Jump to content
Dogomania

Fauka

Members
  • Posts

    1474
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Fauka

  1. Ja na podobnym metrażu mam labradora i border collie i wszyscy jesteśmy szczęśliwi :)
  2. Ja myślę, że potrzeba ruchu i stymulacji umysłowej psa to tak naprawdę najmniejszy problem, a skupić się trzeba przede wszystkim na specyfice psychiki danej rasy. Dlatego ja borderka odradziłabym chociażby ze względu na to, że to rasa neurotyczna, skomplikowana, wrażliwa i słabo wybaczająca błędy i w zasadzie więcej czasu trzeba poświęcić na to, by border był po prostu psem niż na zapewnienie mu odpowiedniej dawki ruchu. A jak się trafi źle, to może być potem problem na linii border - dziecko i nikt mi nie wmówi, że to rasa super dla dzieci i z predyspozycjami do dogoterapii. Ot, takie moje obserwacje. Jeżeli chodzi o ruch - jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Im więcej pies ma ruchu tym ma lepszą kondycję i większe zapotrzebowanie na ten ruch. Dlatego ja od samego początku serwuję psom bardzo określony czas i spędzam go w bardzo podobny sposób. Wiadomo, jak jest ciepło, jak są wolne dni jest jego trochę więcej. Ziva, pies pasterski, linia użytkowa i teoretycznie, według internetu powinna biegać 4 godziny dziennie ;) W rzeczywistości wygląda to tak, że we wtorki, środy i czwartki wychodzi w sumie na 30 minut na fizjologię + wieczorem spalamy miskę co trwa jakieś 10 minut. W piątki, soboty i niedziele mamy treningi agility na których w sumie biega może 20 minut? Resztę czasu czeka na swoją kolej. W poniedziałki idziemy na godzinę/półtorej do parku gdzie powtórzymy parę elementów, poaportuje trochę i ma okazję trochę pobiegać luzem. To wszystko. W domu ma się wyciszać, nie jest przyzwyczajona do bóg wie jakich ilości ruchu, jest to dla niej normalne i chaty nie roznosi choć w czwartek jest trochę niespokojna. Łatwo ją zmęczyć w domu ćwiczeniami na piłce, samokontrolę czy świadomość zadu. Ziva ma 7 miesięcy. Tylko no właśnie, jak świadomie się ma takiego psa i robi się z nim coś konkretnego i przede wszystkim wie się co robić i jak to robić i chce się to robić, to jest naprawdę lekko, łatwo i przyjemnie. Myślę, że gorzej sytuacja Zivy wyglądałaby, gdyby po prostu miała być psem rodzinnym któremu nie funduje się dobrze zorganizowanych nawet tych 10 minut. Dlatego przychylam się do zdania dziewczyn, że dobrze spędzone 30 minut może psa bardziej zmęczyć i usatysfakcjonować niż 4 godziny łażenia po parku. Natomiast gdyby zorganizować psu takie 4 godziny, jak ja organizuję moim psom półtorej w ciągu dnia, to szybko by się spaliły i opadłby ich entuzjazm.
  3. Ja się cieszę że dowiedziałam się tyle po fakcie :jumpie: Znalezione nie kradzione, nie przeżywajcie!
  4. To zależy jak się dogadamy. W tym roku zlot był mały, byliśmy w jednym domku i robiliśmy zrzutkę na jedzenie i żywiliśmy się przez tydzień grillem :evil_lol:
  5. Ziva ma już 6 i pół miesiąca! :loveu: Rozpoczęła regularne treningi agility, goni za rozumem i chyba powoli zaczyna coś do niej docierać choć ostatnio było ostro bo odkryła wewnętrznego burka i pastucha ;) Po dzisiejszym mini treningu zaczęła chyba łapać o co chodzi w agi i że trzeba szybko przebierać nóżkami, jestem z niej mega dumna. Spacery po parku są znów bezsmyczowe, ostatnio musiała chodzić na 8 metrach sznurka :evil_lol: Fotki niezawodnej Joasi :D Poza burka Lary też ostro trenuje :D Na treningi jeździmy na granicy prawa :evil_lol: Po treningach nie potrzebuje młoda nawet klatki do odpoczywania Kto poznaje tego dobka? Z dogo jest! A na koniec nasze spełnione marzenie :loveu:
  6. A jeśli ta obroża jest nawiedzona? Albo śmierdzi trupem? Psy czują więcej...
  7. A ty zakłaądałabyś majtki po zmarłej babci?
  8. Ziva poznała Free w NNL :D Ale nie wróżę im przyjaźni, Ziva miewa ambiwalentny stosunek do psów w swoim wieku, kawał z niej zdziry :P
  9. Ale Free ma Twinowy pyszczek! :loveu: Jaki charakter? Twin to mega fajny pies do wszystkiego.
  10. Filmik był kręcony od 3 do 5 miesiąca więc w niektórych scenach jest bardziej szczeniaczkowa, w innych mniej :P Ale fajna się robi, ogarnia już wskakiwanie mi na ręce, nauczyła się w dwie sesje podawania mi przedmiotów do rąk i odkładania ich do koszyka bo ogarniałyśmy kształtowanie. Generalnie robienie czegoś z nią to sama frajda, gorzej z życiem bo ma swoje fazki na zaganianie czy darcie ryja. A w sobotę będziemy na treningu z Olą gronek w Warszawie, nasze pierwsze agi :loveu:
  11. Ziva też ma filmik! :D Zapraszam do subskrybowania kanału na którym on jest, Julia tworzy super filmiki :loveu: https://www.youtube.com/watch?v=jsIDRjtJcqU
  12. Fauka

