Jump to content
Dogomania

ronja

Members
  • Posts

    13010
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ronja

  1. u nas w soboty kręci się dużo ludzi po drodze (mieszkamy przy drodze do lasu) i Poluś dziad tak szczekał, że aż ochrypł...
  2. Przypatrzyłam się jak Maja robi kupę - najpierw leci krew - kilkanaście ciemnych kropli, potem dopiero wylatuje kupa (dlatego wcześniej tego nie zauważylam - kupa zasłania krew). dziś Maja już 2 razy dostała siemię lniane z ryżem. raz też dotala suchą karmę. nie wiem, czy przy podrażnieniu jelit można karmić suchą karmą?
  3. Simbik już się przyzwyczaiła do kołnierza:) to jest chyba czwarty i jest cały już od jakiegoś czasu:) niestety kupy wcina nadal, wystarczy ją spuścić z oka. dostaje 3 rumen tabs do obiadu i żwacza wołowego co kilka dni i nic
  4. Maja ma luźne kupy, to nie biegunka. Robi kupę 2 razy dziennie - raczej standardowo. Po schronie zawsze psy kilka dni mają rzadką kupę. Będę ją obserwować. Zjadła siemie lniane z ryżem. Co do jej pyszczka, to mimo merdającego ogona, ona ma coś smutnego w oczach.
  5. Jutro popstrykam, bo mi Bartek potrzebny do Jurysiowych fotek jak wołam Jurysia, by ryjek pokazał do zdjęcia, to leci i skacze na mnie... nie da rady go uchwycić:cool3: Ania, list wyslę Ci dopiero w pon, nie wyrobiłam się na pocztę:oops:
  6. Wieści od Kajtusia vel Kubusia:) Witam serdecznie Pani Marto, już myślałam,że poślę Pani zdjęcia naszego Kubusia (tak się jednak nazywa Kajtuś) ale technika nas pokonała i wgraliśmy je gdzieś, i nie możemy teraz ich znaleźć. Robimy teraz kolejne i niebawem coś Pani poślemy. Kubuś jest fantastyczny. Ma mnóstwo energii, wdzięku, ciepła, jest bardzo bystry. Pilnuje się nas bardzo ładnie i kontroluje gdzie jesteśmy. Na powitanie leci jak szalony i zaraz zaczyna przynosić wszystkie swoje zabawki. O Sonię jest zazdrosny nieprzeciętnie ale Sonia bardzo dobrze sobie z nim radzi (czasem strofuje Kubusia jak szczeniaka). Ożywiła się przy Kubusiu bardzo chociaż często chodzimy na "podwójne" spacery tzn. pierwsze wyjście z dwójką, później Sonię odstawiamy do domu i lecimy z Kubusiem już na długo. Samochodem jeździ bardzo chętnie, zna miejsce postoju naszego i jak jesteśmy niedaleko tego miejsca to on musi sprawdzić czy autko jest na swoim miejscu. Jest bardzo pogodny i żywiołowy, mamy takie wrażenie, że dopiero teraz przeżywa dzieciństwo. W domu jest cichy, szczeka rzadko ale na sygnał karetki - wyje - a po chwili sam jest zdziwiony i chyba zawstydzony, że takie odgłosy wydaje. Ma bardzo dobry kontakt z moim mężem czasem jestem o to zazdrosna. Futerko urosło mu teraz bardzo i jest jak pluszowa maskotka. Nie bardzo lubi się szczotkować ale mam już na to swoje sposoby. Mogę tak Panią zanudzać przez godzinę albo dłużej. Więc teraz pozdrawiam serdecznie i cały czas zapraszamy do nas.
  7. dostała w zastrzyku we wtorek i dzis
  8. Maję odrobaczałam Cestalem Plus (3 tabletki) aniprazol zwalcza lamblie, tęgoryjca - nie widac tego w kupie, wychodzi tylko w badaniu kału. miałam tymczasowiczkę, która to miała, ale ona kupy miała bez krwi. mogę w poniedziałek poprosić o aniprazol - to już do Waszej decyzji siemię gotuję, zaraz zmieszam jej z ryżem - może zje
  9. Bartek pojechał do apteki, zaraz jej zagotuję i podam. a postępy Maja robi niesamowite - jest wyjątkowa
  10. ok, jutro kupię siemię lniane. dziś już nie dam rady jechać.
