Jump to content
Dogomania

hanestad

Members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

About hanestad

 • Rank
  Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. hanestad

  Finlandia, a Skandynawia

  Być może przyjmuje się także kryterium geograficzne czy to, że Islandia jeszcze ok. 70 lat temu była częścią Danii. Dla mnie przy określeniu Skandynawia liczy się etniczny i językowy punkt widzenia. Skandynawowie to nic innego jak inne określenie ludów północno-germańskich posługujących się językami północno-germańskimi i są to Szwedzi, Duńczycy, Norwegowie, Islandczycy i Fereowie (z Wysp Owczych). https://pl.wikipedia.org/wiki/Języki_północnogermańskie
 2. hanestad

  Czy twój pies je "chińczyka"?

  Acana jest zapewne bardzo dobrą karmą, ale mi się trochę właśnie nie podoba taka duża ilość składników bo jest znacznie większe niebezpieczeństwo wystąpienia nieprawidłowości niż przy niewielkiej ilości składników. Ponadto nie wiem czy Acana zapewnia pochodzenie składników- skąd pochodzą. Jeżeli nie to niestety to będzie to olbrzymi minus. Czy pies potrzebuje dużej ilości składników? Nie sądzę. Czy wilk jadł tyle składników? Raczej jadł zdecydowanie mniej niż nawet w Magnussonie jest.
 3. hanestad

  Czy twój pies je "chińczyka"?

  Megapixelus, a więc blisko Ciebie karma powinna być dostępna na przykład w: COOP KONSUM 08-6815 Målilla Atlantvägen 1 570 82 Målilla TÄRNANS LIVS 570 82 Målilla SUNDBERGS LIVS Blockvägen 570 84 Mörlunda Tu jest cała mapa: https://www.hundmat.com/en/find-stores/ Patmol napewno nie zostaje tylko 20% mięsa po obróbce, ale znacznie więcej. Firma chwali się tym na stronie, że posiada szwedzki certyfikat IP Food, który właśnie świadczy, że nie tylko żywność sama w sobie spełnia wymagania jedzenia dla ludzi, ale, że cały proces przygotowania żywności spełnia wszelkie wymagania żywności dla ludzi czyli są tam kawałki mięsa tylko takie dopuszczone dla ludzi i cała karma przygotowana jest w takich warunkach jak ludzkie jedzenie. Tu jest o tym napisane (w starszej wersji strony było dokładniej o tym): https://www.hundmat.com/en/our-production/ Tutaj certyfikat: http://sigill.se/Global/Regelhandböcker/IP Livsmedel/IP-Food-2014-1-Sigill-Kvalitetssystem-AB-light.pdf Co więcej, niektóre ich karmy są w całości BIO czyli są całkiem ekologiczne. Odmiana Grain Free posiada tylko wołowinę (44%), nie ma wieprzowiny, tutaj skład: http://4dogcat.pl/magnusson-magnusson-meat-&-biscuit-grain-free-karma-bez-zboz-o_l_2716.html Wszystkie składniki są ze szwedzkiego rolnictwa.
 4. hanestad

  do usunięcia

  do usunięcia. Postanowiłem to usunąć by nie razić czyiś uczuć, aczkolwiek nie było tu absolutnie nic złego zamieszczone.
 5. Po pierwsze nie rozumiem czemu piszesz o rodzaju Original skoro ja piszę o Meat & Bisciut??? Original to tania seria z małą zawartością mięsa.

  Natomiast Magnusson Meat & Biscuit ma znacznie więcej mięsa, na przykład Meat & Biscuit work ma 50% mięsahttp://4dogcat.pl/magnusson-magnusson-meat-&-biscuit-work-14&nbspkg-o_l_130.html

  A standarowa Adult ma 44%: http://4dogcat.pl/magnusson-magnusson-meat-&-biscuit-adult-o_l_101.html


  Z tego co się dowiedziałem to mięso wołowe i wieprzowe  to tylko takie kawałki, które są dopuszczone do spożycia dla ludzi.

   

  To nie jest reklama, wstawiłem ten post wiele razy bo uważam, że to jedna z najlepszych karm- głównie dla tego, że składniki nie są chińskie, ale szwedzkie, a karma jest mało znana.