    Zayra :)

    Trzymam za Was kciuki! :D Jak znajdę jeszcze coś fajnego to będę Wam podsyłać :)
  13. No Lary to ładny, przypieczony biszkopcik :loveu: Hmm, to dopadnij mnie na fejsie - https://www.facebook.com/fmaciejewska Z Larym jesteśmy przede wszystkim najlepszymi przyjaciółmi :) Długo pracowałam na taką motywację i radość z pracy u niego. Jest dla mnie mistrzem, ma serce sportowca tylko warunki fizyczne nie te :P Ziva ładnieje z dnia na dzień i trochę się ofutrza uff.
  14. Oooo, zapomniałam że jest tu coś takiego jak skrzynka :roll: Już wyczyściłam ją trochę.
  15. Fauka

    Zayra :)

    Cik i caki (capy) to obieganie skrzydeł stacjonat, ciasne skręty. https://www.youtube.com/watch?v=IHnvz6djz9c
  16. Fauka

    Zayra :)

    Cześć! Wpadam z rewizytą :) Śliczny szczylek! Planujecie agility na poważnie? Bo szkoda sobie psuć fajnego malucha takim naprowadzaniem i dosyć wczesnym skakaniem. Na początek wystarczy robić zostawanie, odłożoną nagrodę, ciki i caki i tunel a potem liczyć na jakiś dobry klub który pomoże rozwinąć mały talent :D
  17. Ah, a takich rzeczy się uczymy jak pada deszcz i jest brzydko: https://www.youtube.com/watch?v=MvmYd5Wkb3k&list=UUJrWwSlkUNCv2_BUd2iL17g
  18. Cześć! :) Już jej przeszło ale nie mogę się zebrać by pofocić jej piękną figurę :) Ogonek się ofutrzył, głowa dorosła do reszty ciała i młoda jest piękna :loveu: :loveu: Niebawem myślę, że powstanie wreszcie Zivkowy filmik, póki co powstało dzieło na cześć 6 lat spędzonych wraz z moim ciasteczkiem https://www.youtube.com/watch?v=Wm3qhTRWAGg&list=UUJrWwSlkUNCv2_BUd2iL17g Ziva zaczyna trochę się buntować, trochę schizować na widok żarcia i strzelać zębami i pracować jak border czyli obsesyjnie, ale póki co tylko w domu :evil_lol: Pracujemy nad skupieniem w parku, zdarza jej się w połowie wykonywania komendy zrobić "oooo ptaszek leci!" i za nim pobiec. Niby poważna, niby stara a jednak dzieciak :D Zakumała już odłożoną nagrodę, ciki i caki i cofanie, w ogóle wszystko szybko kuma :P Niebawem zrobimy coś w kierunku agility, póki co przygotowuję ją do tego. A Lary jak Lary, aportuje piłeczkę, zbiera kasztanki (mam już pełen koszyk, opanował sztukę przynoszenia 3-4 jednocześnie!) i korzysta z sezonu wodowania który potrwa dopóki woda nie zamarznie :eviltong:
  19. A na spacerach mamy takie towarzystwo :D
  20. Duża, duża i ładnieje :loveu: W niedzielę byliśmy na klubówce owczarków niepolskich w Łodzi gdzie spotkaliśmy Juniora i Ziva miała okazję znowu trochę się ponawalać z Choco :diabloti:
  21. Lubią się, jest dobrze! :laugh2_2:
  22. Pora na spam :evil_lol: Bierzemy udział w plebiscycie Expressu Ilustrowanego na najładniejszego zwierzaka i zbieramy głosy. Głosując za pomocą facebooka ddostajemy 3 głosy, tradycyjnie 1 głos i SMSem aż 15 głosów! Będę ogromnie wdzięczna za oddanie na nas jakiegokolwiek głosu, jesteśmy tego warci! :evil_lol: :diabloti: :diabloti: http://www.expressilustrowany.pl/plebiscyt/karta/943,labrador-lary-i-border-collie-ziva,36263,id,t,kid.html Aby zagłosować, wyślij SMS o treści: ZWIERZAK.154 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT)
  23. Oo taki piękny jest! :
  24. Wyładniała chyba, była strasznie paskudnym papisiem i gdyby nie popęd łupu i aport to za cholerę bym jej nie wzięła :P Talia, jaj brat teraz: Nadal piękny :loveu: W hodowli miałam niezłą rozkminę, bo kusiło mnie by wziąć jego ale tak bardzo nie chciałam psa... :P On ma ciekawe umaszczenie bo jest choco sable merle i oczy nadal ma błękitne, na jednym ma trochę jasnej zieleni. Idzie się zakochać :loveu:
  25. DCDC Sopot, Ziva wraz z miotowym Bratem Nutsem który mieszka w Niemczech :loveu:
×
×
  • Create New...