-
Posts
6388 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Karilka
-
to manchester terrier a nie jamniczek - czyli przodek dobka ;) Nic dziwnego. XL nosi mój doberman a ma ponad 85 w klatce piersiowej
-
Skrajnie zaniedbany pies skazany na tułaczkę! LORD W NOWYM DOMU! :)
Karilka replied to Karilka's topic in Już w nowym domu
Cholerka a już tak ładnie sie zaczynało... Cioteczko gdyby nie Ty to nikt by nawet na niego w schronisku nie spojrzał.. tam jest 1000psów... -
[CENTER][U][SIZE=5][COLOR=red][B]Aktualne potrzeby :[/B][/COLOR][/SIZE][/U] [U][B][SIZE=5][COLOR=red][URL="http://smajliki.ru/smilie-743484519.html"][IMG]http://s10.rimg.info/fbe87ee42c0629999a3b7cdd5c495cd5.gif[/IMG][/URL][/COLOR][/SIZE][/B][/U] [U][B][SIZE=5][COLOR=red]!!!KARMA!!![/COLOR][/SIZE][/B][/U] [U][B][SIZE=5][COLOR=red]Immunodol - ok. 30zł[/COLOR][/SIZE][/B][/U][/CENTER] [CENTER] [COLOR=red][U][B][SIZE=5][SIZE=2][COLOR=sienna]SHILA MA NUŻYCĘ, POWIKŁANIA GRZYBICZNE, KRZYWICĘ I ALERGIE POKARMOWĄ - MUSI U MNIE ZOSTAĆ DO CZASU WYLECZENIA - bardzo prosimy o wsparcie finansowe/rzeczowe mojego BDT! [/COLOR][/SIZE][/SIZE][/B][/U][/COLOR][/CENTER] [CENTER][B][SIZE=3][COLOR=purple]BEZ KASY NIE DAMY RADY WYJŚĆ Z TEGO![/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER] [COLOR=green]Było to 1,5 miesiąca temu...[/COLOR] [CENTER][COLOR=green]Telefon[/COLOR][I][B][COLOR=green]: Dostałem prawie nie żywego szczeniaka od żuli. Co robić? Przyjedziesz czy mam zostawić?[/COLOR][/B][/I][/CENTER] [CENTER][I][B][IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_7Wbo4RdIO5U/TZmvN479YjI/AAAAAAAAJxY/PNvzz830m3c/s512/_DSC9245.JPG[/IMG][/B][/I][/CENTER] [CENTER][I][B]Aktualny album zdjęć:[/B][/I][/CENTER] [CENTER][I][B][URL]https://picasaweb.google.com/lavik4ever/Shila02#[/URL][/B][/I][/CENTER] [COLOR=darkslateblue]Oczywiście - pojechałam. Okazało się, że to ok, [I][B]3 miesięczna sunia, przegrzana słonecznie. Praktycznie zwłoki psa...[/B][/I][/COLOR] [COLOR=darkslateblue]W domu - zimny okład z ręcznika i myśli: [/COLOR] [COLOR=darkslateblue][I]przeżyje? nie przeżyje?:roll:[/I][/COLOR] Okazało się, że znajomej mama poszukuje właśnie suni, do domu z duuużym ogrodem - bajeczka. Bajeczka skończyła się bo... [B][COLOR=blue][U]4 miesięczna dziewczynka ma być agresywną bestią, która sterroryzowała wszystkich mieszkańców :-o![/U][/COLOR][/B] Oczywiście więcej wytłumaczeń nie potrzeba - sunia znów jest u mnie, tym razem z koleżanką krzywicą, pchłami i z totalnym brakiem socjalizacji. [CENTER][COLOR=darkorchid]Aktualnie Shila vel Foczka [B]walczy z [U]krzywicą[/U][/B], nużycą, alergią ale rozgląda sie za domkiem, który jej nie porzuci.[/COLOR] [COLOR=darkorchid]Shila to będzie duża dziewczynka. Podejrzewam, że ok 35kg.[/COLOR][/CENTER] Charakter: Labrador, ON Wygląd: BLABLADOR + łyżew:evil_lol: [B]Nadaje sie do psich sportów - ma mnóstwo energii, jest posłuszna.