Jump to content
Dogomania

romenka

Members
  • Posts

    7367
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by romenka

  1. lozerko prosze dopytaj się na czym polega ta zniżka i co trzeba spełnić by ją otrzymac.
  2. Czy badanie wykonane metodą rezonansu jest lepsze od tomograficznego? Każde z tych badań ma swoje zalety i wady. Nie możemy powiedzieć, aby któreś z nich było zdecydowanie lepsze, lub gorsze od drugiego. Dopiero znajomość możliwości obu metod pozwala na dokonanie świadomego wyboru. Badanie wykonane metodą rezonansu trwa dłużej, niż tomografia. Związane jest to z większym stresem dla małego pacjenta. Dzieci często wymagają podania leków uspokajających, znieczulenia ogólnego. Jest to nadal badanie trudno dostępne- nie tylko w naszym kraju, dlatego wykonuje się je na podstawie wyraźnych wskazań. Nie ma na przykład sensu wykonywanie rezonansu w poszukiwaniu zmian w strukturze kośćca, gdyż kości są praktycznie w tym badaniu nie do oceny.
  3. Wskazania do wykonania badania z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego s± bardzo podobne jak w przypadku tomografii komputerowej. Warto jednak podkre¶lić, iż badanie to jest jeszcze dokładniejsze i wnosi więcej informacji, choćby dlatego że dostarcza wiadomo¶ci na temat wielko¶ci, kształtu i umiejscowienia różnych zmian chorobowych, a to dzięki możliwo¶ci trójwymiarowego obrazowania oraz większej czuło¶ci kontrastowej. Za pomoc± rezonansu uzyskuje się bardzo dobre obrazy kręgosłupa i otaczaj±cych go przestrzeni. Rezonans magnetyczny może zast±pić tomografię komputerow± również w diagnostyce nowotworów oraz procesów zapalnych. Drugim istotnym obszarem zastosowań klinicznych rezonansu jest układ mię¶niowy i szkieletowy. Metoda ta bowiem umożliwia uwidocznienie elementów niedostępnych badaniu za pomoc± promieni rtg np. szpiku kostnego. Duże znaczenie ma także możliwo¶ć wykorzystania rezonansu w angiografii. Różnice w intensywno¶ci sygnałów, jakie emituje krew i ¶ciany naczyń, umożliwiaj± bardzo dobre uwodocznienie jam serca i mię¶nia sercowego. Szczegółowe zalecenia, do których wykorzystywany jest rezonans magnetyczny, obejmuj±: guzy mózgu, obrazy układu nerwowego w stwardnieniu rozsianym, guzy kanału kręgowego, przepuklinę głównie w zakresie kręgosłupa szyjnego i piersiowego, czyli popularne dyskopatie, elementy stawów, zmiany zwyrodnieniowe szczególnie w zakresie stawów kolanowych, wczesne przerzuty nowotworowe przed wyst±pieniem objawów klinicznych.Uwaga na metale Jednym z nielicznych przeciwwskazań do wykonania badania rezonansu magnetycznego s± metalowe protezy w organizmie. Osoby z wszczepionymi stymulatorami, endoprotezami stawów, zespoleniami ko¶ci za pomoc± metalowych ¶rub, pewnymi typami zastawek serca przed wykonaniem badania powinny skonsultować się z pracowni± rentgenowsk±, w której będzie wykonywane badanie, by upewnić się, czy jest ono dla nich całkowicie bezpieczne. Nie zaleca się także stosowania tego badania bezpo¶rednio po zabiegach operacyjnych.
  4. Aniu może i masz racje ale narazie poszukam na necie.
  5. Aniu właśnie i tu jest problem tyle że tomografia to nie to samo co rezonans a jeśłi chodziłoby o kompleksowe badania Dianki trzeba było by rezonans robić a nie TK bo TK.Zastanaiwam się nad tym i chyba zadzwnie po pierwszym do niego i powiem mu że decyduje się na Tomografie albo lepiej zpytam się ile rezonas by kosztował.
  6. wróciłam.Więc sprawa wygląda tak: Dianka musi mieć zrobione prześwietlenie tego odcinka gdzie jest nowotworzenie się.Mogę zrobbic je w klinice gdzie do tej pory chodziłam z Dianką bądz zrobić je na Gagarina u dr Pietronia a wtedy on zobaczył by Diankę i powiedział co dalej można robić. Pytałam się go czy nie lepiej od razu zrobić tomografię,jednak on się upiera przy RTG,a ja sam już nie wiem co mam myśleć.Ja najchętniej pojechałabym do niego i niech on sam stwierdzi może akurat wyjdzie tak że da skierowanie na tomografię. Tomografia kosztowałaby ok 400 złale myslę że może taniej policzą bo przedstawiałm sytuację w jakiej jestem z Dianką.Doktor wydaje się być bardzo wporządku facetem wiec myślę że da się z nim ugadać niektóre kwestie. I co wy na to?
