-
Posts
1084 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Koszmaria
-
może pomocniczo załączcie Feliway w kontakt? Feliway to syntetycznie pozyskane kocie feromony szczęścia. dają kotu sygnał 'jest ok'.mało jest kotów na które to nie działa choć trochę.
-
a,starszego psiaka masz,postępowanie ze starszymi psiakami rządzi się innymi prawami;)
-
[quote name='Balbina12'] Royal ma równiez większy procent dodatków typu ryż no i nie produkuje karm świńskich sprzedawanych w sklepie na rogu u pana Henia.A purina i owszem:diabloti: [/QUOTE] ę,że jak? markę ROYAL CANIN przejął koncern produkujący pedigree i whiskas-mars! po tej zmianie koci rc to tylko [U]trochę[/U] lepszy whiskas.
-
Zakrzówek,park Bednarskiego jest bardzo fajny,a przez to że jest zakitrany,to mało osób tam chodzi,nie jest zatłoczony[byłam tam w różnych godzinach] Bagry?
-
rc byłoby fajne,gdyby nie cena. ta karma jest za droga,cena nie ma przełożenia na jakość niestety. na szczęście wśród karm bytowych i weterynaryjnych można przebierać,wybierać i grymasić.koniec hegemonii rc:D
-
wiesz no,wszyscy ludzie mają od małego kontakt z innymi ludźmi,nie znaczy to,że każdy dzięki temu jest od razu psychologiem. książeczki można czytać.dzięki książeczkom można wychować od małego swojego psa,ale na kursie na szkoleniowca warto potem zweryfikować informacje z książeczek zanim się zabierze za szkolenie czyiś psów.
-
myślę że trzeba rozdzielić jakiego psa i kiedy traktować. szczeniaka bez traumatycznych przeżyć i nie skrzywionego w żaden sposób nie można traktować tak jak Millan w swoich programach te psy. ale już starszego i powichrowanego w którąś[lęk,agresja] stronę psa? podejście 'dużo miłości,smakołyków i pochwał' czasem nie skutkuje.czasem.trzeba mieć oko i doświadczenie by określić metodę która będzie skuteczna,watpię by budowlaniec z zawodu i równocześnie szkoleniowiec-dyletant miał na tyle doświadczenia i teorii w rozumku by móc ocenić. trochę się przekonuję do metod Millana,ale dalej to co robi wygląda drastycznie dość.
-
jamniki w swetrze też mnie bawią.jamniory to w końcu psy myśliwskie,nikt nie miał głowy by je odziewać w kubraczki jak mieszkały w psiarni a na polowaniu wypłaszały zwierzaki z nor. a yorki pierwotnie mieszkały w stajni.jakoś nie widzę 5kg psa z Yorkshire w sweterku czy kurteczce łapiącego szczury.no ale to wina hodowców,którzy hodują karykaturki które w zimnym pomieszczeniu nie przetrwałyby nocy,a większość chyba by zwiała na widok szczura o wadze 800g[jak moje samczyki kochane]
-
york.dumny i żywiołowy szczurołap w ubranku.też bym się na Ciebie dziwnie patrzyła:D
-
[quote name='Merrick']Tamlin nazywa się tak na cześć mojej ulubionej postaci z ''Sagi o Ludziach Lodu'', był tam taki jeden demon nocy, syn Lilith i Tajfuna :D[/QUOTE] Tam Lin to postać elfa z legendy celtyckiej...;-) ładnej i romantycznej legendy zresztą.
-
[quote name='Angelka']Ostatnio ogladałam film z Jennifer Lopez The Back-up Plan u nas Plan B i gra ona właścicielkę sklepu zoologicznego, w jednej scenie występuje Cesar ,gra samego siebie i opowiada o swojej książce jak on tak jest w stanach wszędzie i wyskakuje z lodówki to co się dziwić że go wielbią , ja go nie darzę sympatia a po tym numerze w filmie tym bardziej to już na dużą skale komercja ;/ http://www.traileraddict.com/trailer/the-back-up-plan/interview-cesar-milan w jednym odcinku South Parku ładnie się z niego nabijają ;]
-
:) trzymajcie się cieplutko.
-
też mam wrażenie że to lekka panika,ale kto nie panikował na początku,niech pierwszy rzuci kamieniem;)
-
weź wolne w pracy,zarezerwuj wczasy w agroturystyce przyjaznej psom i spędźcie ten czas razem.wypstrykaj kilka rolek filmu i kilka kart pamięci. przykro mi....
-
JUŻ W DOMU! SIBI - przeurocza suńka, mix staffika
Koszmaria replied to paoiii's topic in Już w nowym domu
czy to ptak?nie,to samolot!nie,pomyliło ci się,to Sibi:D cuduś! -
[quote name='agnest']Orangutan ja podziwiam Cię za twoją dobrą wolę, ten parking dla psów :) Myślę że jeśli masz kłopot ze stanowczością ( a chodzi tu chyba bardziej o nie odstraszenie potencjalnych klientów ) MÓW ŻE JESTEŚ UCZULONY NA SIERŚĆ bardzo uprzejmie i grzecznie. No chyba wtedy powinni zrozumieć, chociaż ludzie z dnia na dzień zadziwiają mnie bardziej i bardziej...[/QUOTE] na tych co kupują u Ciebie od dawna i się będą rzucać na takie tłumaczenie,mów że alergia wyskoczyła nie dawno i alergolog zakazał Ci absolutnie kontaktu z psami.kichaj i kaszl. z psem i z kotami chadzam do sklepów zoo. z kotami przy okazji jak je biorę do weta,albo z tamtąd wracam;/ z psiakiem[teraz z mamą mieszka] chadzałam do wielu miejsc.knajpa,bar,sklepy...ale zawsze pytałam czy mogę z psem.