[/B] Mile widziana młoda, aktywna osoba, szukająca towarzyszki na najbliższe 15 lat. [CENTER][SIZE=4][COLOR=red][B]Potrzebne jest wsparcie finansowe- to mój 4 pies, nie mam funduszy na chorego szczeniaka.[/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER] [CENTER][B][SIZE=4][COLOR=red][COLOR=darkgreen]Shila na Marszu (nie)Milczenia w Łodzi[/COLOR][/COLOR][/SIZE][/B] [COLOR=red][B][SIZE=4][IMG]http://img806.imageshack.us/img806/680/dsc2489u.jpg[/IMG][/SIZE][/B][/COLOR][/CENTER] [CENTER][COLOR=red][B][SIZE=4][IMG]http://img835.imageshack.us/img835/668/19122010062.jpg[/IMG][/SIZE][/B][/COLOR][/CENTER] [CENTER][SIZE=3][B]Aktualny bilans finansowy:[/B][/SIZE][/CENTER] [CENTER]DOLFOS Arthrofos - preparat mineralno-witaminowy dla psów 60tab. = [B]24,90zł[/B] DOLFOS Vetcal - preparat mineralno - witaminowy dla psów 90tab. = [B]11,90zł[/B] BOSCH Junior Maxi 6kg = [B]60zł[/B] Odrobaczenie:[B]5zł[/B] Odpchlenie: [B]5zł[/B] Mięso wołowe (3kg): [B]21zł[/B] Wapnowane łapki: 20szt*0,5zł = [B]10zł[/B][/CENTER] [CENTER][B]36zł [/B]- antybiotyki [B]10zł[/B] -ryż (3,5 paczki) [B]12zł [/B]= 5kg -mięso drobiowe (0,5kg dziennie - 2,5zł/kg) [COLOR=darkgreen][COLOR=black]Szprotki 1 kg [/COLOR][B][COLOR=black]= 9,90[/COLOR][/B][/COLOR] [COLOR=darkgreen][COLOR=black]Ryż*2szt = [B]5,30[/B][/COLOR][/COLOR] [COLOR=darkgreen][COLOR=black]Indyk *1,5kg [/COLOR][B][COLOR=black]= 15[/COLOR][/B][/COLOR] [COLOR=darkgreen][COLOR=black]1kg Nutry Czerwonej[/COLOR][B][COLOR=black] = 16[/COLOR][/B][/COLOR][/CENTER] [CENTER][COLOR=darkgreen][B][COLOR=black]189 - [/COLOR][/B][COLOR=black]13,6kg Taste of The Wild[/COLOR][/COLOR] [COLOR=darkgreen][COLOR=#000000][B]35[/B] - arthrofos[/COLOR][/COLOR][COLOR=darkgreen] [B][COLOR=black]9zł -[/COLOR][/B][COLOR=black]Panga, 900g[/COLOR] [B][COLOR=black]2,68 -[/COLOR][/B][COLOR=black]ryż[/COLOR] [COLOR=black]15 -Nowa, śliczna miska[/COLOR] [COLOR=black]10- Zabaweczka [/COLOR][/COLOR][/CENTER] [COLOR=darkgreen] [CENTER][COLOR=black]12zł - Duomox[/COLOR] [COLOR=black]29zł - olej z nagietka[/COLOR] [COLOR=black]9,90 - Hydrocort[/COLOR] [COLOR=black]20,90 - Oeraparol - olej z wiesiołka[/COLOR] [COLOR=black]24,90 - Pinafucort[/COLOR][/CENTER] [CENTER][COLOR=black]30zł Zastrzyk przeciwgrzybiczny[/COLOR] [COLOR=black]30zł Zastrzyk przeciwgrzybiczny[/COLOR][/CENTER] [CENTER][COLOR=black]120zł - 6 zastrzyków na grzyba (odkupione od Medoru)[/COLOR] [COLOR=black]20zł - stety / niestety musiałam zapłacić bratu za benzyne do tego zgierza - bilans zastrzyków i tak wyszedł 40 zł na plus[/COLOR][/CENTER] [CENTER][COLOR=black]32zł - 2kg Nutry Czerwonej[/COLOR] [COLOR=black]37zł - wet (z Duomoxem)[/COLOR] [COLOR=black]12,99zł - olej z ogórecznika[/COLOR] [COLOR=black]7zł - 900g Pangi (Lidl)[/COLOR] [COLOR=black]2,68zł - ryż[/COLOR] [COLOR=black]48zł - 3kg Nutry Czerwonej[/COLOR] [COLOR=black]26zl - perhydrol[/COLOR] [COLOR=black]6zl - spryskiwacz[/COLOR] [COLOR=black]32zł -2kg Nutry Czerwonej[/COLOR] [COLOR=black]8,99zł - Karma Optymalna Dieta z Rossmana (1,5kg)[/COLOR] [COLOR=black]11,96 - 4 puszki Winston[/COLOR][/CENTER] [CENTER][COLOR=black]19zł - badanie zeskrobin skóry[/COLOR] [COLOR=black]67zł - 3kg ryby suszonej i 1 litr oleju rybiego z bazarku DGM[/COLOR] [COLOR=black]55zł - 6kg Brit Care[/COLOR] [COLOR=black]49zł - Zyleksis[/COLOR] [COLOR=black]17zł - Serce wołowe 3kg[/COLOR][/CENTER] [CENTER][COLOR=black]15zł - 3kg Szyjek Indorowych[/COLOR] [COLOR=black]23zł - Oeparol[/COLOR] [COLOR=black]9,90 - Ogórecznik[/COLOR] [COLOR=black]2,68zł x 4[/COLOR] [COLOR=black]12zł - szyjki indycze, 2kg[/COLOR] [COLOR=black]4zł - 2kg marchewki[/COLOR][/CENTER] [CENTER][COLOR=black]39,90 - Arthrostop[/COLOR] [COLOR=black]26,68 - 10kg ryżu[/COLOR] [COLOR=black]60zł - Indyk (10kg, 6zł/kg)[/COLOR] [COLOR=black]15zł - 5kg drobiu[/COLOR][/CENTER] [CENTER][COLOR=black]12zł Altacet[/COLOR] [COLOR=black]20zł - Karma od Blairy[/COLOR] [COLOR=black]16zł - podroby (indor)[/COLOR][/CENTER] [CENTER][COLOR=black]30,35 - Allegro cegiełkowe z bazarku[/COLOR] [COLOR=black]53zł - wizyta u weterynarza (zatrucie)[/COLOR] [COLOR=black]15zł - antybiotyk[/COLOR] [COLOR=black]32zł - 2[/COLOR][COLOR=darkgreen][COLOR=black]kg Nutry Czerwonej[/COLOR][/COLOR] Karma Brit Care 110zł Szampon na czarną sierść TRIXIE 7,90zł Dolfos Arthrofos 90tabletek 34,90zł Wkręt do ziemi za 8,5zł Dolfos Immunodol 60 tabletek za 41,90złRingo pływające za 14,50 Frisbee pływające za 22zł Szycie po wypadku (antybiotyk, głupi jaś i szycie, mazidło) 65zł Karma Taste of the wild 185:2 =92,5zł Karma Październik = 120zł[/CENTER] [CENTER]250zł - klatka kennelówka VI (używana, firmy DELFIN, czarna - nowa kosztuje ponad 300zł) 26zł - smycz (hura. Zjadła 3sztuki)[/CENTER] [CENTER][B]+50zł - Cioteczka zakonna[/B] [B]+ 30zł - Middle Dream[/B] [B]+36[/B] ilon_n [B]+100[/B] taks [B]+50[/B] Cajus JB [B]+50[/B] agusiazet [B]+30[/B] [/CENTER] [/COLOR][CENTER]+[B]20[/B] 2411magdalenka [B][COLOR=darkgreen]+50[/COLOR][/B] paros [COLOR=green][B]+150zł - KUNDELKOWA SKARBONKA[/B][/COLOR] [B][COLOR=green]+300 Malibo57 !!![/COLOR][/B] [B][COLOR=green]+50 baldek2[/COLOR][/B] [B][COLOR=green]+50 Atomówka[/COLOR][/B] [B][COLOR=green]+20 2411magdalenka[/COLOR][/B] [B][COLOR=green]+30 funky[/COLOR][/B] [B][COLOR=green]+10zł [/COLOR][/B]BEATA K. Nowy Dwór Mazowiecki [B][COLOR=green]+30zł[/COLOR] [/B]- z konta Fundacji Animalia, dla Shili z facebooka [COLOR=darkgreen][B]+50zł[/B][/COLOR] - 2411magdalenka [COLOR=darkgreen][B]+50zł[/B][/COLOR] - ellarien [B][COLOR=green]+50 [/COLOR][/B][COLOR=black]ellarien[/COLOR] [B][COLOR=green]+ 100[/COLOR][/B] ellarien +50 ellarien + bazarek 23+20+25 +50 Randa[/CENTER] [CENTER]+67 Allegro Lilk_a +400zł - Bazarek Paji +170zł Bazarek Avaloth [/CENTER] [CENTER][SIZE=3][COLOR=red][B]-------------------------------------------------------[/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=red][B]-------------------[/B][/COLOR][/SIZE] [B][SIZE=3] -250zł[/SIZE][/B] [B][SIZE=3]! dług