Jump to content
Dogomania

Rybc!a

Members
  • Posts

    11041
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Rybc!a

  1. [quote name='madzia828']podnoszę pilnie potrzebny transport Elbląg-Poznań dla Kiki i nie tylko[/QUOTE] Już nie tak pilnie ;) To ja zawiozę sunię. Moi niezawodni rodzice się zgodzili. Państwo chcą pokryć wszystkie koszty. Jak dobrze pójdzie, to w piątek ze schroniska wyciągnę trzy suczki!
  2. [B]imię:[/B] Era [B]płeć:[/B] suka [B]wiek:[/B] 1-2 lata [B]rasa:[/B] mieszaniec [B]miasto:[/B] Elbląg /woj.warm.-maz./ [B]sterylizacja:[/B] nie [B]szczepienia:[/B] tak (wścieklizna) [B]odrobaczenie:[/B] nie [B]charakter i opis: [/B] Spokojna suczka nie sprawiająca żadnych problemów. W schronisku stosunkowo od dawna. Dobrze dogaduje się z psami z boksu, nigdy nie przejawia agresji zarówno do ludzi jak i do innych psów, nawet tej samej płci. Średniej wielkości. Bardzo ładna, niespotykanego umaszczenia. Na pewno będzie wspaniałym towarzyszem spacerów i zabaw. [B]kontakt:[/B] Osoba zajmująca się adopcją: GG: Rybc!a:5722414 Gonitwa:7562027 E-mail: Rybc!a: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Gonitwa: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] GSM: Rybc!a: 691364660 Gonitwa: 691804272 [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img76.imageshack.us/img76/7995/era3ip7.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img66.imageshack.us/img66/89/eramo5.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img20.imageshack.us/img20/515/era2kw8.jpg[/IMG][/URL] Era nie chciała pozować, zapragnęła całuska ;) [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img503.imageshack.us/img503/3029/era3fe6.jpg[/IMG][/URL] Tutaj nasza beżowo-biała sunia bawi się z czarną koleżanką A tu sobie dziewczynka zasiadła, ma dość pozowanek. [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img517.imageshack.us/img517/5917/era5qs1.jpg[/IMG][/URL] 13 czerwca: [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img508.imageshack.us/img508/9199/era3cm1.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img19.imageshack.us/img19/2760/erany5.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img524.imageshack.us/img524/2479/era2ld3.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img129.imageshack.us/img129/8017/eraiq2.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img158.imageshack.us/img158/1659/era3lq0.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img235.imageshack.us/img235/9291/era2ha5.jpg[/IMG][/URL] Tekst do ogłoszeń: Czy to może wreszcie już ty? Wiesz, tak bardzo długo tu czekam... W klatkach wszystkich wielkie poruszenie - chyba lepiej będzie, jak zaszczekam. Jestem tu już tak długo... Dni spędzone w schronisku są szare i nic nie warte. Każdy dzień wygląda tak samo... Nie ma tu miłości i ciepła, którego mi tak brakuje. Tylko pies, mówisz... A ja ci powiem, że pies to czasem więcej jest niż człowiek... On nie ma duszy, twierdzisz... Popatrz jeszcze raz...Psia dusza większa jest od psa. Jestem młoda, towarzyska, chętna do zabawy...Więc dlaczego tu jestem? Fakt, może nie jestem modnym labradorem, huskym, czy yorkiem. Nie można też ubierać mnie w ciuszki, nie jestem szczeniakiem, nie jestem rasowa. Ale czy to są powody, bym musiała spędzić tu resztę życia? Jak długo mam jeszcze czekać? Dzień, miesiąc, rok? Kiedy przyjdziesz po mnie i zaopiekujesz się właśnie mną? Schronisko jest ubogie. Przez baraku deski wieje wiatr i rozrzuca na posłaniach słomę.W boksach siedzą samotne, osowiałe pieski...Tęsknią za nieraz nigdy nie widzianym domem... Ja miałam kiedyś dom, rodzinę, swoją miseczkę, posłanie, obróżkę... Byłam rozpieszczana, noszona na rękach...Kiedy urosłam, nie byłam już puchatą, aktrakcyjną kuleczką... Dobre czasy rozbiły się na tysiąc maleńkich kawałeczków... Kto z tej psiej przechowalni weźmie mnie do siebie? [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img105.imageshack.us/img105/8106/eraxj1.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img524.imageshack.us/img524/6569/era2mm2.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img70.imageshack.us/img70/3421/era3gm5.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img127.imageshack.us/img127/9991/era4eu5.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img511.imageshack.us/img511/2716/era5gh1.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img442.imageshack.us/img442/6546/era6uz5.jpg[/IMG][/URL]
