-
Posts
1304 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Dobermania
-
Ona-bita młotkiem,On-wyrzucony jak śmieć...Shilla i Seth moje ANIOŁY
Dobermania replied to darunia-puma's topic in Foto Blogi
Ja czymam:) Ale jak to - mieszkanie z ogrodem? W sensie... parterowe i to, co przed domem, to Wasze? Czy jak? Dom wielorodzinny? -
Jeszcze W-wa, ale Marysin Wawerski, rynek (Korkowa). Są tam sklepy mięsne i w jednym czy w dwóch z nich są okrawki z chrząstkami INDYCZYMI, piękniutkie, świeże, różowe, pachnące mięsko, ale niezawsze można dostać. Naprawdę świeże, bo to dla ludzi (np. do rosołu), a 4 zł za kg - jak na indyka to niedużo.
-
Tak jak w USA w internecie publikują pełne dane pedofili np. :diabloti::diabloti::diabloti::diabloti::diabloti: Ja bym zrobiła stronę z imionami, nazwiskami, adresami i PESELAMI takich bestii, co dręczą zwierzęta! Żeby każdy, kto ma choć jedną komórkę serca w klatce piersiowej, zobaczywszy to, spluwał im pod kulasy. A najlepiej im je połamał. W ogóle - w dyby zakuć i jak w średniowieczu - niech gawiedź jajkami obrzuca...
-
No, to jest coś. Rany, wy się śmiejecie, jak ten bidak jadł warcząc i miskę zakopał, a mnie się WYĆ CHCE!!! Jezu, pomyślcie sobie, jak on musiał cierpieć z głodu, co on musiał przejść... Umiecie to sobie wyobrazić? Ja nie... [COLOR=LightBlue][SIZE=1](Ja jak przez godzinę czegoś nie zjem, to mnie skręca z głodu i już mi się wydaje, że to straszne a co musi przeżywać tak zagłodzony pies?)[/SIZE][/COLOR]
-
O, Boże, jakie wspaniałe wieści o Nikusiu :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu: Super taki obrońca podkocykowy :loveu::loveu::loveu::loveu: Mój dziadzio też sypia pod przykryciem :D Małgosiu, jak potrzebujesz bdb. psiego kardiologa, to ja Ci mogę dać namiar na "naszego", tzn. mojego Lachsa weterynarza, p. Jacka Lesiaka, u niego nie ma kolejek. I nawet dojeżdża. Przyjmuje na Gagarina i na Czechowa (Wawrzyszew, tam to nie ma kolejek, ale trzeba wcześniej zadzw.).
-
[quote name='Ulaa']kasze rozdaj biednym ludziom, psom szkodzi. moge dzisiaj przyjsc z fankifankiem, on lubi dźwigac ;)[/quote] Jak to...? :crazyeye: Ja nie wiedziałam, nigdy nie słyszałam, żeby kasza szkodziła... Wszystkie rodzaje? Mój lubi gryczaną, to mu od czasu do czasu daję... Czemu kasza szkodzi?
-
Mam sentyment do psów zagłodzonych, bo mój adoptowany dobuś był takim żywym szkieletem z niedowagą 11 kg... Oby szybko znalazły kochające, odpowiedzialne domy. Mój "szkielecik" (teraz, rzecz jasna, odkarmiony i rozpieszczany) śpi właśnie koło mnie, smacznie chrapiąc. Zaczął po dwóch latach wybrzydzać:roll: A jadł wszystko... Papier, odchody swoje i innych psów, suchy chleb, musiał w kagańcu wychodzić na spacery, bo był jak odkurzacz. Nawet podejrzewaliśmy niewydolność zezwnątrzwydzielniczą trzustki, na szczęście ma tylko "lekkie" problemy - przez to niedożywienie. Dzięki Wam udało się przerwać tę gehennę - oby biedactwa nigdy nie zaznały już głodu!