spłacony ![/SIZE][/B][/CENTER] [CENTER][B][SIZE=4][COLOR=darkgreen][IMG]http://img522.imageshack.us/img522/7821/22012011226.jpg[/IMG][/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER] [CENTER][B][SIZE=4][COLOR=darkgreen][SIZE=2]z Konta Fundacji Animalia (wpływy z allegro):[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER] [CENTER][SIZE=4][B][SIZE=4][COLOR=darkgreen]Badanie krwi - 180zł[/COLOR][/SIZE][/B][/SIZE] [SIZE=4][B][COLOR=#006400]Szczepienia - 65zł[/COLOR][/B][/SIZE][/CENTER] [CENTER][SIZE=4][B][COLOR=#006400]Sterylizacja - FNiZ[/COLOR][/B][/SIZE][/CENTER] [CENTER][SIZE=4][B][COLOR=darkgreen][SIZE=3][COLOR=blue]Dostałyśmy od kochanej Cioteczki [I]malibo57[/I] [U]Preventic z Amitrazą[/U], który jest niedostępny w Polsce. Mamy egzemplarz Hiszpański - BARDZO dziękujemy za tak bezcenny prezent![/COLOR][/SIZE][/COLOR][/B][/SIZE][/CENTER] [SIZE=4] [CENTER][COLOR=darkgreen][B][SIZE=3][COLOR=darkgreen]Dostałyśmy [U]witaminy[/U] od Cioci [I]murakami[/I] - za które również bardzo dziękujemy![/COLOR][/SIZE][/B][/COLOR][/CENTER] [COLOR=darkgreen] [CENTER][B][SIZE=3][COLOR=darkgreen]Dostałyśmy ARTHROFOS FORTE od przecudownej cioteczki![/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER] [CENTER][B][SIZE=3][COLOR=darkgreen]Dostałyśmy worek karmy TASTE OF THE WILD 13,6kg od winter77 oraz jedna dawke Zyleksisu, +zabaweczkę - dziękujemy!!!![/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER] [CENTER][B][SIZE=3][COLOR=darkgreen]Shilka dostała od pani Anny Reszki dwa opakowania suplementów weterynaryjnych - razem 120 kapsułek - DZIĘKUJEMY![/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER] [CENTER][B][SIZE=3][COLOR=darkgreen][COLOR=red][COLOR=blue][U]Od CUDOWNEJ, WSPANIAŁEJ, ANIELSKIEJ etc. i etc cioteczki [SIZE=4][COLOR=red]MALIBO57[/COLOR][/SIZE] Shila otrzymała 30kg karmy KANEMASTER LAMB&RICE:-o[/U][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/B][COLOR=darkgreen] [COLOR=darkgreen][SIZE=3][COLOR=darkgreen][B]:multi:[/B][/COLOR][/SIZE][/COLOR][COLOR=darkgreen] [SIZE=3][COLOR=darkgreen][B]Cioteczko - dziękujemy. Jesteś niezawodna.[/B][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/CENTER] [COLOR=darkgreen][COLOR=darkgreen] [/COLOR] [/COLOR][/COLOR][/SIZE] [CENTER][B]Bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu kolejnego psiaka - niestety nie daje rady.:shake:[/B][/CENTER] [CENTER][B]Sama karma dla Shili na miesiąc to 189zł [/B][/CENTER] [CENTER][B][SIZE=3][COLOR=purple]Potrzebujemy także wspomagaczy do tępienia robala:[/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER] [LIST] [*][B][SIZE=3][COLOR=purple]esencja z nagietka[/COLOR][/SIZE][/B] [*][B][SIZE=3][COLOR=purple]granulat czosnkowy[/COLOR][/SIZE][/B] [*][B][SIZE=3][COLOR=#800080]trany, ryby itp[/COLOR][/SIZE][/B] [/LIST] [B][SIZE=3][COLOR=purple]Może ktoś ma coś takiego i nie potrzebuje już??[/COLOR][/SIZE][/B]
-
3 srebrzyste maluszki w Poznaniu - już w domkach własnych!