  3. [B]imię:[/B] Bianka [B]płeć:[/B] suka [B]wiek:[/B] 1/2 lata [B]rasa:[/B] mieszaniec [B]miasto:[/B] Elbląg /woj.warm.-maz./ [B]sterylizacja:[/B] nie [B]szczepienia:[/B] tak (wścieklizna) [B]odrobaczenie:[/B] nie [B]charakter i opis: [/B]Okazało się, że Bianka to siostra [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=53701"]Figi[/URL], do której los się uśmiechnął. Całe życie były razem z sobą. Od szczeniaka były w schronisku. Bianka to średniej wielkości suczka, bardzo przyjazna i spragniona kontaktu z człowiekiem. W schronisku powiedziano, że siostry mają ok.2 lat, co nie wydaje mi się do końca prawdą, bo po pierwsze Figa urosła, a po drugie weterynarz określił ją na niespełna rok. Obie sięgają mniej więcej do kolana. Bianka jest bardzo wrażliwym psem. Ponad psy ceni sobie kontakt z człowiekiem- z psami też fantastycznie się dogaduje, nigdy nie byłam świadkiem bójki lub konfliktu w którym uczestniczyłaby Bianka. No cóż,jutro też zaczyna się dzień a wraz z nim budzi się nadzieja... nadzieja na lepsze życie dla Bianki. [B]kontakt:[/B] Osoba zajmująca się adopcją: GG: Rybc!a:5722414 Gonitwa:7562027 E-mail: Rybc!a: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Gonitwa: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] GSM: Rybc!a: 691364660 Gonitwa: 691804272 Bianka to pierwsza z lewej strony psinka. [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img517.imageshack.us/img517/2523/biankaon0.jpg[/IMG][/URL] Biankę można tu dostrzec po prawej stronie, w drugim planie zdjęcia: [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img136.imageshack.us/img136/9243/bianka2ek3.jpg[/IMG][/URL] Tu też mało ją widać, za głową siostry Figi, po lewej stronie: [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img136.imageshack.us/img136/7536/bianka3ed1.jpg[/IMG][/URL] Bianka wraz z siostrą Figą, która została wyciągnięta (Bianka po lewej stronie): [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img136.imageshack.us/img136/9840/bianka4ce5.jpg[/IMG][/URL] Tu widać Biankę z tyłu: [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img517.imageshack.us/img517/3949/bianka5fo6.jpg[/IMG][/URL] A tu, z prawej strony: [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img503.imageshack.us/img503/9310/bianka6it6.jpg[/IMG][/URL] 13 czerwca: PS Sunia schudła, myślę, że wzdęcie brzucha spowodowane było najedzeniem się suchej karmy bez opamiętania, która ma właśnie taki skutek. [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img253.imageshack.us/img253/967/biankarw0.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img253.imageshack.us/img253/8007/bianka2pn1.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img524.imageshack.us/img524/7232/bianka3am6.jpg[/IMG][/URL]
  4. Udało mi się zrobić zdjęcie drugiemu dobkowi elbląskiemu: [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img405.imageshack.us/img405/1268/dsc07081km9.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img403.imageshack.us/img403/5337/dsc07082dd4.jpg[/IMG][/URL] Strasznie zmarniał, już nie cieszył się tak jak zwykle. A za to sunia zrobiła się bardziej śmiała i...szczekliwa...
  5. Ja w Elblągu mam dom dla dobermana szczeniaka, czekam na takiego w moim schronisku, ale niestety/albo stety takich nie ma. Proszę na PW kontakt do osoby zajmującej się adopcją, podałabym namiar na osobę zainteresowaną Od razu zaznaczam, że nie jest to dom sprawdzony, dowiedziałam się tylko o nim z ust mojej bratowej
  6. A jednak... Zobaczyłam ją dzisiaj, w całkowitej depresji... Nawet nie podeszła, z daleka zamerdała ogonkiem... Może ktoś ją zaadoptował i oddał? Może to na nią tak wpłynęło? Znalazłam jeszcze jedno jej, stare zdjęcie [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img403.imageshack.us/img403/4831/aszkatb3.jpg[/IMG][/URL]
  7. Nie jest dobrze, ludzie, nie jest dobrze... Dzisiaj bacznie przyjżałyśmy się Mojrze, wykonałyśmy tak zwany przegląd techniczny. Okazało się, że sunia nazywa się Helenka, w schronisku jest od 5 lat. Gdy zajrzałyśmy jej w zęby przeżyłyśmy ogromny szok. Sunia przednich zębów nie ma wcale, zaledwie dwie dwójki wytarte do dziąseł plus dwa kły w tym jeden nadłamany zostały z całej szczęki. Cycki są w okropnym stanie. Wydaje mi się, że niezbędna jest operacja- zresztą, bardzo poważna. Naprawdę nie wiem, jak ona je, bowiem w naszym schronie psy karmione są suchą karmą. Może połyka ją w całości? W każdym bądź razie Mojra-Helenka została przez nas wymiziana za te całe 5 lat...Oddał ją właściciel (prawdopodobnie)
  8. Widziałam dzisiaj Melisę. Nadal jest chuda i apatyczna. Podbiegła do nas, może myślała, że w końcu przyszliśmy po nią. Jak musiała się czuć, gdy odchodziłyśmy od boksu? Co musi przeżywać pies który był przy adopcji wszystkich koleżanek z boksu, a ona biedna, samotna zawsze zostawała sama...
