Jaaga
Members-
Posts
19185 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
104
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Jaaga
-
Ewelinko, mozesz zmienić tytuł. Bella bedzie miała swój dom w sobotę :multi:. Co prawda, nie dzięki swojemu zachowaniu :mad:. Inni, niedoświadczeni i nie tak cierpliwi ludzie pewnie nie chcieliby jej po takim popisie. W związku z jej zachowaniem sterylke na razie trzeba przełożyć i będzie ją miała zrobioną na spokojnie po aklimatyzacji w nowym domu, tylko pokryjemy jej koszt. Jesli trafi do mnie jeszcze jakaś bernardynka, to koniecznie musi nazywac sie Bella, bo to imie przynosi im chyba szczęście w trafianiu na super ludzi :evil_lol:. Zastanawiam sie tylko, jak w związku z tym ma sie nazywac benek, który moze do mnie trafi :eviltong:. Andziu, to może nie przesyłaj teraz pieniedzy, tylko jak bedzie robiony zabieg?
-
Moniko55, tak jak mówiłam przez telefon, umówcie się z moją koleżanką na kąpiel, strzyżenie i sesje fotograficzną sznaucerka i kudłatej suni. Moze ktoś z okolic dowiózłby psiaki na miejsce? Zadbane pieski, na domowych zdjęciach szybko powinny znaleźć chetnych. Wioleta zrobiłaby im potem alegratke, a ja allegro. Zgłosiłyście sznauceka Cioteczkom sznaucerkowym? One mają ciągle kontakt z rasą, wiec może kogos dla niego wynajdą. Kastracja jednak byłaby konieczna, zeby nie trafił do klatki jako reproduktor. Zresztą sznaucerki podobno są bardzo temperamentne i kastracja wskazana. Jak dacie psiaki Wiolecie, to poproście o tymczas dla suni. Zapytać nie zaszkodzi :eviltong:. Może jesli nie u niej, to znajdzie jakiś DT wsród znajomych.
-
Też to przyszło mi do głowy.
-
Jesli sunia ze zbiorowego zdjęcia z dłuzszym włosem jest wycięta, to ogłaszajcie ja jako mix yorka ze sznaucerkiem, bo tak wygląda. Umaszczenie bardziej yorkowe, włos sznaucerkowy. na pewno bedzie łatwiej jej wtedy znależć dom. Czy jest mozliwość, zeby wziąć sunię do fryzjera? Poprosiłabym koleżankę z Jastrzębia, żeby ją ostrzygła. Gdyby ktoś przesłał mi tekścik i tel. kontaktowy na PW, to mogę jej zrobić Allegro.
-
Znowu kochane, niezawodne Cioteczki oferują pomoc. Joasiu, Ty już Belli bardzo pomogłaś. Z Twoich pieniędzy ponad 130 zł zostało wydanych na akcję łapankową i kaganiec, a 160 zł poszło na jedzenie, bo jest już długo u nas. Pozostało 150 zł. Może ktoś jeszcze się dorzuci? Andziu, dasz na pewno radę? Sprawa jest o tyle pilna, ze gdyby z Belli domem szybko sie udało, to może na jej miejsce przyjechałaby terrierka od benia, bo z nią nie ma co Erka zrobić, a i tak są razem. To takie nieśmiałe plany :oops:. Zobaczymy, co sie uda zrobić. Nawet nie mam odwagi planować, bo bardzo się boję zakończenia takiego, jak z Norą :-(.
-
Sunia w typie teriera już 20 mies. czeka na dom!!!
Jaaga replied to erka's topic in Już w nowym domu
Erko, gdyby akurat udało się z transportem, to prosze o wiadomość, bo muszę wiedzieć, jak umówić się z ludźmi w Częstochowie, żeby później Andrzej zdążył wrócić do Siewierza. Jesli złapie się też sunia, tak jak dziś, to co z nią bedzie? Czy jest jakieś miejsce dla niej? -
Z allegro Elizy odezwał sie Pan, który jest zainteresowany Bellą. Ma przyjechać ją zobaczyć we czwartek. Później musiałaby zostać szybciutko wysterlizowana, zebyśmy po zabiegu mogli ją zawieźć do nowego domu. Moja p. doktor nie da rady sama zrobić operacji tak dużej suce i poleciła mi innego lekarza, który sterylizuje z maleńkiego cięcia. Dzwoniłam dziś do tej lecznicy i zabieg będzie kosztował ok. 350 zł. Potrzebne jest pilne uzbieranie 200 zł! Pan ma doświadczenie ze schroniskowymi psami, więc szkoda zmarnować szansę na dom. Bardzo prosze o wsparcie dla Belli :modla:.
-
Sunia w typie teriera już 20 mies. czeka na dom!!!
Jaaga replied to erka's topic in Już w nowym domu
Emilio, rozumiem Cię, dlatego zalezy mi, żeby tej suni też udało się i nie skończyła tak, jak Misiu. Benio ma szansę, ale ona :roll:? -
Sunia w typie teriera już 20 mies. czeka na dom!!!
Jaaga replied to erka's topic in Już w nowym domu
Nikt tu nie zagląda :shake:, a sunia bardzo potrzebuje schronienia. -
Sunia w typie teriera już 20 mies. czeka na dom!!!