Karilka replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Ślicznoty.. Niestety u mnie aktualnie 4 psy w domu (36m2). Nie dam rady z kolejnym tymczasem:roll:. Whiskaski szukają kochających domków! -
Skrajnie zaniedbany pies skazany na tułaczkę! LORD W NOWYM DOMU! :)
Karilka replied to Karilka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Ajula']a może to by wykorzystać w ogłoszeniach? albo na takich specjalistycznych forach go ogłaszać? :hmmmm:[/QUOTE] Nie. To nie jest pies sportowy. To pies towarzysz. Bardzo serdeczny towarzysz;). [quote name='Mamuśka_3']Zakochałam się.... Wiadomo jak psisko reaguje na dzieci i małe i psy? Nie chciałabym mu robić nadziei... Ale...[/QUOTE] Dzieci - ok, małe psy - bardzo ok ;). Przynajmniej tak było u mojego taty [quote name='What May NN']Lord dogaduje sie bez najmniejszego problemu z innymi psami i sukami.. Jest grzeczny, ułożony. A pieszczoch jest bo brakuje mu ludzia - nie ma nikogo na co dzień i myślę, że jak bedzie miał kogoś obok to nie będzie nachalny. Lord to bardzo dumny pies![/QUOTE] -
Skrajnie zaniedbany pies skazany na tułaczkę! LORD W NOWYM DOMU! :)
Karilka replied to Karilka's topic in Już w nowym domu
Dziewczyny powiedzcie co robimy dalej? Zima idzie.. Przydałoby sie, żeby Lord znalazł dom jak najszybciej - pytam gdzie mogę ale nikt nie chce psa... Czy rzucić go na łódzką gazete? -
Rasa psa stworzona do takiego zajęcia - dobrze sie spisuje np. w pracy węchowej i ogólnie policyjnej (owczarki) ale pies szkolony do pasterstwa tak jak pisze MusliStraciatella - nie miałby w policji czy wojsku co robić.
-
Psy w służbach mundurowych - przewodnicy psów
Karilka replied to tośka13's topic in Wojsko - policja
Wejdź na psysportowe.pl - tam jest pare takich osób. Z dogomanii wiem, ze szkoli psy służbowe (policja) jamor -
Skrajnie zaniedbany pies skazany na tułaczkę! LORD W NOWYM DOMU! :)
Karilka replied to Karilka's topic in Już w nowym domu
Jakiej szczeniorki? W jakim wieku? U Lorda nadal cisza? -
Skrajnie zaniedbany pies skazany na tułaczkę! LORD W NOWYM DOMU! :)
Karilka replied to Karilka's topic in Już w nowym domu
Lord pokazuj sie - może któraś cioteczka coś wymyśli... -
Skrajnie zaniedbany pies skazany na tułaczkę! LORD W NOWYM DOMU! :)
Karilka replied to Karilka's topic in Już w nowym domu
U siebie pytam wszystkich dookoła ale albo za duży albo nie chca żadnego psa.. No lipa. Jego trzeba poznać, żeby wiedzieć jaką magie ten pies rozsiewa. On jest taki uroczy... Ciesze sie, ze maja ciepło. -
Mam to samo ze swoim dobermanem - gdy śpi nie wolno mu przeszkadzać bo atakuje. Tak ma i już. To jest na tle lękowym moim zdaniem. Boi sie przerwania snu. Boi sie napaści kiedy śpi. Widocznie zdarzało mu sie, ze ktoś go atakował jak usypiał... Nie wiem jak jest u Twojego psaiaka ale chętnie sie dowiem.
-
Doberman straaasznie groźny :D
-
Skrajnie zaniedbany pies skazany na tułaczkę! LORD W NOWYM DOMU! :)
Karilka replied to Karilka's topic in Już w nowym domu
Cholera jasna... A jakieś miejscowe gazety? Macie rubryke zwierzecych ogloszen za free? Cholera.. Przydałoby sie zeby juz grzał dupke w nowym kochajacym domu... -
Skrajnie zaniedbany pies skazany na tułaczkę! LORD W NOWYM DOMU! :)
Karilka replied to Karilka's topic in Już w nowym domu
Gosiu czy ktos w jego sprawie dzwonił? -
[quote name='Aysel']To jest bujda i tyle Wam powiem. Mam psa który miał taki problem, ale ZAWSZE choć minimalnie można rozpoznać kiedy pies chce zaatakować. I na to nie ma bata. Można się zagapić i nie zauważyc napięcia mięśni chociażby. Ale ZAWSZE jest jakaś reakcja. Tylko, że my NIE ZAWSZE potrafimy lub mamy możliwość ją zauważyć. Tyle póki co. Nie mam teraz jak pisać.[/QUOTE] Jeszcze raz - zapraszam do mnie. [quote name='Aysel']Ale te wyjątki stanowią psy chore psychicznie bądź z okropnym urazem poprzez np. trzymanie na łańcuchu. I to tez nie jest do końca wyjątek, bo one również ostrzegają, tylko mniej zauważalnie i tyle. Mówimy tu o innym rodzaju napięcia mięśniowego. Jesli ktoś choć raz widział muskuly psa szykującego się do ataku wie o co mi chodzi. Pies wtedy całym ciałem szykuje się do pociągnięcia w stronę obiektu ktory chce zaatakować. Wtedy nastepuje wzmożona czujność. Nawet nie wiem jak to opisac. Po prostu to widać. Trzeba 'czuć' swojego psa. Wlaścicielka psa który dotkliwie ugryzł psiaka pocahontas najwyraźniej tego nie umiała.[/QUOTE] Widzisz. Do ataku przygotowuje sie pies, który jest świadomy tego ryzyka jakim jest walka - znam psy, które traktują walke jako załatwienie potrzeby fizjologicznej. Nie ma skurczu mięśni, nie ma nic z sygnałów ostrzegawczych. Dodam, że to są zazwyczaj psy, tak jak napisalas - po przejsciach lub z zaburzonym postrzeganiem innych stworzen (w tym ludzi). Moja suka jest po walkach a agresywna sie juz urodzila. Martens - zależy IPO na jakim poziomie ;). Osobiście wole psy służbowe
-
Reklamy i nie tylko - ciekawe, wzruszające, śmieszne. Zapraszam!