-
hej,czy w krk w ogóle da się uprawiać agility?
-
a tak z ciekawości-jakie rasy psów i kiedy należy ubierać w jakieś derki? chodzi mi o psy zdrowe,bo wiadomo że w zimę nowofunlanda z zaawansowaną nużycą i grzybem należy coś wtłoczyć.
-
omdż. w tydzień nie przyzwyczaicie kota nawet do drugiego kota... minimum miesiąc.
-
Zostawił psa na torach ! Pijany mężczyzna uciekł. Pies nie przeżył
Koszmaria replied to blacky.'s topic in TV & radio
[quote name='Arwilla']Wiem o czym piszę... osoba z mojej rodziny miała depresję... Totalny dół, brak chęci do życia, do wstania z łóżka, do jedzenia... zero zainteresowania swoim małym dzieckiem... Z mojej strony koniec... Nie będę zaśmiecać Wam wątku...[/QUOTE] człowiek w depresji która nie jest kliniczną w zaawansowanym stadium jest w stanie odpowiadać za swoje czyny. -
Zostawił psa na torach ! Pijany mężczyzna uciekł. Pies nie przeżył
Koszmaria replied to blacky.'s topic in TV & radio
osądziłaś po tym co napisałam,że nie wiem o czym piszę. a wiem,niestety. mogłabym się czuć osądzona po tym że napisałaś że ludzie w depresji nie myślą...jakoś nie czuję się człowiekiem pozbawionym refleksji. śmiem wysunąć twierdzenie że to Ty nie wiesz o czym piszesz. -
Zostawił psa na torach ! Pijany mężczyzna uciekł. Pies nie przeżył
Koszmaria replied to blacky.'s topic in TV & radio
[quote name='Arwilla']Ale przecież Ty nie wiesz dlaczego on to zrobił... Tak samo byłoby w sytuacji fikcyjnego wypadku... Widziałabyś finisz, nie znałabyś powodu... Tu też widzimy tylko/aż to co widzimy... Dopowiadacie sobie resztę... Czy słusznie? Nie wiem... Może słusznie, może nie... Tworzycie scenariusze, co powiedział do psa, czy wydawał komendy... Nie każę Wam zmieniać zdania... macie takie, nic mi do tego... Tylko warto się czasem zastanowić i spojrzeć szerzej... [B]Koszmaria[/B] - wiesz czym jest depresja? Człowiek w depresji nie myśli.... Oczywiście nie twierdzę, że był w depresji... Bo tego NIE WIEM..... podobnie jak Wy...[/QUOTE] wiem co to depresja bo jestem na nią leczona od kilku lat. i to się nazywa Twoje nie ocenianie po pozorach? -
Zostawił psa na torach ! Pijany mężczyzna uciekł. Pies nie przeżył
Koszmaria replied to blacky.'s topic in TV & radio
nie widzę usprawiedliwienia-nawet jeśli chciał popełnić samobójstwo to dalej jest dorosłym człowiekiem odpowiadający za swoje czyny! depresja i myśli suicydalne nie związują rąk,nie spaczają oglądu,człowiek w tym stanie wie że zwierzęta boli... jeśli miał depresję i się nie leczyl to jedynie okoliczność obciążająca,bo picie alko[które jest kwalifikowane jako depresant] w takim stanie to lekkomyślność. facet jest rok starszy ode mnie o.o -
[quote name='kasia_owczarzak']Jak kupowaliśmy Josziego, to jego mama właśnie była, raczej jeszcze jest :p, moją imienniczką. Właściciel jak ją wołał "Kasia, Kasia", to jakoś dziwnie się czułam. Niby mi nie przeszkadzało, ale ... Nie wiem jak nazwać, to co poczułam. [URL="http://www.czina.pl"]www.czina.pl[/URL][/QUOTE] hm,szybkie mówienie 'kasia-kasia-kasia' to się tak na kaczki woła,tak jak na koty 'kici-kici': D z kolei na wsi pod Oświęcimiem na świnie mówi się luśka[pewnie od locha,loszka],a to niby zdrobnienie od 'Lucyny jest.
-
"sposoby" na radzenie sobie z psami z forum rolniczego
Koszmaria replied to Ajula's topic in Wszystko o psach
[quote name='Pies Pustyni']Czytalas caly watek post po poscie? Raczej nie, bo jest tam wiele sensownych wypowiedzi. A prosty jezyk nie przeszkadza w byciu dobrym, rozsadnym itp., wiec nie powinno sie oceniac po tym ludzi, tak samo jak po ubraniu czy modelu auta. [B]Ajula[/B], wybralas jedno zdanie z kilku stron dyskusji, a jest tam sporo wypowiedzi w calkiem innym tonie.[/QUOTE] nie czytałam całego ich wątku,post po poście. zbulwersował mnie,ale starałam się pisać prosto,nie wyszydzająco. mam nadzieję że nie narobiłam nim wstydu innym miłośnikom psów