Jaaga replied to erka's topic in Już w nowym domu
Dzięki, Joasiu :multi:. Czyli teraz potrzeba schronienia dla suni. Obawiam sie, że jesli uda się złapać benia, to sunia zrobi się jeszcze bardziej nieufna :roll:. Najlepiej byłoby spróbować je złapać jednocześnie, ale gdzie ją umieścić? Erko, trzymam kciuki za powodzenie akcji łapankowej. -
Allegro jest cały czas. Jedno robie ja, drugie chyba fundacja, a do tego wykupiłam na bazarku usługowym pakiet ogłoszeń dla Stelli. Na nadmiar zdjęć Stelluni nie narzekam, bo ona jest tak ruchliwa, ze zdjęcia wychodzą rozmazane. Naprawdę nie da sie jej na chwile utrzymać w bezruchu. Niestety, w kwestii domu, jest całkowita cisza. Nikt jej nie chce, a jest gotowa do adopcji. Jesli chodzi o potrzeby, to gdyby ktoś chciał pomóc karmowo, to byłoby fajnie. Pieniedzy na Stellę wpłaconych na konto fundacji nie mogę wykorzystać, bo tak jak pisałam wczesniej, tam gdzie zamawiam, musza być moje dane, a nie faktura fundacyjna, więc karmię ją sama. Jest wysterylizowana, zaszczepiona, odrobaczona, wiec innych potrzeb nie ma. Chyba, ze ktoś mógłby pożyczyć jakieś niepotrzebne amstafowe ubranko :oops:. Stelli jest zimno na spacerach i załatwieniu potrzeb od razu piszczy, ze chce do domu.
-
Sunia w typie teriera już 20 mies. czeka na dom!!!
Jaaga replied to erka's topic in Już w nowym domu
Tymczasy są rzeczywiście i domów nie widać :shake:. Teraz, jak jest zimno, to Stella i Sara są już w domu. W ogrodzie jest tylko Bella, wiec myslę, że drugi pies nie byłby kłopotem, o ile może mieszkać tylko w ogrodzie. Jesli chodzi o płeć, to Erka już wie, ze kastracja jest konieczna, bo inaczej nie da rady u mnie. Benio byłby w ogrodzie, wiec z Wolfem nie miałby kontaktu. Myślę, że młody pies zgrałby sie z Bellą, bo przecież i tak koczuje razem z sunią, a Bella też jest towarzyska i skora do zabawy. Tez chciałabym, zeby znalazł się dom dla niego, ale skoro perspektyw brak, a może zostać zjedzony przez meneli, to chyba lepiej, zeby trafił do mnie i na spokojnie można mu bedzie szukac domu. -
Sunia w typie teriera już 20 mies. czeka na dom!!!
Jaaga replied to erka's topic in Już w nowym domu
Może też jakoś dodać w tytule, że mogą zostać zabite i zjedzone? Skoro wszędzie są bezdomne, błąkające się psy, to może to zagrożenie da je dostrzec w tłumie bied? Tu też zaglądają tylko bywalcy kieleckiego wątku. -
Sunia w typie teriera już 20 mies. czeka na dom!!!
Jaaga replied to erka's topic in Już w nowym domu
Myslałam, ze wątek bedzie miał zainteresowanie, a tu cisza :roll:. Gdyby nic się nie znalazło i udałoby sie nazbierać pieniądze na jedzenie, to benio mógłby do mnie trafić. Tańsza obcja, niż hotel. Do domu nie mam juz gdzie upchnąć psa, ale taki duzy mógłby mieszkać z Bellą w ogrodzie. Najbardziej martwią mnie menele, którzy mogliby go zabić na mięso :angryy:. . -
Nie jest wystraszona :evil_lol:, ale utuczyć się nie da, wiec wygląda szczupło. Mam jej nowe fotki, jak będe miała chwile czasu, to wstawie. Jest bardzo towarzyską przylepą, tylko uległa. Ostatnio dała sie sterroryzować mojemu kocurowi. Teraz na jego widok stoi na baczność. Przy jedzeniu czeka, aż Bastian powybiera sobie mięsko z jej miski i dopiero potem zaczyna jeść. Stellusia: [IMG]http://photos01.allegroimg.pl/photos/400x300/766/71/10/766711071_3[/IMG] [IMG]http://photos01.allegroimg.pl/photos/400x300/766/71/10/766711071_4[/IMG]
-
Chyba lepsze są te Twoje pierwsze zdjęcia, bo przy takiej pogodzie wyglada nieciekawie. Dopiero wczoraj popołudniu udało nam sie ją podstępem zamknąć w kojcu. Do tego czasu była luzem w ogrodzie i za nic nie chciała wejść do kojca. Wydaje mi sie, ze przez schronisko ma taki uraz do pomieszczeń. Do garażu wchodziła tylko, zeby zjeść, po opróznieniu miski uciekała szybko na zewnątrz. Podobnie, jak Ciapa, spała pod drzewami, ewentualnie wykopywała sobie "legowisko". Tylko, ze przy takiej pogodzie, jaka mamy ostatnio, to nie do przejścia. Obcych boi sie, zachowuje dystans, ale jak bliżej pozna, to już reaguje radością. Zaraz dowiem się, co z ogłoszeniami, które ma mieć, bo nie dostałam zadnej informacji.
-
Raczej nie dojadą, bo nikt nawet do mnie nie zadzwonił :cool1:. Na bazarku usługowym wykupiłam pakiet ogłoszeń i przesle info i fotki Belli. Zadzwonił Pan, ale z Warszawy, szuka suni koniecznie po sterylizacji i z transportem. Napisałam na kieleckim wątku, może inną sunie tam umieścić. Bellę trzeba teraz najpierw zaszczepić i szukac jej domu.