Jump to content
Dogomania

Karilka

Members
  • Posts

    6388
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Karilka

  1. Dziękuję wszystkim za taki odzew! Cioteczki kochane, Shili naszej kochanej to paskudztwo z podwozia nie chce zejść po antybiotykach - stawiam na alergie pokarmową czyli niestety musimy sie przerzucić na inną karmę bez kurczaka (nowy worek, cholera. A może ktos ma na zbyciu karmę dla szczeniąt bez kurczaka?) i ryż z wołowiną. Teraz to juz nie wiadomo gdzie sie kończy Nużyca, gdzie alergia i prawdopodobnie jest jeszcze w to wszystko wplątana grzybica. Takie są podejrzenia naszej weterynarz (bunia z dogomanii). Zmieniamy od jutra jadłospis i jeśli nie przejdzie po zmianie na diete bez kurczakową - to będą robione badania (laboratorium). Dzięki wszystkim za wsparcie! cioteczko cisowianko1 advocate został ufundowany przez Fundację Niechciane i Zapomniane z Łodzi, antybiotyk na razie mamy - zakupiłam, suplement podobno leci do nas pocztą - wapń od cioteczki murakami. Potrzebujemy teraz nowego worka karmy bez kurczaka oraz musze dokupić nowy arthrofos bo sie kończy, mięso wołowe (cholera mam jeszcze ok 3 kg jej drobiu ) i ryżu. Przydałyby sie jeszcze majtasy na cieczke bo "mała" zaczyna mi cieczkować a tu 2 psy w domu (kastrat i mały ślepy). Co do krzywicy - mała ma tylne łapki w X i krzywe żebra (zwłaszcza te ostatnie). Będzie trzeba wykonać badania pod kątem dysplazji ale my sie w to już mam nadzieje bawić nie będziemy tylko nowy właściciel. U dobermana za rentgen płaciłam 120zł, tak więc to znowu kupa kasy. Zajmiemy sie tylko maksymalną suplementacja, dopóki rośnie i dopóki może sie to jako tako wyrównać. Boje się tej grzybicy, bo jeśli to są powikłania grzybiczne i po zmianie diety nie przejdzie - będzie trzeba robić kosztowne badania, dlatego licze, ze to kurczak ją uczula (mimo, ze wcześniej tego nie było w takim stopniu - to są duze, zaognione bąble, przypominajace poparzenie). Potrzymam ją na antybiotykach i zmienie tą diete i zobaczymy co dalej. Jeżeli po 4 dniach nowej diety nie przejdzie (czyli liczmy do piątku) - jedziemy do lekarza na badania. Mam nadzieje, ze pomożecie równiez w takiej sytuacji... DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM!!!!
  2. Cioteczko ilon_n - masz zapchaną skrzynkę!
  3. [quote name='ladySwallow']Ja nie pomogę, ale porozsyłam wątek i wrzucę na Facebooka - może to coś da![/QUOTE] DZIĘKI! Jesteś super, extra wpływową Cioteczką!!! Kocham Cie! [quote name='Atomowka']ladySwallow tak spamuje na wątkach, że nie da się nie wejść :eviltong: Obiecuje pomoc finansową ale nie teraz, jestem przed wypłatą. Za jakieś 1,5 tygodnia dostanę kase to przeleję jakaś drobną kwote na mała[/QUOTE] Bardzo dziękuję - 3 miesiące leczenia przed nami i nie wiemy co nas zaskoczy jeszcze. Jak wysypka po antybiotyku nie przejdzie to będziemy musiały robić badania na grzybice lub alergiczne. Nie wiemy jeszcze skąd te krosty nowe, mimo podania advocate. Nasz weterynarz to bunia z Dogomanii i może uda mi sie ją do nas zaprosić, mimo, ze na DGM nie wchodzi od ponad roku.. [quote name='furciaczek']Jestem, narazie zapisze, pozniej poczytam :)[/QUOTE] Dziękujemy Cioteczko! [quote name='murakami']Jeżeli potrzeba suni więcej wapnia, to mam całe opakowanie Kalzium Plus 175g proszek firmy Golden Animal Care, mój pies znowu na suchym, nie potrzebuje suplementacji. Podajcie adres na pv, to wyślę małej.[/QUOTE] Dziękuję! Mamy co prawda CanVit zielony i Dolfos ale tam jest niska dawka wapnia. Już ślę PW - DZIĘKUJĘ BARDZOO! [quote name='Cajus JB']Jestem mówiąc krótko spłukany. Moim psom brakuje 500 złotych deklaracji. Poproszę numer konta. Mogę jedynie wysłać jakieś drobne wsparcie.[/QUOTE] Drobne wsparcie jest równiez bardzo przydatne - z takich "drobnych", które często sie pomija - zbiera się potężniejsza kwota, dlatego ja staram sie zapisywać wszystko co jest specjalnie dla małej kupione. DZIĘKI WIELKIE! [quote name='agusiazet']Zajrzałam, mogę wspomóc śliczną psią dziewczynkę kwotą 50 zł - sorki, więcej nie dam rady, mam masę psich zobowiązań, że jak je widzę sama jestem przerażona:([/QUOTE] Super! Bardzo się cieszę! Dziękuję Cioteczko kochana! [quote name='ilon_n']Od razu miałam to samo skojarzenie co Anja2201, pokrewieństwo suni i maluchów z wątku Ani wprost narzuca się samo. Mogę wpłacić 36pln na antybiotyk. Poproszę o konto na wpłatę.[/QUOTE] Dziękuję! Super! Cioteczko jesteś niezastąpiona!