Karilka replied to Karilka's topic in Film & reklama
[url]http://www.youtube.com/watch?v=J4jZ1UFR_Wc&feature=player_embedded[/url] [url]http://www.youtube.com/watch?v=Nf6-i5C0Bwg&feature=player_embedded[/url] -
[quote name='karjo2']A Fisher z Fennel wiecznie zywi i sie dobrze maja... Dzieki powyzszej metodzie mozna uzyskac calkiem sporo problemow z zachowaniem i zaufaniem do opiekuna. Wavix juz sobie odpowiedzial(a), potrzebna jest codzienna praca z psem. Ten wiek u szczeniakow, to dosc burzliwy okres nastolatka, do tego dojdzie za chwile zawirowanie hormonalne, cieczka. Przede wszystkim praca nad skupieniem psa na sobie, uniemozliwienie niekontrolowalnych podejsc do innych psow, bez ustalenia z ich wlascicielami, za kazdy wybryk ruszenia na innego psa ostro 'opr' w zolnierskich slowach ;). Do tego spora dawka ruchu na zmeczenie, nauka komend, sztuczek, by zmeczyc futro. Akurat glaskanie obcych zwierzat przy wlasnym psie jest dosc niefajne dla niego, unikalabym tego. Co do kota, w Wychowaniu w watkach kocich ktos polecal calkiem fajne sposoby na oswojenie psa z kotem, poszukaj troche.[/QUOTE] Wiesz, nie czytałam ani jednej z tych książek i nie wierzyłam w tą metode dopóki nie spróbowałam. Według mnie działa. Oczywiście, ze to co mówisz też działa - tak robilam z dobkiem ale jedno z drugim sie nie wyklucza. Warto spróbować - nuż widelec pomoże.
-
[quote name='Martens']Ale mimo to nie jest to rasa jakoś szczególnie do tego predysponowana - przede wszystkim ze względu na specyfikę psychiki, bo walory fizyczne mają wymarzone ;) i myślę, że pracuje się z nimi trochę trudniej niż z rasami do tego właśnie stworzonymi. Widziałam w IPO i dalmata, i berneńczyka, co nie znaczy, że to psy typowo obronne ;)[/QUOTE] Oj, mam suke, która idealnie sprawuje sie w obronie cywilnej i powiedzmy, ze IPO też - rękaw jej nie interere a duzo bardziej pozorant jako przeciwnik.