  9. Fidel dalej jest, niestety. Miałam przy dzisiejszej wizycie choć trochę nadziei, że został zaadoptowany. W każdym bądź razie, pies dalej czeka.
  10. Byłam, spróbowałam. Darłam się, a pies mnie nie słyszał. Był taki hałas, gwar i pisk, że wcale się nie dziwię. Nie widzę innego sposobu, by po prostu pani z Gdańska przyjechała tu i sama oceniła, czy to on. W każdym bądź razie pies dalej jest, a na dodatek wygląda jeszcze gorzej. I dyszy, dyszy, dyszy....
  11. Odwiedziłam dzisiaj księżniczkę i szczerze powiedziawszy, podziwiam ją. Ona jest wciąż taka szalona, zabawna, szczęśliwa. Tylko zadaję sobie takie pytanie: Co ona czuje, gdy odchodzę od jej boksu? "Przecież tak bardzo się starałam..." A tu, chciałam jej zrobić zdjęcie, ale włożyła mi nochal i zapragnęła miłości: [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img252.imageshack.us/img252/6301/lisiatt2.jpg[/IMG][/URL]
  12. Kika z dnia na dzień coraz bardziej marnieje. Dzisiaj widziałam ją w schronisku, nie za dobrze z nią. Kurczę, nie pozwólmy na to, by szansa na nowy, kochający dom się zmarnowała. Może ktoś coś wie, o jakimś transporcie? Ale czy uda się przetransportować trzy suki? Ojej, ojej...Z tymi transportami to zawsze tak jest...
  13. Okej, na wątku transportowym później ogłoszę, a tym czasem powoli zbieram się do schroniska.
  14. [quote name='Gonitwa']Może tak : Pizza wegetariańska ze Starego Miasta, po kinie, w domowym zaciszu:) Wszystko razem:):)[/quote] Świetnie, mi pasuje! Czy jakiś dogomaniak miałby chęć z nami poświętować?
  15. [quote name='Gonitwa']Znajdziemy transport, P.Eryka mówiła ,że pomoże :) Uda się![/quote] A uda się dla 3 suk? Bo i Kika i Łatka i Lisia może mają szansę, tylko dla wszystkich poszukujemy transportu do Poznania...
  16. Fundacja Canis Gratia chce przyjąć dwie suczki z naszego schroniska. Zaprezentuję im naszą Melisę, choć myślę, że będzie zbyt duża na ich wymogi :( [URL]http://www.canis-gratia-e-v---villa-bellheim.de/[/URL] [QUOTE][B]Tymczasem, bezdomne polskie psy z Zachodniopomorskiego zyskały niemieckie zainteresowanie wcale nie z komercyjnych powodów.[/B] Agnieszka Draabe z Hamburga znalazła w Niemczech właścicieli dla prawie 300 zwierzaków z Polski. Pani Agnieszka, szczecinianka od 17 lat mieszkająca w Hamburgu, pokazuje zdjęcia bezdomnych psów zabranych ze Szczecina i Stargardu. Ta suczka została wyłowiona z rzeki w Stargardzie - opowiada Agnieszka Draabe. Uratowała ją kierowniczka schroniska. Zwierzę miało zapalenie płuc. Zabrałam psa do Niemiec. Trafił do rodziny w Bremen. Mieszka w domku z ogródkiem. Rzadko kto wierzy w bezinteresowność miłośniczki zwierząt z Hamburga. W schroniskach jest przyjmowana z nieufnością, a jej pomoc często odrzucana. Wspólnie z Teresą Piątkiewicz, która prowadzi w Szczecinie Zwierzęcy Telefon Zaufania, zaczęły organizować akcje ratunkowe. Pani Teresa zbiera zwierzęta z ulic i schronisk. Pani Agnieszka przewozi je do schroniska św. Franciszka w Hamburgu. Szukam dla psów nowych właścicieli - opowiada Agnieszka Draabe. Zanim oddam zwierzę, sprawdzam w jakich warunkach będzie żyło. Sama płaci za leczenie zwierząt i pokrywa koszty transportu. Stać mnie na to - przyznaje pani Agnieszka. Bogato wyszłam za mąż. Sama w domu mam sześć psów, trzy koty, żółwia, trzy króliki i ryby w stawie. Kocham zwierzęta. Czy to tak trudno zrozumieć? [/QUOTE]
  17. [quote name='Gonitwa']Narazie wiadomo, że pojedziemy. Ale moim zdaniem on może na swoje imię nie zareagować po roku czasu w obcym miejscu i przez obcych. Jakby to zrobiła jego pani to wtedy...[/QUOTE] Jedziemy- to już pewne. Tylko, mam wątpliwości, czy to on. Gdyby był ścięty, mogłabym go chyba szybciej poznać, bo znam kilka jego charakterystycznyh cech...A tak...?