  4. Dogomaniacy! Czy ktoś pomoże suni? Dostała strasznej wysypki mimo podania advocate - potrzebny jest dodatkowy antybiotyk. To koszt 36zł z tego co wiem. Jutro kupie za pieniążki, które dostałam od Middle Dream (30zł) ale to nie koniec... Podobno będzie sie to leczyło ok. 3 miesięcy a to są koszta. Sama karma to dla mnie bardzo duży wydatek, do tego witaminy i leki... Bardzo prosze o pomoc... Nie dam rady.
  5. Podniosę malutką! Dziewczyny w allegro jest błąd nr telefonu - mam 691 185 448 a nie 446
  6. Gosia nie łam sie! Kto jak kto ale nie Ty! U mnie od miesiąca sunia, szczenior 25 kg z Nużycą i krzywicą... Też nikt jej nie chce..
  7. Ok - tak jak pisałam. Ja jestem dostępna CODZIENNIE w parku Podolskim na Dąbrowie (ul. Tatrzańska między Przybyszewskiego a Dąbrowskiego) od godziny 16 do ... którejśtam? Bardzo chętnie popracuje z kazdym psem, zwłaszcza z problemami agresji i innymi, trudnymi psami. 691 185 448 - Karina.
  8. Dziewczyny, okazało się że Shilka nasza ma NUŻYCĘ. Udało nam się - Fundacja Niechciane i Zapomniane refunduje leczenie małej. To koszt ok 150 - 200zł (uzależniony od ilości dawek leku - 45zł/dawka leku o nazwie advocate). Mailuję z jednym panem z allegro - tym co dostałam maila na wątku a tak to cisza... Informuję, ze dostałyśmy 50zł od kochanej cioteczki zakonna - DZIĘKUJEMY BARDZO!
  9. Supergoga! Lordito jest CUDOWNY! Pięknieje z każdym dniem u Was. Koty - tak jak myślałam to ogólnie bardzo sympatyczny, mało kłopotliwy psiak. Przy moich tajfunach to już ogólnie nie pies tylko pluszaczek... Dziewczyny jak to z jego ogłoszeniami? Czemu nikt nie pyta o niego?
  10. Boże! Cudooownee allegro! Dziękuję! Już skrobie maila do tych ludzi - DZIĘKUJĘ!
  11. [IMG]http://img831.imageshack.us/img831/1689/13473909.jpg[/IMG] Cioteczki - takie CUDO nadal szuka domu! Kto chce? Kto chce?
  12. Mam 5 miesięcy i mimo tak młodego wieku już 3 raz zmieniłam dom. Pochodzę z gospodarstwa, gdzie nikt nie dba o psy. Psy nie dają mleka, nie znoszą jajek – nie są warte złamanego grosza. Zabrał mnie stamtąd pewien zły pan, który chciał mnie sprzedać na giełdzie samochodowej lecz upał sprawił, że bardzo źle sie czułam. Na szczęście inny pan zabrał mnie i zawiózł do lekarza, gdzie okazało się, że byłam przegrzana słonecznie i miałam udar. Na szczęście po tygodniu nie było już śladu po tej chorobie. Mam lekką krzywicę, która w niczym mi nie przeszkadza ale potrzebuje dobrych witamin i dużej ilości wapna – to właściwie jedyny 'problem' ze mną. Aktualnie mieszkam w bloku, z 2 innymi psami i przemiłym kotem. Moja tymczasowa pani szuka mi NAJLEPSZEGO domu pod Słońcem, bo mówi, że jestem bardzo kochana i pojętna i nie chce, żeby znowu mnie ktoś porzucił... Kocham zabawę z innymi psami, bawić się zabawkami, jestem posłuszna, zaczynam uczyć się podstawowych komend, nie brudzę już w domu i ładnie proszę, żeby ze mną wyjść na dwór, na spacerach pilnuje się tymczasowej pani. Nadaję sie na psiaka rodzinnego jak i do szkolenia. Moja pani mówi, ze oferuje pomoc przy moim szkoleniu. Czy pokochasz mnie? Twoja Shila KONTAKT: 691 185 446, Karina Za długi?
