT u Bianki-mają domy.
Jaaga replied to oktawia6's topic in Już w nowym domu
Bianko, wiem, ze nie możesz dłużej trzymać suni. Pytam tylko, eby wiedzieć, gdybym jutro załatwiła na 100% ten transport. Głupio mi zawracać komuś głowę, skoro nie byłoby suni gdzie przetrzymac przez tą dobę. -
2 WRAKI uratowane z CELI ŚMIERCI- wszystkie mają DOMY
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Asiu, już tak sobie właśnie pomyślałam :roll:. -
2+1 Ratlerki seniory -schron Kotliska -w DT u Bianki-mają domy.
Jaaga replied to oktawia6's topic in Już w nowym domu
Cały czas myslę o tej czekoladowej biedaczce, która zostanie w kojcu po ratlerkach :placz:. Miałabym mozliwość odebrać ją w niedzielę z Warszawy, tylko jak ją z Kotlisk tam dowieźć :roll:? Bianko, napisz czy ewentualnie do niedzieli mogłabyś gdzieś przechować sunię. Może udałoby mi się pewną osobe poprosić o jej grzecznosciowe przywiezienie, bo słyszałam że jedzie do Wrocławia i w niedziele wraca. Kombinuję, jak sie da. Reno, czy mogę prosić do Ciebie tel. na PW na wszelki wypadek, gdyby udało mi się załatwic jakis transport? -
2 WRAKI uratowane z CELI ŚMIERCI- wszystkie mają DOMY
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Przedstawiam rachunek z wizyty z tym, że srodek przeciwpchelny i tabletki są dla Łatki i Myszy razem, bo jednak przechowały towarzystwo, mimo odpchlających kapieli :roll:. [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img55.imageshack.us/img55/9145/dsc00081pf5.jpg[/IMG][/URL] Łatka miała robione badanie moczu. Ma bardzo silny stan zapalny dróg moczowych, wysokie leukocyty i wszystko inne zresztą też :cool1:. Dostała mocniejszy antybiotyk, który muszę jej podawać przez 10 dni. Jeszcze dostała receptę na leki hormonalne, bo fakt, ze tak drastycznie nie trzyma moczu po sterylce moze sugerować również zaburzenia w gospodarce estrogenem. Natomiast Zuzia już po sterylizacji. Na śledzionie ma pełno białych nadżerek (osobiście widziałam). Podobno musiała przezyć bardzo silną infekcję, bo takie ślady pozostaja np. po sepsie czy salmonellozie. Już też rodziła. Jest teraz piątą sunia, którą w ostatnim czasie dałam wysterylizować i tylko z nich 6- mies. Łatka nie rodziła. Przerażająca statystyka :shake:. Tym bardziej cieszę się, ze dzieki Waszej pomocy udało się ocalić tyle suczek od niechcianego macierzyństwa, a ich potencjalne potomstwo od bezdomności. -
2+1 Ratlerki seniory -schron Kotliska -w DT u Bianki-mają domy.
Jaaga replied to oktawia6's topic in Już w nowym domu
Nie słyszał ktos o jakimś transporcie z Wrocławia do Katowic? Może udałoby się w taki sposób zabrać i czekoladową sunie z kojca ratlerków? Bardzo żal mi jej, że będzie musiała tam zostać. -
2 WRAKI uratowane z CELI ŚMIERCI- wszystkie mają DOMY
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Hesia, dziekuję. Pieniądze wpłynęły. Łatka dalej dostaje antybiotyki. Jest troche lepiej, ale nie idealnie. Dziś jedziemy na badania i ew. zmiane leku. Wczoraj naszej p. doktor nie było w pracy. Łatka wczesniej była u mojej mamy, ale mama jej już nie chciała, więc wzięłam ją do siebie. Ja rzadziej z nią wychodzę i Łatka mniej sika. Ledwie wyjdzie na spacer, to sika co 3 min. Chyba jednak jest tak przeziębiona, bo w cieple znacznie ograniczyło się jej siusianie. -
Wszyscy się jej pozbyli. Kolejna byłaby "wrakiem"? MA DOM :)
Jaaga replied to Jaaga's topic in Już w nowym domu
Dziś jest umówiony zabieg. Jeśli ktoś może wesprzeć Zuzię, to bardzo proszę :roll:. -
2+1 Ratlerki seniory -schron Kotliska -w DT u Bianki-mają domy.
Jaaga replied to oktawia6's topic in Już w nowym domu
To niestety sunia nie będzie miała jak do mnie dojechać :shake:. myślałam, że trasa biegnie gdzieś bliżej Katowic. -
2+1 Ratlerki seniory -schron Kotliska -w DT u Bianki-mają domy.
Jaaga replied to oktawia6's topic in Już w nowym domu
Reno, napisz jaką trasą jedziesz? -
2+1 Ratlerki seniory -schron Kotliska -w DT u Bianki-mają domy.
Jaaga replied to oktawia6's topic in Już w nowym domu
Poker, deklaracje zaczęły się od postu przed Tobą. -
2+1 Ratlerki seniory -schron Kotliska -w DT u Bianki-mają domy.