  7. OK już wychodzę.Jadę z Romcią żeby psików nie zostawiać sam na sam.Odezwę się jak tylko przyjae.Papatki.
  8. Oj trzymajcie dziewczynki kciuki i nie puszczajcie póki nie przyjadę i nie napiszę...:cool3:
  9. OK znalazłam tą ulicę tylko teraz chyba będzie problem tam dojechać ale myślę że sobie poradzę;)
  10. OKI już mam adres :multi: Więc ok 15-stej będę wyjeżdzać :p
  11. Kochana wszystko powiem co trza i co nie trza ale powiem :evil_lol: ;)
  12. Wiecie co że ja wcale głowy nie mam!!!Ja myślełam że do 15-stej a to od piętnastej.Rany ale jestem sklerotyk,aż wstyd!!!
  13. ok już mam tylko że szkoda że nie napisałam nr bloku!!!!!!!
  14. Jejku toż to maleństwo mieści się w garści:crazyeye: i nie szczeniak:crazyeye: Piękna tylko bardzo zabiedzona:-( Ona znajdzie domek,taki w którym będą ją kochać!!! Romek dziękujemy że wziąłeś ją do siebie!!!
  15. Kochani ja nie jadę dzisiaj z Dianką na badnia tylko jadę z jej wszystkimi badaniami do dr Pietronia by ten powiedział mi co trzeba zrobić i na kiedy mniej więcej byłaby ta tomografia i w jakiej cenie. Supergoga dziękuje z całego serduszka za pieniązki jakie wysłałś:Rose:.Jak tylko dojdą na konto od razu dam znać. Właśnie się wkurzyłam bo TZ zabrał kartkę gdzie miałam napisany adres do tej kliniki gdzie mam dzisiaj jechać i teraz póki TZ nie wroci do pracy a jest na badaniach swoich nie dostanę adresu.Mam nadzieje że do 12-stej się wyrobi.To nie jego wina tylko moja bo ja powinnam sobie zapisac jeszcze na innej kartce a tak niepomyślałam...:wallbash: Trudno,nie ma co się teraz wkurzac tylko cierpliwie czekać.... Idę teraz przygotuje sobie wszystkie badania Dioanki by potem nie szukać jak u mnie to bywa (wszystko na ostanią chwilę:oops: )
  16. Hej ,ciotki!!!Poobrażałyście się czy jak????:crazyeye:
  17. Kochni tk sobie myślę i może ja bym wystawiła na allegro cegiełki Diance czy jak to się nzywa:oops: Tylko musi ktoś mi powiedzieć jak się to robi albo poprostu zrobić mi ja podam swój nick i haslo do allegro.Zawsze było by więcej pieniązków...
  18. Dorotko ja nic nie wiem i żden lekarz nic mi nie powie bez szczegółowych badań.To nowotworzenie na kręgosłupie nawet nie wyjdzie na RTG więc nie ma sensu robić a wyjdzie na mielografii lub tomografii więc trzeba dąrzyć do tych badań. Co do tramalu-nie mam wyjścia.To dla Dianki męczarnia byłaby nie podawać tego leku i dla nas też.I tak Dianka nas budzi 2-3 razy w nocy a bez tabletek byłoby to co na samym początku a tego bym niewytrzymała już.
  19. w sumie nie wiem czy mogę sobie pozwolić bo nie wiem co na jutrzejszej rozmowie wyjdzie ale w razie jkby zabrakło pożyczę a potem najwyżej oddam jak Daga odda.Trudno.Już powiedziałam że pożyczę więc niech tak zostanie.W razie czego zawsze będzie 50 zł supergogii i za bazarej pieniązki.Myślę że starczy a poza tym ja myślę że tak od razu nikt nie da skierowania na tomografię tylko raczej troszkę będę musiała poczekać więc myślę że wyjdze akurat.