  13. Mala dostała mi jakiejs wysypki, cholera.. w poniedzialek koniecznie do lekarza... Ktoś mógłby pomóc przy weterynarzu z kasa?...
  14. [quote name='Anja2201']zdjęcia będą po później , według "właściciela" tak , ale jakoś mi się wierzyć nie chce , wszystkie maluchy są identyczne i nie mają nic z onka .[/QUOTE] Mój tata mówi, że ci menele, od których dostał moją suczke - mówili, że mama ON, tata wyżeł. Z onka moja sunia ma układ mordki, portki na tyłku i zawiniętą końcówkę ogona, chęć pracy z człowiekiem. Nie ma silnego popędu łowieckiego charakterystycznego dla wyżłów. To bardziej ON z charakteru. Gania najwyżej gołębie ale nic w tym mocno wyzłowego;) [url]http://www.dogomania.pl/threads/195552-Mam-4-mi%C4%99si%C4%85ce-krzywic%C4%99-i-trzeci-raz-zmieni%C5%82am-dom.-Potrzebne-wsparcie-finansowe!!!!?p=15645341#post15645341[/url] To jest siostra Waszych maluszków - szuka domku, jest u mnie na DT.
  15. Anja to MUSI być rodzeństwo! Mój tata dostał ją na giełdzie samochodowej od żuli - wtedy miała 3 miesiące... Tomaszów Mazowiecki to 40km różnicy i mogła nawet stamtąd przybyć albo odwrotnie... ;). Matko, co za pechowy miot... fizia - dziękuję! Szukamy domku, także popytaj kogo sie da - 5 zwierzak, ja i chora babcia w kawalerce to głupi pomysł... zwłaszcza kiedy z kasą krucho..
  16. ladySwallow - dzisiaj wieczorkiem postaram się coś Ci podesłać - [B]DZIĘKUJĘ![/B] Informuję, że cioteczka akonna zaoferowała pomoc w utrzymaniu - [B]BARDZO DZIĘKUJĘ![/B] [B]kontakt w sprawie "malutkiej";) : 0 691 185 448[/B]
  17. [url]http://picasaweb.google.pl/lavik4ever/Shila#[/url] Tutaj jest album zdjec malej - niestety nie moge zedytowac 1 postu (reszty cholera tez:mad:)
  18. [IMG]http://img168.imageshack.us/img168/6923/dsc6578.jpg[/IMG] [IMG]http://img180.imageshack.us/img180/5061/dsc6614.jpg[/IMG] [IMG]http://img600.imageshack.us/img600/822/dsc6630.jpg[/IMG]
  19. Bido moja kochana... Gdzie Twoja rodzina?
  20. Co u Lorda? Jak sobie radzi? Nadal cisza w jego sprawie???
  21. O! Super! A jeśli będe miała zdjęcia i napisze tekst to mogłabyś nam zrobić takie cudo?
  22. Nie tyle co myślą, ze rozumy zjedli a tyle co po prostu ich to nie obchodzi
  23. [quote name='Agnes']Klata tak, tylko szyja mizerna, w barach wg moich wymiarow wychodzi jakies 58 cm... Magda, ale Twoja suka ma niewiele mniej w szyi wiec mimo dlugosci lap i wagi nie wiem czy jest dwa razy wieksza;)[/QUOTE] XL? Dobre powinno być. [quote name='Diora']W tym tygodniu musze zrobić porządek w psich rzeczach. Już mi się nie mieszczą w szufladzie... A ciągle mam ochote coś nowego kupić ;)[/QUOTE] Jak masz coś na zbyciu do DT to bardzo chetnie przyjme :D
×
×
  • Create New...