-
[quote name='Aysel'][B]Podpunktem 2 zaprzeczasz podpunktowi 4. A dlaczego? Ano dlatego, ze najpierw mówisz, że kazdego psa da się przewidzieć, a parę chwil potem piszesz o tym, że niektóre psy atakują nieprzewidywalnie. [/B] Też jestem zdania że wszystko zależy od właściciela. Ale mimo tego, że myślisz, że rozumiesz swojego psa lepiej niż on sam siebie, to grubo się mylisz. No chyba, że umiesz psu czytać w myślach. Przykro mi, ja nie potrafię. Chociaż znam je na wylot i spędzam z nimi mnóstwo czasu często mnie zadziwiają. Z psami jest jak z ludźmi. Każdy ma inny charakter, każdy inaczej myśli, uważa co jest dobre a co złe. I niestety, ale nigdy nie możesz być na 100% pewna co Twój pies ma na myśli, bo nie jestesmy tymi psami, zeby to wiedziec. Możesz się domyślać po sygnałach, oczywiście. To ma miejsce w przypadku psów ciętych na inne itp. - po tym widać kiedy będzie atakować i jeśli wtedy nie odwrócimy jego uwagi, to obiekt zostanie zaatakowany. [B]Ale nie przewidzisz co pies w danej chwili zrobi, nie przewidzisz każdego jego ruchu i tego co on sobie ubzdura do innego psa. [/B] Mieszkam psami, śpię, egzystuję 24h/dobę. Chyba nie ma rzeczy której bym o nich nie wiedziała ale nigdy nie mogę sobie przewidzieć - 'na tego psa zaszczeka a na tego nie, tego polubi, a tego nie'. [B]Pies to nie jest maszyna. On myśli, ma swoje zachcianki i fanaberie. I sporo rzeczy może mu do głowy strzelić.[/B] Co do flexi mam ogromne wątpliwości, bo nie wyobrażam sobie prowadzenia na niej nawet najspokojniejszego na świecie doga. Nie ta masa na taki sznureczek. Wiem, że takie praktyki mają miejsce i nie pochwalam ich, bo mimo wszystko nie chciałabym spotkać na swojej drodze właściciela który nie może utrzymać psiaka na smyczy i wymiguje się tym, że to flexi i 'on nie może złapać'. TO do cholery czemu nie zmienisz smyczy? [B]Z flexi trzeba mieć oczy dookoła głowy niestety. To nie jest narzędzie do psów problemowych, szczeniaków. [/B] Takie jest moje osobiste zdanie i niestety ale go nie zmienię. Na flexi prowadzam i lubię ten sposób prowadzania psa, ale nie wyobrażam sobie prowadzenia na niej 70 kg doga lub owczarka. [B]Nawet jeśli jest superwychowany i 'przewidywalny' to nie zrobiłabym tego ze względu na bezpieczeństwo i jego i swoje.[/B] Takie przypadki jakie pokazała Pocahontas tylko potwierdzają mój pogląd na temat flexi. [B]To, że wyprowadzasz sobie psa luzem, bez smyczy i bez kagańca nie jest chyba powodem do jakiegoś super chwalenia się.[/B] O ile kaganiec to rzecz zbędna jesli pies na prawdę nie miał nigdy sytuacji kiedy gryzł lub się odgryzał, o tyle smycz to jest konieczność. I nie chodzi tu o widzimisię władz tylko o to, że ktoś może wyprowadzać np. psiaka niezbyt zrównoważonego, z problemami. [B]Może pogryźć. I co, potem będziesz płakać jaka to pancia psa na smyczy niedobra że jej piesek pogryzł Twojego? No trochę myślenia. [/B] Nawet najbardziej odwoływalnym psom zdarza się chwila zapomnienia gdy trafi się np. suczka w cieczce. Znam przypadek kiedy to wielka suka (chyba onek) rozszparpywała podchodzących do niej adoratorów. Wychodząc na ulicę luzem z psem przede wszystkim narażamy psa, bo niestety, ale nie każdy psiak jest milutki jak labrador. Zdarzają się takie, które mimo starań właścicieli potrafią odgryźć się podbiegającym psom. [B]Może dlatego, że mieszkam na wsi, gdzie pełno takich latających doslownie wszędzie luzem psów. Ale nie wyobrażam sobie prowadzenia ot tak, luzem psa po swojej miejscowości.[/B] Mimo, że jest odwoływalny, mimo, że jest na prawdę posłuszna, zawsze przy nodze, zawsze wpatrzona ja wiem, że może się zdarzyć tak, że instynkt pogoni ją gdzieś dalej. I to jest właśnie to, czego w psie nigdy nie przewidzimy. Rozumienie rozumieniem, a przewidywanie przewidywaniem. Ale to już tłumaczyłam. [B]Co do psów agresywnych bez ostrzeżenia. Zawsze jest ostrzeżenie w postaci jeżącej się sierści chociażby, napięcia mięśni. Zawsze jest jakiś mały niepokojący sygnał, ktory łatwo wyłapać jesli się psa zna. To jest reakcja organizmu, dlatego szczerze wątpię, żeby jakiś pies karygodnie odbiegał tej regule. Raczej ludzie nie zauważają wysyłanych przez niego sygnałów.