-
Ona-bita młotkiem,On-wyrzucony jak śmieć...Shilla i Seth moje ANIOŁY
Dobermania replied to darunia-puma's topic in Foto Blogi
Ale fajowo. Świetne zdjęcia. Dawno nas tu nie było, gratulujemy nowego aparatu i mieszkania:) Więcej miejsca będziecie mieć? Pozdrowienia od Lachsa ze wsi Warszawa;) -
Jezu, tragedia. Wiecie, ja widziałam "cane corso"... czarne podpalane [sic] czy właściwie czaprakowe z białą głową... Ale też byłabym przeciwko całkowitemu zakazowi WYSTAWIANIA (NIE SPRZEDAŻY) zwierząt przez allegro, bo ja np. ze swojego konta daję ogłoszenia adopcyjne - za 1 zł, takie bardziej informacyjne. I często w ten sposób znajdujemy odpowiedzialnych ludzi, którzy biorą kundelka lub psa w typie rasy, jaka im się podoba. I myślę, że dzięki temu rezygnują z takiego biednego potworka "rasowego za 200 zł", co to jest właśnie srokatym jamnikiem czy pręgowanym pudlem...
-
A i wspomniana książka "400 rad dla miłośników psów" to kopaalnia wiedzy. I to jakiej :/ Ale to książka szwaba z DDR, więc wtedy jeszcze gorzej traktowali zwierzęta niż dzisiaj, kiedy jest większa świadomość, chociażby tego, że... zwierzęta odczuwają ból :/ I tam jedna ze złotych rad dotyczy psów-uciekinierów czy "zbyt dużo" biegających - jest instrukcja pęt dla psa(!), które uniemożliwiają bieg... I dalej (chyba w DDR nie słyszano wtedy o psach bezwłosych, ale to książka z pocz. lat 90-tych, przynajmniej polskie tłumaczenie!!!): "Ubiór psa, wszystko jedno jakiego, jest przeciwny jego naturze." "Psie buty są uzasadnione tylko w rzadkich, wyjątkowych sytuacjach." - czy wtedy jeszcze nie sypano zimą dróg solą? Bo że nie było terenów pokrytych żwirem i innymi, mogącymi skaleczyć psią łapę, kamieniami - nie wierzę.
-
To po prostu wg laików ON, tyle że przywieziony z Czechosłowacji :D:D:D:D Więc pewnie za PRL-u:D Nie, ale tak serio, to on się chyba tak kiedyś w PL nazywał, bo ja już kilka razy w starszych książkach i leksykonach widziałam to, ekhm, określenie.
-
DOBERMANKA Ivanka w Niemcach ;) dziękujemy cioteczki
Dobermania replied to clockwork's topic in Już w nowym domu
Caaałe szczęście, że ją się udało stamtąd wyciągnąć. Ale czy ona nie miała cały ten czas imienia...? Boże... :( Nawet imienia? -
Dokładnie, ja też. Ale moim zdaniem to żadna anomalia - po tym co przeszła. Nie sądzę, żeby ją socjalizowali, itp, itd., mój adoptowany dob-synek też tak reaguje, tzn. teraz jest oczywiście o niebo lepiej niż na początku, ale dzięki dłuuugiej i cięzkiej pracy z nim, wcześniej musieliśmy prawie przechodzić na drugą stronę ulicy, jeśli szedł " na nas" inny dorosły samiec... [CENTER][COLOR=Magenta][SIZE=6]:loveu::loveu::loveu::loveu:JAMMERMANN:loveu::loveu::loveu::loveu: [SIZE=1] Wie suess! To nawet brzmi jak nazwa już istniejącej rasy a "Jammer" bardzo pasuje :D jammern - jęczeć [/SIZE][/SIZE][/COLOR][/CENTER]
-
Ja zawsze pałam chęcią:cool3:, ale Kraków z deczka daleko. Poznań, Poznań, hmmm...:razz: Wydawało mi się, że gdzieś kiedyś słyszałam o kobiecie, co lubi dobki i mieszka akurat tak w okolicach Poznania, hmmm... Tylko gdzie to było? Września? :diabloti::D:D:D:D:D:D:D:D @BeataJ Boże, wykrakałam, ale to było do przewidzenia, cała sytuacja wydaje mi się dziwna:/ Rany, rany, jak można porzucić dobusia na starość?:placz:Jak Simon to znosi?
