Jump to content
Dogomania

AlicjaR

Members
 • Posts

  7
 • Joined

 • Last visited

Converted

 • Location
  świętokrzyskie

AlicjaR's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. To dalej nie rozumiem, dlaczego zawody nazwano zawodami psów ratowniczych, skoro nie mają niczego wspólnego z psami ratowniczymi. Ja bardzo chcę jechać, bo takich zawodów to ja jeszcze nie widziałam, namawiam siostrzenicę. Może jak się młodzież nie zgodzi, to z mężem przyjedziemy pokibicować. Taką mam nadzieję. Być może do zobaczenia.
 2. [quote name='Niufciak']Nie, żeby był psem ratownikiem to musiałby jechac na certyfikacje[/QUOTE] Rozmawiałam na wystawie w zeszłym roku z panstwem ze stowarzyszenia niufków i powiedzieli mi, że certyfikacja właśnie nie daje żadnych uprawnień do pracowania z psem na kąpielisku, że to tylko sport jest. Myślałam, że jak organizujecie zawody jako wopr to macie uprawnienia, by dawać pieskom zawodowstwo, bo to mają być zawody psow ratowniczych.
 3. No to dlaczego nazywa się to "zawody psów ratowniczych" a nie np. zawody wodne z udziałem psów? Już nic nie rozumiem. Siostrzenica ma dwa pieski - niufka i spanielka. Ja jej tylko pomagam czasami w transporcie i interesuję się rasami, odwiedzam wystawy i rożne zawody własnie, jak z nią gdzies jadę.
 4. Jeśli będzie miał taki tytuł, to będzie psem ratownikiem już - dobrze zrozumiałam?
 5. [quote name='basza95']Jakie psie sporty można uprawiać z niufkiem?[/QUOTE] Każdy, który nie przeciąży psich stawów i serca: pływanie, umiarkowany dogtrekking, frisbee (nowofundland nie będzie zwinny i szybki, w zawodach nie sprawdzi się), agility, pociągówka, węchówka.
 6. Czy w szeregach policji lub wojska są psy, które szkolone są do pasienia zwierząt gospodarskich? Trochę niezręczny ten opis. Może coś a'la: [I]Psy w instytucjach i organizacjach[/I] lub coś, co nie zawęża tematu.
 7. [quote name='Niufciak']Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Sekcja Psów Ratowniczych w Dąbrowie Górniczej serdecznie zapraszają na V Mistrzostwa Polski Psów Ratowniczych i pracujących w wodzie[/QUOTE] [quote name='Niufciak']Psy każdej rasy i nie rasowe mogą wziąć udział w zawodach:) Dajcie znać znajomym, może oni tez się skuszą??[/QUOTE] Jeśli piesek mojej siostrzenicy wygra w takich zawodach, to będzie psem ratowniczym i będzie mogła chodzić z nim pomagać na plaży przy kąpiących się ludziach? A czy w tych zawodach będą brały udział także psy wyszkolone do ratownictwa (profesjonalni psi ratownicy) czy tak każdy "z ulicy" przyjdzie? Można przyjechać i na miejscu się zgłosić czy już za późno? Dziękuję za odpowiedź.
×
×
 • Create New...