  18. [quote name='Gonitwa']Ania, szalejesz;)[/QUOTE] A co tam- szaleję póki mogę! Być może Lisia pojedzie do Poznania, do niemieckiej organizacji. Narazie to wstępne rozmyślenia, tylko ją proponuję.
  19. Zuza ma kontuzję-znowu łapki. Tym razę między dwoma pazurami przecięła sobie błonę na ok.4cm. Zmieniamy codziennie opatrunek, który Zuzi się stanowczo nie podoba i stosujemy wszystko co podał nam weterynarz. Królewna bardzo dobrze wykorzystuje to, że każdy się nad nią użala. Najpierw zaległe zdjęcia, ze spaceru: [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img149.imageshack.us/img149/9084/43554020dv6.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img149.imageshack.us/img149/8338/17121316fb0.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img156.imageshack.us/img156/3498/24359214pa7.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img149.imageshack.us/img149/1643/22765755zy6.jpg[/IMG][/URL] A tu zdjęcia mojej foszastej chorowitki: [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img149.imageshack.us/img149/8030/10470719xm6.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img213.imageshack.us/img213/2407/13118611tb6.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img149.imageshack.us/img149/4076/12074849dm7.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img213.imageshack.us/img213/7310/51633120wb6.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img213.imageshack.us/img213/2040/90458262qg6.jpg[/IMG][/URL] A przed chwilą pokazała, że ma dość zdjęć i mam jej nie przeszkadzać w porannych opalankach. [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img156.imageshack.us/img156/9822/10um0.jpg[/IMG][/URL]
  20. Mój Boże, dowiedziałam się dopiero przed chwilą. Zadaję sobie tylko pytanie: Dlaczego? To taki wspaniały pies, jego losy śledziłam od początku, bardzo chciałam pomóc... Natalia, gratuluję ci wspaniałego, złotego serca, które całe oddajesz dla psów ze schroniska- oby więcej było takich osób. Trzymajcie się kochane, bo i mi oczy robią się powoli mokre i pisać nie mogę, bo nie widzę. Świat jest niesprawiedliwy, a ja choć niewierząca będę się modlić, żeby ludzie, którzy byli kiedyś odpowiedziali za nią i się jej pozbyli, umierali w takich samych męczarniach jak ona. Ale pomyślcie sobie, że teraz dla niej jest już lepiej.
  21. W górę kochanie! Stawiam piwo wszystkim, jak Lisia znajdzie dom!
  22. [quote name='weszka']Rybc!a przymuś kogoś do wizyty w schronie! To bardzo ważne![/quote] Niestety, łatwo mówić, trudniej wykonać. Gonitwa niepełnoletnia, AgaiTheta narazie tam jeździć nie może, beaglowa koleżanka pracuje, kociara wyruszyła na wycieczkę, mam nadzieję, że goldenkomaniaczkę dziś przekonam i ok. 14 będę w schronisku. Ale to są tylko wstępne plany, jestem jednak dobrej nadziei. Jak wszystko dobrze pójdzie, to pojadę, a jak nie ...
  23. Podbijam jak szalona, ale obiecuję, że pokasuję wszystkie hopki jak Meliska znajdzie domek! Proszę pomóżcie mi, żeby nie było za późno!
  24. [quote name='madzia828']Mojra wciąż nie wiadomo co z tobą bedzie kochana:shake: tak długo czekasz:-(:-([/QUOTE] A mnie się wydaje, że trzeba jej poszukać czegoś bliżej, bo do Wałbrzycha mamy 530km. Tylko, czy ktoś ją zechce?
  25. A może ktoś zna kogoś, kto mógłby powklejać Fidelka na kilka różnych portali ogłoszeniowych? Jak narazie jest na Alegratka, Kupsprzedaj, Kupiepsa, Mojpupil... A Allegro to on ma, czy nie- bo już nie wiem?
×
×
  • Create New...