-
Asiaaaaaaaa!:evil_lol: Cześć! Dawno u Was nie byłam, a tu proszę, NOWE ZDJĘCIA! I do tego jakie wieści! - działki szukacie:cool1:, no, no. Będzie gdzie robić zloty dogomaniaków:diabloti::cool1::eviltong: A ja wam zdradzę w sekrecie, że też szukam gruntu, ale domek będzie całoroczny, żeby było gdzie psy niańczyć (a konkretnie bidy, pewnie większość z dgm:roll::eviltong:), ale cicho, sza. I nawet specjalnie po to zapisałam się na kurs prawa jazdy, żeby potem mieć samochód, bo z tej dziury zapadłej trzeba będzie czasem rodziców odwiedzić i sprawdzić, czy przeze mnie nie posiwieli...:shake: No i pytanie zasadnicze: KIEDY RAZEM NA SPACER? Ja mogę przyjechać z Lachsem na Solec, lubimy tamtejsze parki:evil_lol:
-
[Gdynia] Amstaff Lux po 7 miesiącach znalazł KOCHAJĄCY DOM!
Dobermania replied to natalia_aa's topic in Już w nowym domu
A przez Mapę Pomocy Dogo szukałyście? Chociaż teraz egzaminy, sesje, wakacje niedługo, więc może być z tym ciężko, ludzie zajęci, zaczyna się też sezon wyrzucania psów...:/ Ooo, to z tym tekstem Kasi może by go ogłosić na Allegro i wszystkich stronach z ogłoszeniami, nie tylko zwierzęcymi, co? -
Wspaniale DT u Vika_Bari i oris - oazy dla niechcianych zwierzat
Dobermania replied to xxxx52's topic in Już w nowym domu
A kto to Tommy? Nowy czy jeden z dzieci Zary? Aj, Zonia, Zonia, skąd ja to znam. Łobuziara. -
Patula w cudnym domku!!! Można już płakać z radości !!!!
Dobermania replied to irenaka's topic in Już w nowym domu
No i w W-wie najlepsza diagnostyka, chociaż ceny wyższe... Ale gdyby coś się działo, tfu, tfu, odpukać, to będzie pod opieką. No i ja też jestem z W-wy i mogłabym go odwiedzać, jeśli byłby po mojej stronie Wisły;) -
Urocza amstafeczka czeka na dom! ZNOWU GROZI JEJ SCHRON!/MA DOM:)
Dobermania replied to zonia's topic in Już w nowym domu
A może jakieś nowe zdjątka ślicznej pannicy?:cool3: -
Wspaniale DT u Vika_Bari i oris - oazy dla niechcianych zwierzat
Dobermania replied to xxxx52's topic in Już w nowym domu
A kto jeszcze, Karilko:cool3:? [SIZE=1][COLOR=RoyalBlue](Tak, tak, to prowokacja:roll:)[/COLOR] [SIZE=2][COLOR=Black]Kamka pewnie dobrze. Olena coś długo nie pisze, mam nadzieję, że to "tylko" przez liczne zajęcia i że nie dzieje się nic złego.[/COLOR][/SIZE] [/SIZE] -
Patula w cudnym domku!!! Można już płakać z radości !!!!
Dobermania replied to irenaka's topic in Już w nowym domu
Cześć, Beba pisała do mnie w sprawie Patosa. Tani, dobry, dogomaniacki hotel ma Murka (jest tu na forum) - koło Janowca Lubelskiego - wiem, nie Mazowieckie, ale w sytuacji podbramkowej lepiej dalej niż wcale; spytajcie, czy ma wolne miejsce. Ja osobiście znam jeszcze w lecznicy na Gocławiu w W-wie, wiem, że fundacja Rottka płaci chyba jedyne 15 zł za dobę, nie wiem, czy bez karmy. Jako pies bezdomny miałby na pewno zniżkę, pewnie i przy ew. leczeniu udałoby się coś wynegocjować. Na Tatarkiewicza. I jeszcze tani hotel zaraz obok lecznicy wet., dwa w jednym, jest na Bródnie, kontakt ma PRZYJACIEL_KONI (też z dgm), ja nie mam adresu, ale byłam tam - warunki może nie są szczytem marzeń, ale przynajmniej wet. na miejscu, no i choć jeden spacer dziennie poza teren by miał. Karmę można własną dawać, wtedy jest taniej. Pamiętajcie, że jak zacznie się sezon urlopowy, ceny będą wyższe - może warto go teraz jak najszybciej ulokować w którejś z lecznic, aby przebadać, zdiagnozować, itp. - jako pies zdrowy miałby większe szanse na szybsze wzięcie do DS czy chociaż DT.