Jaaga replied to oktawia6's topic in Już w nowym domu
Czyli nie dałoby się upchnąć do ratlerków czwartego małego pieska? Pisałam, że mam teraz 4 tymczasowiczki, ale dziś jedną maja przyjechac oglądać ludzie. jesli uda się którąś wydać do piatku popołudnia, to też chciałabym uratowac jedną. Myślałam o tej czekoladowej suni, której brzuch widać na ratlerkowym zdjęciu, zeby nie została tam, jak ratlerki pojadą :-(. -
Mała biało-czarna sunia- Dąbrowa Górnicza . ma dom
Jaaga replied to pigmejka's topic in Już w nowym domu
Może napisz w tytule, ze prosisz Sosnowiec i Dąbrowę o pomoc, aktualny tytuł nie sugeruje beznadziejnej sytuacji suni. Popytaj znajomych, czy nie wzieliby jej tylko na dom tymczasowy, pewnie ktos sie znajdzie. Gdybyś tu zrobiła jakieś bazarki, czy ktoś wsparłby sunię, to udałoby sie ją wysterylizować. Suczkę możesz ogłaszać w lokalnej prasie i powinna szybko znaleźć dom, bo jest ładna. Zrób jej ogoszenia na Allegro i aleGratce, albo jesli nie potrafisz, to poproś tutaj. Wysterylizowana, zadbana suczka, o której jesteś w stanie powiedziec cos konkretnego z domu tymczasowego ma szansę na szybkie znalezienie domu. Często psy o delikatnej psychice reagują taką płochliwością, a w domu okazują sie wielkimi piesciochami. Ja mam teraz trzecią sunię ze sosnowieckiego schroniska. Sterylizacje i leczenie były mozliwe dzieki pomocy forumowiczek. Gdyby nikt suni nie chciał przyjąć na tymczasowo ze wzgledu na koszty, to można zaproponować np. karmę, czy wsparcie finansowe na jej utrzymanie. -
2+1 Ratlerki seniory -schron Kotliska -w DT u Bianki-mają domy.
Jaaga replied to oktawia6's topic in Już w nowym domu
Moją Myszę Oktawia określiła wielkości kota :evil_lol:, ale jest ok. 8 kg. Gdyby sie udało z przenocowaniem ratlerków, to ja tez prosiłabym o uwzglednienie jeszcze dla mnie jednej małej suni:oops:. Na piatek dałam ogłoszenie w lokalnej gazecie i powinnam którąś wydać, bo zainteresowanie drobnymi suniami w mieście jest duże. Prosiłabym wtedy tel. do osoby, która pojedzie do schronu, żebym mogła dac znac, czy uda mi sie suczkę zabrać. Za wykup zapłacę. Tylko czy trasa do Wrocławia przebiega gdzies w pobliżu, bo nie sprawdzałam na mapie. -
2+1 Ratlerki seniory -schron Kotliska -w DT u Bianki-mają domy.
Jaaga replied to oktawia6's topic in Już w nowym domu
Napisałam wiadomość do osoby, która pomagała w Łodzi poprzednim razem. -
Wszyscy się jej pozbyli. Kolejna byłaby "wrakiem"? MA DOM :)
Jaaga replied to Jaaga's topic in Już w nowym domu
Do sterylizacji Zuzi Terenia1 dołozyła 30 zł :lol:. -
Wszyscy się jej pozbyli. Kolejna byłaby "wrakiem"? MA DOM :)
Jaaga replied to Jaaga's topic in Już w nowym domu
Wreszcie Zuzia przełamała się. Dziś w nocy spała, a nie stała na baczność pod drzwiami. Rano nawet przywitała się radośnie i merdała ogonkiem. Była dziś na spacerze razem z moimi psami i nawet było nieźle ;). Spróbuję ją umowić na zabieg na jutro, choć nie wiem, czy dam radę, bo dziś cały dzień nie będzie naszej p. doktor i nie wiem, czy uda mi sie dodzwonić. -
Mała biało-czarna sunia- Dąbrowa Górnicza . ma dom
Jaaga replied to pigmejka's topic in Już w nowym domu
Jesli chodzi o to, że zostanie pokryta, to schronisko tego ryzyka nie wyeliminuje. Tam towarzystwo w kojcach jest mieszane. Moja Zgrozia i Cassie były trzymane z dwoma samcami onkiem i rottkiem. Jesli już koniecznie musisz oddać sukę do schroniska, to wybierz inne. Odradzam też Mysłowice. Pokryta suka w okolicznych schroniskach będzie miała marne szanse. -
Mała biało-czarna sunia- Dąbrowa Górnicza . ma dom
Jaaga replied to pigmejka's topic in Już w nowym domu
Jeśli zamierzasz ją odwieźć do sosnowieckiego schroniska, to sobie daruj. Wcześniej, czy później zostanie i tak uśpiona. Może wybierz inne schronisko, gdzie sunia będzie miała wieksze szanse. To jest Zgrozia, zabrana dwa dni przed planowanym uśpieniem. Tak wyglądała po pobycie w tym schronie: [CENTER][URL="http://imageshack.us/"][SIZE=3][IMG]http://img352.imageshack.us/img352/756/dsc02419sm3.jpg[/IMG][/SIZE][/URL] [/CENTER]