  20. Kochana dziękuje z pamięć i zaoferowaną pomoc.Ja narazie jade sama ze wszystkimi badaniami Dinki więc nie potrzebny mi będzie dowóz ale pewnie jak będzie tomografia...to tak.Może coś się wymyśłi i ktoś kto mieszka bliżej zgodzi się zawieść mnie i Diankę na badania bo Ciebie mi szkoda ciągać aż z Ursynowa.Ale bardzo Ci dziękuje. Teraz Dianka była na dwirze.Dzisij ładnie zalatwiła się przystając i robiąc kopę jak normalny zdrowy piesek.Boli ją i widać to ale nie chcę ją w dzien faszerować lekami bo szkoda mi jej organizmu a jednak na noc nie mam wyjścia bo ani ja ani Dianka nie wyspalibyśmy się a już nie wspomnę o nerwach TZ-a. Kochani bardzo pilnie daga_27 potrzebuje 200 zł.Powiedziałam że pożyczę,nie złoście się,proszę.Rozmawialam z kobold i z tych pieniązków które ona wysłala na Diankę prześlę dagnie_27 a ona w ciągu 10 dni obiecuje że odda-ja jej ufam,to dobra dziewczyna a teraz potrzebuje naszej pomocy... Prosze napiszcie czy nie jesteście źli?
  21. Zasadzkas Diance nie leci katar kiedy ona przychodzi z dworu tylko kiedy zaczyna się łażenie,piszczenie....Wtedy jkby plakała tyle że zamiast z oczu płynie jej z nosa i keidy podam jej tabletkę po pół godzinie jak ręką odją wszystkie te objawy mijają wraz z lejącym się katarem.
  22. Dianka bardzo ciężką noc miala a ja razem z nią.Nie wiedziałam jak pomóc.Wczoraj przed snem dostałą tramal mimo to nad ranem zaczęła pioszczeć.Zrobiła gdzieś w nocy kupsko i cholera też jakby pod siebie bo bylo na kocu.Zauważyłam i jestem pewna że kiedy ją boli to właśnie leje jej się z nosa ten katar jak z krnu.Znów podałam jej tramal i za jakieś pół godzinki zasnęła jak niemowlak i już nic z noska się nie lało... Nawet nie wiecie jak bardzo mi jej żal!!!!:-(
  23. Dianka dostaje karme Brita ale tym razem jak będę kupować kupie jej lekkostrawną(mało co droższa;) )Po karmie ona raczej nie ma biegunek tylko raczej po lekach.Za dużo tego było u niej :-( Teraz Dianka już biegunki nie ma i całe szczęscie.Robi piękne kupy tyle że pod siebie:-( Ona nawet jak załatwia się na dworze to idąc tak jakby nie czuła.Wczoraj o 24 z nia wyszłam na dwór i nawet nie wiedzialam kiedy narobiła na klatce schodowej:-( Poszlam z nią niezauważając niczego dopiero jak wracałam z nia ze spaceru zobaczyłam kupsko.Nie wiem co się dzieje ale ona chyba traci czucie!!!Może coś ją uciska na kręgosłupie i dlatego tak jest?Sama nie wiem i dlatego gdybam ale trzeba teraz wziąść się za sprawdzenie tego i to jak najszybciej zanim będzie zapoźno na cokolwiek :-( Diance podalam raz wegel (wtedy co dostała tego rozwolnienia) i więcej jej już niepodawałam.Podłam za to inne leki kupione w aptece no i zaczęło się dziać coraz lepeij a całkiem poprwiło się po wizycie u weta.Teraz tak jak pisąlam ładnie się załatwia gdyby nie to ale...:-( Co do mnie.To z mojej winy ja nieząlapałam się na 8-smego ponieważ zadzwonilam za póxno umawiać się na ten dzień z ginem.To było tydzien po wizycie i mysląłam że miejsce będzie bo przecież tylko tydzień...mimo to pomylilam się.Ale nie szkodzi bo pójdę i wepcham się jako dodatkowy pacjent poza tym jutro i tak ide bo lekarz ze szpitala nakazł mi wizytę u swojego prowadzącego gina na poniedzaolek więc bedę się dopominac o swoje ;)
  24. [SIZE=1] [SIZE=1] [SIZE=1] [SIZE=1] [SIZE=1] A to zdjęcia z dzisiaj:loveu: [SIZE=1] [SIZE=1] [SIZE=1] [SIZE=1] [SIZE=1]
  25. Wiem kochana że nic nie widać bo sama nic tu dostrzec nie mogę już pierwsze moje usg więcej pokazało mimo że to byl zarodek ;) Jutro idę do gina swojego więc pewnie dostanę badanie na USG a jeśli teraz nie na USG to chociaż na badania dodatkowe co bardzo bym chciała.A USG napewno będę miała po 8-mym a to będzie już 5 miesiąc więc pewnie będzie widac już płeć:loveu: Najważniejsze jednak oby bylo zdrowe...
×
×
  • Create New...