  1. Patmol

   Patmol

   bo to ta sama firma, która robi bardzo słabe karmy po prostu - pulpa ziemniaczana z odpadami mięsnymi;

    

  2. hanestad

   hanestad

   Mówisz o innej serii karm. Seria original nie jest wcale słaba jakościowo, ale ma mało mięsa. To taka tańsza seria po prostu.

   Po drugie dlaczego z odpadami mięsnymi? Skąd wiesz, że to odpady? Jeszcze raz mówię, na stronie piszą, że to kawałki dopuszczone do spożycia dla ludzi, a nie odpady i pochodzą z zakładów położonych blisko fabryki. Pulpa ziemniaczana stanowi ostatni składnik w karmie, a więc jest jej najmniej, a w niektórych jej w ogóle nie ma.

   Skład odmiany Adult:

   świeże rozdrobnione mięso (wołowina i wieprzowina) 44%, pełnoziarnista mąka  (razowa), świeże jaja, olej rzepa­kowy tłoczony na zimno, mąka jęczmienna, świeża marchew,  odwodniona pulpa ziem­niaczana.

    

   Skład odmiany Work:

   świeże rozdrobnione mięso (wołowina i wieprzowina) 50%, pełnoziarnista mąka  (razowa), świeże jaja, olej rzepa­kowy tłoczony na zimno, świeża marchew,  pulpa ziemniaczana.

    

   Skład odmiany No Grain:

   świeże mięso wołowe (44%), groszek, ziemniaki (odwodnione), tłoczony na zimno olej rzepakowy (bogaty w Omega3), świeże jaja, pasternak, marchew, ziemniaki, jagody i borówki (zawierające antyutleniacze, witaminy i minerały)


   Dlaczego więc to "bardzo słaba karma" ? Możesz podać jakiś argument bo nie rozumiem? Ja uważam, że to jedna z najlepszych karm, a wszystkie składniki pochodzą ze Szwecji- to jest ogromna przewaga tej karmy nad tymi z chińskim składnikami.

  3. Patmol

   Patmol

   nie wpisuj mi się na profilu - zaśmiecasz mi profil bzdurami

   nie życzę sobie twoich wpisów na moim profilu

   nie będę tutaj dyskutować  , tym bardziej, że piszesz straszne głupoty - aż przykro czytać

    

   od takich dyskusji i pisania takich głupot , jak twoje, to są właściwe wątki -tam się produkuj

    

 6. hanestad

  Czy twój pies je "chińczyka"?

  Po pierwsze nie rozumiem czemu piszesz o rodzaju Original skoro ja piszę o Meat & Bisciut??? To zupełnie inne serie karmy produkowane przez jednego producenta. Original to tania seria z małą zawartością mięsa. Natomiast Magnusson Meat & Biscuit ma znacznie więcej mięsa, na przykład Meat & Biscuit work ma 50% mięsa: http://4dogcat.pl/magnusson-magnusson-meat-&-biscuit-work-14&nbspkg-o_l_130.html A standarowa Adult ma 44%: http://4dogcat.pl/magnusson-magnusson-meat-&-biscuit-adult-o_l_101.html Z tego co się dowiedziałem to mięso wołowe i wieprzowe to tylko takie kawałki, które są dopuszczone do spożycia dla ludzi. To nie jest reklama, wstawiłem ten post wiele razy bo uważam, że to jedna z najlepszych karm- głównie dla tego, że składniki nie są chińskie, ale szwedzkie, a karma jest mało znana. Jeśli masz jakieś argumenty to proszę przedstaw dlaczego uważasz, że ta karma nie zasługuje na bycie jedną z najlepszych? Jeszcze raz- chodzi o serię Meat & Biscuit oczywiście.
 7. hanestad

  Młody pies na szkoleniu

  Tak, ja będę przy tym szkoleniu.
 8. hanestad

  Magnusson Meat&Biscuit

  Moim zdaniem to najlepsza karma albo jedna z najlepszych, przede wszystkim dlatego, że gwarantuje, że wszystkie składniki są szwedzkie (i nie ma np. chińskich gdzie oszukiwali na zbożu- afera z Melaminą i wiele psów i ludzi zmarło na świecie).
 9. hanestad

  Dobre przekąski?

  Jakie są dobre smakołyki dla psa na szkolenie na które idzie?
 10. hanestad

  do usunięcia

  do usunięcia. Postanowiłem to usunąć by nie razić czyiś uczuć, aczkolwiek nie było tu absolutnie nic złego zamieszczone.
×