  11. i zapomniałam w lesie spotkałyśmy sąsiadkę z owczarką - Maja szczekała i się rwała, musiałam trzymać ją za obrożę. za chwilę kolejna sasiadka z psem - tym razem Maja już grzecznie przeczekała aż nas miną (nie doprowadzam do bezpośredniej konfrontacji, bo nie chcę roznieść świerzbowca). ps. jeżeli krew w kupie jest wynikiem podrażnionych jelit, to co mam robić? nie mam doświadczenia, nigdy się z czymś takim nie spotkałam u swoich zwierząt.
  12. a teraz mniej wesoło dziś jak Maja zrobiła kupę, to poszłam obejrzeć, czy żadnych robali nie ma. zauważyłam krople krwi:( dużo ich nie było, ale jednak. nie wiem czy to może być po środku na robale? generalnie kupy lepsze, bardziej zwarte, ale do ideału im jeszcze trochę brakuje...
  13. Maja 2 dni temu [video=youtube;jTe4Wk2J9Vs]http://www.youtube.com/watch?v=jTe4Wk2J9Vs[/video] Maja dzis [video=youtube;lv88tKgc7VY]http://www.youtube.com/watch?v=lv88tKgc7VY[/video] różnica jest duża:)
  14. śliczny Karmelek, niech mu się szczęści:)
  15. niech się Paja szybko goi i domek fajny znajdzie:)
  16. Barnaby szkoda:( śliczny jest a tu obiecany filmik sprzed kilku dni, gdzie widać, jak Simbik ślicznie chodzi na 4 łapkach [video=youtube;pEv0qmI_v20]http://www.youtube.com/watch?v=pEv0qmI_v20[/video]
  17. był dziś u nas ksiądz po kolędzie (nazwał nas Gućwińskimi XXI wieku;) ) oglądał wszystkie psy i postanowił przekazać nasze 50zl z koperty na psy. wobec tego spłacę część długu Mai w poniedziałek w lecznicy:) fajny ten nasz ksiądz!!!!
  18. tak sobie dziś myślałam o Simbi spacerując w lesie, że nie mogę doczekać się pierwszego prawdziwego spaceru Simbi do lasu. ona taka biedna, przez tak długi czas tylko siku i do domu. pogoda jest piękna, czuć w lesie wiosnę mimo śniegu i lekkiego mrozu:) jeszcze trochę i Simbulka też będzie ganiać. od kiedy zaczęła chodzić na 4 łapkach, jakaś weselsza się zrobiła, ryjek jej się cieszy
  19. Byłyśmy z Mają na spacerku. Maja robi niesamowite postępy. Tzn myślę, że bardziej sobie przypomina to co już zna, niż się uczy. Dzisiejszy spacer był przyjemnością, linka luźna, ciągnęła dopiero na łące przy naszym domu, ale upomniana, trochę odpuszczała. Dziś za każdym razem wołana do mnie przybiegała, nawet nie wołana sama się odwracała i garnęła się do głaskania. Fajna sunia z niej!!!! W lesie spotkałyśmy panią i Maja zaczęła strasznie szczekać - a szczek ma basowy, nie chciałam jej nerwowo ściągać (chodzimy na lince 10 metrowej), weszłyśmy w lasek, skupiła się super na mnie i na ciasteczkach i pani sobie przeszła. Zdjęc z dziś nie ma:) mam filmik z wczoraj, ale wstawić nie mogę na razie
  20. Karma dotarła, dziękujemy bardzo. Gusiu, dziękuję za luminal dla Didi. chciałabym tylko napisać, że karmy jest b. mało, ze 2kg. piszę to nauczona przykrymi doświadczeniami, bo na dogo są tacy (nie na tym wątku), którzy szukają taniej sensacji i zrobią ze mnie złodzieja psiej karmy. [IMG]http://img3.imageshack.us/img3/936/53174866.jpg[/IMG] Maja ma się ok, dziś zdecydowanie mniej piszczy. Została dziś odrobaczona (wczoraj zapomniałam i rano dałam jej jeść), przed chwilą zjadła swoją nową karmę. w brzuszku się ułoży i idziemy na spacerek, bo pogoda śliczna
  21. ale mi miło:oops: zapomniałam jeszcze napisać, że Maja jest pozytywnie nastawiona do innych zwierząt. ja dużo czasu spędzam w psim pokoju (mam na oku Simbi i Maję - widzimy się i ja ciągle coś gadam). moje psy się też tu kręcą - tak mają, że gdzie ja tam one. Maja generalnie ma gdzieś, że kręcą się moje psy, nawet kotka Dakumiła jej nie zainteresowała.
  22. Neigh, pokaż rudaska:) Dakocia też lubi świnki morskie, śpi na klatce. czasem tylko wkłada do nich łapkę i chce je pacnąć, a świnki nie uciekają...
  23. super, trzymam kciuki za tymczas dla Rufusa
  24. a tam, cudotwórca, dziewczyna spacerować lubi - to wszystko:)
×
×
  • Create New...