[/B][/QUOTE] 1) A widzisz. Mam sukę, pitbullkę, która ZAWSZE zaatakuje i robi to niespodziewanie. Ot tak. To dla niej forma rozrywki i jest proste i logiczne jak załatwianie potrzeb fizjologicznych. Wiem, że zaatakuje ZAWSZE (są wyjątki owszem ale wole to ZAWSZE - bo po prostu ona sama jest nieprzewidywalna dla siebie). Atakuje bez ostrzerzenia a ja to przewiduje - bo robi to zawsze. Jest przewidywalna? Jest. Robi to zawsze i koniec. 2) Przewidzę. Wiem, którego psa zaatakuje, którego nie. Wiem kiedy i wiem dlaczego. (tu mówie o moim dobku, bo suka zaatakuje zawsze, jak już mówiłam wcześniej). Sztuką jest te zachcianki i fanaeberie u swojego psa poznać.;) 3) Uważam, ze flexi daje stosunkowo dużo luzu psu a jednak daje możliwość kontroli tego, co nasz pies robi - jasne psa trzeba nauczyć chodzić na takiej smyczy ale wg. mnie jest pożyteczna. Mówisz o bezpieczeństwie psa - ja uważam, że masz nad psem kontrole mając go na takiej flexi i tyle. 4) Wg. mnie jest powodem do chwalenia się bo nie każdy moze puścić swojego psa luzem. Ja mogę bo wiem, jak sie zachowa w danej sytuacji. A czy gdy mój pies jest na smyczy to drugi biegający luzem go nie pogryzie? Miałam taką sytuację ze do mojego kundelka dopadł agresywny owczarek bez kagańca i mój Tymczasik nie umiał sie obronić, był słabiutki a do tego na smyczy, która blokowała mu ruchy - nieprzytomnego zawiozłam do kliniki. Tak samo było z moim dobkiem, który biegał luzem w kagańcu - dobiegł do niego husky, który skoczył na niego i odgryzł mu 1/3 ucha. Mój pies nie miał sie jak obronić bo był w kagańcu. Co prawda przygrzmocił go do ziemii ale ucha już nie miał. To samo na wsi - miałam sytuacje, gdy przez brame wyszedł kaukaz. Mój pies był na smyczy. Gdy ogromny owczarek zaatakował - puściłam swoejgo ze smyczy - dzieki temu nie został kawałkiem mięsa wiszącym na bezużytecznej smyczy i nie ucierpiałam ja. Właściciel kaukaza słysząc walke i moje darcie ryja - wybiegł i zabrał jakoś to ciele. Tyle na temat. Od tamtej pory puszczam psa luzem i bez kagańca - z jakiej racji ma być ofiarą czyjejś głupoty i jakiś kolejny pies durnego właściciela ma coś mu zrobić? Niestety ale nie chce tego znowu przeżywać.
-
[quote name='Martens']Pies bojowy to pies używany pierwotnie do walk w jakiejkolwiek formie - czy to z bykiem, czy innymi psami. Pies obronny to pies z założenia służący do obrony mienia lub osób - pies do obrony osobistej lub stróżujący. Obie grupy muszą posiadać odpowiedni poziom agresji - różnica w tym, na jakich popędach ta agresja się opiera i w którą stronę jest kierowana. Pies bojowy człowieka atakować nie ma prawa, za to wymaga sie od niego silnego chwytu, uporu, samodzielności; nie wymaga się działania jak w zegarku jak w przypadku owczarka, ani szczególnych instynktów obrony terytorium. Od psa obronnego wymaga się idealnego posłuszeństwa, skłonności do bronienia przedmiotów, terenu, ścisłej współpracy z przewodnikiem. Jeszcze osobna bajka to psy typowo stróżujące, służące do bardzo samodzielnej pracy przy ochronie mienia, bez obecności człowieka. Pies bojowy jako pies stróżujący jest zwykle bezużyteczny - jako pies obronny tylko pod pewnymi warunkami; na pewno nie jest predysponowany do IPO w wydaniu takim jak owczarki. Oczywiste, że psów nie używa się od dawna jako walczących w bitwach jak za czasów Cesarstwa Rzymskiego; psy służące do walk z innymi zwierzętami jakoś nalezy jednak od psów obronnych i stróżujących odróżniac, bo ich konstrukcja psychiczna jest zupełnie inna. Myślę, że za określenie "psy bojowe" nikt się jakoś wielce nie obrazi :p aczkolwiek też nie lubię gdy jest ono używane wyłącznie w celu zareklamowania super groźnych szczeniaków pseudoamstaffa, gdy ogłoszeniodawca sam nie kuma wymienionych przeze mnie róznic.[/QUOTE] Oj pitbulle dobrze sie sprawują w IPO